0 oy
147 göst.
Aile kategorisinde (619 puan) tarafından
Yengemle konstm birde bir kaç kişide duydum burdan gördüm okudm doğrumu kızlar ya

19 Cevaplar

0 oy
(7,050 puan) tarafından
Açılmam olmadı tansiyonum yükselince sezaryene alındım. 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kontrole gittim 4 cm açılma varmış. Herkesin farklı oluyor.
0 oy
(15,745 puan) tarafından
Ordan burdan kimmne derse inanma herkesin vücudu doğumu farklıdır 

Açılma da ilk ikinci üçüncüye göre değildir 
0 oy
(1,928 puan) tarafından
Zor olmuyor sadece süreç daha yavaş ilerliyor. Kimsenin doğum hikayesini dinleme, kendi hikayeni yaz inşallah.. 
0 oy
(62 puan) tarafından
Bence alakası yok ben hamileliğim boynca nerdeyse hep yattım riskli bı hamilelik geçirdim son günlerde yürüyüş spor ilişki squat falan yaptım ama sanırım son bir haftada yani öyle çok değil bı anda sancım tuttu 5 dakikada bir geldi birden 4 cm acilmam vardı hastaneye gittiğimde benimde ilk bebeğim 
0 oy
tarafından
Bünye meselesi bence canım .benim ilk doğum da hiç birşeyim yokken birden karnıma kramplar girdi hemen hastaneye gittik 6 cm açılma olmuş çok uzun sürmedi bile 
(619 puan) tarafından
Nasl kramp iğne batması gibi vs mi yoksa ağrı mi sizi mi
tarafından
Karnım birden sertleşiyordu bebek topaniyordu taş gibi oluyordu . Kasiklarima batma oluyordu hemen koştuk hastaneye tabi kişiden kişiye değişir canım
(619 puan) tarafından
Evet ya benm kasık ağrım yok. Sadece bel ve rahim. Arada hafif karn ağrısı o zaman daha varmı demek illa kasık ağrısı olması mi gerkm
tarafından
Yok kuzum inan o sancı gelince anlıyorsun. Bende çok tedirgindim ama her ağrıyı doğum ağrısı mi derdim değilmiş o sancı bir geliyorki kendini belli ediyor
(619 puan) tarafından
Ben doğum deglde açılmami oluyor anlamında sorcaktm aslnda. Ama kasık agrisimi olması gerk illa dogm oncesi
0 oy
(5,240 puan) tarafından
2 cm açıklık vardi riskli gebelikti sezeryan dogum oldu olmayınca olmuyor
0 oy
tarafından
9 saat sancı cektim 2. cm acildi ama.ben oldum oldum dirildim kendi sancimdi.sezareyen oldum cok.sukur normal.dogum a ne gerek var işkence gibiydi sezaryenjn gozunu seveyim
0 oy
(866 puan) tarafından
Herkez ee farklıdır ya, ben milleti dinleseydim kesn evde doğurrurdm bilende olmazdı bana da. Bebğe de kesn bişi olurdu Allah korudu bizi :)) nişan gece geldi suyum öğlen geldi 10 dk s da doğum oldu çok karışık stresli Bi durumdu açılma 5 te durdurdu ayy suyla açıldı çok garipti
0 oy
(12,494 puan) tarafından
2 gebeliğimde de açılmam çok yavaş ilerledi benimde 
0 oy
(979 puan) tarafından
Kişiden kişiye değişir.. ilk dgum erken oldu nrmal oldu . 2.de nrmal olckti ama apar topar sezeryan yptilar yani çok kafaya takip düşünme 
0 oy
(2,366 puan) tarafından
İlk gebeligimde plasenta aşağı yerleştikri bebek büyüdük sıra açılmam oldu 6 aylıkken 2 cm dı 7 aylık doğum yaptım 7 cm dı ama bebek makt gelişti sezaryen oldum
0 oy
(1,618 puan) tarafından
İnan varya açılma olsun diye paket paket hurma yedim meryem ana otu suya koydum bı kaç yudumda içtim. Yürüyüşler yaptım hastaneye bile yürüyerek gidiyordum. Her yolu denedim ama olmayınca olmuyormuş. Son hafta ben ve ailem için kritik geçiyordu sıfır açılma ve yalancı sancılar dışında hiçbir doğum belirtisi yoktu. iki güne bir kontrole gel dedi doktor. 40+3 olduk cumartesi sabahı kalktim kahvaltimi yaptım evimi temizledim duşumu aldım hastaneye gittim ve kalp atışları bi yavaşlayıp bı hızlanıyor dediler alttan muayene ettiler hemşireler şok oldu bi cm bile açıklık yok dediler. Suni sancı vericez belki o zaman açılma olur dediler suni sanciyi bile hissetmedim baktık işler kötüye gidiyor hemen ameliyata alındım çok şükür kızım sağlıklı doğdu şuan 8 aylık 
0 oy
(1,921 puan) tarafından
Ben bi kac saat cektim gittigimde 5 di 6 saat sinra dogumum oldu normaldi kardesimin ki zor olmustu ikimci cok kolay oldu onunda
0 oy
tarafından
7 cm oldu benim ama mecburi sezeryan oldum
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Canım bünyeye göre değişir yani ama ilki uzun sürüyor bı gerçek önce sancin gelirse şanslısın beklersin benim öyle olsu misal tam 25 saat sürdü ama dayanılmaz bı sancım yoktu 6 cmle yattım 1 saat suni sancı çektim sadece doğum yaptım rabbim kolay doğum nasip etsin herkese
0 oy
(2,537 puan) tarafından
Benim sancısız suniyle oldu açılma da çabuk ilerledi. Nişan gelmesiyle hastaneye gittim sancım hiç yoktu o y9zden takip edemedim hiç. Sen takip et evdeki süreç çok önemli anlarsın zaten ne zaman gitmen gerektiğini . Hayırlı doğumlar. Korkacak bişe yok ben ambulansla düğün konvoyuna katılmış gibi rahat hissediyordum :))))))
(619 puan) tarafından
Açılmam oluyoedur umarm ya suniden korkyrm çok ben.
0 oy
(1,369 puan) tarafından
Muhteşem bı açılma yaşadım. Ebem bile şaşırmıştı 
(619 puan) tarafından
Haah nasl oldu kız ne yaptn öyle kaç cm di.
(1,369 puan) tarafından
Kontrole diye gittim 4 cm açılma varmış ruhum duymadi zaten o zamana kadar. Güle oynaya eve döndüm banyo yaptım kahvalti yaptım gittim hastaneye yatisimi yaptım 6 cm olmuştu.8 cm de odada gez kalk comel yaptım ama artık sancılar beynine vurmaya başladı. 10 cm e kadar can cekistim zaten sonra ikin falan oldu işte :))

İlgili sorular

0 oy
33 cevap 303 göst.
4 Kasım 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 249 göst.
23 Mart 2022 Aile kategorisinde mehal (619 puan) tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 2,316 göst.
0 oy
7 cevap 114 göst.
11 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Sfycng (14 puan) tarafından soruldu