+1 oy
636 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Benim eltim yapıyordu ağzının payını aldı artık yapmıyor sizde yapan var mı yada size yapıldı mı hiç tepkiniz ne oldu 

40 Cevaplar

+2 oy
(25,224 puan) tarafından
Bor kozo olmolo onsonon diyen beyinsizler çokkkk :D 
tarafından
O bir ayrımcılık değil yanliz bende diyorum bir kızı olmanın insanin diye

Ayrımcılık kızı sevmeyip oğlan oğlan diye tutturanlar daha fazla ben hiç görmedim ay oğlum değil de kızım olsun diyen
tarafından
Ya eltim de kızlari çok seviyor ama insanın erkek çocuğunu olması önemli der kızlar değer görmüyor der
(25,224 puan) tarafından
Yok bana göre bu bir ayrımcılık. Kızı olanlar diyo ki kız olsun da yeter, erkek çocuk yaramaz oluyo, kız çocugu der susarım diyenler gördü bu gözler. O yüzden ayrımcılıktır bu.
(64 puan) tarafından
Sana okadar katıliyorumki kız anneleride genel olarak yüzde yetmiş diyebilirim buna erkek annelerine tıpkı senin dediğin gibi dedikleri yetmiyo bide nispet yapar gibi kız çocuğu başka lafını alttan alttanmi artık üstten ustenmi sokusturuyorlar amaa biz erkek çocuğu başka dersek ooo duyulmayan laf kalmiyo bende iki erkek annesiyim gönül iki meyvedende tatmak istiyo ama çok şükür ki anne olabildim Rabbim tattırdı herkese tattirsin inşallah önemli olan Anne olabilmek eltine laf söylüyorsun fakat sende bı düşün istersen belki oda senin dediğin bi lafa alinmistirda öyle demiştir belki bı durum paylasmissindir kız çocuğu başka filan die
(25,224 puan) tarafından
Aynen öyle evladın her cinsi aynı degerdedir. Kızını oğlundan çok seven var mı, yada oğlunu kızından çok seven. Hayır yok. Oluyorsa zaten yazıklar olsun :)
-Reklam-
0 oy
(7,661 puan) tarafından
Yapılmadı hiç    
tarafından
Anladım canım
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Var tabi eşimin tarafı. Neyseki 2 kızdan sonra bir de oğlum oldu.. Doğur bide oğlun olsun diyenler kapadı çenesi. Çok şükür ikisini de tattıddı rabbim 
tarafından
Çok şükür kuzum bak yüce Rabbım ne güzel vermiş
(3,551 puan) tarafından
Aynen canım hamdolsun. Gene de iyiki kızlarım var gerçekten laf olsun diye demiyorum elim ayagım gözümün nuru onlar benim. 3 cüyü de bebek özlemi çektiğimiz için yaptık yani illa erkek olsun demedik. Tabi her kadın gibi aklımdan gecti ama sonsuz şükürler olsun oglum oldu. Allah her isteyen anne babaya nasip etsin.
0 oy
(2,139 puan) tarafından
Bana yapılmadı çok şükür öyle cahiller yok etrafımda. Ama yapsalar bende ağızlarının payını veririm. Çok sinirleniyorum böyle şeylere.
tarafından
Bende sinirleniyorum benim kızım olmuştu eltimin erkek çocuğu hep başıma kakiyordu ama ağzının payını verdim
(2,139 puan) tarafından
Oh iyi yapmışsın cahile.
0 oy
(2,564 puan) tarafından
Yok şükür ne kaynanam nede annem gil asla yapmaz hatta iki tarafta kızı daha çok sever  cahiller der ya erkek erkek
tarafından
Ne güzel valla benim aile tarafım değil de eltim öyleydi
(2,564 puan) tarafından
İii lafını soktuysan iii olmuş cnn
0 oy
(2,555 puan) tarafından
Var esimin zihniyetsiz koyluleri sulaleleri ve butun cevresi esim asla ole degil ama 1 kizimiz var canini verir dillerinde allah şirk koşmaya gelince 1 numaralar
tarafından
Aynen öyle yemin ederim benim eşimde kızımı çok seviyor ama eltim bazen diyor eşin sevmiyor mu kız diye aksine benim eşimin gözünden belli oluyor
(2,555 puan) tarafından
1 dedigini 2 etmez 1 oyuncak istesin 2 gun arar bulur alir getirir ole zihniyetsiz insanlardan tiksiniyorum ve bunu yapan kadinlar ya insanin bir kere kadinligina saygisi olmasi lazim nasil insanlar anlamiyorum
0 oy
(961 puan) tarafından
Annem :D çok sever erkek çocuklarını ikiz oğlum olucak herkes bir kız bir erkek istiyorken annem iki oğlan olsun diyip durdu simdi bazen belki biri kızdır dediğimizde küsüyor :D
tarafından
Ahahaha annen ya sevip sevmemek değil de bazıları cidden ayrım yapıyor
0 oy
(616 puan) tarafından
Maalesef yapıyorlar hemde bütün köy
tarafından
Allah yardımcin olsun kuzum
(616 puan) tarafından
Benim oğlumda var kızımda ama oğlu olmayanlara acıyarak bakıyorlar resmen köyde 7 kızı olan Bi kadın var oğlu yok diye sanki hiç çocuk sahibi olmamış muamelesi yapıyorlar kadını görünce ay yazık, günah diyorlar zavallı kadında erkek olana kadar doğurmaya devam
0 oy
(679 puan) tarafından
Esimjn yigeninin uc kuzi var iki kizida vefat etti ona cok baski var simdi insanlar kızdan fayda gorduklerini anladi eskisi kadar kalmadı en azindan
tarafından
Maaalesf böyle cahil insalar var
0 oy
tarafından
Yapılmazmı daha dün kaynanamı aradım hal hatır için teşekür niyetine Allah sana bir oğlan versin diyo iki oğlum bir kızım var 4.ye hamileyim 
tarafından
Ne cahil ya benim eltim öyle ama Allah kaynamamdsn razı olsun o hiç öyle değil aksine eltimin yanında ben kızları seviyorum diyor
0 oy
tarafından

Kaynanam   kızım  vefat etti  oh dedi  

Oğlum oldu torunum diye sevmeye kalktı    şimdi göstermiyorum    

tarafından
Ay Allah onu bildiği gibi yapsın ya Allah sana sabır versin kuzum o kızının yerini doldurur inşallah
tarafından
Teşekkür ederim cnm Allah razı olsun
tarafından
Vefat edince oh mu dedi? Gerizekalii ******** zihniyetsizz gösterme de zaten öylesine o ne öyle bu ne kindir ys
tarafından
Göstermiyorum cnm
0 oy
(1,034 puan) tarafından

Yılan eltimm yapıyor.... 

Bna ilk cinsiyet öğrenmemde kız dediler. Çok sevdindim ilkimdi ve bide ilkim ins hayırlısı ile kız olur ins ilerde arkadaş gibi olurum dedim öyle ille kız ille kız demedim asla. Nys 6bucuk aylıkken gttik %100 erkek denildi oğlum oldu. Onunda kızı oldu bir ay var aramızda. Paylaşım yapıyor canım kızımmmm 
İleriki zamanlarda olacak tek dostum sırdaşım. Bn dedim ya bni ordan vuruyor. Oğlum oldu iyiki oldu kurban olurum onu bana verene
0 oy
(450 puan) tarafından

Kaynımlar yaptı bana hatta erkek olucak yeğenim falan dedi o zaman cinsiyeti belli değildi bebeğimin. Ben de iddiaya girdim kız olursa bana bebek elbisesi alıcaklardı erkek olursa onlara tatlı ısmarlicaktım. Kız oldu civcivim :angel: ahaha ne dedim bu ayrımcılığınız erkek erkek noluyomuş erkek olunca hayırlı evlat olsun dedim. Neymiş vefat eden kayınpederimin ismini koyucaklarmış. O adetlerine de ayar oluyorum zaten. Rabbim mis gibi kız nasip etti çok da iyi oldu onlara kapak oldu :P

(2,139 puan) tarafından
İyiki kız olmuş canım birde kayınpederin ismini koyacaklarmış. Hayırdır siz kimsiniz acaba annesi babası dururken. Kendi karınız doğursun erkek sizde koyun demi ama.
(450 puan) tarafından
Evli değil de kendisi ama eşim kaynanam da çok istedi erkek olsun da ismini verelim diye. Ben hiç istemedim ilk çocuğumda Allah var şimdi doğruya doğru. Ama eşim çok istedi ona da kıyamıyorum eğer erkek olsaydı ismini koyacaktık işte. Hiç içim razı gelmese de Rabbim böyle uygun gördü.
0 oy
tarafından
Oyle cahiller varmi hala ya
tarafından
Olmaz mı kuzum dolu hemde
0 oy
(2,795 puan) tarafından
İkinci kızıma hamileyken eşimin tarafı ve benim tarafım değil de hani dış kapının dış mandalı olur ya konu komşu uzaktan akrabalar falan onlar yine mi kız keşke erkek olsaydı falan demişlerdi biri de erkeksiz olmaz ardından tekrar hamile kal falan dedi sanki üçüncünun erkek olma garantisi varms gibi...Ben ve eşim sağlıklı ve hayrlı olsun dedik herzamn herkes her iki duyguyu da tatmak ister Rabbim neyi nasip ederse o olur ..bir de eşim ıknci kızım içn kurban kesti dağıttı duyanlar şaşırdılar. 
tarafından
En güzel cevap o olmus Allah herkese iki meyveyi de tatdirsin inşallah
0 oy
tarafından

Benim etrafım da da var öyle pipi meraklısı :wassat:

tarafından
Aynen kuzum hele benim eltim çok meraklı
0 oy
(416 puan) tarafından
Bizzat eşim yapıyor hamileyken doktor kıza benzetiyordu ama eşim belki erkek olur diyip durdu ben asla ayırmam ama iyikide kızım oldu çok şükür ama doğum yaptım pek sevmiyor kız oldu die 
(416 puan) tarafından
Sevmesine gerek yok ben hem anne hem baba oluyorum kızıma benim yavrum 5 aylık hastaydı ateşi vardı ağlamaya başladı bağırıyor çocuğa ya seni çöpe atarım diyor o yüzden yanına bile yaklaştırmiyom
(2,139 puan) tarafından
Bir baba nasıl sevmez ya ben olsam boşanırım o adamdan çok ciddiyim. Seni çöpe atarım ne ya dikkat et zarar vermesin manyak.
(416 puan) tarafından
Ailem sahip çıkmıyor bu yüzden gidemiyorum daha neler neler yapıyor birtek bu değil boşansam kimse kapısını açmaz annem hayata değil babam evlendi üvey anne yüzünden babam bakmadı bize küçük yaşta evlendirdi ben 2 yaşındayken annemi kaybettim
(2,139 puan) tarafından
Canım benim ya çok üzüldüm Rabbim yardımcın olsun inşallah.
(416 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun
0 oy
(121 puan) tarafından
Var tabiki yeni gelinken kızım oldu eltimin 4 oğlu var o kadar nispet yapıyordu ki anlatamam tabiki kaynanam da arada yapıyordu çok şükür şuan 37 haftalık oğluma hamileyim hep dua ederdim Allah'ım onlara bı cvp ver ki senin elinde olduğunu anlasınlar diye çok şükür verdi
tarafından
Ay çok şükür canım ya
0 oy
(119,077 puan) tarafından
hic olmazmi         
0 oy
(463 puan) tarafından
Eşimin yengesi aa kız mı neyse olsun sağlıklı olsunda dedi. Kız olmak kusursa sen baya kusurlusun dedim. Kızım 8 aylık olcak hala görmedi. Göstermem. Sildim her yerden de. 
tarafından
Affeirn kız sana helal olsun valla

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 502 göst.
13 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Gozdeh (5,692 puan) tarafından soruldu
+2 oy
22 cevap 542 göst.
27 Aralık 2022 Aile kategorisinde Linasirakaya (499 puan) tarafından soruldu
0 oy
38 cevap 420 göst.
10 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Hnimasln (337 puan) tarafından soruldu