0 oy
320 göst.
Diğer kategorisinde (1,552 puan) tarafından
İyi geceler hanımlar.. Gece gece nerden çıktı diyeceksiniz belki ama size birşey sormak istiyorum.. Şimdi benim kaynanamgilin iki katlı evi varmış önceden, üstüne iki kat daha yaptırdılar.. Kendileri küçükbaş hayvancılık yaptıkları için orda oturmuyorlar ama hayvanları satarlarsa birinci kata oturacaklar.. İkinci katta da eltim oturuyor.. Bana da üçüncü kata otur dediler ama eltimle kaynanamla geçinemezsem diye başka eve oturdum.. Şimdi oturduğum ev hem 2+1 hem apartman dairesi hem de eski bina.. Eski bina olduğu için eşim eve iğne bile almak istemiyor.. Mesela balkonu yıkarken aşağı su kaçıyor, balkonun kenarını yükseltelim diyorum, eski binaya masraf etmek istemiyorum diyor.. Bi de anayol kenarı olduğu için çok ses oluyor ve ev çok çabuk tozlanıp kirleniyor.. Diğer ev de yol kenarı ama anayol kenarı olmadığı için o kadar kalabalık değil.. Apartman değil de müstakil sayılır.. Sıfır ev ve 4+1.. Altında da eşimin dükkanı var.. O evi düşününce gidip orda oturmak istiyorum.. Ama geçinme derdi olunca otur oturduğun yerde diyorum.. Siz olsanız ne yapardınız 

12 Cevaplar

0 oy
(1,243 puan) tarafından
Mesafemi korur giderdim ❤️
(1,552 puan) tarafından
Mesafemi koruyabilir miyim ondan emin değilim.. Bi kaynım var, kaynanamdan beter herşeye karışır.. Eltim de ayıbını herkese söylemek istemem ama pis biridir.. Sürekli gelin yemeği beraber yiyelim falan derlerse benim midem kaldırmaz onu düşünüyorum
(1,243 puan) tarafından
Hiç birşey olmaz ya ne olcak
(1,552 puan) tarafından
Bilmiyorum yaa, kafam çok karışık.. Eltim çok pis.. Çocuklar elini yemeğin içine soksa bile ses etmez.. Kendisinin de tuvaletten çıktıktan sonra elini yıkamadığını duymuştum, bi kere de kendim şahit oldum.. Ben o binaya gidersem bile onlarla oturup yemek falan yemek istemem.. Evime sürekli girip çıkmasını da istemem.. O yüzden gitmek istemiyorum.. Ama ev geniş, sıfır falan olunca da içim gidiyor.. Bi yanım da onlar varken evin sıfır olması huzur getirmez diyor
-Reklam-
0 oy
(581 puan) tarafından
Canim esinde hakli sende haklısın cok karışık bi durum aynı bina da da zor ama anlattığınız ev de kaciralacak ev değil 
(1,552 puan) tarafından
Benim de bi yanım eşime hak veriyor.. Müşteride olmadığım zaman, dükkana gidiyorum.. Evimiz orda olursa dükkanda duracağıma evimize çıkarım falan diyor çok hak veriyorum.. Ev de hem sıfır hem büyük diye içim gidiyor.. Ama kaynımla eltimle nasıl geçineceğim diye düşününce de ev dar da olsa katlan diyorum kendi kendime
(581 puan) tarafından
Mesafenizini koruduğunuz sürece bence sıkıntı olmaz kendi rahatını düşün bence bir süre sonra hem esinde rahat eder
(1,552 puan) tarafından
Mesafeli olmama izin vermezler, sürekli girip çıkmak isterlerse diye tedirgin oluyorum.. Eşim de çok düşünceli biri değildir,  kendi sorun etmediği bişeyi benim için de sorun olmayacak zanneden bi tip.. O da gelsinler ne olmuş ki der, arkamda durmaz diye korkuyorum
0 oy
(7,373 puan) tarafından
Gıtmem ben gecınememek var bıde ısın ucunda onun ıcın otururdum uturdugum yerde
(7,373 puan) tarafından
Kaynan ıyımı bılmıyom ama yanı genede nekadar uzak okdar ıyıdır
(1,552 puan) tarafından
Kaynım bazen iyi gibi, bazen kaynanamdan beter oluyor.. Eşim bizim eve yakın bi müşterideyken öğlen yemeğe eve gelcem eve yakınım demişti.. Abim de gelsin mi demişti,  ben de aç kalmasın diye çağırmıştım.. O da bütün yemeklerde et istiyormuş.. Ben daha yeni gelinim nasıl sevdiğini bilmiyorum, bi de yemeği onun geleceğinden habersiz yaptım.. Bilsem bile onun istediği gibi yapmak zorunda değildim.. Geldi bana yemeği yedi, eline sağlık diyeceğine, yenge evde hiç mi et yoktu, insan azcık et koyar.. Et yemeğe lezzet verir dedi
(7,373 puan) tarafından
Azını bulamayan coğunu bulamazmıs yaptıgı cok saygıslık insan elıne saglık der dedim gıbı ıyıce dusun tasın Ona gore karar ver bu konular hassas gercekten
(1,552 puan) tarafından
Aynen öyle, o yüzden kafam çok karışık.. Evi düşünce gitmek istiyorum, onları düşününce vazgeçiyorum
(7,373 puan) tarafından
Kadını bı arastır sor sorustur onemlı dıyıl se sorun tasın vazla da muhabet etme kadınlada
0 oy
(12,854 puan) tarafından
Sen nasıl davranırsan karşıdaki de öyle davranır canım şuan aranız nasıl kayınvalde ve eltin ile her şeye müdahale ederler mi
(1,552 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kaynanam soğanı soymadan önce başını mı kestim, arkasını mı kestim ona bile karışır.. Bulaşıkları yıkarken açtığım suyun miktarına karışır.. Eltim de çok pis.. Çocuklar elini yemeğin içine soksa bile ses etmez.. Kendisinin de tuvaletten çıktıktan sonra elini yıkamadığını duymuştum, bi kere de kendim şahit oldum.. Ben o binaya gidersem bile onlarla oturup yemek falan yemek istemem.. Evime sürekli girip çıkmasını da istemem.. O yüzden gitmek istemiyorum.. Ama ev geniş, sıfır falan olunca da içim gidiyor.. Bi yanım da onlar varken evin sıfır olması huzur getirmez diyor
0 oy
(119,231 puan) tarafından
kapini kapatip icli disli olmazsan hic bisi olmaz resmi ol cok yuz verme rahat et ama 3. kata degilde son kata tasin
(1,552 puan) tarafından
Şuan dördüncü ve son katta oturuyorum çok memnun değilim.. Gidersem üçte otururum o yüzden.. Ama mesafeli olmama izin vermezler, sürekli girip çıkmak isterlerse diye tedirgin oluyorum.. Eşim de çok düşünceli biri değildir,  kendi sorun etmediği bişeyi benim için de sorun olmayacak zanneden bi tip.. O da gelsinler ne olmuş ki der, arkamda durmaz diye korkuyorum
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Ev ayrı sonuçta gidilebilir aslında 
(1,552 puan) tarafından
Ev ayrı ama sürekli girip çıkmak isterlerse diye tedirgin oluyorum
(2,651 puan) tarafından
Yakınlık derecenizi bilemem sonuçta böyle düşününce zor bi karar haklısınız
(1,552 puan) tarafından
Aslında öyle bi kavgamız falan olmadı ama bi samimiyetimiz de yok.. Gidince mesafeli olmama izin verseler giderim de.. İzin vermezler, sürekli girip çıkmak isterlerse diye tedirgin oluyorum.. Eşim de çok düşünceli biri değildir,  kendi sorun etmediği bişeyi benim için de sorun olmayacak zanneden bi tip.. O da gelsinler ne olmuş ki der, arkamda durmaz diye korkuyorum.. Eltim de çok pis.. Çocuklar elini yemeğin içine soksa bile ses etmez.. Kendisinin de tuvaletten çıktıktan sonra elini yıkamadığını duymuştum, bi kere de kendim şahit oldum.. Ben o binaya gidersem bile onlarla oturup yemek falan yemek istemem.. Evime sürekli girip çıkmasını da istemem.. O yüzden gitmek istemiyorum.. Ama ev geniş, sıfır falan olunca da içim gidiyor.. Bi yanım da onlar varken evin sıfır olması huzur getirmez diyor
(2,651 puan) tarafından
Uzaklık en iyisiymiş o zaman evin güzeli nasılsa bulunur önemlisi sizin huzurunuz huzur olmadıktan sonra yeni evin pek önemi olmaz
(1,552 puan) tarafından
Demi, en iyisi.. Bugün annemle konuşurken bu konu açıldı da.. Onun için bi de buraya sorayım dedim.. Ama yine en iyisi gitmemek
0 oy
tarafından
Mesafe her zman iyidir. Bır bina içinde olacaksınız ster istemez rahat gidip gelecekler. 
(1,552 puan) tarafından
Demi, gitmemek daha mantıklı
tarafından
Belki iyi insanlardır ama bir zaman sonra olaylar çok oluyor. İster istemez herşeyin içine giriyorlar
(1,552 puan) tarafından
Çok da öyle iki gözümün çiçeği değiller :) Bi de yaklaşınca daha kötü olur dediğiniz gibi
tarafından
:). O zaman uzak ol. Boşver dertsiz başını derde sokma
(1,552 puan) tarafından
Aynen en iyisi o
0 oy
tarafından
Bence şuan ki oturduğun evdense diğer evi tercih et anlaşamazsanız çok çok birbirinize gidip gelemezsiniz sorun çözülür 
(1,552 puan) tarafından
Mesafeli olmama izin vermezler, sürekli girip çıkmak isterlerse diye tedirgin oluyorum.. Eşim de çok düşünceli biri değildir,  kendi sorun etmediği bişeyi benim için de sorun olmayacak zanneden bi tip.. O da gelsinler ne olmuş ki der, arkamda durmaz diye korkuyorum
tarafından
O zaman eğer eltin ve kaynanan kötü biriyse gitme o zaman. Benim teyzem de aile apartmanında oturuyor teyzemin çok şükür kaynanası gille eltileriyle ve görümceleriyle hiçbir sorunu yok sürekli birbirlerine gidip geliyorlar
(1,552 puan) tarafından
Kaynanam herşeye karışan bi tip.. Ama hayvanları satmaya pek niyetleri yok gibi, gelip o eve oturmazlar diye düşünüyorum.. Eltim de çok pis.. Çocuklar elini yemeğin içine soksa bile ses etmez.. Kendisinin de tuvaletten çıktıktan sonra elini yıkamadığını duymuştum, bi kere de kendim şahit oldum.. Ben o binaya gidersem bile onlarla oturup yemek falan yemek istemem.. Evime sürekli girip çıkmasını da istemem.. O yüzden gitmek istemiyorum.. Ama ev geniş, sıfır falan olunca da içim gidiyor.. Bi yanım da onlar varken evin sıfır olması huzur getirmez diyor.. Eşim de dükkanın üstünde ev, ben yakıt parasından kurtulurum, dükkanda iş olmadığı zaman eve çıkarım falan diyor
tarafından
O zaman gitme bence
(1,552 puan) tarafından
Aynen en iyisi o
0 oy
(1,465 puan) tarafından
Ne kdr yakın da olsanız uzakta olsanız geçinmeye gönlü olanlar geçinir olmayanlar gecinmez . Siz ne kdr iyi olun karşı taraf iyi olmazsa olmaz o iş . Yani bence mesela mesafe değil kişilik meselesi .
(1,552 puan) tarafından
Orası öyle de tabi
0 oy
(580 puan) tarafından
Akrabanın olmadığı yer neresiyse orda yaşardım.
(1,552 puan) tarafından
Sanırım en mantıklısı o
0 oy
(85 puan) tarafından
VallH acta kalsam 1 odalı evde de otursam adla gitmem ne güzel ayrı evğn varmış kötüde olsa otur gitme gidrrsen asla cıkamazsın bin melekte olsA asla yapamazsın oturanları duymuyorsunuz asla iyiyim diyen yok kafan saat gibi otur bence ama sen bilirsin yinede ama ileriyi düşğn hastalıgını yorgunlugunu misafir gibi gelip gitme berede aynı evde olma nerede cat Kapı gelirler ne uzanabilirsin ne yatabilirsin düşünöe bile otur ev yıkılsa bile
(1,552 puan) tarafından
Ben de sizin gibi düşünüp kendime hak veriyorum.. Eşimin açısından düşünüp eşime hak veriyorum.. Ama yine en iyisi kalmak sanırım dediğiniz gibi
(85 puan) tarafından
Vallah eşine hak veriyorsunda eşin senin jerzamn arkandamı yada arkanda olurmu tabiki hayır ilerde sen herşeyi anlatacaksın oda sıkılacak ve aşlesini haklı görecek sen dış kapıda kalacaksın erkekler asla ailesini atöaz haksız demez o yüzden sen kendine bak huzurun bozulacak kocanda ilerde sogucak tek sorun bu başına gelenler iyi bilir ama asla başkasını dğşğnme önce sen sonra kocan şu bu kadındır evi hayatta tutan erkek sadece piyon okadar
(1,552 puan) tarafından
Orası öyle, çok haklısınız.. Eşim hiç kimseye bişey diyemez, hiç kimseyi kırmak istemez, çok yumuşak yüzlüdür.. Arkamda da durmaz bu yüzden
0 oy
(1,454 puan) tarafından
Mesafe iyidir csnim ya . Şimdi sen kendini de biliosun onları da yani habire biseyler yorum habire eve gir çık olacaksa hıc bulaşma madem sizin ev verin kiraya parasını alın kabul ederlerse
(1,552 puan) tarafından
Aynen öyle yaa.. Eşime haksızlık mı oluyor diye düşündüm ama orda da ben huzursuz olurum, onu da huzursuz ederim, öyle daha çok haksızlık olur.. Onu da kabul etmezler herhalde, kaynanam oturursanız sizin yoksa sizin değil deyip duruyor.. Beni zorla oraya oturtmak için mi gerçek fikri mi bilmiyom ama
(1,454 puan) tarafından
Eşine haksızlık mi bende bilemedim bi otur sakince güzelce fikrini şöyle bakalım o ne dio. Zorla oturtmak değil bence şimdi aile binası gibi ya ondan yabancı istemiodur
(1,552 puan) tarafından
Ben gitmeye razı olsam o dünden razı olur.. Kalbi orda atıyor resmen.. Ama ben kendim içimden gelerek, razı olarak hadi taşınalım demediğim için de zorlamıyor
(1,454 puan) tarafından
Iyi o zaman bence zorlamiosa en güzeli gitmemek
(1,552 puan) tarafından
Bence de öyle sanırım, vicdan yapmaya da gerek yok :)

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 698 göst.
28 Mayıs 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 1,522 göst.
0 oy
9 cevap 214 göst.
+1 oy
26 cevap 564 göst.
11 Ekim 2021 Aile kategorisinde Biranne42 (18 puan) tarafından soruldu

379,088 soru