0 oy
341 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Kızımı götürmek istiyorum. Uyaran eksikliği olduğunu düşünüyorum. Ama nerden başlanır nasıl yapılır bilmiyorum. Bir arkadasim çocuk gelişimci ona danıştım çocuk gelişimciye götürmem gerektiğini söyledi. Birini buldum hatta görüştüm de telefonda. Normalde hep psikolog derler kararsız kaldm hangisi diye

7 Cevaplar

0 oy
(3,669 puan) tarafından
Ben şahsen psikoloj götürdüm o sana ne yapacağı söyler zaten
tarafından
Pskologa götürmn lazım canim o yol haritası çıkarır sana
-Reklam-
0 oy
(15,212 puan) tarafından
Hastaneye çocuk psikiyatrisisine götürün. Ordan yonlendirirler
0 oy
tarafından
uyaran eksikligi varsa okula falan vericeksen cocuk gelisimi olabilir ama birebir ilgilenen cocuk gelisimci yok ki bence psikologa girmen lazim
tarafından
Bu bulup görüştüğüm 1 1 buçuk saat kadar görüşme sürüyormuş çocuğu gözlemlemek için ona göre bir yol haritası ciziyormus ya evden ya okul gibi
tarafından
sosyallesmesi gerek yani psikologda sosyallessin diyecek o yuzden ordan devam edebilirsin
tarafından
Teşekkürler
0 oy
tarafından
Canım neyden şüphe ettin ki 
tarafından
Al ver komutu yok ismine de bakmıyor yani oyunla cagirirsan hep bakar ama sadece ismini söyleyince bakmıyor
0 oy
(2,244 puan) tarafından
Bende kızım 14 aylıkken şüphelendim ve çocuk doktoruna götürdüm o da bizi gelişim uzmanına yönlendirdi ve halen de takip altında çok şükür çok düzeldi kızım ama doktor gerek duysaydim siz psikologa yonlendirecektim dedi 
(2,244 puan) tarafından
Benim kızım 14 aylıkken ismine bakmıyor diye götürdüm ekran yasağı verdi doktor uyguladık şuan 27 aylık ve çok şükür düzeldi konuşması komut alması algısı açıldı iki buçuk yaşında tekrar test yapicak doktor cuma günü kontrolü vardı herşeyi çok güzel dedi inşaAllah o testi de geçerse hiç bir şeyi yok artık ama inan yemedik uyumadık hayatımızı kızıma göre ayarladık çok şükür düzeldi çok ilgi lazım sabır lazım Allah yardımcımız olsun inşaAllah cümlemizin
tarafından
Benim sıkıntım da tam olarak bu benimkide ismine bakmıyor sadece oyunla cagirirsan bakıyor ve al ver komutu yok bende dün itibariyle kapattım hiç izletmedim ne biz ne o ! Çocuk gelişimciye çalışmaya başladınız ozaman ve faydasını gördünüz anladığım kadarıyla çok sevindim sizin adınıza. Acaba hangi kitapları aldırdı size göre VDE çalışmak icin
(2,244 puan) tarafından
Biz hayvanlar sebzeler ve renkler diye kitap aldık ve zeka kartları vardı hiç oralı olmasa bile gösteriyor okuyordum ve bol bol sosyalleşme farklı ortamlar farklı insanlar görsün ben ilk dönemlerde sırf eltimin oğlu ilgisini çekiyor diye evime çağırdım on gün yirmi gün ara ara getirirdim oynasın bir şeyler olsun bir de olayları çocuğun ilgisini çekecek şekilde abartarak anlatıyordum yani inanır mısın ilk hafta da bile fark etmişti benim kızımda oyunla yada aaa bak burda ne var inek mi var deyince hemen bakardı ama direk Meryem desem bakmazdi mesela farklı bir ses babaannesi geldiğinde çağırdığı gibi bakardı doktor çok fazla ekrana maruz kaldığı için size kendini kapatmış demişti öyleydi de gerçekten
Tv yi tamamen kaldırın bol bol ilgilenin ve her ne olursa olsun her anne baba çocuğunu bir destek amaçlı da olsa gelişim uzmanına götürmeli öyle yoluna devam etmeli biz çok faydasını gördük Elhamdülillah darısı size inşaAllah
tarafından
TV ben de kapattım komple asla acmiyoruz dünden beri oynuyorum kendi oynamasına fırsat veriyorum çocuk gelişimci den randevu aldım bakalım inşallah bende fayda görürüm
(2,244 puan) tarafından
inşaAllah görürsünüz Allah yardımcın olsun
0 oy
(632 puan) tarafından
Eger imkanin varsa klnik cocuk psikiatriye gotur en iyi uzman o dur
0 oy
tarafından
Çocuk psikiyatri ye gitmen gerek

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 404 göst.
12 Haziran 2022 Aile kategorisinde Alyakus (2,368 puan) tarafından soruldu