0 oy
164 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (1,741 puan) tarafından
Kizlar eşim börek istedi bende tam tuturamiyorum kuru oluyor denediniz tarif varmı 

11 Cevaplar

0 oy
(2,972 puan) tarafından
Ben kendim açıyorum cnm ama sosu için maden suyu yumurta süt kullanıyorum yumuşak oluyoe 
(1,741 puan) tarafından
Öylemi hiç denemedim teşekkür ediyorum
-Reklam-
0 oy
(1,982 puan) tarafından
Hazır yufka sosuna süt yumurta sıvıyağ koyuyorum ben :)
0 oy
(8,226 puan) tarafından

image

yıllardır yapıyorum harika oluyo
tarafından
Süt ve yumrta kaç tane
(8,226 puan) tarafından
Süt yarım su bardagından bırazfazla yumurta 3 tane canım su boregı gibi oluyo
0 oy
tarafından
Göz kararı süt sıvıyağ koyuyorum yumurta kiriyorum. Aralarına sürüyorum en son kalanı tepsinin üzerine döküyorum. Tavada yapacaksam yumurta koymuyorum canım çok güzel oluyor 
0 oy
tarafından
Sosuna maden suyu yumurta yağ koyuyorum canim yumuşacık oluyor 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
1 şişe maden suyu, 1 su bardağı yogurt, 1 yumurta sarısı, 1 çay kaşığı karbonat, 1 çay bardagı sıvı yağ. Bunları bir kapta karıştır çırp böreğin her katına sür.  En son kalanı üstüne dök sür heryere kocaman kabaran ve yumuşacık bir böreğin olacak :D 
0 oy
(8,226 puan) tarafından
5 yufka 3 yumurta yarım bardaktan bıraz fazla süt yarım su bardagından bıraz fazla yağ maden sodası içine peynır veya patates tepsiyi yağla bır yufkayı kırıstırarak yay ustune bır tane daha 3.yufkayı ıkıye böl bi parcasını kırıştır koy peyniri dök her yerine sonra diğer yarım yufkayı ve 2 yufka daha koy sonra boregı kes dilimlere üstüne maden sodası gezdır sonrada 3 yumurta sıvı yag ve sütü koy karıstır yanı her yerıne gezdır ve 20 dk beklettıkten sonra 200 derecede 45 dk pişir 
0 oy
(2,610 puan) tarafından
Sosunda maden suyu kullan çok güzel oluyor 
0 oy
(1,500 puan) tarafından
Şimdi sana bir tarif vericem eğer yaparsan bana çok dua edeceksin .. hani o yıllarca yaptığımız süt yumurta yağ sosu işte bu malesef bir işe yaramıyor yine kuru geliyor börek şimdi benim tarife gelirsek de nefis yemek tariflerinin uygulamasından almıştım tarifi YouTube da böyle değil yazıyorum lütfen dene bak nnnoooooollllluuurrrrrrrr bayilicaksin 

Yalancı boyoz 

Bir paket hazır yufka

Araları ıslatmak için sosu :

Bir su bardağı su yarım çay bardağı sıvı yağ

En son üzerine dökülecek sosuna yine bir bardak su yarım çay bardağı sıvı yağ ve bir şişe maden suyu

Yapılışı : 

Hazır yufkani tezgaha şer su ve yağ karışımınla fırça yardımıyla islat yufkayı sonra ikiye katla yarım ay şeklinde olsun 

Bu yarım ay şeklinde olan yufkayı üçe böl ( sigara böreği yapıyoruz ya onun gibi olucak)

sonra peynirini koyup gül böreği şeklinde sar böreklerin ne çok sıkı nede peynirleri dökülecek şekilde gevşek olmasın rahat bir şekilde sar.. 

dikdörtgen borcama diz , bütün yufkani bu şekilde yap zaten bir paket yufka tam da dikdörtgen borcami dolduruyor 

Daha sonra 1 Su bardağı su 1 çay bardağı sıvı yağı ve 1 şişe maden suyunu karıştırıp böreklerin üzerine dök 

börekler sosun içinde yüzecek sakın korkma herşey yolunda 

en son tepsiyi streç filmle sar at buzdolabına ( akşamdan yapıp koyarsan sabaha kadar çok güzel çekiyor sosunu) 

sabah olunca sosda beklemiş börekleri yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine dizin ve normal pişirme derecesinde pişirin 

üzerine ben yoğurt sıvıyağ karıştırıp sürüyorum siz istediğinizi yapabilirsiniz 

Eğer yaparsaniz afiyet olsun gerçekten harika bir tarif kime söylesem yaptığına pişman olmuyor herkes çok beğeniyor
(1,741 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim bacım
(1,500 puan) tarafından
Rica ederim canım benim ❤️☺️
0 oy
(119,001 puan) tarafından
banada verin tarif
0 oy
(1,368 puan) tarafından

image

image

ben bu tarifi yapıyorum sosuna. Ama sosu yetmiyo 2 ölçü yapıyorum. Iç harcına da bolca soğanı hafif kavuruyorum salça kavuruyorum haşlanmış patates pul biber tuz karabiber bunları karıştırıyorum çıtır çıtır oluyo. Sütlü tarifler yumuşak oluyo çok sevmiyorum ben. Yıllardır bunu yaparim

İlgili sorular

+1 oy
3 cevap 297 göst.
30 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
19 cevap 891 göst.
15 Ekim 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 302 göst.
1 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Taze_anne (21 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 160 göst.