+1 oy
826 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kizlar bizim ev sahibi 900 olan kiramizi 1800 yapti evim en alt kata gunes gormuyor balkon yok  once 3000 istedi esim ben veremem o kadar sonra 2500 dedi  yine kabul etmedik en son bu fiyati verdi  sizin tekirdag cerkez koyde  kapaklida bildiginiz kiralik ev varmi kizlar aslinda kira bu devire gore normal istedi ama bu eve degmez 

27 Cevaplar

0 oy
tarafından
Allah merhametli insanlarla karşılaştırsın ne diyeyim
tarafından
Aynn valla
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bizmkide 1000 den 2000 yapcakms 6. Ayda ister cikin ister durun diyor hata post actim istersn bak canm müstakil ev yapıp tazincz 
tarafından
Kontrat bitti yenilylm dedik öyle teklif sundu
(7,121 puan) tarafından
Sunamaz yüzde yirmi beşten fazla zam yapamaz
tarafından
Geçen yıl 750 girdik Ağustos da 1250 yapcm ister çık falan diynce yeni doğum yaptıgm için 1000 anlstk şimdi yine basldi 2000 bin yapcam diye bide cami imami kusra bakma zamlrdan gecnmiyorm diyor
(7,121 puan) tarafından
İşte çik diye tehdit edince panik oluyorsunuz halbuki ben hakkımı biliyorum cikaramazsin deseniz sesleri kesilir kusura bakmayın ev sahiplerini bu hale getiren kiracılar o kadar yüz buldular ki nasılsa ev benim çik derim korkar moduna girdiler iyice coştular çok nadir insan karşı çıkıyor çıkmam diyerek .... Hakkını hukukunu bilen ev sahibinden korkmaz onu korkutur
tarafından
Canm kontrat bitti bu durmda bizm yaoack birseymz yok adam 2000 diyor kabul edrsn otur etmsn çık diyor hakimzi hukumzi yerimzi biliyoruz şükür
0 oy
(1,925 puan) tarafından
Yer altına değmez tabikide normalde yarı yarıya düşük olması lazım orda yaşamak çok sağlıkdız zaten nemden uzun sürede hasta olursun. O fiyata normal kattan başka ev bulursun en fazla 2 bine
tarafından
Haklisin cnm insallah buluruz ya
0 oy
(4,142 puan) tarafından
Kontoratiniz varmi eger varsa o kadar zam yapamaz cikartamazda sizi ama yoksa isdedigi gibi at oynatır  Allah vicdan merhamet versin ev sahiplerine
tarafından
Yok cnm yapmadi esim kiracimiz burda degildi  yapamadik
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Iyiice kudurdular ama bu kadar yukseltmesi dgru degil canim kabul etmeyin 
tarafından
Etmesekte cikin diyecek
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Ohaa ya %100 zam yuhhhhhh
tarafından
Daha fazlasini istiyordu
0 oy
(469 puan) tarafından
Çöp gibi evlere bile ne kadar istiyorlar artık şaşırdı millet iyice. Türkler evsiz kalacak mülteciler ev sahibi olacak ülkede. 
tarafından
Aynn cnm cok haklisin
0 oy
tarafından
Arkadaşım 1300e oturuyordu bu ha hafta zam yapmış ev sahibib  ,2000 TL olmuş 
tarafından
Allah merhamet versin ev sahiplerine
0 oy
(7,588 puan) tarafından
Rabbim insaf versin şu ev sahiplerine insanların çaresizliğini kullanıyorlar inşallah kendi evine nasip eder Allah.
tarafından
Amin insallah cnm ya
0 oy
tarafından
Yapamaz kanunen %25 zam yapabilir daha fazlasını yapamaz 
tarafından
Soyledik  o kanun yok artik diyir bize
(1,744 puan) tarafından
O kanun yok nasıl ya kafaya bak sen vicdansizlar zaten o yaşa daha yeni geldi.
tarafından
Öyle bir kanun var nasıl yokmuş bizimde 1900 kira bu aydan itibaren %25 zam ile 2375 TL olacak
(402 puan) tarafından
Yanlış anlamayın ama asıl devletin  bu sınırı koyması vicdansızlık herşey 100de 300 zamlandı ama senin malın %25 olsun diyor. Şimdi ben zamanında gezmedim giymedim çocukların okul masrafını karşılasın diye bir ev aldım. Aldığım kira kitap parasını bile karşılamıyor yeni kiralayanlar 4 katına oturuyor. Haklısınız herşey çok pahalı ama ev sahiplerine de pahalı.
0 oy
(119,248 puan) tarafından
bu yasal bi rakam degil yapamaz
tarafından
Evet ama yapti valla
(119,248 puan) tarafından
sozlesme kontrat falan varsa sikayet ediceni soyle yasal degil
0 oy
(270 puan) tarafından
1500e otruyordum 3000 yaptı sözleşme olduğu halde mahkemeye verim dedim.cikin dedi Yani çıksak 6000den aşağı ev bulamiycaz istanbulda Allah din iman versin ev sahiblerine
tarafından
Evet cnm bizde bulamiyoruz ya
(270 puan) tarafından
Ya dimi kuzum Allah sonumuzu hayr etsinya
0 oy
(380 puan) tarafından
Sözleşmeniz varsa eğer %100 yapamaz. Bizimki de ara zam istedi ama bu yasal olarak suç ve sözleşmemiz var. Yapmadık oyuzden. Ve cumhur başkanı %25 zam yapmilmayi dedi. Fazlasını yapamazlar. Bizimki de %50 yapacaktı ama Erdoğan'ın dediğini yaptık direk %25 yapıp artık kiramizi son sene sözleşme. Seneye kesin çıkartır bizi 3000den aşağı ev yok ne yapacaz bilmiyoruz bizde. Allah ev sahiplerine vicdan merhamet versin. Eşimde memlekette evi var. 2 senedir kiracisini asla aramadı duymadım adam yıllardır oturuyor içinde 800 her sene sadece 50 tl kendi kafasına göre zam yapıyor veriyor. 
0 oy
tarafından
Eğer kontrat varsa şikayet edebilirsiniz ablam şikayet etti hala oturuyor üstelik zamda yapamadı :D
0 oy
(2,832 puan) tarafından
Allahtan korkuları kalmadı hadi kuldan utanmıyorlar da. Allah yardımcınız olsun gerçekten zor ya. Yokluktan anlamayan insanla muhatap olmak zor . 
0 oy
(2,470 puan) tarafından
Bizimde 600 den 1200 oldu insaf merhamet yok bu ev sahiplerinde allah yardımcımız olsun 
0 oy
(1,744 puan) tarafından
Bizde Tekirdağ merkezde oturuyoruz. Bizimde ev giriş kat hiç güneş görmüyor. Baya eski bina içine tadilat yapmışlar spot aydınlatmasina kadar yapmışlar lakin bina eski olduğundan yeni yapılan yerler bile dökülmeye başladı. 1400 kesin bizimkini de arttiracaklar ve kira fiyatlarına baktım. 3000den aşağı yok umarım zor duruma sokmazlar. Şahsi fikrim ihbar ederiz deyip korkutun.
0 oy
tarafından
Ay o ne ya Allah merhamet vıcdan versın cok yazık cidden herkese bızım ev sahibinden versın Allah 
0 oy
(1,013 puan) tarafından
Bizim kiracı 500 e oturuyor valla insanlarda hiç merhamet yok.
0 oy
(7,121 puan) tarafından
Vermeyin kabul etmeyin yapamas kabul edildikçe tepemjze çıktılar iyice yapmayın bunu benim ev sahibim bin elli istedi  adam zam yapsa kendi evime gideceğim zam yapmıyor sizde kabul etmeyin kira veriyorsaniz bir sorununuz yoksa hakkı yok yapmaya 

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 505 göst.
0 oy
13 cevap 403 göst.
2 Ekim 2022 Aile kategorisinde Birdilektut (1,271 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 877 göst.
4 Haziran 2022 Diğer kategorisinde ❤Prensesannesi❤ (4,540 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 313 göst.
8 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Hlyaa_96 (565 puan) tarafından soruldu

379,241 soru

11,351,912 cevap

34,822 kullanıcı

...