0 oy
607 göst.
Diğer kategorisinde (582 puan) tarafından
Kızlar eşim benden habersiz 25 bin civarı kredi çekmiş ve evdeki hobi odasına eşya almış. Kredi çektiğini banka görevlisi bir arkadaşımın vesilesiyle öğrendim. Aile ekonomimize yansıtmadan ödüyor ama yine de çok kızgınım. Ne yapsam bilemiyorum, gözüm korkuyor tekrar başka bir borca girer mi diye ve içim hiç rahat değil. Onunla da konuştum, nerden öğrendiğime takıldı sanki haklıymış gibi. Sonra da bir daha çekmeyeceğine yemin etti, daha önce hiç böyle bir şey yapmamıştı, enflasyon hızlı artışından dolayı alacağımı alayım diye çektim diyor savunma olarak da.

12 Cevaplar

0 oy
tarafından
Arkadasinin bunu soylemesi de hos olmamis acikcasi. Sonuc olarak oduyormus, eger anlayisla karsilarsan bir daha senden saklayacagini sanmam
(582 puan) tarafından
Anlayışla karşıladım ama içim huzurlu değil
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ödüyorsa sıkıntı etme demekki gücü var ödemeye
(582 puan) tarafından
Ya kendini kaptırırsa ve daha büyük borca girerse diye endişeliyim. Odanın birini hobi odası yaptı ve dünya para harcadı oraya şimdiden.
tarafından
Uyar bir daha senden habersiz yapması çok yanlış
(582 puan) tarafından
Uyardım zaten, yemin etti ama içim gıcıklanıyor, huzursuzum
0 oy
(73 puan) tarafından
Senin imzan onayjn olmadan kredi çekmesi imkansız nasıl cekmis tanıdıkça koydu devreye ve ben şöyle dusunyyorum acaba sana söylerse kendini mahcup mj hisedecekti sana karşı e tabi böyle birseyi sensiz kesinlikle yapmamalı ama çok büyük sorun edip kendini üzeresin kadar kafanda buyutmemelisin bence uzlaşmaya çalışn nedenini anlamaya çalışın 
(73 puan) tarafından
Korkma boşuna bu korkuyla nasıl huzurlu olabilirsin ki küsme de esine esinde snej anlayışla karşılamış sana hak vermiş bide ya snei terlemeyi ne oldu vs oda üzülmüş yuvamız huzursuzluk girmesine izin vermeyin ve sakin ayrı yatmayın sarılın uyuyun tartismanizi yine yaparsınız kızmak başka araya mesafe girmek başka
(582 puan) tarafından
Annem de aynılarını söyledi biliyor musunuz
(73 puan) tarafından
Öyle çünkü cnm gerçekten evlilik hem çok zor bir şey hem çok kolay bir şey eğer her ne olursa olsun günün sonunda ahni yatağa grip sarılıp uyabikyorsaniz her şey  ok daha kolay oluyor koni hiç başka yerlere gitmiyor evet evliyiz diyorsun aramızda bir kriz yaşandı ama bu bizim bir birimizi sevmedigimzi düşünmediğimiz yada bizi ayıracak bir neden değil o yüzden birbirimizi daha fazla incitmeye gerek yok ilerde unutulacak bir şey için
(582 puan) tarafından
İnşallah dediğiniz gibi olur
(73 puan) tarafından
Yani inanan insanım ben sizde öylesiniz sanırım istersneiz bir dua açın okuyun içiniz ferahlatin içinizdeki kızgınlık endişe sinsin bol dua edin Allah a sığının olan oldu daha kötü bir şey olamaması için kendiniz toparlamaya çalışın isterseniz yarım bi annenize gidin yada dışarı çıkın bi hava alın yada bi arkadaşınızla dertlesin iyi gelecektir muhakak
0 oy
tarafından
Arkadaşının söylemesi çok yanlış bence kocanın senden habersiz çekmesi de yanlış keşke sana sorup cekseymis böyle durumlarda iki kişinin de fikri alınmalı bence sen güzelce eşinle konuş anlat yanlış olduğunu söylemesi gerektiğini böyle durumlarda ki arkadaşında sana söylemesi bilgi vermesi bu şekilde bankadan kredi çektiğini meblayi yasal olarak benim bildiğim kadarıyla sadece eşin bilgi alabilir başka birine bilgi vermek yasaktır 
(582 puan) tarafından
Yasak zaten ama arkadaşımdan öğrendim bir şekilde. Eşim yemin etti zaten, bir daha 5 kuruş bile habersiz kredi almayacağına ama çok gerginim, Allah'tan 25 bin çekmiş, bunun istediği üstün makineler var, onları almaya kalksa aile ekonomimiz iflas ederdi
0 oy
(913 puan) tarafından
Acaba senin istedigin seyleri yapmak icin mi cekti yoksa önemsiz bişey için mi ? Ayrıntılar önemli olsada habersiz kredi çekmenin haklı bi yanı yok
(582 puan) tarafından
Yok ya, kendine bir oda yaptı kafa dağıtmak için, oraya harcadı hepsini, tamam harcasın bir şey demiyorum ama oturalım masaya ne alacaksa konuşalım, aile ekonomimize bakalım ona göre sıraya koyup alalım. Habersiz kredi çekip dünya malzeme yığmış odaya.
(913 puan) tarafından
Anladım canım hiç olmamış valla yaptığı..
(582 puan) tarafından
O malzemeleri yakmak istiyorum, için öyle bir gıcıklanıyor ki habersiz iş yaptığı için
0 oy
(27,337 puan) tarafından

Geçerli bir nedeni varsa çok üstüne gitme.ama muhtaç olmadıkça krediden uzak duralım...

(582 puan) tarafından
Hobi odası yapmıştı koronada kendine, orayı geliştirmeye çalışıyordu, enflasyon yükselince paniklemiş, kredi çekip alacaklarını toptan almış daha fazla pahalanmadan, söz verdi bir daha çekmeyeceğine ama yine de içim huzursuz.
(27,337 puan) tarafından
Güzel dille konuşur uzak durmasını gerek olmadığı müddetçe cekmemesini dile getir anlayacaktır seni
(582 puan) tarafından
Aynen öyle yaptım ama yine de içimdeki o huzursuzluğu gideremiyorum, korkuyorum yarın öbür gün gidip 200 bin liralık kredi çeker diye, bunu yapan onu da yapabilir :(
0 oy
tarafından
Aynısını Bnde yaşamıştım cnm kredi çekip bana dememişti onu da odeyememisti tartıştım ama sonradan afetmistim
tarafından
Yukarı çıktık eşime sordum neden çağırdı ailen diye bana çocuk rahatsız ya onunla ilgili konuştuk dedi bnde bana neden yalan söylüyorusn diye kavga ettim ama mecburen barışmak zorunda kaldım çocuğum var galiba gitmek zor geldi Bnm onun için nereye harcadı onu bileyalan söyledi anlican o zaman evden bile gitmek istedim ama yapamadım
tarafından
Cnm bn yapsam kavganın alasını yapar hiç bir istediğimi almaz ama mecbur katlanıyor um
(582 puan) tarafından
Bizim çocuğumuz yok şu an ama daha önce hiç yalan söylemedi. Sen kredi çekmişsin dedim, evet 25 bin çektim ama sen nereden öğrendin dedi buna takıldı. Eve koli koli malzeme getirmiştim ya onları aldım dedi. Fişi faturayı gösterdi ama habersiz kredi çekip yapması çok zoruma gitti. Ben ona hiç engel koymadım, sadece plan program yapıp ona göre hareket edelim dedim. Şu an beraber uyumak istemiyorum, anlayışla karşılamış gibi yaptığım için kalkıp içeri gitmiyorum uyumak için.
tarafından
Keşke benimki de böyle dusunse deseydi bana kız bu postu açtın canım sıkıldı senin açından eşin en azından hatasını anlamış o yüzden sevindim bnmki gibi inkar etmemiş en azından
(582 puan) tarafından
Çok şükür inkar etme huyu yok ama bir haberli iş yapmasını beklerdim, içim çok huzursuz
0 oy
(331 puan) tarafından
Benim eşimde bugün işten geldi karı kredi çektim (karı der bana kendileri):))dedim ne diyon nasıl oldu normalde kredi çekmek için puanı yetersiz kredi çıksa bile bana bilgi verir bende şaşırdım Allah Allah bana nasıl söylemeden çekti diye kendi kendimi yedim megersem benimle 

Kafa buluyomus eger benden habersiz cekseydi kizmazdim sdce bana haber verirdi diye şaşırirdim heralde
(331 puan) tarafından
Evet ama o da kendine kalmış bsy canm bu krediyi öderse ztn bı özgüven gelir kesin bida cekiyim ztn ödüyorum diye ya ise yaran bsy için kredi çekilmesi gayet normal ama yerli yersiz seyyleer için kredi çekilmez inşallah eşinde gaza gelip girmez böyle bı yükün altına hele bu devirde çok zor
(582 puan) tarafından
Bu devirde her şey çok pahalı, gereksiz şeylere harcama yapmak çok yanlış hele bir de gizli saklı yapmak daha da yanlış. içten içe öyle kızgınım ki aslında.
(331 puan) tarafından
Neyse canm şöyle düşün en azından kötü bsy için kullanmamış parayı hem gizli çekip hem gizli işler peşinde koşsaydi nolcakti bugününü ariycaktin
(582 puan) tarafından
Çok şükür öyle işleri yok. Geçen sene de arıcılık yapmaya çalışmıştı hobi olarak, yine bize ekonomik zararı olmuştu benim sesim çıkmamıştı mutlu olduğu için ve gizli yapmamıştı. Şimdi gizli iş çevirdi ya çok huzursuzum ama Allah beterinden de korusun
(331 puan) tarafından
Amin canım o yuzdn boşver karşına al konuş guzl guzl
0 oy
(1,019 puan) tarafından
Şuan eşimin sürekli kredilere girip 68 bin tl borçlanmasından dolayı küsüm konuşmuyorum 
(582 puan) tarafından
Ben küsmedim yemin ettiği için, seninki de ilk kredi çektiğinde ne olmuştu peki? Haber vermiş miydi?
(1,019 puan) tarafından
Benimki ilk krediyi bekarken çekmiş 10 bin bi kere çektimi devami geliyor alışkanlık ediyorlar onun dışında kredi kartları da üstüne bindi lafta dinlemiyor napicam bu adamla bende bilmiyorum
(582 puan) tarafından
Senin de Allah yardımcın olsun
0 oy
(565 puan) tarafından
Örnek olmayım ama benım eşimde benden gızlı cekmısdı e postasına gırdıgımde ogrenmıstım onu terketmıstım aglayarak tövbee etti 
(582 puan) tarafından
Benimki de çok büyük yemin etti ama içim gıcıklanıyor daha büyük borca girer diye. O zaman ne yaparız.
0 oy
(917 puan) tarafından
Ne olursa olsun senden gizli yapmamaliydi dünyanın her türlü halı var
(582 puan) tarafından
Ben de böyle düşünüyorum aynen o yüzden içimdeki huzursuzluk ve endişe dinmiyor
(917 puan) tarafından
Haklısın canım madem böyle birşey yapmış o zaman size yansitmadan kendi halletsin
(582 puan) tarafından
Bunu halleder ama ya yarın öbür gün daha büyük borca girerse diye korkuyorum ben, o zaman ne yaparız biz
(917 puan) tarafından
Evet alisirsa o kötü
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Konuyla alakalı değil fakat hobi odanizi çok merak ettim resim atar mısın ☺️
(582 puan) tarafından
Odasında kilit var, yarın açınca odasını eklerim fotoğrafları. Misafir geldiğinde çocukları zarar görmesin diye kapıya kilit koydu içerde tehlikeli makineler testereler var.
(582 puan) tarafından
Hobi odamız değilki, onun hobi odası. Zaten hep onun hobileri.
(582 puan) tarafından
Resim nasıl atılıyor anlatırsan yarın seve seve atarım
(6,825 puan) tarafından
Yeni gördüm yorumunu kusura bakma resimi paylaşım yaparken çıkıyor orda ekliyorsun galeriden .. sanırım kendine has oda yapmış senin pek Ilgın yok snde kendine ait bir oda yap kız snn neyin eksik ondan

İlgili sorular

0 oy
33 cevap 1,107 göst.
0 oy
7 cevap 348 göst.
14 Eylül 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 300 göst.
9 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Prenses 67 (679 puan) tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 2,866 göst.
27 Şubat 2021 Aile kategorisinde ❣2 Prenses Annesi ❤ (530 puan) tarafından soruldu

378,118 soru

11,317,372 cevap

34,763 kullanıcı

...