0 oy
471 göst.
Diğer kategorisinde (872 puan) tarafından
Iyi akşamlar. Kızlar. Nasıl anlatayım. Parkta geçen sene 1 çocuk ta bu sene de 1 çocuk ta bisey gördüm. Tişörtünün üzerine kumaştan üçgen şeklinde iğneyle takılmış bisey. Sormak aklıma gelmemiş geçen sene veya anneleri mi yoktu yanında. Sonra Muhteşem yüzyıl izlemeye başladım. Orda Hürrem hatun bebeğinin üzerinde aynı şey görmüştü,  bu ne diye korkmuştu ve Nigar kalfa korkma o bebeği koruyor orda dualar yazılmış dedi. Sonra da Hürrem kim yaptı çağır bana falan dedi. Neyse. Diziyi rusça izliyorum o yüzden türkçe masil olacak bilmiyorum. Anladıysanız ne olduğunu yazarmisiniz. Ve nereden yaptirabilirim öyle bir şey. Herşey Allahtan. Ama öyle güzel bir dualı birşey olsun isterdim kizim da. 

15 Cevaplar

0 oy
(485 puan) tarafından
Muska? Çok inanılacak şeyler değil ama siz bilirsiniz. 
(3,271 puan) tarafından
Vardır da insan neden ti ye alır yani inanmıyorsan saygı duy
(9,247 puan) tarafından
Ya valla gercekten alay edileekler insanlar onlar aslında
(3,271 puan) tarafından
Yok canım bizi cahil görüyorlar malesef
(9,247 puan) tarafından
Cehenneme de adam lazım salla
(2,891 puan) tarafından
Hani şu muska çokta inanma diyenden mı bahsediyorsunuz gi
-Reklam-
0 oy
tarafından
Muska canim yani yapan hocalar vardir tabiki
(872 puan) tarafından
Teşekkür ederim.
0 oy
(913 puan) tarafından
Kız muska işte hiç duymadin mi icine nazar duasi filan yazarlar
(872 puan) tarafından
Adini bilmiyordum. Teşekkür ederim.
0 oy
(1,154 puan) tarafından
Muska kolye olarak takacağım dersen cevşen de var ama bence okumak daha doğru 
(872 puan) tarafından
Okurum da. Ama o da olsun istedim. Teşekkür ederim
(1,154 puan) tarafından
Yani bildiğin bir hocanın yazması lazım güvendiğin biri olmazsa ne yazdığını bilemezsin
(872 puan) tarafından
Aynen haklisin.
0 oy
tarafından
Cevşen, muska . Koruyucular ayet ve dualar yazilir. 
(872 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım.
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Dinen yapılması sakıncalı değil,koruma amaçlı yapılıyor genelde yada nazar duası, Ayetel Kürsi gibi 

Tanıdığım yoksa camiinin imamına sorabilirsin
(872 puan) tarafından
Tesekkur ederim. Evet tanıdığın yok. Çok teşekkür ederim camiye gidip imama sorarım.
(14,428 puan) tarafından
Rica ederim
0 oy
tarafından
Cevşen daha mantikli muska biraz riskli 
(872 puan) tarafından
Şimdi kafam karıştı canım. Cevşen nasıl bisey ve muska nasıl bisey. Zamanın varsa kısaca anlatirmisin. Şimdi okudum ama ikisi de aynı şey anladim
0 oy
(3,271 puan) tarafından
Adı muska içine ayetel kürsi ihlas  felak nas nazar ayeti vs yazılıyor tanıdığın bi hocaya yaptırabilirsin
(872 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(2,701 puan) tarafından
İki çocuğumdada var kızımdakini hiç çıkarmam oğlumun da yastığının altında Allahın ayeti sonuçta istediğin ayeti kendinde yazıp korumak amaçlı taka bilirsin bunda bişey yok inanxımız sonsuz elhamdülillah, Rabbim tüm evlatlarımızı korusun, 
(872 puan) tarafından
Âmin canım.
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Bende oğluma ilk doğduğundan yaptırmak istedim ama hocalar iyi olmadığını söyledi oku daha iyi olur demisti
0 oy
(7,685 puan) tarafından
Lisedeyken annem bana takmıştı dua var korur diye 10 gün kalbim ağrımışti ama öyle böyle bir ağrı değil çarpıntı yapıyordu çıkarınca geçmişti 
(872 puan) tarafından
Oha. Geçmiş olsun. Annene söyledin mi ? Ne dedi?
(7,685 puan) tarafından
Soylemistim tabi ağır gelmiştir dedi aldi kaldırdı
0 oy
(2,366 puan) tarafından

Cevsen  canım onlar

Cevşen de ne yazar?
Buna göre Allah Cevşen-i Kebîr'i dünyayı yaratmadan 50.000 yıl önce arşın direkleri üzerine yazmıştır. Bu duayı okuyan veya yazılı olarak üzerinde bulunduran kimse dünyada her türlü belâdan, âfet, hastalık, yangın ve soygundan korunduğu gibi Allah ile kendisi arasında perde kalmaz ve bütün istekleri yerine getirilir.
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Muska canım o cevsen de deniyor yada bazı hocalar yazıyor ama ben pek inanmıyorum genede senin kararın 
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Yani gerek yok onun yerine dua oku çk istiyorsan ayetel kürsiyi tak o şekilde
0 oy
(11,298 puan) tarafından
Turkiyede değil misin canım bi cami hocası veya eski yazan bilen birine yazdirabilirsin cevsen veya muska derler

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 235 göst.
22 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sevmm (1,949 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 190 göst.
30 Haziran 2022 Aile kategorisinde Neslihankce (1,946 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 363 göst.
12 Nisan 2024 Aile kategorisinde Balpetek_56 (21 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 99 göst.
7 Nisan 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,249 soru

11,384,415 cevap

34,884 kullanıcı