0 oy
98 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından

Ben an itibari ile giriş yaptım:)) ya benim oğlumu bebe bisküvisi muz yoğurt ve çorbadan kurtaralım ya çocuğa pilav yada taneli yemek verince kusuyor 11 aylık temmuzun 8 inde 1 yaşında ne yedircem siz neler yediriyosunuz

6 Cevaplar

0 oy
(2,194 puan) tarafından
9 buçuk aylık pilav vs yer canım biraz yumuşak pişir sadece  ilk 6 ci ay dışında püre vermedim hep taneli yedi şimdide bizle beraber ne yersek yiyor hemen hemen yavaş yavas alıştır yoksa hep öyle gidiyor bazı iki yaşında bebekler bile hala püre yiyor diyenler var yediklerine alıştırmaya çalış bence 
tarafından
Canım sabah yumurtayı haslamadim yağda yaptım ekmekle verirken boğazında kaldı kustu öğlen pilavla biraz tavuk verdim öğürüyo nasıl alistiricam bilemedimki evet ileride sıkıntı olabiliyormus
(2,194 puan) tarafından
Canım benimkide ilk başlarda zorlanirdi yutamazdi ögurudu yavaş yavaş çiğnemeye alışıyor çok  küçük lokmalar halinde ver bir de arada yoğurt gibi yutabileceği hafif sıvı birşeyler ver
-Reklam-
0 oy
tarafından
Niye şimdiye kadar vermedin ki canım makarna pilav falan hiç mi vermedin kuru fasulye falan 
tarafından
Verdim canım ögurüyor biraz ısrarcı oluncada kusuyor kuru fasulyeyi ezerek verince yiyiyor ama
0 oy
tarafından
Cunku muhtemelen hep püre seklınde vermıssın, ben 7 aylıktı elıne kayısı muz verırdım boyle ogrenıcek katı gıdaları tuketmeyı
tarafından
Vermek istedim biraz panik oluyorum yutacak boğazında kalacak diye veriyim artık bende demekki yiyebiliyorlar
0 oy
(1,313 puan) tarafından
8 aylık pilav türlü cacık yumurta papates kızartması satmanın içi ne yemek yapsam veriyorum
tarafından
Çiğneyip yatmayı kendi vrdikcemi öğrendi hiç kusmadimi
(1,313 puan) tarafından
Ek gıdadan beri veriyorum hiç Blender kulanmadim çatalla da ezmedim öyle verdim büyük kızım da çok hata yaptım bu sefer aynı hataya düşmedim ilk basta öğürdu kusacak gibi oldu 2 günde alıştı
0 oy
(119,490 puan) tarafından
aboo acil puturluye alismasi lazim corba muz yogurt verme makarna menemen falan ver 
tarafından
Bugün menemenle başlıyım o zaman
(119,490 puan) tarafından
yildiz sehriye var ondan al pilava kat sekilli olunca yer bide renkli makarna
tarafından
Tamam canım deneyeyim çok sağol
0 oy
(2,316 puan) tarafından
Ben 6. Ayından itibaren hem Pütürlü hem blendir verdim. 10 gün sonra 10 aylık olacak kızım. Birazdan kıymalı kabak yemeği ve ekmek doğranmış çorba içecek. Geç kalmışsınız maalesef..
tarafından
Çorbaya ekmek bende dogruyorum canım kabak yemeğini nasıl veriyorsun küp küp dograyarakmı
(2,316 puan) tarafından
Evet küp küp yapıyorum direk ağzına veriyorum seviyor onu

İlgili sorular

+2 oy
22 cevap 397 göst.
0 oy
4 cevap 112 göst.
30 Kasım 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 103 göst.
19 Ocak 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Birhilall (1,127 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 308 göst.
24 Ekim 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Burcuyunus (8 puan) tarafından soruldu

381,189 soru

11,411,721 cevap

34,954 kullanıcı

...