0 oy
267 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Hanımlar 19- 20 ay civarı konuşma durumunuz nedir

12 Cevaplar

0 oy
(12,926 puan) tarafından
24 aylık çoğu kelimeyi söylemeye çalışıyor kız bu arada taklit ediyor diyim 
tarafından
Tuhaf sesler çıkartıyor sanki dersin uzun uzun konuşuyor fakat anlaşılır asla degil
(12,926 puan) tarafından
Hah aynısı bizimki de de var konuşuyor ama anlaşılmıyor ne dediği :D kelime kelime gidiyor mesela napıyorsun diye sürekli sorarım nasılsın felan onları çok duyduğu için dili alıştı söylüyor görüşürüz baybay sayıları öğretiyorum 10 a kadar sayıyor felan öyle
-Reklam-
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Şakır şakır konuşmaz tabi ama kelime seklinde söyler 
tarafından
Ne mesela. Kaç kelime
Meme der (şu)
Şay der (çay)
Gol der
Bilinçsiz bir şekilde taklit amaçlı dede ve baba der
Birde kedi sesi takliti yapar
(9,626 puan) tarafından
Standart her bebegin söylediği kelimeleri söylüyo ayrıca benim söylediklerimi tekrar ediyo mesela bana biseyi işaret ettiği zaman onun ne olduğu söyleyerek veriyodum oğluma oda benle beraber tekrar ediyodu şuan 25 aylik duyu organlarını sorduğum zaman eliyle gösteriyo burnun nerde ağzın nerdwle falan sorunca gösteriyo ben kendi yüzümde bu ne şu ne diyorum söylüyo su isterse su yemek isteyince mama diyo çoğu hay.van seslerini 18 19 aylıkken çıkarmaya başladı kutu kutu pense karpuz adam sar sar makarayı şarkılarını söylüyo ama bize karşı henüz cümle kuramıyo en basiti mesela anne bu ne demiyo 10a kadar saymayı biliyo,meyve sayılar hayvanlar geometrik şekiller bultak oyuncağı var hepsini yerine takarken bune diyorum inekse inek diyebiliyo mesela biliyo ne olduğunu
0 oy
(11,217 puan) tarafından
her cocuknayni degil ama tabi ki konusani kadar konusmayanida var
0 oy
(7,376 puan) tarafından
19 aylık  kızım 

seni seviyorum 

Anne baba abis abla

gelmiyorum 

oyun oynuyorum 

Vermiyor 

Şu (su)

Mama 

Mavi 

1

Komutları yerine getiriyor 

Bir çok kelimesi var  hayla devam ediyor 
tarafından
TV durumunuz nedir. Hiç mi izlemez. Bizimki erkek
(7,376 puan) tarafından
Günde 1 saat sadece çizgi flim izliyor oda sayılar ve renklerden oluşan çizgi filmler başka bir şey açarsam TV den TV yle  hiç ilgilenmiyor oyuncaklarinla oynuyor sıkılınca gelir sarılır oper arada sonra oturup kendi kendine oynuyor
0 oy
(1,309 puan) tarafından

Benim kız 20 ayı yeni bitti şakır şakır konuşuyor maşallah diyeyim babasıda bende çok konuşuyoruz ondan galiba :D

tarafından
TV izler mi
(1,309 puan) tarafından
Tv hiç izketmedim telefonda son bikaç aydır sayılı olarak izlemiştir
0 oy
(307 puan) tarafından
Bu aylarda bebeklerin ortalama 50 kelimesi olması gerekiyor diyor doktorlar. 2 yaşında artık ikili-üçlü cümleler kurmaya başlaması lazım bunun için de ne kadar çok kelime bilirse o kadar iyi. Kızım 26 aylık. İkili, üçlü, dörtlü cümleler kuruyor. 17 aylıkken ikili cümleler kurmaya başlamıştı. Her çocuk farklı tabi. Erkeklerin geç konuştuğu görüşü var ama ne kadar doğru bilemem. Etrafımda çok güzel konuşan 2 yaş civarı erkek çocuklar var. 
0 oy
(8,960 puan) tarafından
Çocuğa göre degisir bence...kizim konuşmuştu ama oglum daha baba dede mama cedi konusmaya niyeti yok isaretle anlatir herseyi 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Konuşan da var konuşmayan da her çocuk farklı 
0 oy
(554 puan) tarafından
Kızım 19 aylık her şeyi diyor neredeyse 3 e kadar sayıyor. Beyaz ve pembe renklerini biliyor. Bir şey istemediği zaman hayır der. Cümle şeklinde çok konuşmaz. Baba gel bana hadi baba gitti mesela sabah babasiyla ekmek almaya gidiyor. Kızım babanla nereye gittin diyorum baba ekmek mama diyor. Bu şekilde anlatıyor. Hayvanlari bilir söyler taklit eder. Her komutu bilir. Bir şey yer çöp gider hemen çöpe atar. Meyveleri bilir söyler anne çilek mama der yani çilek istediğini öyle anlatır ya da dolaba gider açmaya çalışı napiyosun annecim derim çilek der. Birini görünce merhaba der adını sorunca adını söyler aklıma gelenler bunlar
(554 puan) tarafından
Vücudunu bilir sac, el, kol, ayak burun göz kaş gobek poposu kulak gösterir sorunca hemen söyler. Kaka yapınca gelir anne koktu der :D
0 oy
(56 puan) tarafından
Benim oğlum 19 aylık ama bir kaç aydır demediği kelime kalmadı maşallah biz bile şaşırıyoruz uzun cümleler kuruyor arka arkaya. Anneanne kedi var mı acaba bakalım gibi . Yani bizde bebekken etken konuşmuşuz ama oğlumda çok erken başladı burnu akmış örneğin anne git peçete getir diyor bana yani diyalog kurabiliyoruz çok şükür anlatıyor her şeyi. 1 yaşından beri çoğu hayvanı, isimlerini ve çıkardığı sesleri bilir. Şarkı söylüyor. Yani gelişimi o yönde önde çünkü bakıyorum yapması gerekenden fazlası var ama her çocuk bir değil bizimki de minyon mesela. Yemesi çok zor . Aşırı hareketli çok meraklıdır 
0 oy
(199 puan) tarafından
Benimki  kız 24 aylık hem Kürtçe hem Türkçe konuşuyor hemde çok ii maşallah 
0 oy
(13,824 puan) tarafından
Oglum her seyi  cok erken ogrendi her seyi bilirdi ama 2 yasinda mama al anne mama al baba mama al busekildeydi sonra birkac ay sonra birden hyr uyumadim seklinde baslayip her seyi solemeye basladi fakat net degil kelimeleri ama her seyi soyluyo renklerin ingilizcesine kdr da bilir 2 5yasinda bakalim ne zaman netlesir
(13,824 puan) tarafından
He bir de hemsire kiz erkek farkli kizlar daha akici ve erken konusur demsti

İlgili sorular

+2 oy
22 cevap 542 göst.
27 Aralık 2022 Aile kategorisinde Linasirakaya (499 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 502 göst.
13 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Gozdeh (5,707 puan) tarafından soruldu
0 oy
38 cevap 420 göst.
10 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Hnimasln (337 puan) tarafından soruldu