0 oy
768 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar çok üzgünüm ilk önce onu demek istiyorum Çok kırıldım annemle konuştum ama sizinle de paylaşmak istedim içime atmak istemedim daha yeni internette gezerken doğum hediyeliklerine rastladım çiçek sepetinde uygun fiyatlılardı bir de bizim aile grubumuz var Annem ablam ve benden oluşuyor işte böyle konu açılınca doğumda Ne alalım gibisinden Ablam her zaman diyordu ki Ne alacağımı bilmiyorum aklında bir şey yok gibi şeyler söylüyordu kararsızdı ben de şimdi hediyeliklere rast gelince ablamı atmak istedim fikir amaçlı abla dedim bak hediyelik düşünüyorsan bu siteye bak uygun fiyatlı şeyler var dedim biraz zaman geçti aradan ablamın WhatsApp'ından Enişten bana mesaj attı biz iki çocuğumuz da senden bir şey mi istedik bu yaptığın çok fazla değil mi durumumuzun olmadığını bilip üzerimize Neden geliyorsun diye bir mesaj attı ben mesaja görüldü atmadım sonra mesajı sildiler Ben de o mesajı hiç görmemiş gibi Ne yazdın da sildin abla diye yazdım o da o mesajıma cevap vermeden alırız bakalım tek derdim o değil şu an diye yazdı Ben de tek derdin bu olsun diye atmadım fikir amaçlı atmak istedim Neden bu kadar kırıcı konuştun ki dedim O da daha zaman var alırız bakalım dedi

Burada suçlu gerçekten ben miyim?????

37 Cevaplar

+4 oy
(12,856 puan) tarafından
Ben bu şekilde bir mesaj atmazdım ablama kardeş de olsa hediye için fikir sunulmaz bu benim düşüncem
tarafından
Hayir her seferinde   ben ne alcam kararsizim ne alsam diye dert yaniyordu bende gorunce fiyatlari da uygun baktim oyle milyarlik bisey  atmadim . Hani abla dedim bak bu sayfaya ille bana bundan alncak demedki
(6,047 puan) tarafından
Abla kardeşin arasında utanma olmaz. Ben ablamlar hediye alacağı zaman bile kendim seçiyorum. Hatta kart bilgilerini atıyorlar aldigim şeyi görmüyorlar bile . Kardesde utanmamali abla da. Ama eniştesinin yaptığı terbiyesizlik o ayrı
-Reklam-
+1 oy
(1,988 puan) tarafından
Suçlu sen değilsin belli ki enisten ablanın rızası olmadan yazmış kadin ne yapsın bozuntuya vermemeye çalışmış ikinizin arasında denge kurmaya çalışmış gibj
tarafından
Ama sonrasinda yazdigi seyler sence soylenmesi gerekilen seyler mi tek derdim o degil   falan diye
 Tm cnm sagol bakarım diyip gecistireblrdi
(1,988 puan) tarafından
Büyük ihtimalle kocasıyla tartışma yaşadılar ya da hala yaşıyorlar o sinirle soylemis olabilir boşver
+1 oy
(1,235 puan) tarafından
Fikir onermen bnce cok guzel cunku bn insanlarin kullanabilecegi hediyeler olsun isterim bnce onermende sorun yokk ve enisten tm bi hayvn kesinlikle ablana bsy demek istemiyom cnku enisten etini yemistr onun kndi almadi sana al diyo diye ablan bsy almak isterse durumuda yoksa abla sen bnm adima yigenlerime bsy al onlar kullnsin de
tarafından
Ben aldim iki yegenime hediye helali hoş olsun
 Kizin da evliydm
 Param yoktu borclandim aldim ben gidemedim  annemle gonderdim
Ogluna ise bekardim annemle bir valiz hediye goturduk
(286 puan) tarafından
En iyisi para olarak takmak galiba yaa kendisi nasil degerlendirmek isterse oyle degerlendirsin.
+1 oy
(1,856 puan) tarafından
Durumları yok mu cidden yani yoksa atmamaliydin ayrıca cidden yaptığın görgüsüzlük ne kadar samimi olursan ol bu hareket yapılmamalı eniştene gelince o kim oluyor da ablana attığın mesaja cevap veriyor ben olsam ağır konuşurdum son olarak sen ablanin iki çocuğuna ne aldın hediye olarak 
tarafından
Kucuk kizina  elbise takim oyuncaklar aldim param yoktu borclandim
 Ogluna ise
  Bi valiz hediye goturduk annemle ozaman bekardim
0 oy
tarafından
Durumları iyi değilse isteme bence. Eniştenin yaptığı ayıp ama sende aldırma boşver.
tarafından
Durumlarini iyi kotu biliyorum  
   Okadar berbat bi durumları yok
 Ama cok muhtesem de bir durumlari yok
  Herkesin durumu gibi durumları  
 Kararsizim ddgi icin  fikir amacli atmak istedm ben
tarafından
Yani o laftan sonra ben ağzıyla kuş tutsa istemem.
tarafından
Yok anneme de dedim kendine de ztn almam bundan sonra   hicbiseyini
tarafından
En iyisi boşver
0 oy
(1,975 puan) tarafından
Suçlu diyemeyiz aslında sende kötü bişey yapmamışsin ama şahsen abla da olsa, bana alman için al sana fikir olsun diye bişey atamazdim ben . Al sana fikir olsun bana bunlardan al diyen biri olsa çokta tuhaf karşılarım. Tabiki onlar gibi  kötü bir tepki vermem ama normal de gelmedi yani senin fikir olsun diye bişeyler atman .
tarafından
Ya pek internetle falan arasi yok onun internetten getirttirmeyi dusunuyor
 Bende o hediyelikleri gorunce ablamin kararsizligi geldi aklima atayim dedim bu sayfaya bak dedim bu yani ille bunu bana al demedmki
0 oy
(2,945 puan) tarafından
Suç değil de ters bir anına denk gelmiştir maddi sıkıntıları da varsa
tarafından
Ne kadar ters ani da olsa cevap vermeyebilir mesajıma  
Gebelik donemim de bu kadar kirici olmamaliydi
(2,945 puan) tarafından
Pişman olmuş silmiş ama
0 oy
tarafından
La ablalar niye böyle ne isterler küçük kız kardeşten benim ablamda çok sorrunlu gelir yer içer  beni enayi yerine koyar  maddi manevi yararlanır ama yine de onun gözünde değerim yok çok rahat siler beni.  Aramızda bir kaç bina var düşün kızımız bırakacak kimse yok güvenipte rahat ona bırakamıyorum :((( kız sana yorum yapacağıma kendi derdime  daldım ahahahah. Vala bence hesabını sor enistene de ablana da aşk olsun de sen bir şeyler düşünüyorum deyince sana fikir olsun diye attım de  durumunuz kötüyse zaten ben istemem ne triplere giriyorsun Allahım ya 
tarafından
Yani tek derdim bu değil demesi de hiç hoş değil  öz kardeşine yeğenine bir hediye almak bir şey almak dert olarak görüyorsa zaten kalsın ya  benim ablamda hiçbir şey yapmadı  hiç hesabını bile sormam ben ama o soruyo.
tarafından
Ya ben tamamen iyi niyetli bir yaklasim sergiledim
Bundan al  bana  
Bunu istiyorum ille de bu olcak
Diye gorgusuzluk yapmadim ki
  Kararsizim diyordu bende  fikir olsun amacli attim
 Hediyeyi ble atmadim
 Sayfayi attim hani kendi baksin begndigi butcesini uygun gelen olursa ordan alsn die
tarafından
Başka yorumlarda ablam da olsa ben link atmam vs denilmiş vala ev arkadaşım direk sen kardeşimsin yabancı değilsin bebeğinin neyi eksik ise onu alalım dedi ve çok samimi geldi  çeyrek de taktı hediye de aldi düğünüme de geldi ben ona hiçbir şey yapamadim bir gün olsun lafını etmedi canım dostum.  Senin ona link atmanda bence hiçbir sorun yok öz kardesiniz yani
tarafından
İşte sonuçta dile getirmiş  kaç kere ne alayım kararsızım vs. ne var ki bunda senin de fikir olsun diye sayfa atmanda.  Bence boşver  alma hediyesini
tarafından
Aynen paylasim amacli attim   ille de bu olcak bunu alcaksiniz demedimki .
0 oy
tarafından
bence bu mesajiniz onlarin evinde gundem olmus.enisten yazdiktan ve sildikten sonra ablan hicbisey olmamos gibi davransaydi sadece enisten suclu derdim ama "tek derdim o degil suan" demesinden anladigim kadariyla ablaniz da size bozulmus. ben olsam aldiklari hediyeyi de almazdim
tarafından
Ben de oyle karar verdim almicam kesinlikle
0 oy
(1,928 puan) tarafından
Sizin beklentiniz biraz fazla yüksek. Mevzusu dahi konuşulmamalı alan alır almayan almaz yani. 
tarafından
Ne attigimi biliyormusunuz da beklentiniz yuksek kelimesini kullaniyorsunuz ?
 Milyarlik seyler istemedim bebek arabasi istemedim
  Bebegmn kiyafetini dIZ demedim
  Oneri amacli sayfa attim beklentimin yuksek oldugu kanisina nerden vardiniz ?
0 oy
(7,266 puan) tarafından
Yani hediye olarak sunu alabilirsin demem diyemem ben ne yalan söyleyim tabi oda fazla tepki göstermis ama
tarafından
Al demedim bak dedim ama
(7,266 puan) tarafından
Yani ayni kapıya çıkıyor hemen hemen neyse olmus artik konusunu açma ne yapmak istiyorsa onu yapsin yapmasada tepki verme suan herkesin durumu ortada canim
0 oy
(48,695 puan) tarafından
hediye alınca kabul etme cok kirici enistende dondan çıkar gibi niye atliyo ki
tarafından
Yok alsalar bile artik almam hevesim kırıldı  
 Saygisizlik yapmadim onlara
  Bunu haketmedim kotu bir aninda olabilir
  Mesajima cevap vermesydi keske
  Bu sekil olmasaydi
(1,856 puan) tarafından
Sende peygamber sabrı var ablam bile olsa bu şekilde davransa kıyameti kopartirdim terbiyesizlik adam gibi durumum yok ufak bir şey alırım ancak demek çok mu zor enişten mal gibi sanki dünyayı istemişsine getirmiş inan borçla alsan Allah sana iki katını verir
tarafından
Ya guzel bi konusmasi ifadesi bile yeterdi inanki .

Ya meltem  canim  attigin uygunmus ama   benimde falana borcum var  gibisinden birsey soylese  hani diyorya durumum yok diye
 Ben ozur dilerim  
Canin sagolsun ablam derim htta yardim bile ederim ama
 Tek derdim o degil
   Blmem ne falan ayip ya
Bu benim ilk bebegim
Senin ilk teyzeligij bumudur yani
(1,856 puan) tarafından
Acaba çok mu kötü durumları belki yiyecek ekmek alamiyorlardir ondan zorlarina gitmistir
tarafından
Hayir asla oyle degill   
  Kaynnasi calisiyor parasini aliyorlar kayni calisiyor parasini aliyorlar esi calisiyor parasini aliyorlar
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Bence o önerdiğin hediyeyi kendin al ve gruba at aldığını görsün gerek kalmasın ona. Sorarsa da kimseden bişey beklemiyorum beğendim aldım dersin
tarafından
Yok canm  hediye degildi attigim  indirimli hediyleikler vardi
  Sayfa attim hediyeyi atmadim ona
0 oy
(240 puan) tarafından
K.bakma da canim seninde uygun olmamiş pek ablana onlari atman. Belki parasi olmadigi için kararsizim ayagina yatmiştir kadin ayıp olmasin diye. Belki senin demeni bekliyordur o da abla ben senden hediye beklemiyorum gerk yok demeni fln beklemiştir. Malum hayat pahali onun da cocukları varmiş bak insan bişey alirken 40 defa düşünüyo artık. Hem el oğlu var arada sonuçta. sahsen bnm kardeşim bana bende ona atmam öylr hediye al fln diye kıyamam parasina şart degil dogum hediyesi çok gereksiz ha bebek doğunca aldi bi sürü şeyler bebeğime sagolsun. Ama bana almasini ben zaten istemem para kolay kazanilmiyo
tarafından
Benim icin degildi attigm sayfa bebek icindi takim falan vardi indirimli bi sayfay di o da her defasinda sanki  altta kalmis gbi ne alsam kararsizim falan diyince aklima geldi  ataym dedim bundan kotu ne varki
(240 puan) tarafından
Kötü bir şey yokta. Sanirim maddi durumu iyi degil eniştenin attıği mesaja bakilirsa durumumız kötü gibisinden yazmiş
tarafından
Tamam bilseydim atmazdım  zaten ama durumlarinin kotu oldugundan haberim yoktu .  
Her seferinde ne alsam diye dile getirince bende oneri olur belki diye atmak istedim
0 oy
(2,157 puan) tarafından
Eniştene sinir oldum ablanla msjda hiç bi özelini konuşma bence bakıyo demek ki msjlarına. Ablanada sözlü olarak konuştuğunda silinen msjı gördüğünü ve hediye almaması alırsanda kabul etmiceni söyle. Hatta bunu eniştenin de olduğu ortamda yap. Ama sen bunları kendi eşine yansıtma ablanla arandaki sorunu ikiniz çözersiniz ama eşin duyunca sıkıntı olabilir ki benim eşim herşeyi sıkıntı eden birisi o yüzden diyorum. Bu arada o siteyi bana da atar mısın :) 
0 oy
(1,313 puan) tarafından
Bence yanlış birşey yapmamissin benim kiziminda doğum günü ablamla erkek kardeşim bana sordular ne alalım diye bende senin gibi fikir sundum bu yanlış bişey değil sonuçta ablan sana demiş ne alicagimi bilmiyorum diye eniştenin ya yaptığı çok ayıp o niye karışıyor ki ablana kırılma enişten canını sıkmıştır ondan öyle cevap vermiştir sende sıkma canını boşver 
0 oy
(673 puan) tarafından
Muhtemelen ablan hediyelikleri almak istiyor ama enişten ne gerek var boşuna masraf tarzında düşünüyor. Seninde mesajını görünce tartismis olabilirler. Kendini suçlama bence 
(673 puan) tarafından
Aaa pardon ben ablan hamile ve dagitmalik hediye ne alacağına karar veremiyor sandım. Yani canim başkası olsa elbette şunu al demezsin ama ablan o senin canın kanın bunu söylemen ayıp değil ki.  Ama belliki enişte sıkıntı çıkartıyor. Asıl senin mesajına eniştenin cvp yazması hele birde böyle birsey yazması çok ayıp.
tarafından
Aynen cnm   . Anlam veremedim sanki oyle bi tepki verdiler ki ben cok buyuk bir suc islemisim gbi cok kotu hissettim kendimi
(673 puan) tarafından
Ben olsam bende kötü hissederdim cidden. Ama bence bir daha asla ağzını açıp bisey deme. O konuyu acarsada Ben bisey istemiyorum sagolun de oda anlar bence
tarafından
Yo kesinlikle bu saatten  sonra aslaaa almam birseyini . Bitti ... birseyini almam
Bir sey de almammm !! Artik
(673 puan) tarafından
Aynen haketmisler
0 oy
(1,455 puan) tarafından
Bence senin hiç bi suçun yok hatta yaptığın gayet güzel olmuş. Eniştenin hadsizliği ablanı üzmüştür belki ablan sürekli bişey almak istediğini söylüyodur enişten de oralı olmuyodur senin attığını da göstermiştir aralarında tartışma çıkmıştır diye düşünüyorum. Ablan da o sinirle sana patlamıştır üzme kendini kardeş kardeşi alttan almıcak da kim alacak. 
tarafından
Tamam ama ben o anki durumlarini bilemem ki ben nacizane  bir fikir sundum  .
Ablam benle konusmus gitmis bi de anneme yazmis bu kiz ne yapmaya çalışıyor  diye   .
 Enistem falan degl mesele asil mesela ablam
(1,455 puan) tarafından
Annene de öyle yazmışsa o zaman evet ablanda da sorun var. Senin yerinde olsam ablana ben senden bişey beklediğim için değil sen sürekli ben ne alacağıma karar veremedim dediğin için göndermiştim eğer durumun yoksa ben zaten istemem yeğenlerime alırsın alacağını derdim .
0 oy
(997 puan) tarafından
Saçma geldi bana benimde ablam aynı şekil ne alsam sana ablam işine yarack birşey alayım diyordu. Bdende dedim dogdunda goyecgi ilk kıyafeti alabilrsn teyzesi diye tamam ablma sen Begen ben onu alayim dedi ne var abla kardeş arasnda konusulabilir bence ihtiycn olunan istenilen birşeyin alınması daha hoş enişten bosbogazlik yapmış ben olsam gormmemzlikten gelmez cevabını verirdim kimse ona zorla birşey al dememiş hadsiz
tarafından
Yani  aynen oyle kardeşim  anladin beni sagol  ya
 Valla
  Ablam anlamadi sen anladin ♥︎
(997 puan) tarafından
Bu saatten sonra da alsada bir kıymeti kalmaz bence ablanda orda tek derdim bunu diyetk ayıp etmiş bence ben olsam kabul etmezdim artık alma birşey diye söylerdim
tarafından
Bende aynen oyle dedim sagol almis kadar oldun dedim
0 oy
tarafından
Arada böyle bir muhabbet olduktan sonra ben gelen hediyeyi de almazdım net. 
tarafından
Yooo zaten almicamm tovbe ettim

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 157 göst.
29 Ocak 2024 Diğer kategorisinde BetulOpoz (523 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 184 göst.
0 oy
9 cevap 390 göst.
20 Mayıs 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy