0 oy
1,523 göst.
Diğer kategorisinde (482 puan) tarafından
Uzun biraz  ama lutfen okuyun.  Biz 6 senedir birlikteyiz 10 ay oldu evleneli. Farklı şehirlerdeyiz benim işim  yüzünden. Gercekten sevgi konusunda bir sorunumuz yok guven konusunda da cok seyler yasadik birlikte buyuduk olgunlastik cok ayri da kaldik flort doneminde ama cok asiri kuvvetli bir bag var aramizda. Ikimiz de yamuluyoruz ayri kalirsak. Esim bana karsi cok comerttir beni cok sever ayni zamanda hem cok ozverili hem de cok umursamazdir nasil oluyor derseniz ben de anlamiyorum oyle zamanlar oluyor ki bu adam bunu nasil yapti diyolar cevremdekiler. Tamamen annesinden gelen bir travma benim kvdem asiri mudahaleci asiri bıt bıt bi insandir. Surekli konusur surekli birseylere karisir surekli birseyleri yonetir. Adam cocuklugundan beri bundan oyle bikmis ki bazen beni duymak bile istemez. Alismis annesinden o ne kadar bıt bıt ederse esim de o kadar umursamaz olmus. Cani istemez duymaz cani istemez bir seyi 10 defa soylersin yapmaz cani istemez inat eder. Tamamen annesinin psikolojisinde ve kisiliginde oynadigi rol. Dün bana mesaj atmis13.00 de  ben sehre gidiyorum diye. Bu arada ilcede yasiyo arasi 1.5 saat. Gun icinde mesajlastik konustuk ben de hic sormam nereye gittin ne yaptin kim vardi diye. Ama gittigini haber verdigi yerden dondugunu de haber vermesini isterim cunku aklim kaliyor geceleri o da olen babamdan bana kalan travma habersiz kalirsam carpintim tutuyor nefes alamiyorum neyse beni  saat 6 da aradi  yine yolda merkeze  gidiyorum dedi 5 saat gecmis aradan dedim arkadasim tarlaya cagirdi ona yardim ettim simdi geciyorum merkeze dedi benim de icim gecmis uyumusum gece 9 bucukta hala dondum vardim.diye mesaj yok. Aradim naptin diye yine merkeze gidiyorum dedi. Basladim bagirmaya 1.5 saatlik yolu 9 saatte gidemedin sen butun gun naptin diye bana ik mik cevaplar verdi defalarca sordum bagirdim kapattim engelledim heryerden. Herhalde arkadaslari vardi yaninda cevap veremedi. Baktim mesajlar atmis arkadasa tarlada yardim ettim uzun surdu ordan cikinca baska bi arkadasi yol üzerinde  baska ilceye evine biraktim yemek ye dedi annesigil yemek yerken cay icerken gecmis zaman falan diye ozurler yeminler bidaha olmicaklar falan. Adam butun gun yemek yerken cay icerken bana surdayim burdayim demeyi akil edememis. Ve bunu surekli yapiyor surekli beni habersiz birakiyor. Inat gibi gittigini söylüyor dondugunu soylemiyor umursamiyor onu daha 3 gun once ayni konudan uyardim yaraliyim bu konuda habersiz birakmasan ölür müsün diye onun bu ozensizligi umursamazligi beni cok etkiliyor daha bir suru konuda boyle anladim bidaha yapmicam diyip yeminler ediyor yine ayni seyler yassniyor. ustelik hamileyim.  Simdide baska baska numaralardan yola cikcam gelicem falan diye mesaj atiyor yuzunu gormek eve almak istemiyorum. Ama o zamanda ben suclu olurum. Ama yuzunu gorursem de yumusayacagimi dayanamicagimi biliyor sizce ne yapayim

35 Cevaplar

0 oy
(3,205 puan) tarafından
Canım artık evlisin tabiki daha da yakinisin bu yuzden sevgililik gibi olmuyor sorumluluk daha da arttı bu kadar zamn habersiz bırakması doğru değil ama emin ol bu çok tekrarlanır çünkü aranizda mesafe var ve her zaman sana haber veremez. Biz birlikte yaşamamıza rağmen arada hesapsız işler çıkıyor, vakitler tutmuyor, sarjlar bitiyor ama ne oluyor sonra eve geliyor konu daha sakince çözülüyor.

Bu yüzden en sağlıklısı, Sizin birlikte yaşamanız gerekiyor .
-Reklam-
0 oy
(12,490 puan) tarafından
Adamın huyu buysa ne yapsan da değişmez kabullenmekten başka çare yok gibi 
0 oy
(3,233 puan) tarafından
Bence verdiğin tepki de haklısın. Ben de annemdeyken eşim sabah mesaj attı sonra aradım mesaj attım yok ulaşamıyorum aklıma binbir türlü şeyler geldi bi açtı işten izin alıp eve gitmiş dişi ağrıyormuş telefonu açtı uykulu sinirden ağladım bu ne rahatlık diye ben aynısını yapsam ne olurdu diye. Ama engellemek olmamış tavrını koy ve sen de aynısını yap anlasın 
(482 puan) tarafından
Tesekkur ederim
(3,233 puan) tarafından
Rica ederim canım ama engeli kaldır ayrısınız zaten sinirle yanlış hareket etme eşini de üzme
0 oy
tarafından
Linçlemeniz çok saçma kadın korkuyor yolda herşey var sonuçta, belki geçmişinde birşey yaşadı ve onun korkusu hala devam ediyor bilmeden etmeden linçliyorsunuz seni çok iyi anlıyorum bacım. 
(482 puan) tarafından
Allah razi olsun bacim cidden
tarafından
Cümlemizden razı olsun canım
0 oy
(1,944 puan) tarafından
9 saatte meraktan ölürum ki ıkimizde gittiğimiz, döndüğümüz yeri mesaj atarız cok zor degil
(482 puan) tarafından
Iste sorun da bu o her zaman sorar ise vardin mi eve dondun mu diye sorar ogrenir. Ben asla sormam gun icinde kendi bazen haber verir bazen vermez ben buna takiliyorum benden bekledigi seyleri kendinin yapmamasina sonucta bir tek istedigim sey var giderken haber verdigin yerden dondugunde de haber ver ki aklim sende kalmasin. Evinin oldugu ilce virajlarla ucurumlarla dolu. Tovbeler olsun yarabbim ne bunaltip kocayi kacirmadigim ne cocuklugum kaldi sagol bacim yorumun icin
(1,944 puan) tarafından
Haklisin sen. Esimin de benim de bir travmamiz olmadığı halde bu konuda bilmek isteriz. Mesela gecen yil izmir de büyük bir deprem oldu ve evimin karsisinde pazar var esime yazdim pazara iniyorum diye inmemle deprem olmasi bir oldu eşimin haberi olduğu icin asagida olduğumdan ici rahat bir sekilde geldi beni almaya. yani demek istedigini cok iyi anliyorum ben senin.birak travman olmasada esler birbirlerinde sorumludur bunun cocuklukla ne alakasi var ben 32 yaşındayım gayette gördüm gecirdim
(482 puan) tarafından
Cok sag ol valla
(1,944 puan) tarafından
Ama engelleme konusu aklima gelmezdi:) net bir sekilde konuş gelince ayri olmanizda etkiliyor tabi iliskinizi
0 oy
(48,634 puan) tarafından
bu benimde ince cizgimdir netlik onemli cocuk gibi bütün gun gidememis bi turlu haber vermede yok 

sadece engellemen hos degil gelince al ifadesini
(482 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(307 puan) tarafından
İçinden geldiği gibi yap tepki vermek istiyorsan tepki ver ama bencede yanına gelirse kapıda bırakma yınede 
0 oy
(1,750 puan) tarafından
Çok haklısın valla neler duyuyoruz ben çok paniğimdir korkarm bişeymi oldu diye insanın kocasını merak etmesinden daha doğal ne olablrki 
0 oy
tarafından
Baştan sona kadar okudum ve son derece haklısın ben olsam ben de merak ederim. Engelleme olayı saçma olmuş biraz ama hamile ve dolayısıyla hassassın. Bu defa işin ciddiyetini anlamıştır belki, umarım değişir. 
0 oy
(913 puan) tarafından
Canım anlattığın durum tıpkı aynı benim eşimde de var kayınvalidem o kadar herşeye karışır hayatına karışır insanin herkesi yönetmeye çalışırki artık kimseyi umursamayan hiçbirseye aldirmayan bi insan çıkmış ortaya.. benide çok habersiz bırakır eşim ama ben alıştım artık çünkü sebebini biliyorum ilk bir sene bende cok zorlandim kabul edemedim bu saçma huylari bizde öncesinde 7 yıllık sevgiliydik böyle değildi.. neyse demem o ki üç yıl oldu ama şunu yapma dediğim uyardığım seylerde asla düzelmedi ve baktım iliskimizde saçma sapan biyere doğru evriliyor ben sürekli şunu yap bunu yap diyen anneye dönmüşüm bundan hemen uzaklaştım şimdi karışmıyorum daha mutluyum sende adamın o kadar üzerine gitme degismeyecek onu bil degismiyor yani ben gördüm onun yüzünden ne kendini yiprat ne onu kayinvalidelerden hatira kaldı bize bu huylari
(482 puan) tarafından
Kiz ben hicbiseyine karismam. Allah var yukarda daha kendi der sen beni hic merak etmiyor musun sen beni hic kiskanmiyor musun diye. Ben herseyden once kendime sonra da esime guvenirim. Benim olayim cok baska bacim :D
(913 puan) tarafından
Ben kıskançlıkla ilgili bişey demedimki
0 oy
(866 puan) tarafından
Eşimde ben misal dukyandayö 10 dk ya geliyorum diye tlfnda söyler o 10 dk 1 2 saat olmaya başlıyor sinirlerm oynuyor ya arkadaş madem geç gelen ne diye 10 dk diyorsun yad ane yaptığını söyle dimi buda genelde kuzeni içip ortalığı ayağa kaldırıyor onun peşine düşüyorlar konuşamıyor diye habşrw 10 dk diyor msj at oda yok ahh bu erkek mailleri, aynısını snde ona yapmayana kadar anlamazlar canm snde her aradığında bir yer evarıyormul izlenimi ver bakm napıyo 
(482 puan) tarafından
Zaten  bundan sonra ayni bana davrandigi gibi davranicam  Boyle olmicak cunku
(866 puan) tarafından
Sende düşme üstüne tınlama anlar seni tabi okadar akıl varsa
0 oy
(633 puan) tarafından
Canım haklısın fakat telkinde abartmışsın engeli kaldır eşinle konuş derdini anlat tamam hemen barışma ama konuşun.
0 oy
tarafından
oncelikle sunu soyleyeyim EVLISINIZ bilgin olsun.. evlilikte engelleme vs bana cok cocukca geliyor.. hem diyorsun haber vermedi hem engelliyorsun hamile karisindan haber almasina izin vermiyorsun kizmak baska engellemek baska bana boyle yapan bir insandan direk bosanirim sahsen.. haber almak senin travman onu kabul etsin uygun istiyorsun ama annesi sonucu olusan travmasina da sen katlanmiyorsun.. bence herkesin nefes almasina izin vermek lazim
(482 puan) tarafından
Bakin burda kim varmiis
tarafından
kotuluk icin yazmiyorum ters yorumlarimi yani senin istedigin gibi seni hakli goremeyecegim.. haksizsin cunku engellemissin, onun disinda olanlar seni bu yuzden hakli cikaramiyor bence..
0 oy
(4,220 puan) tarafından
Evli barkli kac yasinda kadinsiniz, engellemek nedir, elinize ne geciyo, alin karsiniza konusun, cok cocukca hareketler,esinizn yaptigi tabi ki yanlis ama tavrinizi bu sekilde belli etmeyin, yumusamayin bu kez 

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 699 göst.
28 Mayıs 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 214 göst.
+1 oy
26 cevap 564 göst.
11 Ekim 2021 Aile kategorisinde Biranne42 (18 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 321 göst.
18 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Hawa (1,552 puan) tarafından soruldu