0 oy
180 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından

Patlıcanım var ama ne yemek yapsam bilemedim eşimde yazın yemek yenmiyo diye yemiyo ne yemek yapacağımı şaştım kızlar :'(

21 Cevaplar

0 oy
(119,345 puan) tarafından
kiz en guzeli koz salata
tarafından
Yavru onu eşim sevmiyo :(
-Reklam-
0 oy
tarafından
Karnıyarık yap canım 
tarafından
O olabilir belkim kuşum sağol
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Ay valla bizde oyle canim ya yazın boyle çeşit çeşit yemek yenmiyo sıcaktan 
tarafından
Yenmiyo kuzum maalesef valla çocuk olmasa yemekte yapmıcam öyle geçiştiririmde olmuyo gerçi oda bu ara yemiyo sıcaktan mı ne bi çorba içti dün yemek filan yemedi ay:(
0 oy
tarafından
Közde çok güzel olur canım yazın hep yapıyorum yaninda karpuz ile misss
0 oy
(1,610 puan) tarafından
Karnıyarık 

Türlü

Patlıcan oturtma

Şakşuka

Patlıcan mezesi

Ali. Nazik. 

Eşkili. Köfte

Dolma

Benim. Aklıma gelenler bunlar ama youtube de çok var 
tarafından
Kız daha ne olsun valla herşey gelmiş aklına :) oturtma yağlı mı olur ki
(1,610 puan) tarafından
Yok kıyma ile yapılıyor ben yapıyorum çok güzel oluyor eşim çok beğeniyor
tarafından
Oturtma yapıcam kuşum bende dolaptan kıyma çıkardım eşimede söyledim olur dedi :)
(1,610 puan) tarafından
Afiyet olsun şimdiden
tarafından
Teşekkür ederim canım beraber olsun inşallah
0 oy
(1,392 puan) tarafından
Valla 1 haftadır yemk yapmiyorum yenilmiyor aşırı derecede sıcak hamileyim patlıcan bı tuhaf kokuyor ama normalde patlıcan patates kızartıp üstüne domatesle sos yapınca enfes oluyor tabi herkesin damak zevki kendine oo ayrı :)) karnıyarık patlıcan yemeği musakka felan olabilir :)
tarafından
Yenmiyo kuzum aynen :( benimde oğlan olmasa yemek yapmıcamda gerçi oda bu ara yemiyo en iyisi hiç yemek yapmamak :D yağ çekmeyen bişey arıyorum ama oturtma yapsam çok mu yağlı olur ki
(1,392 puan) tarafından
Olur patlıcanın bütün yemekleri yağlı oluyor :D sıcaklar başınca en güzel şey kahvaltı biz eşimle işten geldikden sonra kahvaltı yapıyoruz bnmde aklıma makarna geldi ama yok elim gitmiyor çok sıcak :D
tarafından
Kız ben makineden pişiricem az yağda yğda kızartmıcam öyle yağsız oluyo oturtma airfryerde olmaz tencere yemeği olduğu için sanırım bende makarna salatası yapacaktım aslında ama benim koca yoğurt yemiyo ya :/
(1,392 puan) tarafından
Sen bilirsin ozamn kafana ne uyuyorsa onu yap :)) erkeklerin geneli sevmiyor bnce kısır makarna salatasi vs
0 oy
(1,068 puan) tarafından
Ali nazik ,köz salata ,daha hafif olur
tarafından
Ali nazik yoğurtlu olmyo muydu kuzum
(1,068 puan) tarafından
Evet yoğurtlu oluyo
0 oy
(2,974 puan) tarafından
Dövmec diyorlar biliyor musun bilmiyorum Adıyaman da çok yapilir o mükemmel oliyor . Bu keresinde pikniğe gitti arkadaşların eşi dedi benim kocam patlıcan yemez diğerleri de öyle dedi bende közde karışık yaptım tekrar pişirdim ortaya koydum millet mayalı bıraktı ona koştu xndjjr dövmec yapabilir sin patlıcan tadı bile gelmiyor

Ali nazik yapabilir sin 

Yoğurtlu sade patlıcan sarımsak salatası yapabilirsin

Karnı yarık 

Güveç

Hatta küp küp doğra buzluğa at çok işine yarar

Kızartıp kozleyip de atabilir sin 
tarafından
Dövmece bakıyım canım bilmiyorum direk doğrayıp mı atıyım canım çiğden yoksa kızartıpta mı daha iyi olur?
(2,974 puan) tarafından
Canim ikisi de olur nasil istersen YouTube den bak hangisi kafana yatarsa
tarafından
Tamam kuzum teşekkür ederim ❤️
0 oy
tarafından
Türlü 

Musakka 

İslim kebabı 

Patlıcan slaatasu 

Yoğurtlu köz patlıcan 
0 oy
(2,303 puan) tarafından
Patlıcanları kızartın aç kırmızı et varsa kavurun üstüne atın salçalı su yapıp fırına verin öylede çok güzel oluyor 
0 oy
(7,039 puan) tarafından
Sen bana gönder ben yaparım patlıcana bayılırım  :D
tarafından
İki tane sana yetecekse gönderiyim kuzu sen yemeğini yap azcık bize yolla geri :D
(7,039 puan) tarafından
Sağol bebeğim yemiş kadar oldum  :)
0 oy
(1,343 puan) tarafından
Patates ve kabak ta varsa hepsini soganla salçayla yemek yap. Üzerine sarımsaklı yogurt uzerine istersen tereyağ. Yeme de yanında yat :) 
tarafından
Var kuzum kabağımda amma ve lakin benim koca yoğurt yemez :(
(1,343 puan) tarafından
Anaammm Allah kolaylık versin kuzum işin zor
0 oy
(44,714 puan) tarafından
Patlıcanin sulu yemeği tavuk göğsüyle felan harika oluyo yada kozle salatasıni yap
0 oy
(1,160 puan) tarafından
Dolmasini yapabilirsin 

Patlıcan salatası

Patlıcanli pirinç pilavı

Beşamel soslu patlican yapıp Ali nazik fln olabilir 
0 oy
(3,903 puan) tarafından
Yemek değil  ama ocakta kozleyip salatasını yapabilirsin  çorbasını  yapabilirsin köz patlıcan çorbası.  Etin varsa hünkar  begendi yap
tarafından
Kıyma çıkardım kuzum oturtma yapıyım dedimdi ama hünkar beğendide olur gbi bak teşekkür ederim
0 oy
(4,134 puan) tarafından
Patlican mezesi .. jogurtlu soguk soguk:)
tarafından
Ben bayılıyorum yoğurtlu salatalara fakat eşim yemez iki ayrı şeyde yapmak istemiyorum :(
0 oy
(1,541 puan) tarafından
Ben kızartma yapacam patlıcan kabak biber ve domates sosu dökecem
tarafından
Valla benimde aklımdada yapamadım bi türlü onu çok ekmek yiyoruz ya kilolar aldı başını gitti yoksa ikimzde bayılıyoruz :( geçen sene tatilde giydiğim kıyafetlerin hiç biri gelmiyo gelir dedim ama düğme dahi kapanmıyo :( yanına silah emojisi :(
(1,541 puan) tarafından
Ben ekmeksiz iyecem canim
0 oy
(2,581 puan) tarafından
Karblniyarik olabilir yada aptlican kebabı yada patlıcanı kozle yumurtalı pişir yada kozle kahvaltıda tuzla ye miss
0 oy
tarafından
Şakşuka yap çay demle kahvaltılık fln çıkar .
0 oy
(17,811 puan) tarafından
Patlıcan salatası ayran karpuz tam yaz 3lüsü :) 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 120 göst.
17 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Blablablays (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 49 göst.
7 Ocak 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Yengin (143 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 118 göst.
21 Haziran 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Birdilektut (1,271 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 158 göst.
19 Haziran 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,267 soru

11,385,204 cevap

34,884 kullanıcı

...