0 oy
404 göst.
Aile kategorisinde (2,371 puan) tarafından
Konuşma ve iletişim becerilerini artırmak için neler yapablrm

15 Cevaplar

0 oy
(592 puan) tarafından
Kuzenim ve arkadaşım çocuk gelişimi bölümü mezunu sorayım canım
(2,371 puan) tarafından
Çok sevinirim cnm alıcı dil ve ifade edici dil için neler yapablrm sohbet etmiyor soru sorduğunda sadece 1kez cvp verdi baba ise gtti para kazanacak die bide nereye gitmek istersin bahçeye bu yaşıtlarıyla etkileşime nasıl geciricem secmedigi hoşlanmadığı şeyleri dile getirmesi icin
(592 puan) tarafından
Bol kitap okumalı sade ve öz dil kullanmalı beden dili kullanmalı kısa ve öz ama anlaşılacak şekilde konuşmalı dedi canım arkadaşım bol gelişim oyunları oynat resimli masal kitapları al resimlere bakıp anlatır bunlar da benim fikrim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Değilim. Ama kaç aylık bebis
(2,371 puan) tarafından
39 3yasi gecti
tarafından
Bol bol sesli kitap okuyun ona basit kitaplar. Çok basit şarkılar söyleyin televizyon tablet telefon kesinlikle uzak tutun . Ve imkanınız varsa bi dil terapistine götürün ama evde kendinizde yoğunlasin  bence 2 ay boyunca düzenli saatlerde etkinlikler yapın gün icund3 sık sık ve uyku yemek rutini sağlıklı olsun mutlaka
0 oy
(230 puan) tarafından
Kitap okuyabilirsin .TV ve telefondan uzak tut canim..bol bol şarkı söyle söyleyin..arkadaş cevresi yapabilirsin yaşıtlarıyla bir araya getirebilirsin..herşeyin ismini şöyle  ko us sohbet et.masal anlat
0 oy
(618 puan) tarafından
Buyur canım çocuk gelişimci ve anaokulu öğretmeniyim 
(2,371 puan) tarafından
Cnm kızım küçük bı çocuk veya başka biri tepki verince yaklaşmasını engellemek için kaçmıyor mesela bı çocuk badisinden tuttu cekistirdi bunu ,buda gidiyor o çekiyor bu gidiyor bebe de kısa boylu benim kız uzun 3yasinda çok üzüldüm tank hastsydi o sıra ama yine istemiyorum demez akrdesi olsa bırak der çok çok nadir saçı bırak der ifade edici dili genişletmek istiyorum mesela soru sorduğunda cvp vermesini bunu mu almak istiyorsun evet bunu istiyorum anne demesini istiyorum çok çok nadir cvp verir nereye gitmek istersin bahçeye napacaksin orda hamburger yicem yada baba nerde baba işte para kazanacak para kazanıp ne alicak sana oyuncak alicak bu şekilde başka yok ben bunu mu istiyorsun diye model oluyorum evet anne onu bana ver alma elimden istiyorum babam nezaman gelicek demez baba işten gekicek az kaldı ben deyince
(618 puan) tarafından
Geç konuşan bir çocuk ise pedagog ama geç konuşmayan bir çocuk ise erken den konuştu veya  zamanında konuştu diyorsanda. Bu çocuğunuzla değil sizinle ilgili siz hep bunu mu istyrsun şu mu bu mu diye sorduğunuz için o konuşma ihtiyacı duymuyor . Ne de olsa annem der diyerek tembellesiyor canm. Sevdiği şeyler bilerek ona çaktırmadan gözünün önüne koy. Ama ulaşamayacağı bir yere bırak senden istesin diyelim meyve suyu ulaşamayacağı yere koy konusmazsa işaret ederse ne var orda ne istiyorsun meyve suyu bu bunu mu istiyorsun de. Kafa sallarsa himm istemiyorsun sanırım o meyve suyunu stiyorum demedin çünkü sen istediğini bana demeden ben anlayamam seni kızım de ve verme o diyene kadar. Herşeyi siz bu mu su mu derseniz hep öyle gider. Bu çok ilgiden kaynaklanıyor aslında :) ama dedgm gibi bir saglik sorunu yoksa gelişimi konuşmasında vs büyük ihtimal dedgim gibidir canmm olduğum bildigim bu benim sana yol gösterip nhakkına girmeyim yinede :) simdiden hakkını helal et umarm faydali olur
0 oy
tarafından
Benim kuzenim fizik tedavi doktoru canım sana istegramdan atıyım bak doktorlara onlar yardımcı oluyo hemde görüntülü konuşup anlayabilirsin onlara
(2,371 puan) tarafından
Fizik tedavi ne gibi şeyler yapıyor cnm at
tarafından
Konuşma becerisi olmayan sürünemeyen destekli oturamayan gibi canım (yonca.gorgul) (fzt.tugcesahin) istegram hesabı canım
0 oy
(2,371 puan) tarafından
Arkadaşlar .....
0 oy
(339 puan) tarafından
Ben okudum canım bebeğine canlandırmalı kitaplar oku parmak kuklalar al sohbet ettir birden ol maz ama yavaş yavaş açılır ona eğlenceli sorular oyunlar oynat ama istemiyosa sakın zorlama kendini daha çok kapatır hiçbir çocuk zorlanmak istemez vakti geldiğinde açılır zaten 
0 oy
(6,231 puan) tarafından
Nitelikli yetişkin davranışları modul 2 internet sitesi bunu da izleyin isterseniz doktor önermişti bize belki faydası olur
0 oy
tarafından
Benim benim :))
0 oy
(2,371 puan) tarafından
Orda kimse yokmu
0 oy
(657 puan) tarafından
Kaç yaşında 2yaştan sonra konuşmazsa iletişim yoksa sıkıntı
0 oy
(1,230 puan) tarafından
Bol bol konuşman lazım ilgilenmen lazım aslnda çokta ekstra birşeye gerek yok fırsatın oldukça dışarı çıkar ve çevreyle iç içe olsn 
0 oy
tarafından
Valla ben okulöncesi öğretmenliği okudum ama okumakla olmuyor. Bilgi sonsuz bir dünya. Hiçbir şekilde yetemiyorum cocuguma
0 oy
(2,371 puan) tarafından
Kizlar not alcam tek tek dediklerinizi

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 258 göst.
5 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 345 göst.
4 Eylül 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
3 cevap 202 göst.