0 oy
880 göst.
Diğer kategorisinde (4,552 puan) tarafından

Ev sahibi kiraya 300 zam yaptı duyunca şok oldum ne yapıcaz bilmiyorum ne güzel keyfim yerindeydi bugün duyunca tüm sevincim gitti birde tam bayram zamanı :'(

30 Cevaplar

0 oy
(374 puan) tarafından
Ne kadardi normalde 
(4,552 puan) tarafından
800 oldu bizim burda bu fiyatlar yüksek
(241 puan) tarafından
Vayy anamm bizim kira 1750 tl eylülde bize bir zam gelir 2200 2300 olurr  evde 90 m2 giriş kat
-Reklam-
0 oy
(2,802 puan) tarafından
Kötü olmuş ya önceden ne kadardı
(4,552 puan) tarafından
500 du ama bizim burdaki evler 350 400 en fazla 500
0 oy
(44,758 puan) tarafından
Ne kadardı kiran. 
(4,552 puan) tarafından
500 du ama bizim.burda en fazla 350 400 en fazla 500 oluyor
(2,908 puan) tarafından
Senin ora neresi bacım barı onu söyle
tarafından
Taşın o zman o evlerden birine 2.5 veriyorum :/
(44,758 puan) tarafından
Ağrı'da bildiğim kadarıyla
0 oy
(1,663 puan) tarafından
Millet napacağını şaşırdı herşeye zam gelince geçim derdi onlarda zam yapıyor evde oturanı çoluğu çocuğu olan kiracıyı düşünen yok 
(4,552 puan) tarafından
Birde yurt dışında kocaman marketleri var zenginler
(1,663 puan) tarafından
Zenginler böyle kazanıyorlar vicdansızlar ya Rabbim yardımcımız olsun
tarafından
Kusura bakma ama markete var diye senin hayrına evini ucuza vermez 800yaptiysa op başına koy otur her şeye zam geldi ekmek bile 4.5tl olmuş
(2,908 puan) tarafından
Sanırım ucu sana dokundu galiba sfsffs
0 oy
(1,223 puan) tarafından
Ya birden cok fazla artirma haklari yok ki sikayet edin bence bizimde zamani geliyo bakalim ne yapicak bu sekilde olursa sikayet edicem hakkiy ok cunku
tarafından
Malesef hakkı var enflasyona göre kira artışı yapıyorlar :/ bizde kiraciyiz keşke hiç yapmasalar ama enflasyonun uzerinde yaparlarsa ozaman şikayet hakkı doğuruyor
(1,223 puan) tarafından
Valla bilemiyorum komsum soyledi sikayet etmisler o haklari yok diye
(2,529 puan) tarafından
TEFE TÜFE ye göre yapabilir canım malesef
tarafından
Yok yavrum var kubranin dediği gibi tefe Tüfe ye göre yapılabilir belirli oranlarda. Onun üstüne çıkarsa o zaman şikayet gerektiriyor
(1,223 puan) tarafından
Anladim ya karsi komsum da soyledi sikayet ettik dedi ogle hakkimiz varmis konusmustuk oyle biliyodm bende
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Yılın dolmadan arttıramaz sözleşmen vr dimi kiran ne kdrdı
(4,552 puan) tarafından
Bizim.burda Sözleşme yapilmiyor
(7,768 puan) tarafından
Öyle bişi yok sizin ora bizim ora hemen şikayet ederim sni sözleşmende yok de
(1,153 puan) tarafından
Çık o zaman evimden derse ne olacak
(7,768 puan) tarafından
Sn şikayet et bak gtü nsl tutuşuyo
0 oy
(3,491 puan) tarafından
Geçmiş olsun, bizimki 750 lira zam yaptı:(
(4,552 puan) tarafından
Ohaaa valla.napicaz bilmiyorum
0 oy
tarafından
Kuzum 300 vallahı ıyı kuzenıme 1000dı kıra 2000 demıs cık dıyo kız oturalı 1 sene oldu ıcıne neler uaptırdı evın
(7,768 puan) tarafından
Sözlwşme bitsede ev sahibi çıkaramazmış emlakçı dedi bana kiracı kusurlu değilse çıkmasn 1000₺ ye haziran itibari ile en fazla 1390₺ yapabilir
(1,172 puan) tarafından
Eğer kirasını aydan aya düzenli ödüyorsa ve eğer ev sahibi sözleşme yenilemediyse 5 seneye kadar kalma hakkı var ve en fazla %34,46 yapabilir yasal hakkını kullansın devlet ev sahibinden değil kiracıdan yana farklı şehirde ev sahibi olan ama kiracılık yapan biri olarak her ikisinin de hakkını biliyorum pes etmesin kuzenin gerekirse şikayet etsin ev sahibi ben taşınacağım dese bile bunu takip ederse yaptığı bütün masrafı ve kirasının sözleşme toplamını bile alır ev sahibine yasal hakkımı kullanayım o zaman ben 1000 tl kirayı 2000 olarak arttıramam bir anda madem öyle yasal hakkımı kullanacağım desin
tarafından
Kızlar haklarını bende soyledım ama soyle bırsey var kuzenımın eşi asker, ev sahıbı de akrabasıymıs tayın cıkınca hemen gelın benım evım bos demıs bunları tasındırtmıs sozlesme vs hıcbırsey yapmamıslar sız ıstedıgınız kadar oturun demış ev sızın demıs sımdj de boyle yapıyor
(1,172 puan) tarafından
Akrabası olsada sonuçta sözleşmeye bakarım ben gerçekten ev sahibi gibi davranırsa bende kiracı gibi davranırım sözleşme yapmadıysa daha iyi işte kuzenin bu şekilde şikayet etsin evi tutalım diye sözleşme bile yapmadı şimdi bu şekilde yapıyor desin o akbaba olursa kuzeninde olsun yapacak bişey yok
(7,768 puan) tarafından
Aynen özlem doğru söylüyo ev sahibi kazık atmış o da atsın koca bi kazık
0 oy
tarafından
Kötü olmuş yaa Rabbım yardımcınız olsun inşallah 
(4,552 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun
0 oy
tarafından

Bizimki 1000 TL birden zam yaptı yine sizin ev sahibi az yapmış cnm. Ev sahibini aradık olur mu öyle diye adamın verdiği cvp şu bu devirde herşey zamlandi 3.5 tan aşağı ev yok işinize gelirse diyo :ermm: oğlum küçük olmasa sana da evine der çıkardım da gözüm kesmedi valla :angel:

(1,172 puan) tarafından
Şikayet et canım kolay kolay çıkaramaz kiracı istemedikçe çıkmayı devlet bir oran veriyor sonuçta herkes hakkını savunsa gerekli yerlere şikayetini yapsa kimse böyle konuşamaz devlet kiracının yanında eğer tefe tüfe oranından fazla zam yaptıysa şikayet et
tarafından
Bana kalsa şikayet edecem cnm ama eşim boşver diyip duruyor
(1,172 puan) tarafından
Aman bence hiçte boşverme eşine de söyle hakkınız bu sizin eğer bende zamanında ev sahibime tölerans gözsterseydim 1500 tl zam yapacaktı yasal hakkımı kullanacağım sizde araştırıp sorabilirsin dedim araştırdı bana kendisi dönüş yaptı tefe tüfe oranında 300 tl zam yapabilirmişim en fazla ve kendim oturmadığım sürede sizi çıkartamazmışım diye
tarafından
Bizde dedik cnm tmm çıkın ben oturacam diyo çıksak başkasını koyacak biliyorum
(1,172 puan) tarafından
Ev sahibinize şu şekilde konuşun ben çıktığımda araştıracağım eğer siz oturmazsanız tazminat davası açma hakkımı kullanacağım bu da size 1 senelik peşin kirama taşınma parama varana kadar ödemenize sebep olun ben haklarımı biliyorum sizde haklarınızı öğrenin de benim kardeşim eylülde evlenecek buna rağmen bile zorla çıkarıyor kiracısını devlet hiçbir şekilde ev sahibini dinlemiyor kiracının yanında
0 oy
(119,509 puan) tarafından
o kadar yapmasi yasal degil ama
(4,552 puan) tarafından
Eylülde girmiştik daha senemiz dolmadı yine taşınıcaz
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Çok yapmış yaaa konuşun canim odeyemeyiz vs diyin
(4,552 puan) tarafından
Toplam 5 kıraciyiz aynı bahçede kendi yeğni gil bile moralleri bozuldu ödeyemeyiz dedi
0 oy
(4,101 puan) tarafından
Sizin orası neresi
(4,552 puan) tarafından
Ağrı..
0 oy
(3,599 puan) tarafından
Yaa eskiden elli yüz artiriyolardi ucyuz ne yaaaa 
(4,552 puan) tarafından
Aynen bir kerede yapti
(3,599 puan) tarafından
Çok fazla yaa Allah yardım etsin
0 oy
(4,225 puan) tarafından
Bızım 1300 den 2500 yaptı bu kadar zam mı olur
(4,552 puan) tarafından
Allah sorsun
(4,225 puan) tarafından
Bırde karı koca doktor ne kadar maas alıyorlar bari 2 bın yap demı 500 TL ye kalmıslar
0 oy
(1,122 puan) tarafından
Bizede 500 yaptı 1300den 2bin istedi en son 1800e anlastk
0 oy
(46 puan) tarafından
Nerde oturuyosun cnm
0 oy
(2,525 puan) tarafından
Evet yapılıyor artık malesef izin verildi çünkü 

Belli bir tutar 

Mecbur ablam abim babamda yaptı 
0 oy
(1,153 puan) tarafından
Sizin oralar nereler ben de geliyim. Büyük şehirde yaşayamıyorlar artık şükür kendi evim ama her şey ateş pahası
0 oy
(1,172 puan) tarafından
500 tlye en fazla yapabileceği zam 196 lira 300 çok demiş ev sahibin söyle 100 lira bile önemli şu devirde eğer dinlemezse de yasal hakkımı kullanır şikayet ederim de 

İlgili sorular

+1 oy
27 cevap 849 göst.
4 Ekim 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 514 göst.
0 oy
9 cevap 281 göst.
2 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Berfinbedri (1,279 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 356 göst.
7 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Ftmh (360 puan) tarafından soruldu