0 oy
340 göst.
Diğer kategorisinde (2 puan) tarafından
Herkese hayırlı geceler ben tesettürlüyüm fakat çok uzun zamandır açılmak istiyorum ama bunu eşime belirtmedim nasıl açıklayacağımı yada konuya nasıl başlayacağımı bilemiyorum biraz çekingen biriyimdir ve eşim de anlayışlı biridir fakat biraz da çevre ne der diye de düşünüyorum malesef sizce nasıl konuşmalıyım eşimle

10 Cevaplar

+6 oy
(3,451 puan) tarafından
Bence hazır kapalısın Allah rızası için diye diye kendini zorla, çünkü açıkken kapanmak çok daha zor 
(619 puan) tarafından
Kesiikle katılıyorum.
-Reklam-
+4 oy
(833 puan) tarafından
Bacım nefsimize bakılırsa burda hepimiz Allah için kapanıyoruz. Bizde istiyoruz saclarımıza rüzgar değsin efil efil etekler giyip gezelim. Ama nefise kalırsa zaten içimizden Allah için bişey yapmak gelmez. Ama kafana koyduysan da bu senın sorunun bizi günahına ortak etme
0 oy
(619 puan) tarafından
Açilmak isteme nedeniniz nedir ?
(2 puan) tarafından
Artık içimden gelmiyor
(619 puan) tarafından
Zorlami kapandıniz birinin baskısıyla mi yani yoksa siz isteyerek mi yada birileri mutlu olsn diye eşiniz aileniz gibi mesela.
(2 puan) tarafından
Kapandığında küçüktüm 16 yaşındaydım ailem bana sürekli günha kolların açık saçın açık gibi söylüyorlardı bende ailemi memnun etmek için kapandım
(619 puan) tarafından
Hii anldm aslında onlar üzerine düşeni yapiyolar ve haklılar günah tabiki. Adet oldukdan sonra bir kadın kız için. Ama isteyerek kapanmak da önemli şu varki böyle şansımız yok aslnda Allah emrediyor ve p şekilde olmalı ama gel gör bende kapalıyım hakkıylami kapaniyorum hayır ama bol giymeye calsiyorum ediyorum ve isteyerek kapandım..Allahm doğru yolu göstersin bize içimize iyice sindirsn. Bence açılma ne güzel öylede olsak böylede olsak kapanmaya niyet ediyoru, basaramasakda. Benm sana dicegim şu bunu basarmisken devam ettir canm. Yinede senin kararın saygı duymak zorundayız.
tarafından
Valla canım ben 4, sınıf  bitti kapandım direkt ilk zaman lar. Zorlandım sadece.    Bi iş ki üç  yıl tek sonra dan toparlandı   16 yaş ta. Erken değil ki koca kız olmuşsun zaten
0 oy
tarafından
Bu içinden gelerek yapılan bisey içinden gelmiyorsa eşine senide kendimide kandırmaya gerek yok ben açılmak istiyorum de 
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Adaşim bence yol yakinken bu fikirden vazgeç  3 günlük dünya icin yapma kendini bu sekilde kabuk et ve asla odün verme

Nefis her seyi ister onemli olan ona uymamak 

Inan bu istegini bastirirsan ve açılmazsan rabbim sana daha cok guzellikler bahsedecek... 

Kitaplar al bunula ilgilli faydali olacagina eminim
0 oy
(6,426 puan) tarafından
Çevre ne der diye düşünme onlar için yaşamıyorsun sonuçta. İçinden gelmiyorsa açıl nasıl mutluysan öyle yaşa dünyaya Bir kere geliyoruz 
(1,937 puan) tarafından
İşte kendin karar ver eğer açılmışsan bu senin kararın olmalı ailem kapan dedi  diye daha da açıldım değil Ben zaten açılmak istedim diyebilmelisin hala açılman için aileni suçluyorsun Ben vaaz vermedim doğruları söyledim ama bir cümleyi unutmuşsun biliyor musun Benim kalbim zaten temiz bir de onu da söyle bari tam olsun kalpleri bilen Allah sana yapması gerekenleri de söylemiş doğruyu da söylemiş yanlışı da söylemiş bunun için Kitap indirmiş
(1,937 puan) tarafından
Bir konuda katılıyorum size bir insan kocası istemiyor diye kapalı kalmamalı çevre baskısı olur diye de kapalı kalmamalı sen seni yaratanı düşünmüyorsun umrunda değil onun söyledikleri onun yarattıkları niye umurunda olmamalı zaten
(6,426 puan) tarafından
Hanımefendi siz önce benim ne dediğimi tekrar okuyup idrak eder misiniz ?? Aile baskısı yüzünden daha da açıldım demedim daha ÇOK  açılmak istedim dedim !
(1,937 puan) tarafından
İşte ben de diyorum ki insan içinde olmayan bir şeyi  yapmak istemez dediniz ya İnsan kendi kararını kendi vermeli diye işte açılmak mı istediniz yada ailen kapan doğru yolda devam et dediler diye daha çok mu açılmak istediniz yada kapanmak mı istediniz ne yapmak istediyseniz bu fark etmiyor bu sebepten dolayı daha çok yapmak istedim ya da yaptım fark etmiyor bu sadece bizim kendimize sunduğumuz bahaneler sadece karşı tarafı susturmak için durdurmak vicdanımızı rahatlatmak için kendimizi haklı görmek için söylenen sözler senin kurduğun baskıdan dolayı ben daha çok açılmak istiyorum aslında sen içinde olanı dışa vurmuş oluyorsun ailen senin kötülüğüne bir şey söylememiş doğru yolu göstermek için baskı kurarak konuşarak göstermek istemiş çünkü ailen şunu biliyor o baskıyı kurmazsa sana doğru yolu göstermezse yarın ölüm denilen gerçek onları vurduğu zaman sen tek değil onlar da cehennemde yanacak maalesef ki nasıl okulda çocuklarımız yanlış yaptığı zaman öğretmen bizi uyarıyorsa bizi yanlış eğitim vermekle suçluyorsa Allah da öyle evlatlarımızın yaptığı yanlışlar ne kadar kendi kararı olsa da bizleri de etkiliyor doğru yola iletemedikleri için doğruyu yanlışı gösteremedikleri için o canımızdan çok sevdiğimiz ailemiz annemiz babamız bizim gözümüzün önünde bizim yüzümüzden cehennem ateşinde yanacak tek siz değil kapalı da olsa açık da olsa yaptığı yanlış günah sayılan her şey için herkes öyle olacak neyse herkesin hayatı kendine herkesin dini kendine herkesin imanı kendine Ben doğru bildiğim doğru olan gerçek olan hak olan bir dinin istediği bir şeyi söyledim kişi yapar yapmaz o kendi kararıdır başkasının değil kalpleri bilen Allah cümle insanlara doğru yolda yürüyen imanlılardan eylesin inşallah.
(6,426 puan) tarafından
Sende haklısın canım. Amin ❤️
0 oy
tarafından
Nefsine sahip çıksan senin için daha iyi olur biz sana şöyle konus eşinle böyle açıl dersek bizde günaha girmiş oluruz
0 oy
(2,091 puan) tarafından
Bu konuyu eşimle bende konuştum ama hayır dedi bütün yaşama sevincim gitti dışarı çıkmak içimden gelmiyor hiç bu benim kararım ama eşiminde gönlü olsun huzursuzluk çıkmasın istediğim için bekliyorum o güne kadar dışarı cikmamaya kararlıyım senin eşin anlayışlıysa söyle bence ama sende iyi düşün karar ver benimki bı anlık karar değil çok uzun zamandır istiyorum
(1,937 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Canım kimsenin imanı kimsenin hayatı bizi ilgilendirmez elbet ama eşini düşündüğün kadar Rabbini düşünseydin açılıp saçılmayı düşünmezdin ha her kapalı dört dörtlük Müslüman mı değil her açık ya gayrimüslim mi değil ama şunu asla unutmayalım kelebek etkisi diye bir şey var her şey birbirini tetikler. Yani Rabbini düşünmeyip ölümü düşünmeyip açılmaya karar vermişsin seni yaratanı düşünmemişsin hayat arkadaşını düşünmeyi ver o seni yaratandan üstün değil açıl
0 oy
tarafından

Çevre elağlem  mi ne der..... :ermm:   canım krşke önce Allah ne der acaba mı desen daha güzel olur du..... 

0 oy
(1,937 puan) tarafından
Canım zaten eğer insanlar için çevren ne der diye kapanmışsan kapanmanın bir anlamı yok kapanmak Allah için olan bir şey yani çevremizi düşündüğümüz kadar bizi yaratan rabbimizi düşünsek çok şey değişecek sana burada açıl diyen de kapan diyen de yanlış söylemiş olacak günaha sokmuş olacaksın yani

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 112 göst.
6 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde BirMelek (1,136 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 85 göst.
6 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde BirMelek (1,136 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 138 göst.
0 oy
2 cevap 67 göst.

380,914 soru