0 oy
952 göst.
Diğer kategorisinde (572 puan) tarafından
Siz ne dusunuyosunuz kizlar daha 22 yasindayim belki ilerde isterim ama gönlüm tek cocukda çünkü birsuru planlarım var linclenmek istemiyorum ama motor ehliyeti aldim daha suremedim tekrar okulumu okumak istiyorum meslegim var ama saglik sektörü istiyorum. Tek cocukla bunlar daha rahat olur simdi 26 aylik var hic zorlanmiyorum cok mutluyum onunla iyiki olmuş. Arkadaş dost oldu bana gezmeyi eglenmeyi seviyoruz oglum ogle uykusunu 5 de uyumustu 7de kalkti gece uyumadi mesela atladik arabaya sahile gittik gece 2 de uykusu geldi oyle geldik mesela siz neler dusunuyorsunuz 2. Cocuk hakkinda illa olmalimi

57 Cevaplar

0 oy
(2,055 puan) tarafından
Bnce  kardeş  şart  senin  kardeşin var mı arsa  düşün bir tanede  olsa çocuk  yap ama yaşın daha küçük acele etme okulunu bitir  çocuğuna bakan varsa 
-Reklam-
0 oy
(48,704 puan) tarafından
ilk cocuk gibi planli dusunmuyorum kazara olursa başım gözüm ustune 
0 oy
(1,097 puan) tarafından
Son postuma baaaak
0 oy
(53 puan) tarafından
Bence siz kendi imkanlarınıza göre karar vermelisiniz. 2. çocuk size maddi zorluk yaşatıcaksa 1. çocuğunuzunda hayatını etkileyebilir. 
0 oy
tarafından
Ben önceden ikiz yada 1 yaş arayla isterdim şimdi tek bebem yeter Rabbim uzun uzun ömürler versin ikimize de hiç ayrılmayalım kizcemle aynı senin oğlusun gbi en ama en yakın arkadaşım ❤️
0 oy
(866 puan) tarafından
Oğlum 16 aylık  büyüdükçe hayatm normale dönmeye başladı beraber gezeriz markete pikniğe parka vs arkadaşm oldu o büyüdükçe 2. Gözümde büyüyor ama tek kalsın istemem bir can dostu olmalı herşeye her koşulda sahip çıkacağı arkamda bir kardeşm var demeli bence 
0 oy
(87 puan) tarafından
Daha gençsiniz 2 çocuğun stresi kaldırılacak bir yük değil. Birinci çocuğunuz doğduktan sonra tekrar bi düşünün bence
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Senin düşüncen özgürsün fakat ikici şart kardeşi olmalı hayallerini gerçekleştir daha gencsin 28 yaşında falan bitane daha yaparsin 6 senede de zaten istediklerini yapmış olursun 
0 oy
tarafından
Bende senin gibi düşünüyorum tek çocuk yeterli

Hayatimi çocuk bakmakla geciremem
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Kardes anne babadan kalan engüzel miras bence biz 6 kiz kardesiz v3 sürekli bir birimizi arariz hafta sonlari buluşuruz bur birimizde  akil aliriz benimde 1 oglum var 8 aylik 21 yaşındayım ama oğlum 1 bucuk yasina gelince tekrar dusunuyorum çünkü hem beraber buyurler hemde bir birine arkadas olurlar
0 oy
(622 puan) tarafından
Sizin gibi düşünüyorum henüz 12 aylık benim kızımda yaşımda genç meslegimde var ama ilerletmek istiyorum tekrar sınavlara giricem.birdaha okuycam araba kullanicam kızımla.gezip tozucam yapmak istediğim çok şey var herşey çocuk değil Allah verirse baş göz üstüne ama kendi istegimize kalırsa bizde 2 den fazlasını istemiyoruz kızıma yetebilmek her anıyla ilgilenebilmek istiyorum 1. Sınıfa başlasın özel ilgileneyim istiyorum sonra bi kardeşi olur tabiki tek TE kalmasın ben tekim mesela eşim 4 kardeş çok güzel bağlari var ama peş peşe yanlış diye düşünüyorum ötekinin aklı ermeden diğerini yapmak hem çocuğa eziyet hem anne babaya
0 oy
(297 puan) tarafından
Benimde gönlüm tek çocuktan yana ama bence vebali büyük ya bizim burda tek çocuklu aile car herkese kardeşim diyo kardeş çok istiyo ailesi yapmıyo parktqki her bebeğin elini tutuyo kardeşim olurmusun diyo bence bana göre vebali var 3 yaşına gelsin o zaman yaparım bezden kurtulunca ama sen bilirisin 
0 oy
tarafından
Ben tek çocuğum bu kadar diyorum keşke birseyler iyi gitse de 3 tane evladım olsa ..

1 tane oğlum var 26 yaşındayım 35 yaşında da olsa 1 tane daha evladım olsun istiyorum... herseyin zamanı var zaten yasin genç daha bosverr
0 oy
(119,368 puan) tarafından
ne cok yorum gelmis böyle
0 oy
(695 puan) tarafından
Tabiki de tek çocuk olur neden olmasın herkes 2 yada daha fazla cocuk yapacak diye bir mecburiyet yok ki sen istemedikten sonra kimseyi dinleme bir çocuğa bakmak kolay değil hem maddi hem manevi Allah yokluklarini göstermesin acılarını yaşatmasın böyle bir devirde o kadar kardeş var ki birbirine düşman olan ille de kardeşi olsun diye düşünme bence rabbim hakkında hayırlısını versin inşallah
0 oy
(92 puan) tarafından
Tek de olur hiç olmaz da kime ne? Bu hayatı kendin için yaşayacan bacım 1 çocuğun olsun hayatı güzel olsun bende böyle düşünüyorum bu pahalılıkla bu iğrenç ortamla hiç bile yapılmamalı belki de yazık çocuklara.  

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 213 göst.
29 Ekim 2023 Aile kategorisinde hanimeli (480 puan) tarafından soruldu
+1 oy
24 cevap 284 göst.
24 Ocak 2022 Aile kategorisinde Yenianneadayi1 (220 puan) tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 575 göst.
21 Aralık 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
37 cevap 669 göst.