0 oy
180 göst.
Aile kategorisinde (8,267 puan) tarafından
Kızlar cocugum 2.5 3 yasına yaklastı benim kural koyma ile ilgili biraz sıkıntılarım var sanırım.Cok özgürdür dısarı cıkınca el tutmaz önden koşarak gider evde sureklı suyla oynamak ıster mutfak esyalarımı felan alır elıne getirir oynar eder süs esyası cıceklerıme zarar verme gibi davranısları var.henuz dil gelişimi de gelişmiş değil ya sizler nasıl kural koyuyosunuz bu yavrulara özellıkle topluma girince nasıl baş ediyosunuz bana bıraz tüyo verin Allah rızası için.

9 Cevaplar

0 oy
(4,285 puan) tarafından
Öncelikle asla yabancı insanlardan bisey alma diye sürekli tembihlerim yabancilarla konuşma derim. Yolda elimi birakmasina asla izin vermem evimde bile 2 dk başka odada olsa 100 kere ses ver kizim diye sorarım bakarım Rabbım korusun evlatlarimizi
(8,267 puan) tarafından
Kaç yaşında cocugunuz acaba
(4,285 puan) tarafından
Kesici aletlerle oynanamasini solerim ateşe yaklasmamasini çakmakla vs oynanamasi gerektiğini hep.solerim suyu içerken oturarak içmesini içtikten sonra mutlaka sukur demesini solerim gibi gibi
(4,285 puan) tarafından
3 yaşını 4 ay geçti kuzum ama dogdu doğalı anlasa da an sa hep kişisel olarak iste üzerini değiştirebilir miyim seni öpebilir miyim gibi mahremiyetini önem veririm onun izin vermediği şeyi yapmam kendi kuralları olması gerektiğini istemediği biseyi yapılmasını karşı çıkmasını solerim tehlike anında bağırması gerektiği polisi görürse onun yanına gitmesini vs hep solerim hatta 2,5 yasinda polise tanıştırdı polis abi de anlattı tehlike vs durumda benim yanıma gel veya bu uniformayi gördüğün kişilere git vs diye anlasa da anlamasa belleği kaydediyor ilerde iyice ozumseyecek çocuktur anlamaz diye hiçbir zaman dusunmedim
(8,267 puan) tarafından
Evet sen sanırım yabancılar konusunda tehlıke ve mahremıyet konularında kurallarını koyuyosun bunlar senın ıcın onemlı.Allah uzak etsin kötülükten
(4,285 puan) tarafından
Amin amin gözümden sakınınız evladımı büyük küçük fark etmeksizin erkeklerin kucagina oturtmam dedeleri falan dizine oturttur bunlar benim için çok önemli misafirliğe gidince hadi oyun oynayın diyip salivermem surekli kontrol etmeye çalışırım elimden geldiğince rabbim ayaklarina taş degirmesin
-Reklam-
0 oy
(1,776 puan) tarafından
Benim oğlumda hiç elimizi tutmuyor. 21 aylık ne desekte şuan pek etkili olmuyor zamanla öğrenecek herhalde 
(8,267 puan) tarafından
Ya acıkcası benımleyken cok problem degıl evınde rahat olsun istiyorum ama toplum içinde sıkıntı oluyor.
0 oy
(7,174 puan) tarafından

Evimde tv yok bazı zamanlar yemek yemeyince teli alır uzak bir yere koyarım izlerken yer eğer kalkıp teli alırsa direkt elinden alır kapatırım bu sanırım kırmızı cizgim çocukların sürekli elinde tel görmekten kendi çocuğumda dikkat ederek büyütmeye çalışıyorum . 

Dışarda elimi tutmaz ama yola gelince mecbur tutar . Kendini yere atsada sürükleyerek gotururdum şimdi biraz alıştı .
Markete gidince sadece bir tane ürün alma hakkı var . 
Evde dağıtacağı pek bir şey yok zarar verdiği kuru çiçeğim vardı onu yukarı kaldırdım diğerlerine dokunmuyor. 
Mutfaktan bir tane ürünü ona verdim oyuncakları arasına kattı daha istemiyor hatta bulaşık yerleştirirkn tencere tavaları kendisi yerli yerine koyuyor 
0 oy
(3,257 puan) tarafından
29 aylık benim oğlum anlattıkların harfiyen var üstüne bizimkinde kağıtları ağzı ile parçalama olayı da var. Bazen delirip bağırdığım oluyor dayanamıyorum sürekli söylüyorum anlıyor o an yapmıyor 2 dk sonra yine aynı. Islak mendil paketi bulsa boşaltır bide ağzına koyuyor onları da emip tükürüyor. Bide 16 aylık da kızım var o ne yaparsa aynısını yapıyor. Ne bileyim kural koymak için erken bence koysan da işe yaramıyor çünkü.
(8,267 puan) tarafından
Bizimkınde de bu vardı canım ıslak mendılı yanlıslıkla ortada bırakınca bosaltıyodu baya.burnuna kagıt sokuyodu agzına alakasız seyler alıyo hala zaman zaman yapıyo ama ben daha cok toplum içinde rahat durmasını cok istiyorum eşim problem ediyor
(3,257 puan) tarafından
Evde uğraşıyorum ama toplum içinde telefon veriyorum eline. Mümkün değil durdurmak çünkü. Geçen hafta sonu avm ye gittik dedik yemek yiyelim oturduk oturur oturmaz kağıt servisleri buruşturup attı. Neyse onundekileri aldım bu sefer aşağı inmeye çalışıyor indirmesen ayakkabısını tutup çıkarıyor. Yani hiç bir şekilde dur durak yok. Adam bir dergi  getirdi içinde hayvanlar bulmacalar vardı kalem vardı. Kalemi verdim iki çizdi sonra başladı parçalamaya aldım elinden dergiyi bu sefer ne ara eline geçirmişsin kurşun kalemi ağzına sokup ucunu çiğnemiş. Hiç bisey yapmasa ağzını masaya dayiyordu. Ne yapayım böyle durumlarda YouTube kids izliyor orda da eğitici videolar zaten bazı videoların hareketlerini ordan öğreniyor.
0 oy
(17,649 puan) tarafından
O konuda çocuklarımı çok güzel yetştrdm sürekli söyle anlat alacaktır o emin ol öğrenir
(8,267 puan) tarafından
Sürekli söylemek de pekiştirici etki veriyo o zaman nr mutlu sana
(17,649 puan) tarafından
Bak annecim şurasını şöyle yapalım hadi oyuncak toplayalm teşekkür edelim koşmadan gidelim bu şwkilde daha etkili ama
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Sadece hayır annecim diyorum. Hayır dediğim hiçbişeyi yapmaz 
0 oy
(2,587 puan) tarafından
Çay kola şeker kesinlikle yasak kimseye de verdirmiyoruz bu benim ve çocuğumun iyiliği için 
0 oy
(1,309 puan) tarafından

Yani çocuk bunlar anlamıyolarki istediğimiz yaptıralım :D

0 oy
(339 puan) tarafından
Canım benimde kızm elimi tutmazdı dışarda ama hadi koş koş koş diye elini tutuyorum sürekli elini tutmaya çalıltıgım için alıştı tutuyor çok şükür 

Kızımda tek sevmediğim özellik kim kızımı sevmeye çalışsa kızım hemen koşar yani kimseyi yadırgamaz o huyunu biraz sevmiyorum oda daha küçük zamanla alıştırmaya çalışacagım 2 buçuk yaşında artı bide ksrıştırmayı çok sever kimin evine gitsem her yeri karıştırır ah ah şimdi yazdıkça aklıma geliyor daha bir çok yaramazlıkları ama yinede o benim canım 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 124 göst.
9 Şubat 2024 Aile kategorisinde Alyakus (2,357 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 531 göst.
16 Kasım 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 137 göst.
15 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 182 göst.