0 oy
541 göst.
Aile kategorisinde (486 puan) tarafından
Keşke qşeretli olmasaydım baya zor şartlar var . 

23 Cevaplar

+3 oy
(11,217 puan) tarafından
o altinlar bosa takilmiyor iste : D
tarafından
Aradığım yorum + canım :))
(1,777 puan) tarafından
Hahah zeloş bende aşiret geliniyim bunlar sezgin aşireti ama eşim o kadar baskıcı değil uzaktayım ve çok fazla misafirim olmaz olsada kalabalık olur ama oda sürekli değil şükür en rahatlari benim genede
(11,217 puan) tarafından
iste uzakta olan sansli ki zaten kimsede uzaklasmaz hep dip dibe olurlar
-Reklam-
+1 oy
(1,777 puan) tarafından
Aşiret geliniyim zor şartları evet ama benden sonra biraz değiştiler daha modern oldular 
tarafından
Biz kaynanamla kahve sigara yapıyoruz eşim çağ atladık senden sonra diyor :dd
(1,777 puan) tarafından
Hahaha bizde öyle askm kayınbabamın yanında herşeyi konuşurum şakalar yaparım, istediğim de giderim biyere pozitif enerji yaydım onlarda saldı çayıra mevlam Kayıra oldu hahahahahahjaaj
0 oy
(119,364 puan) tarafından
ne gibi zor sartlar
(486 puan) tarafından
Giyim gezme . Kendi karar verememek . Sadece büyüklerin sözü geçen . V.b çok şey var sayamadiğım
iiimm burda ceylos var oda asiretmis ben detay bilmiyorum onla dertlesin kiz
tarafından
Hahhaha baby boyum resmen dert dinlemiyorum demissin hahahahha Allah senin iyiliğini versin
sus kiz ☺️☺️☺️
tarafından
❤️❤️❤️❤️❤️
0 oy
tarafından
Ne gibi mesela hiç yok tanıdık bile 
(11,217 puan) tarafından
canim asiretlerde aile gelenek gorenekleei cok sıkıdır. buyuklere saygi aile bagi hep ondedir. hicbir evli cift hele ki yeni evli cift kendi basina karar veremez bireysel davranamaz. geleni gideni coktur. hizmet yemek misafir oooo omrun boyle kalabalik icinde gecer. o dugunler o altinlar o paralar isin tek zevkli kismi : D sonrasi malesef surekli disardan ozgur ve kndi istedgi gibi yasiyan ciflere gipta etmekle gecer
(1,777 puan) tarafından
Eşsiz çıkmanı istemezler eşe bağlı bu durum eğer ki anlayışlı ise sorun olmaz ama adete bağlıysa kızar gitmeni istemez, mesela benim düğünüm de 1.100 kişi gelmişti çok kalabalıktı bizimkilerde dahil ama sadıklar eşlerine ama biraz kalabalıklar
tarafından
Aman altını batsın o zman. İstediğin gibi yaşayamadıktan sonra napayım altın salkımı. Allah yardımcıları olsun valla okurken daraldim :D kalabalığı sevmem kendi tercihim olursa eglenirim hiç bana göre değil.
(486 puan) tarafından
Canim altınları bir gelenek az taksa çok taksa buna takılmıyorlar ister takarlar ister takmazlqr.
0 oy
tarafından
Yıl olmuş 2022 hala boyle şeyler mi var gercekten
(486 puan) tarafından
Ya sorma vallah çok zorlaniyor insan. Sadece en sevdiğim gelenekler kimse ihanet etmeye cesaret edemiyor
(2,161 puan) tarafından
Eşim Çorumlu mesela ben çok rahat serbest büyüdüm onun sülale aşiret flan değil ama çok garipler kadın hakları flan hep geri planda kalıyo kız çocuklarına flan değişikler dedim bu ne aşiret filmleri gibi çok çok zorlanmıştım. Allah size sabır versin
(1,777 puan) tarafından
Evet çok sadıklar
(486 puan) tarafından
Bizde kadınları asla arka plana atmaz bu olaya bağlı olan birşey
(2,161 puan) tarafından
Filmlerde ki aşiretler gbi dedim zaten gerçek aşiret görmedim hiç ama film diziler de kadınlara hiç değer vermiyorlar ki ona göre konuştum bn
0 oy
tarafından

Şükür asiret degilz

Oyle asiret gorundugu gibi toz pembe degil

Sacma sapan kurallar

(486 puan) tarafından
Bazı kuralar iyi ama gerçekten bazı kuralar çok saçma yıpratıyor insanı
0 oy
(1,964 puan) tarafından
Sırf merakıma girdim :) Bizde yok canim olsa ben yapamazdım. 
(486 puan) tarafından
Zor vallah
0 oy
tarafından

Eşim aşiret :ermm:

0 oy
(1,313 puan) tarafından
Ben aşiret kızıyım ama aşiret gelini değilim 
0 oy
(7,043 puan) tarafından
Biz de aşiretiz ama çok bir zorluk görmedim canım. 
0 oy
(2,537 puan) tarafından
Erzurumlu arkadaşı var eşimin onların da tayini bulunduğumuz ile çıkınca hoşgeldine gittik eşi bize çay verdi kendine koymamıştı sanırım kendi mutfakta içecekti eşi de o adetler Erzurum'da kaldı bunlar senin abin ablan sayılır gel burada iç demişti. Bu da mı adet yani bayan ayrı mı yer içer 
(486 puan) tarafından
Evet herhangi bir misafir geldiğinde onların yanında çay içme yemek gülme v.b şeyler yasak .
(11,217 puan) tarafından
agzinida baglion mu. cunku oda var :)
tarafından
Ne biçim kural onlar ya hiç duymadım biz gulerizde yemek te yeriz yanlarında da otururuz
(486 puan) tarafından
Yok canim
0 oy
tarafından
Aşiretin ne gibi faydaları var ki bizde bir asiretiz ama öyle normal insanlar gibi yaşıyoruz işte
(11,217 puan) tarafından
Yawrii biz diyarbakirliyiz bizimkiler asiret dgl sulale bizde genis sulaleler var bunlarda ki gibi kati kurallar sıkı bir hayat olmaz.
(486 puan) tarafından
Sen hangi aşiretsin canim
tarafından
Aynen canım zaten böyle kurallarla yaşanmaz ki
0 oy
(5,363 puan) tarafından
Bizim burda hiç duymadım da ben sıkıya gelemem ya öyle kalabalığıda sevmem
0 oy
(44,718 puan) tarafından

Kimler aşiret bakmaya geldim8-)

(486 puan) tarafından
Bennnn;)))))
(44,718 puan) tarafından
☺️☺️☺️☺️☺️
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Aşiret demek kadının kadınların genelinin köle gibi görülmesi demek gözümde.
(2,701 puan) tarafından
O yüzden mi kadınlara okadar altın takıyorlar kızzzz :D
(7,118 puan) tarafından
Özgürlük olmadıktan sonra ne işe yarar ki altın. İsterlerse kilolarca taksınlar.
(2,701 puan) tarafından
Vallaa cnm gel gör kızları Kıbrısta özel okullar da okuyor paralı hayat onların
(7,118 puan) tarafından
Kızlar için değil, gelinler için yazdım ben.
(2,701 puan) tarafından
Yani bir kısmı öyle
0 oy
(2,701 puan) tarafından
Baba tarafından aşiretiimiz var ama hepsi dagılmış normal yaşıyoruz çok şükür :) 
0 oy
(3,205 puan) tarafından
Bitane tanıdığım vardı  gelin olunca ağzını esarbinla peçe gibi kapatmak zorundasın diyorlardı. Sevdiğiyle evlenmek için her şartı kabul etti birlik de oturdu ağzını da kapattı yıllardır öyle 
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Urfa dotkan olan var mı acayip merak ettim 
0 oy
(1,505 puan) tarafından
Baba tarafimdan asiretiz ama esimler degiller ztn babamlarda da oyle zor bir asiret degil herkes kendi halinde ama bi kavga fln çıksa bütün aşiret orda birbirlerine sırt çıkarlar küs bile olsak 
0 oy
tarafından
Aşiret değiliz. Aşiretden çok akraba var. K.öederim gil 10kardeş, hepisinin 2-5 çoçuğu, çoçukların eşleti ve çoçukları.

K.validem gil 6kardeş, onlarda öyle. 

Birde bizim ev konak kadar büyük. Hepisi buraya toplanıyor. artık sinirleniyorum. Geliyorlar yiyorlar içiyorlar. Sonra şu öyleydi bu böyleydi laf sokub gidiyorlar. K.validem çok müsade etmiş. ben müsade etmiyorum artık. Susduruyorum. hatta çoğunun ayağı kesildi. Gelib soframda oturub yemek yeyecek, sonra bana laf edecek. yok öyle dünya.
tarafından
Ama eşim olmadan dışarı çıkmam. Zorlanmadım nedense. Yani nereye gitmek istesem söylerim götürür getirir kendisi.

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 1,012 göst.
13 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Buket masal (2,356 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 695 göst.
8 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Dilek53 (81 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 615 göst.
7 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Dilek53 (81 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 671 göst.