+1 oy
563 göst.
Aile kategorisinde (18 puan) tarafından
Merhaba bugun 1 sınıfa başlayan oğlumun öğretmen i aradı ve bir aydır gozlemliyorum hazır olmadığını düşünüyorum diyor Kasım doğumlu ama okula severek gidiyor ödevlerini yapıyor okulda hiç bir şekilde sorun çıkartmiyor 6 harf ogrenmisler tam olarak okuyup birlestiremiyor tabiki daha 1 hafta hastaydi gitmedi okula çok geride kaldı diyor öğretmeni ama elimde olan bişey değil ki bu benim hevesi var cocugumun ama daha okumak için erken değilmi bi sene kalsın bi dahaki sene gönderin dedi tabi karar sizin dedi oğlum çok seviyor okulu nu siz olsanız ne yapardınız bir akıl verin bana ya 

26 Cevaplar

0 oy
(18 puan) tarafından

En İyi Cevap
Yarın konusucam öğretmenle 1 hafta oncekileri hatırlıyor biraz yuklensem açığı kapatabilirmi yoksa başka bi şey mi var tam anlamıyla ogreneyim ona göre bakicam artık Pedagog a goturmeyi düşünüyorum bakalım olmuyorsa da bunu çocuğa çok güzel bi şekilde açıklamak gerekiyor oyüzden yarın karar vericem cok saolun gerçekten hepinize teşekkür ediyorum 
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Eger yasitlarina gore geride kaliyorsa beklemekte fayda var kuzu.

Gelisimde bireysel farkliliklar vardir .Her cocuk ayni zamanda ayni gelisimi gosteremeyebilir.

Keske bana da boyle bir ogretmen denk gelseymis de boyle soyleseymis .Gec giderdim daha iyi olurdu.

Ben cok zorlandim ilkokulda .Hem de coook.1 yas gec gitmeliymisim.Gelisimsel olarak yasitlarimla ayni degildim cunku❤️ ogretmen hakli .
(18 puan) tarafından
Bilmiyom ki hevesi kırılır diye korkuyorum çünkü konuşurken duydu anne ben okuyorum yazıyorum ödevlerimi yapıyorum neden böyle şeyler söylüyor diyo diyecek bişey bulamadim
tarafından
Ama konusurken duyurmaman lazim boyle seyleri canim benim.Ona baska bir sekilde aciklaman lazim.

Bak sana soyle bi ornek vereyim.ben simdi ogretmenim ama nasil oldum gel de bana sor .

İlkokulda herkes matematigi yaparken ben asla anlamiyodum.Kafam inan almiyodu .Napiyo bunlar diye bakiyodum. Ve ben hala matematigi yapamiyorum.sadece 4 islem biliyorum.Ne kadar zorlasam da olmuyor.
 Bir sure sonra cocugun zorlancak .Eminim buna.Bu sefer krizli donemler olacak .Hem senin icin hem de cocugun icin.Odevler artacak konular zorlasacak bu sefer de pisman olacaksin.Varsin 1 sene gec gitsin.Ogretmen durduk yere boyle bir sey demez zaten .
tarafından
Ben konular zorlastikca aglaya aglaya odev yapardim .İlk zamanlar sorun yoktu soneadan o kadar zorlandim ki .igrenc hatirliyorum o donemi.Hatta berbat
(18 puan) tarafından
O konuda da haklısınız  ama benim kafama takılan ben bu sorunun farkındayım zaten 15 gün önce konuştum istesem 2 günde öğretim çocuğa baskı yapmayın normal deyip de şimdi bana söylemesi bunu bu çocuk 2 sene sabah 8 akşam 6 krese gitti okula alışkın ve istekli valla ben evde okutuyorum okuyor onu anlamıyorum kaç hafta geçmiş her hafta okuldayım her zaman durumunu kontrol ettim hiç bir şekilde sorun yok derken 1 hafta gitmedi diye mi sorun oldu seneye de göndersem aynı sorun olsa nolucak cocugumun aklında bir şey yok ki
0 oy
tarafından
Cnm bence zamanla onu da yapar madem hevesi var gitsin 
(18 puan) tarafından
Valla çok heves li kırmak istemiyorum hevesini ama doğru mu bilmiyorum ki
tarafından
Evde biraz yardımcı olursun sende
0 oy
(3,816 puan) tarafından
siz evde biraz calissaniz canim , gunun tekrarini yapsaniz   kac aylikti okula basladiginda
(18 puan) tarafından
2015 kasim 14 doğumlu ama okul hayatına alışkın ve seven bi cocuk 2 sene krese gitti tam zamanlı
0 oy
tarafından
Kaç yaşında cnm kasım 2014lü mü? Mecburi zaten 7 yaş benimki de ekim doğumlu 4 harf öğrendi daha hevesli..devam ettiririm ben diğer öğrencilere göre mi gerideymiş?
(18 puan) tarafından
Öyle diyo ama normal değilmi bir ayda okuma bekliyor bu çocuklardan
tarafından
Bizim hoca her harf bitişinde liste atıyor okuyan okuyamayan diye o kadar eksik olan var ki yine de kötü birşey demiyor öğretmen..evde destek olun güzel oyunlarla gelişsin diyor..kolay değil ki birleştirip okumak yazmak
(18 puan) tarafından
Çok güzel bir uygulama en azından bilmediği şeye daha ağırlık vererek  hızlandırılması sağlanır
0 oy
(8,958 puan) tarafından
Hevesi varsa gitsin evde sizde destkeleyin bir haftalık açığı kapatirsiniz
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Heves etmesi güzel birşey ama geri de kalıyorsa eger beklemek en doğrusu bence. Öğretmen ayrım yapacak değil canım, gözlemlerine dahalı konuşmuş zaten seninle. 
(18 puan) tarafından
Bundan korkuyorum işte bunu öğrenmem lazım okuldaki çok problemli şiddet eğilimi olan çocuklar devam ederken benim oğluma demesi garip bugun akşam konusucam bakalim
(7,118 puan) tarafından
Canım sadece davranış biçimi olarak düşünme. Belki el becerisi su an için yetersizdir. Anlama, kavrama bakımından demek istemistir ogretmen. Benim büyük kızım 6 yaşında başladı ilkokula ama kayıt icin gittiğimiz de öğretmen bilek hareketine, kalemi kavrama hareketine bakmıştı. Uygun demişti.
0 oy
(671 puan) tarafından
Cnm daha çok erken yaşı da normal. Geri kaldı diye öğretmen uğraşmak istememiş bence. Evde sen destek ol. Okula gitsin.
(18 puan) tarafından
Galiba öyle diğer veliler de aynısını söyledi gerekirse sınıf degistirecem sınıf değiştirecek 4 öğrenci var
(671 puan) tarafından
Memnun olmayan başka velilerde varsa. Öğretmen cnm biraz sıkıntılı demekki.
0 oy
(76 puan) tarafından
Yani bence yaşı tutuyorsa niye geri kalsın ki, geri kaldığı dersleri evde çalışırsınız beraber toparlar zaten çabuk öğreniyor çocuklar, bence hevesini kırmayın çocuğun bu defa seneye kalırsa hevesi kırılır istemez yani.
0 oy
(12,773 puan) tarafından

Cocuk onemli hevesli cocugu okuldan alip seneye giderse hevessiz olur ustune dusun isi gucu bırakın çok sıkmadan sevecegi sekilde ogretin ogretmenler masallah 1 ayda okumayo soksun istiyorlar ama 1. Sinif bitmeden ogrenmeyen var asla moral bozma devam edin 

Parmak kaslari gelismedi ise neyse deyim tanidigin oğlu oyle idi ne yazma ne okuma ogrenme de yoktu istegide yoktu sonra cocuk  seneye gonderdi gene isteksiz öyle böyle ortaokulu zorla bitirdi simdi liseyi bıraktı disardan okuyo hevesi kirmamak lazim  
0 oy
tarafından
Hevesli ise seviyorsa göndermelisin 
0 oy
(1,534 puan) tarafından
Bence alma çocuğu canım şimdi diyecek çocuk anne ben neden artık okul gitmiyorum falan der kıyamam ayrıca olabilir canım benim eşim de Aralık ayında doğmuş annesi yazdırmış kalmis birinci sınıfı iki kez okumuş adam gayet de zeki ama tabi ocakta doğan bebekle taa Aralık'ta doğan bebek bir olmaz nerdeyse 1 yaş var bu senin çocuğundan kaynaklı değil
0 oy
(292 puan) tarafından
Hevesi varsa gitsin annesi o bir haftalık arayı da evde kapatirsiniz 
0 oy
tarafından
Öğretmene katılmıyorum o geride der  sen alırsın okuldan bu çocuk birde duymuş yaniii çocuğun gururu kirilacak hevesi kacicak açık kapatılır bir şekilde sanki çocuk sınava hazırlanıyor da geride diyor ben saçma buldum bahanesjnj bence annesi olarak arkasında dur cnm
0 oy
(802 puan) tarafından
Cnm öğretmen haklı olabilir, öğrenmek için yeterli olgunluğa erişmemis olabilir.Mademki o kadar hevesli sizin desteğiniz ilgi ve alakanizla ilerleme kaydedebilir.Bunun için de özel çaba harcamanız gerekir.
0 oy
(1,160 puan) tarafından
Zaten  16 yıl okuyacak bence çok erken göndermek için şimdi evde etkinlik yapın bir sene sonra verirsin okula 

Okula başladığımda sınıfta üstün zekalı bir çocuk vardı her şeyi çok hızlı ve iyi yapıyor diye onu hemen 2. Sınıfa aldılar sonra çocuk afalladi dersler ağır gelmeye başladı liseden sonra okumadı okuldan soğutmamali bence
0 oy
(2,593 puan) tarafından
benim yeğenimde 2015 kasım doğumlu bu sene başladı okula ama şimdi başlamışken geri almak nasıl etkiler kendisi de hevesliymiş ki eğer hevesli olmasa kendisi gitmek istemese bile böyle bir durumda alsanız kendi isteği ile olduğunu düşünebilir evde siz yardımcı olsanız 
0 oy
(12,852 puan) tarafından
Onun işi öğretmek değil mi okuldan alın demek çok saçma uğraşmak işine gelmemiş
0 oy
tarafından
Ayı tutuyorsa tabiki gidecek kendini zora sokmuyor belli benim gibi köy öğretmenliği yapsaymis hiç kaldiramazmiş belli
0 oy
(54 puan) tarafından
Hevesi varsa bence gönderin

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 694 göst.
28 Mayıs 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 1,516 göst.
0 oy
9 cevap 214 göst.
0 oy