0 oy
769 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar çok üzgünüm ilk önce onu demek istiyorum Çok kırıldım annemle konuştum ama sizinle de paylaşmak istedim içime atmak istemedim daha yeni internette gezerken doğum hediyeliklerine rastladım çiçek sepetinde uygun fiyatlılardı bir de bizim aile grubumuz var Annem ablam ve benden oluşuyor işte böyle konu açılınca doğumda Ne alalım gibisinden Ablam her zaman diyordu ki Ne alacağımı bilmiyorum aklında bir şey yok gibi şeyler söylüyordu kararsızdı ben de şimdi hediyeliklere rast gelince ablamı atmak istedim fikir amaçlı abla dedim bak hediyelik düşünüyorsan bu siteye bak uygun fiyatlı şeyler var dedim biraz zaman geçti aradan ablamın WhatsApp'ından Enişten bana mesaj attı biz iki çocuğumuz da senden bir şey mi istedik bu yaptığın çok fazla değil mi durumumuzun olmadığını bilip üzerimize Neden geliyorsun diye bir mesaj attı ben mesaja görüldü atmadım sonra mesajı sildiler Ben de o mesajı hiç görmemiş gibi Ne yazdın da sildin abla diye yazdım o da o mesajıma cevap vermeden alırız bakalım tek derdim o değil şu an diye yazdı Ben de tek derdin bu olsun diye atmadım fikir amaçlı atmak istedim Neden bu kadar kırıcı konuştun ki dedim O da daha zaman var alırız bakalım dedi

Burada suçlu gerçekten ben miyim?????

37 Cevaplar

0 oy
(1,371 puan) tarafından
Durumu olsa zaten ne alcam kararsızım demez yani bebeğe ne alınır belli başlı şeyler hep. Demekki durumu yokki böyle mazeret uyduruyodur kararsızım gibisinden. Sende sayfayı atınca zoruna gitti demekki
tarafından
Hayir uzerine basa basaa bizden fikir istiyordu
  Annemden de benden de
 Ne alayim birsey soyleyin  falan ihtiyaciniz ne gibisinden ozaman demeseydi bisey durumu yoksaa
(1,371 puan) tarafından
Bence senden hediye almana gerek yok demeni bekledi canım yani bunlar benim düşüncelerim
tarafından
Neden diyim ya dugunum de beni rezil etti eli bos gonlu hos geldi taaa blmem nereden  rezil oldum esim tarafina akrabalarima ..
   Bebegim de de aynisjini yapcak
Ben bebegine aldim . Hediyesini
 Dugununde bekardim  babamlar yapti neden diyim yani
(1,371 puan) tarafından
Durumu yokmuş canım ablan o senin herşey dünya malı demek mi yani bu cevabında sonra biraz anlayabildim ablanın neye bozulduğunu demekki gerçekten beklentin var ve bunu bir şekilde belli etmişsin onlarında durumu olmadığı için ezilmisler bu beklentinin karşısında . Neyse benim soyliceklerim bu kadar
tarafından
Sagol   anlma seklin gerçekten   seni de belli etti  
 Tesekkurler fikirlerin icin
-Reklam-
0 oy
(3,052 puan) tarafından
Durumları sıkışıksa eniste bey ablana biraz kızmış olabilir canım. İki çocukları varmış malum geçim zaten zor. Belki de maddi olarak çok zor durumdalar. Ablan da enistenle tartışınca gerginle sana öyle yazmıştır. Ama ben senin yerinde olsam asla böyle fikir sunmazdım. Tamam ablan kararsız olduğunu söylemiş olabilir. Biri bana kararsızm ne alıcam bilmiyorum dese. Bişey almana gerek sen kendin gel yeter derdim. Beklentiye de girmezdim kimseye bişey almak zorundaymış gibi de hissettirmezdim. Senin fikir sunup msj atman bişey almak zorunda olduğunu hissettirir. Bana da hamileyken böyle diyenler oldu hatta eksiği neyse onu alalım dediler. Bende hiç bir eksiği yok hiç birşey almanıza gerek yok dedim. Durumu olan gönlünden kopan zaten alıyor bütçesine göre. 
0 oy
tarafından
Canım Yanlış anlama ama senin hatan Yani sen sana hediye bakılması için Fikir olsun diye hediyelik siteye bakıyorsun Yani illa bana hediye alacaksın der gibi ir şey alamasa da sorun değil yani zaman kötü Hani her şey pahalı olmuş şu anda sen resmen demişsin ki İlla bana hediye bak da bak şu siteden bak ablanın suçu yok ki bunda demek durumu yok kadının Ya da eli sıkışık şu anda Bence sen mesaj at De ki abla kusura bakma Ben hediye falan beklemiyorum Sizin canınızın sağlığı yeter yanımda olun yeter diye
0 oy
(315 puan) tarafından
Ya tabi ki suçlu siz değilsiniz ben kardeşime espri olsun diye doğunca elini ayağını atacağım yüzgörumlulugu istiyorum derdim :) yani enişteniz bu şekilde araya girmesiyle yanlış alamayacaklarsa da bunu size değil ablanızla konuşacak ayrıca ablanizda hatalı sanki siz zorla alın demişsiniz gibi burundan konuşmalar 
0 oy
(158 puan) tarafından
Link atmada hiç sorun yok kuzenim bebeğime neyi eksikse onu alıyım sen soylemesende ben alıp birşey yolluyacak haberin olsun dedi bende dedim su eksik diye.ben arkadaşlarıma da hep ne eksik onu alıyım diye onlarda der doğum günlerine dahi çoğu kendi hediyesini seçmiştir şuan şu ekonomide aksine insanların işine yariyacak biseyler almak mantıklı.eltimede ben  hastahne çıkışı Alaçam kızına sen alırken bir tane eksik al dedim
0 oy
(1,937 puan) tarafından
Canım burada kırılman gereken bence ablan değil enişten burada ben ablanda bir suç görmüyorum ablan orada sadece tartışma esnasında enişten yazmış ablan da silmiş ondan sonra ablan sen öyle yazınca o anki sinirle eşi olan kavgasıyla moral bozukluğu ile o şekilde söylemiş olabilir hani onu da anla nasıl anlayışsız bir eşe sahipse ablanın telefonundan sana mesaj atmış hem de öyle bir mesaj gerçekten çok iğrenç insanlar olabiliyor yani ben olsam ablama kırılmak yerine enişteme tavır alırdım
0 oy
tarafından
Ne olursa olsun ben eşim dışında kimseye fikir olsun sana diye bir şey atmam 
0 oy
tarafından
Sende keşke atmasaydin belki bütçesi yok dediği gibi 
tarafından
Butcesi falan   herseyi yerinde masallah  3 maas giriyor evlerine .
   Benim derdim bir sey almasi degil
 Konusma bicimleri   madem durumun yok  ozaman ne alayim ne istersin diye sormasin bana . Bana sordugu icin bende  oneri olarak sayfa attim  kötü olan  birsey yoo burada  
Bir de utanmadan benmle konustuktan sonra anneme yazmis
Ablam
  Bu kiz ne yapmaya calisiyor diyee
  Utanmiyo dedigi kelimelerden bir de beni anneme sikayet ediyor
0 oy
tarafından
Ben şahsen eniştemin mesajını görmemiş gibi yapmazdım, ablama da açık açık hiçbirşey istemediğimi getirse almayacağımı söylerdim. Kaçak dövüşmeyi sevmiyorum ben ne hissettiysem söylerim
tarafından
Sen de eniştenin sana yazdığı mesajı söyleseydin.
tarafından
Soyledim annem de ona ne oluyormus dedi
tarafından
Ablanda bilmeli bence gördüğünü belki mahcup olur
tarafından
Dunden beri konusmuyorum . Ben ablamla laf acilirsa derim enistemin mesajini gördüğümü  
Bir de neden sonra ablam yazmis bana
Sıkıntı yapma aliriz  istedigini diye

Birincisi ben bisey istemedim ssdece oneri amacli sayfa attim
İkincisi onu bile basima kakar gibi soyluyor
tarafından
Başta sormayacaktı,  haklısın canım
0 oy
(1,021 puan) tarafından
Valla sblam kız kardeşim yok ama ALLAH razı olsun abim yengem kardeşim ihtiyacım var desem yeter yok desem bile durumları varsa alır gelirler sorarlar amca kızı var biz kız kardeş gibi büyüdük öyleyizde ve her zaman abla bi ihtiyacın varmı diye sorar şükür yok sma olsa söylesem incitmez alır enişteniz ayıp etmiş olmasada yazmaz bunu yazılmaz abla kardeş arasına girmesi yanlış 
tarafından
Yaptigin ayip degilmi diye yazmis enistem
 Ne yaptim ki ben ya ayip olabilcek anlayamiyorum hala
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Msj at güzelce bn senden iğne dahi istemiyorm hani bn sizin çocuklara bişey yapmamışım ya bunlar bunlar neydi de yolla 
tarafından
Yok bisey yapmadin demiyorlar .   Hani biz sana sayfa mi attik diyorlar ne istediysen onu aldin diyorlar .
  Ama ben bir gun olsun ne alayim diye ablama sormadim ki    kendim begendim aldim
 Ablam bana sorduğu icin oneri de bulunmak istedim
  Durup dururken bunu al demedimkii ben ona
(7,768 puan) tarafından
Sn açık açık yaz o zaman attığın msjı gördüm ilk görmemiş gibi yapmak istedim ama yk olmuyor yaptığınız çk ayıp birşey sakın bir çöp bile getirme de
0 oy
(4,389 puan) tarafından
şahsen çocuğum icin ablamdan bunu şunu istemem
tarafından
Ben de istemedim zatennn o  bana sordu istedigin varmi ne alsam diyee bende   bebegm icin kiyafetlere bakiyordum hediyeliklere gozum carpti ablama atmqk istedim  oneri amaclii   hediyeyi bile atmadim sayfayi attim  burdan bakabilrsn almak istedigin olurssa diyee
(4,389 puan) tarafından
vala bana da soruyorlar ben hayir istemiyorum birsey diyorum hep :))
0 oy
(286 puan) tarafından
Canim sen iyi niyetli atmissin belli ama abla ben bunlardan istiyorum gibi olmus keske atmasaydin. Ablan biraz yanlis anlamis galiba 
tarafından
Kesinliklee kotu amacli atmadimm  .   Sadecee oneri amacli attm
(286 puan) tarafından
Orasi belli canim ama ablanla enisten ben bunlardan istiyorum gibi algılamış olabilirr. Neyse bosver takma kafana su saatten sonra altinda taksalar bi onemi kalmamis gibi
0 oy
tarafından
Ablan olduğu için kararsızım dediği için samimiyete dayalı sanırım gönderdin ama ablan da olsa keşke göndermeseydin ama ne olursa olsun o senle ablan arasında bir mevzu eniştenin yazması ve böyle kırıcı olması çok yanlış. 
0 oy
tarafından
Büyük ihtimal enişten mesajını okudu cevabını yazdı ablan gördü sildi tartıştı lar o sırada cevap verdi eniştenin yaptığı hadsizlik yani ayıp insan öyle mi der. Buradaki tek suçlu enişten eşimde olsa mesaj onun ve özel kurcalamması lazımdı 
tarafından
Ablam gordu sildi sonra ablam tek derdim o degil yazdi olmasi gereken bumuydu yani
0 oy
(7,863 puan) tarafından
Ablan seni kiskaniyor net
tarafından
Kiskanmasi  kucuklugumden beri vardi zaten de .   Bilemedm valla
0 oy
(10,470 puan) tarafından
Sürekli iki kardeşime link atıp dayılık teyzelik görevi yazan ben bu tartışmaya hiç mana veremedim. Ben olsam mesajı görmezden gelmez gördüğümü söylerdim 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 157 göst.
29 Ocak 2024 Diğer kategorisinde BetulOpoz (540 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 184 göst.
0 oy
9 cevap 390 göst.
20 Mayıs 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 550 göst.
21 Mart 2024 Diğer kategorisinde Melek8663 (663 puan) tarafından soruldu