0 oy
420 göst.
Diğer kategorisinde (301 puan) tarafından
Gebelik şekerim cıktı enfeksiyon cıktı kanım düşük cıktı. Moralim çok  özümdü o kadar çok dikkat ediyordum ki şuan hiç hevesim kalmadım ne yiyip ne yemicemi bilmiyorum artık

3 gün boyunca günde 3 kere ac tok bi kesilse parmağından bakmam  lazımmış  ne yapicam bilemiyorum. Hayirlsi olsun inşallah  dua edin ve deli gibi canm tatlı istiyor .

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kac haftalık canım 
(301 puan) tarafından
26 haftalık oldum canm
-Reklam-
0 oy
(659 puan) tarafından
Beyazları  keseceksın un seker tuz  patates pılav yasak her yemrkyen sonra yogury ye aldıgın sekerı dengelesın gunde bır tane meyve yemelisin  annem 20 yıldır seker hastası sulalemızdr var dıkkat etmezsen hayatı rıskı buyuk  gecmıs olsun 
(301 puan) tarafından
Saol canm mecbur öyle yapicam inşallah. Bebeğime bisi olmaz inşallah
(659 puan) tarafından
Olmaz canım merak etme sen dıkkat et sekerını dusurme cıkarma bol bol yuru yurumek sekerı dusurur
(301 puan) tarafından
Tamam canm saol
(659 puan) tarafından
Uyjun geldımı ayakların uyustumu bılesın sekerın dusuyo annem 15 yıldır seker hastası ınsulın kullanıyo aman dikkat  et
(301 puan) tarafından
Valla tamam canım çok saol
0 oy
(354 puan) tarafından
Bu kadar takmayın kafanıza bende çıkmıştı diyetisyene gönderdiler diyet verdi onu uyguladım 1 ay sonra tekrar gittim normale düşmüştü şekeriniz kaç çıktı
(301 puan) tarafından
153 cıktı. Inşallah geçer yaaa bebeğime bisi olmasın inşallah
(354 puan) tarafından
Çok yüksek değil zaten yediklerinize dikkat ederseniz düşer şekerli unlu kızartma felan yemeyin özellikle şekerden uzak durun
(301 puan) tarafından
Tamama canm çok saol
0 oy
tarafından
Un şeker tuz patates hepsinden uzak durmaktan başka yapacak bir şeyin yok 
(301 puan) tarafından
Tamam canm saol
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Benimde vardı hastanede yattım diyetle düzene girdi tabiki şeker ve undan uzak durman gerek.. Bebeğim kilolu doğdu o yüzden 39. Haftada sezeryan oldum. Korkma bisey olmaz inşallah tatlı canın çekince yoğurt elma ve tarcın ye çok fayda ediyor doktor sana liste verir zaten ona göre beslenmeye çalış hamilelikten sonra geçer inşallah..
(301 puan) tarafından
Saol canm geçer inşallah yada  bebeğime bisi olmasa yaa
(1,250 puan) tarafından
Olmaz inşallah. Ben çok geç farkettim mesela kalbi durur dediler o yüzden aldılar sezeryanla senin haftan daha küçük benden hiç bisey olmaz merak etme içini ferah tut sadece diyete uy
(301 puan) tarafından
Tamam canm çok saol neler diyorlar neler zatsn
0 oy
tarafından
Canım bir diyet listesi vermedi mi doktor bi diyetisyene git o sana beslenme listesi verecektir gebelik şekeri genelde geçici bir durum birde bu kadar kafana takma üzüntü sınır stres de yiyip içmek kadar şekeri etkiliyor 
(301 puan) tarafından
Dimi yaa tamam canm çok saol ❤
tarafından
Rica ederim canım ") biz yedi göbek şeker hastasıyız ailede bir bende yok annem babam iki ablam hep şeker hastası kaynanam şeker hastası sadece tatlı yemeyi kesmeklede olmuyor canım moralini yüksek tutman lazım uykusuzluk bile etkiliyor takma kafana diyetine uyarsın allahin izniyle bir şeycik olmaz ")
0 oy
(843 puan) tarafından
Canım glisemik endeksi yüksek gıdalar yersen canın tekrardan tatlı veya yemek yemek ister. Mesela ekmek, unlu mamul, pirinç, yağlı yiyecek ve kızartmalar, makarna, işlenmiş gıda ve abur cuburlar. Bunları bırak. Büyük ihtimal şekerin düşecektir. Tatlı krizini atlatman için tavsiyem elmaya tarçın dök veya muza bu şekilde tüket artık evde ne varsa. Üzerine bir bardak süt iç mümkünse açık süt olsun. HAZIR olan herşeyden uzak dur. Süt şekerin vücutta yavaş emilmesini sağlar. Böylece birden yükselip düşmez. Eşim bu şekilde hipoglisemiyi yendi hatta 15 kilo verdi bir buçuk ayda tek farkı hamile değildi ;) geçmiş olsun 
(843 puan) tarafından
Abartmadan olur canım önemli olan tadını alman ben yiyodum
(12,489 puan) tarafından
Anladım canım teşekkürler
(301 puan) tarafından
Tamam canm inşallah çok teşekkür ederim inşallah düşer yavvff
Bunlar dışın da ne yiyebilirim kki acab
(843 puan) tarafından
Kız sebze var dünya kadar :D yumurta ye süt ve süt ürünleri tüket. Beyaz ve kırmızı et ye. Bulgur buğday filan ye. Mesela ben yulaflı omlet yerim sabahları ekmek yemiyorum iyi oluyo. Bide fındık ceviz badem ye az az.
(301 puan) tarafından
Küçük kelebegimin annesi çok teşekkür ederim canm Allah razı olsun ☺iyi değilim yaaaa :)

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 444 göst.
31 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde Zehra800 (1,056 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 129 göst.
5 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Cyln76 (618 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 436 göst.
15 Ekim 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
17 cevap 355 göst.