0 oy
1,272 göst.
Aile kategorisinde (784 puan) tarafından
Kızlar bı konuda size danışmak istiyorum

Lütfen akıl verin bunaldım artık .

Görümcemi hiç sevmem zamanında az yapmadı bana 

Uzakta oturuyor eşim askerdeyken ailesindeydim 

İçeri girmeden daha kapıda ayakkabısını çıkarmadan 

Annem nerde o niye kapıyı açmadı falan dedi 

Çok zoruma gitti neyse aldırmadım abla evde yok dedim 

İçeri girdi eşiyle babası da evde yoktu tektim 

Dönüp dedi ay ne annem ne babam boşu boşuna geldim çok zoruma gitti sonuçta bende kardeşinin esiyim evin kızı gibi görmedi çok zoruma gitti ses etmedim hiç.

Hizmetlerini yaptım çayını falan verdim yemek yedik dediler bende çay kek falan yapmıştım koydum önlerine 

Eşi dedi sen otur gelinle. ben annemleri görmeye gidecem çocuk sigara içmeye gitti balkona hemen peşinden gitti orda plan proje yaptı çayını bile içmeden yarım saat balkonda durdular içeri geldi dedi biz gidiyoruz bende hiç demedim kalın diye ...

Annesine ulasamazdi aynı evin içinde ben varım dönüp beni aramazdi bile annem nerde diye 

Gidip eşimi aramaya kalkışrdı evime geldim geleli

Telefonu falan hiç yok aylardır 

Eşimi hep arar konuşur .

Bende eşime adamlığını neden yapıp bı değerim olduğunu göstermiyor Sun diyorum kavga çıkıyor. Sırf iş olsun diye ordan napoyor diye soruyor görümcem beni. 

Ben istiyorum ki dönüp desin bu kız sana ne yapmıştı aramıyor sormuyorsun bana soracagina  telefonu yokmu ara sor diye . Eşim söylemiyor 

Diyor sende arama sorma 

İnsanlık bizde kalsın boş ver 

Ama sıra onun kocasına geldi mi eşim bı hürmet gidip takılmalar

Bende diyorum ablan beni insana yerine koymuyor sen neden eşine böylesin 

Diyor ben napayım o öyle yapıyor diye bendemi yapayım kavga ettik konuşmuyoruz 

Haklı degilmiyim kızlar gerçekten beni ne arar ne sorar değer yok bende bunaldım değerim olduğunu göstermiyor eşim de zoruma gidiyor 

28 Cevaplar

+4 oy
(14,428 puan) tarafından
Cehennemin dibine canım, takma kafana bu kadar değmez
(784 puan) tarafından
Ama değerim olduğunu göstermiyor demiyor napti sana diye çok zoruma gidiyor eniştesine gelince takılır eder değerini bilir o senin eşini bilmiyor sen neden biliyorsun diyorum insanlık diyor e insanlık bı bize kaldı zaten hep .. hep susmami bekliyor çok yıprandım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Aklın varsa ailesi hakkında tartışmaya girme.derim . 
(784 puan) tarafından
Ama çok çektim değerim olduğunu göstermiyor
0 oy
(9,623 puan) tarafından
Aramasın sormasın ya işte daha ne sende ona yokmuş gbii davran kudursun 
(784 puan) tarafından
Canım bende arayıp sormuyorum benim meselem eşim . Ona yapmaciktsn konuşunca soruyor diyor nasıl diye . Bende esim diyorum ki ağzın yokmu de telefonu var ara sor diye ne yapmista konuşmuyorsun .. oda demiyor....
0 oy
(913 puan) tarafından
Kuzum haklısın da o kim köpek sana öyle davranani umursama kesinlikle esinin tabiki tepki göstermesi lazım 
(784 puan) tarafından
İşte gostermiyor canım diyor insanlık bizde kalsın e insanlık bizde kala kala geberdim ben daha nereye kadar en azından ablasına dönüp desin bu kız ne yapmış sana neden böyle davranıyorsun diye
(913 puan) tarafından
Haklısın kuzum böyle insanlık filan olmaz sadece ezilirsin hem tepki gösterince belki kendine çeki düzen verir daha iyi olur herşey
(784 puan) tarafından
İşte vermiyor canım hep susmami bekliyor insanlık bizde kalsın diyor
E iyde ne zararım dokunmuş ta insanlık bende kalsın diyorum
Bu kez bağırıp çağırıyor bana yeter diyor
0 oy
tarafından
Biraz kıskanıyor canım seni görümcenın yaşı senle aynımı dikkat et yarın öbürgün kocama baktı kuyruk salladı diye iftirada atar sana allah korusun hele bide sen ondan güzelsen kıskanyordur
(784 puan) tarafından
Ay Allah korusun canım allah düşman başına vermesin böyle bişey
Napmaya çalışıyor bilmiyorum zaten aramam bende sormam davam araması değil
Sadece eşime kızıyorum neden değerim olduğunu göstermiyor ablasına sesi çıkmıyor
(2,749 puan) tarafından
Bu postan kocasına kuyruk saklanmasına nerden geldi :D
(7,768 puan) tarafından
Yuuh diyorum kız bn ortada alıncak bişi yk diye yorum yapıyorm sn diyosn iftira atar aboowwwww
(301 puan) tarafından
Ya milletin kafasına şöyle şeyler sokmayın Allah aşkına saçma sapan, ne alaka ya?
tarafından
Kızlar ben demiyorum ki işte bu kadın böyle yapar diye sadece diyorum temkinli ol Dikkatli ol yani Bu tarz bu karakterde bir insandan her şey beklenir kıskanıyor çünkü belli
0 oy
tarafından
Bazı şeyleri degistiremezsin.. boşver haklı çıkamazsın haklısın ama kabullenmezler. Eşinle kötü olmana değmez. Sen eşinle öyle iyi ol ki o seni adam yerine koymadığına utansın..
(784 puan) tarafından
Ama işte canım çok hassas düşünceerde olduğum için çok zoruma gidiyor ya cokkk :/ ben nelerle baş ettim o benim değerim olduğunu gostermedikce daha çok yapar onlar bana
tarafından
Kuzu o nasıl davranırsa davransın anlamaz görümcen. Sen eşinle kötü olursan ben bilirde insan yerine koymam diye düşünür sen iyi oldukça yaptığının saçma olduğunu anlayacaktır anlamazsa da keyfi bilir sal gitsin
0 oy
(2,055 puan) tarafından
Böylesinin poposunu  kaldırma o seni  görmezden  geliyorsa  sende  onu  gel bak  nasıl peşinden  koşuyor  bırak  aramasın sormasın  
(784 puan) tarafından
Canım bende arayıp sormuyorum istemiyorum da konuşmak mesele eşim onun yaklaşımı... Beni hiçe sayıyor o değer veriyor
(2,055 puan) tarafından
Sorun  sizin  o arasın  dert  etme  sen  eşine  öyle  desende  o yine  arar  konuşur yani  o yüzden  eşine  şöyle  böylede desen  bildiğinden  vazgeçmez
(784 puan) tarafından
Haklısın
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Ay keske benimkide zamanında hic arayip sorup evime dahi gelmeseymis. Yuzune iyi arkandan kötü olan emin ol daha beter canim. 

Ha eşin konusunda haklisin kim olsa kirilir ama onlar yuzunden seninle olsn planini iptal etmiyosa seni hiçe saymiyosa bosver takilma sen de onun aynisi ol küsme ama mesafeni koru madem Allah büyük görüyor sonuçta.
(784 puan) tarafından
Canım inan umursamiyorum onu konusmasam umruma gelmez
Benim meselem eşim
Ya sanki hiç bişey yapmamış gibi konuşuyor ediyor gülüyor değerim olduğunu göstermiyor zoruma bu gidiyor
(7,791 puan) tarafından
Bı gün onlara da dank ediyo da iste... Geç oluyo.
Dedigim gibi hayat sartlarini etkilicek kadar onde tutmuyosa onlari hic takma kuzum.
Hatta gorumven arayinca kocani yataga cagir bi kac kere isim var desin kapatsin suratina :D
(784 puan) tarafından
O iş üzerinden kalkar arar kocam.. alsjkak
Gülüyorum ama ciddiyim valla hayatta diyemez
(7,791 puan) tarafından
Yapma ya ne biliyim erkeklerin zaafidir ya.
Gerci benimide oyleydi bende iyuce sogudum diye trip falan attiydim oyke duzeldiydi azcik :D ne hiliyim kız bikemedim de bak
0 oy
(307 puan) tarafından
Yani bence boşver kavga etme bunun için haksız sın yani eşinle bunun için kavga etme konusunda haksızsın görümcen bilerek yapıyordur belki sırf seni irite etmek için boşver o öyle yapıyos sende öyle yap zaten bence mesafeli olmak daha iyi tabi abla kardeş gibi anlaşanlarda var dır ** o öyleyse sende oyle ol adamlar kndi arasında iyi anlaşıyorsa uyuşuyolar demekki kafa olarak anlaşsnlar görümce işte onun davranışına mı kaldı senin değerin sen eşinle iyi ol kıskanıyor bile olablir çoğunluk öyle değilmi zaten eve gelin gelince biz kızlar biraz kıskanırız ben bile bazen göz ucuyla süzüyrum ailemin geline olan davranışlarını benden daha özverili mi yaklaşıyorlar diye ister istemez oluyo 
(784 puan) tarafından
Canım takılsın ben takilmasin demiyorum benim orda demek istediğim ablan ona hiç bişey yapmamisken bana böyle davranıyor sen neden benim değerim kiymetim olduğunu gostermiyorsun diyorum.. en azından laf olsun diye telefondan beni sorduğunda eşim dönüp desin telefonu yokmu sen neden arayıp konuşmuyorsun diye
Bu sanaa ne yapmış ta eve geliyosun o denli konuşuyorsun diye arkamı tutmuyor ..
(307 puan) tarafından
AMA o zaman da sen kocanı doldurmşsn gibi algılayıp üste çıkabilir en iyisi hiç mevzu etmemek boşver sen eşinle aranı iyi tut
0 oy
(3,491 puan) tarafından
Zorla güzellik olmaz bacım. Niye tatlı canını üzüyorsun seni yok sayan biri için, anlam veremedim. Eşin görümcenden daha insancılmış demek, bunun için sevinmelisin, karakter hanesine bir artı. Eşinin zoruyla sana değer vermesi neyi değiştirir içinden gelmedikten sonra? Samimi olmaz ki. Beklenti seni üzen şey, bişey beklemiyor olsan hiç üzülmezsin. Demem o ki, değmez, takma kafanı. 
(784 puan) tarafından
Canım davam gorumcemin bana değer vermesi değil eşim söylesin o gelsin konuşsun benimle hiç değil.. benim meselem okadar kıymetin i bildim ettim ya hastaydım korona olduk eşimle hep eşimi aradı beni aramadı bile.. ondan sordu beni arayınca da eşime ulasamadigini mecburen beni aradığını söylüyor yüzüme
Bazen eşime yapmacıktan iş olsun diye beni soruyor ya bende çok değil dönüp desin bu kız sana ne yapmista sen böyle yapiyosun telefonu yokmu ara konuş desin demesini çok istiyorum demiyor... Hep isnwnlik bizde kalsın diyor konuşuyor gülüyor zoruma gidiyor
(3,491 puan) tarafından
Ama eşin haklı, dese ne olur, huylu huyundan vazgeçmez ki. Bu da bi beklenti, vazgeç ki rahatla.
(784 puan) tarafından
Off inan bilmiyorum canım
0 oy
tarafından
Hiç muhattap olma 
(784 puan) tarafından
Görümcem ile zaten olmuyorum canım mesele eşimle konusmam
0 oy
tarafından
Orda kapıyı açtım yaptı tamam madem beni saymıyor çay bile koymam o kim ko.pek çok başına cikarmissin bu arada görümcem.gityi dedikten sonra koptum ben bişey anlamadım ama sende sustum zoruma gitti sustum zoruma gitti diyorsun ne susarım nede zoruma gider umrumda bile olmaz girerdim odaya cikmazdim yüzüne bile bakmazsın m.alin 
(784 puan) tarafından
İşte benimki iyi niyet. Hep o yüzden başıma geldi ne geldiyse
0 oy
(3,137 puan) tarafından
Aynı benim görümcem kaynanam evde olmayınca eve gelmiyor annemi görmeye geliyom diyor o ne kadar değer verse bende veririm aramazsa hayatta aramam
(784 puan) tarafından
Onu takmıyorum bile meselem eşim yoksa o ne köpek canım
0 oy
(863 puan) tarafından
Çok haklısın sonuçta esisin ve seni sormayan kim olursa olsun oda aramamali tabi ablası sonuçta tamamen bağ kopamaz ama eniştesinin halini sormasına çok gerek yok gibi ben olsam bence kavga ederdim 
(784 puan) tarafından
İşte benim davamda bu canım ya
Çok zoruma gidiyor
0 oy
(15,235 puan) tarafından
Haklısın. Ayni annemin yaşadıklarını yaşıyorsun. Babam öyle bir adam ki b.klarini yiyecek kardeşlerinin o derece. Annem de hep senin gibi ezildi . Babam da hep larva çıkarırdı kardeşlerine laf soyletmezdi. En sonunda kardeşimle biz ağızlarına s.ctik. şimdi kusuz konuşmuyoruz. Babam yine b.klarini yemeye devam ediyor. Etsin bakalım. Kendi bilir. Sen o sana yapıyorsa sen de ona yap. Kocandan seni savunmasını bekleme. Kendin kendini değerini bil ve onlar sana nasıl davranıyorsa öyle davran. Önlerine çay da koyma gerekirse. Evin kizisin sana hizmet etmeme gerek yok de. Laf söylerse sana sen de söyle. Böyle olursan ezerler başını haberin olsun.  annemin yıllardır yaşadıklarına şahit olduğum için çok iyi anlıyorum seni. Ama çaresi var. Takma kafana. Herkese ayniyla muamele et
(784 puan) tarafından
Canım ben zaten öyle yapıyorum
Takmıyorum hiç birini neler yaşadım bı bilsen
Zoruma giden eşimin hiç bişey olmamış gibi davranması ailesini atmaması
(15,235 puan) tarafından
Dostum eşinden bu sebeple bosanmayacaksan eğer bu konuyu es geçeceksin.
Ama seni çok iyi anlıyorum. Yapacak bişey yok. Bak annem yıllardır bunlari malliklariyla uğraşıyor. Babam daha hiç neden böyle yapiyosjnuz dememiştir. Annemin yanında kardeşlerine hesap sormamistir.  Ama hep onlar yüzünden evimizde huzursuzluk yaşandı. Siz ne yapın edin kendi evinize çıkın. Ve uzak olun onlardan
(784 puan) tarafından
Kız kendi evimiz de de rahat yok
Hıc bişey olmamış gibi konuşuyor eşim onlarla
0 oy
(4,101 puan) tarafından
Çok sinir bozucu cidden ay bide sana değer vermyip abisene vermesi felan yokmu o daha kotu seni anlyorm
(784 puan) tarafından
Ah bı bilsen canım...
0 oy
(7,266 puan) tarafından
Kız dertsiz basına dertmi ariyon bırak az ötede dursun arama sorma sende yok gibi davran 
(784 puan) tarafından
Öyle yapıyorum kuzum zaten benim derdim eşimle
(7,266 puan) tarafından
Boşver zamani geliyor oda pismanlik duyuyor bırak naparsa yapsin
0 oy
tarafından
Boşver takma canm ama sana diyeyim eşinin ailesiyle eşin eşinen tartışma eşinin gözünden soguyorsun ben yaptım boş hep ailesi tercih oldu cvplarini ver kendini de üzme degmez
(784 puan) tarafından
Ama insan istiyor ki eşi arkasında olsun
tarafından
Benm eşim de asla arkamda olmaz olmadida ailesi sonuçta kimin ne olduğunu biliyor ama laf kondurmaz gorumcem kaynanam iftira bile attı eşim yine beni suçladı hepsini Allah'a havale ettim şükür kaynanam ettiğini buldu hastanelik oldu görümcem kalmış bir rezil.olsa tamamdır insallahda bana ettikleri bulurlar

Sende kendini üzme valla değmiyor eşim arkanda olmaz sende ona göre takıl ama kendini de ezdirme gorumcen annem babam yok keşke gelmeseydim dediğinde ben olsaydım ben burdayım ama keşke gelmeseydim onlar geldiğinde gelirdin sonuçta kimse yok kapı kendiliğinden açıldı girdim abla derdim salakn değilse de anlar ne demek istediğini ama olan oldu esonin önünde çok cvp verme onlara ama arkasında kendini iyice savun bir daha öyle.yapmazlar emin ol
(784 puan) tarafından
Canım onlar öyle sinsi lerki baş edemiyorum inann beni yalancı çıkarıyorlar bende fesat değilim yırtıcı değilim ağlayıp duruyorum
tarafından
Zmnla sende onlara alisacaksin bende başta agliya agliya bebeğim etkilendi erken doğum yaptım 8 kilo verdim sütüm kesildi bebeğim 5 aylıkken hastanelerde kaldım günlerce ama şuan düşünüp bakıyorum da olan hep bana olsmus üzülmüştüm ne diyorlarsa takma çocuğuna bak hep mutlu ol eşinle arani hep iyi tut onların inadına onlarda senle uğraşmaktan birgün baz geçecek merak etme Allah büyüktür hep dua et
(784 puan) tarafından
Ediyorum canım inşallah farkına varır eşim çok yıprattı beni
0 oy
(1,552 puan) tarafından
Değer görmek istemekte haklısın elbette ama inan kafana taktığına değmez.. Eşin ya da görümcen değer vermedi diye değersiz değilsin sonuçta.. Ne kadar uzak o kadar iyi
0 oy
(48,695 puan) tarafından
kavga etmekle hata ediyosun 

tamam kardesingivi

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 320 göst.
0 oy
7 cevap 381 göst.
0 oy
12 cevap 418 göst.
30 Mart 2023 Aile kategorisinde Sadce melek (997 puan) tarafından soruldu