0 oy
1,207 göst.
Diğer kategorisinde (2,592 puan) tarafından
Bilezik istiyor hediyelik degil ama bizde diyoruz ki gücümüz anca çeyreğe yeter hatta esim 100 euro takalım diyor sizce ablam böyle ısrarcı olması normal mi okadarda aman aman zengin değiliz hepimiz ev hanımı eşler çalışıyor ve neden sadece bilezik istenir ki sizce şu devirde doğrumu 

58 Cevaplar

+16 oy
tarafından
Çok cıddı soyluyorum dügüne bıle gıtmem
tarafından
bızım ılcede dun sel oldu mıhrım ya eve gelemedik mahsur kaldık yollar kapandı ıkı ölü var :( ankara akyurt yaz bir suru haber var nette vıdeo falan
tarafından
Ya benimde dayimin kizi yengem falan bahcelerine giderken sele kapilmislar bi garaja siginalim derken baska bi koyde garajtepelerine çökmüş zor cikarmislar koyluler Allahtan arabada sadece hasar var okadar rabbim yrafim etsincunlesine disari cikmayin uyarisi verilmis zaten okullarda kapaliymis ankarada benim ablamda ordaya
tarafından
okullar kapalı evet fabrikalar ıs yerlerı doldu hep heryer rezıl durumda yollar toprak tas dolu hala ınce ınce yagıyo buraya cogalmasa aksam ustu dıye dua ediyoruz valla 5 ten snra oluyo noluyosa kac gundur fena yagdı toprak doydu suya artık
tarafından
Ama doluda vurmus cogu yere insanlarin bugdaylari fideleri falan
tarafından
evet kalecık ılcesıne cevzden buyuk yagmıs
-Reklam-
+1 oy
(48,634 puan) tarafından
takacagim varsada takmam 
(119,248 puan) tarafından
dun konustuk uygun vakit olursa gelcez eger aksam gece olursa gelemiycez
(48,634 puan) tarafından
bende diyom takiyla ilgisi ne isim gözükmedi ozelden yazsana kiz☺️
☺️ ay bu postta gorunce seyettim
0 oy
tarafından
Bence hepniz toplanin bi bilezik alin
(2,119 puan) tarafından
Çok afedersin ama size mi güvenmiş düğün yaparken, ay inadına hiç bir şey takmazdım ben
tarafından
Öyle saçmalık mı olur, size mi güvenmiş evlendirmeseymis o zaman oğlunu
(2,592 puan) tarafından
Herkes diyor yapma düğün nikahtan alın masraf etmeyin diyorlar yok olmaz
tarafından
Çok ciddi söylüyorum sakın takma ablan uyanıklık yapıyor, gram altın olmuş 1000 küsür  . Evlendim kaynanam bile bilezik yapmadı bana.  Ablan saçmalıyor bence
tarafından
Ablan nekadar gorgusuz ya bu devırde ceyrek bıle takmasan olur ayıptır be
0 oy
hepiniz 1er ceyrek parasi katsaniz 1 bilezij ederde tek tek istenirni bilemedim bide o size ne takti
(2,592 puan) tarafından
Benim düğünde olsun çocuklarım doğunca olsun hic bisey takmadı onuda aklıma getirdim yazık değil mi eşime okadar direksiyon sallıyor gece gündüz bize hiç bisey yapmayan birine bilezik takmak çok saçma geldi ama ısrarla siz teyzesiniz takacaksiniz diyor
o takmadiysa sizde takmayin taki isi bizde ödümçtur bi nevi borc takana takilir şu zamanda bi paket bebek bezi ortalama 100 tl olmusken altinin grami bin tl gecmis oyle armut piş agzima dus olmaz hic gitme bence dugune
(600 puan) tarafından
Sen de ben teyzesim ve gelmiyorum de
(2,014 puan) tarafından
ablam bana teyzesiniz takacaksınız deseydi sen bana düğünümde ne taktınki derdim açıkca ister alınsın ister darılsın
0 oy
(1,039 puan) tarafından
Gücüm neye yetiyorsa onu takarım gönül ister her şeyin en iyisini yapmak ama ablan dönüp geriye bı baksın nerden nereye geldik ve ısrar etmesi çok ayip
0 oy
(4,220 puan) tarafından
Taki mi isteniyo sizde, ne ilginc, dugunde butcenize gore goturup takarsiniz kime ne 
0 oy
(3,823 puan) tarafından
100 Euro az olmaz mı en azından bir çeyrek falan takın 
(2,592 puan) tarafından
100 tle sandı sanirjm bizim paramız gibi değersiz değil kiz 100 euro = 1800
(3,823 puan) tarafından
Kuzum bilezik isteyen ablana az onu diyorum ben yanlış anlama birim olarak az duruyor diyorum 100 Euro yerine 1800 taksanız daha çok görünür onu demek istiyorum
Yurtdışında mı yaşıyorsunuz
(2,592 puan) tarafından
Esim yurt dışında çalışıyor ablamda ona güveniyor siz zenginsiniz takacaksiniz He dedim 4 tane çocuğuma kim bakacak
(3,823 puan) tarafından
Ablana bakma gücün neye yeterse onu tak
tarafından
100 euro dugun icin iyi para birim icinde gayet yüksek 100 tl gibi degil yurtdısında yakın arkadaslar birbirine 100 euro takra fazla bi para yani
0 oy
(3,855 puan) tarafından
yeğene ceyrek az olur ., imkan varsa bence de bilezik yakisir
tarafından
Valla bence ceyrek bıle cok bu devirde bılezık kolay mı oyle ya bırde 5 karidesler her bırının ıkıser bebesı olsa her yegenıne bılezık takmaya kalksa kız evın yolunu bulamaz :D
(2,592 puan) tarafından
Ah ah imkan olsa keşke tatlım 4 tane çocuk var masrafları belli zaten
(2,592 puan) tarafından
Bizde size takarız diyorda ne malum bizimkilerin evlenecegi yada senin bi şekilde küsüp takmiyacagin
(7,768 puan) tarafından
Kız bi bilezik 20 bin kim nasıl taksin bide geri getirende olmaz annem hep yeğenlerine bilezik taktı bize babayı taktılar bide böyle gt gibi kalma ihtimalleri vr
0 oy
tarafından
Ablan rüyasında gorur valla bu devirde zorla istimus bide ne gidecem dugunede 
0 oy
(1,462 puan) tarafından
Nasıl söyledi size bunu ya. Ayıp denen bişey var. Düğün masrafı çıkacak derse . Herkes gücü kadar yapar. Şimdi bn sana çeyrek takarım sende bana çeyrek getir. Ne diyim elimizdeki buna yetiyor. Hem düğün yapıyorsun sen gelenin elindeki ne guvenme. Hamama giren terler. Bazı taktıkları bile glmeyecek. Yapacak bişey yok. Olduğu kadar de gec
(2,592 puan) tarafından
Güya kızın tarafına demis ki teyzelerimiz bize yeter hava atmış güya ama bide bize soraydi :)
(1,462 puan) tarafından
Yav o size oyl demiş gaza gelin diye. Ne alaka başkasına güvenip mi düğün yapıyor. Madem öyle hiç girmesiydi altına düğün işinin. Dediğim gibi gücünüz neye yetiyorsa o..ablani memnun etmek için yapma evin huzurun kacmasin. Bakalım o size çeyrek yapacak mı. Bu cirkeflikle çeyrek dahi yapmaz
(2,592 puan) tarafından
Aynen belkide yapmayacak demi
(1,462 puan) tarafından
Yani kaç çocuk doğurmuşun hiç bişey yapmamis. Senin yerinde olsam derim herkes durumu varsa yapar. Senin durumun yoktu yapamadım. Bn hiç beklemedim de üzülmedim de. Sende beklememeli ve uzulmemelisin derim
0 oy
tarafından
Hee alırsın 3ün 1ini deseydin tövbee kimin ne takacağını söyleyeni de ilk defa duydum 
0 oy
(13,668 puan) tarafından
Ismarlama takı mi olurmuş 

Valla kırk tane bahane bulurm gene de gitmem
(2,592 puan) tarafından
Boyle giderse gitmiyecez bendede var 4 tane çocuk hiç biri içinde demedim onu getirin bunu getirin 4 tane doğurdum hiç birinde ne para ne altın takmadı benden istiyor
(600 puan) tarafından
Sende gitme rezil olsun kız tarafına insan önce bir düşünür ona göre konuşur ne demek teyzelerimiz bize yeter
0 oy
tarafından
Ay el gibi gider 100 lira takar geçerim. Görgüsüze bak. Senin 100 euro ceyrek parası zaten adı bile olmaz altın olmadığı için 
(2,592 puan) tarafından
Çeyrekte karar kıldık kardeşler arası ona bile burun kıvırıyor
0 oy
(2,366 puan) tarafından
Yuh daha neler ya Allah akıl fikir versin insllah böyle bir dönemde böyle bir durumda soyleniceknsozmu insalar artık birbirine misafir gitmeye çekiniyor bu dönemde birer bilezik istoyr ablan iyi versin birazini sizde takacaginiz kadarını ekleyin madem rezil olmak istemiyor al sana bilezik yoksa ben g.. T.. Mumu yırtıp cikarayim
0 oy
(600 puan) tarafından
Bence eşinin dediğini yap 100 euro tak gitsin şöyle önceden istemem falan derse sende gitmeyi ver düğünü ne sonuçta çalışmıyorsunuz ne alaka böyle bir istek şimdi zamanda insan gelinine alamıyor bir bilezik .kaynanam bı çeyrek bile almadı sıra bilesikte bı bileşik şuanda 15 binden daha yüksektir kafayı yemiş herhalde
0 oy
tarafından
Ablan size ne taktı ?  Sizin çocuklar evlenince oda size takar geri ama böyle ağzıyla istemesi çok ayıp kimin gücü neye yetiyorsa onu taksin 
(2,592 puan) tarafından
Ablam bize hiç bisey takmadı hatta bana bi tane tava almış düğün günü getirdi verdi bende beklerdim bi çeyrek ondan geri takip takmiyacagj mechul herkesle kusedebilir düğün zamanları  :)
tarafından
Tatlım sende bir tencere al götür düğün günü ver yemin ederim bana bunu yapana çeyrek bile takmam yinede sen bilirsin ama geçim çok zor para kolay kazanılmıyor çocugun hakkını kimseye yedirme
0 oy
(7,588 puan) tarafından
Bu krizde bunu beklemesi gerçekten ayıp benim kızkardeşim evleniyor temmuzda ancak bir çeyrek takabilicem gücüm fazlasına yetmez o da fazlasını beklemez zaten durumumu bildiği için.
0 oy
(1,634 puan) tarafından
Bütcem neye yeterse onu alır takarım kısa ve net 
0 oy
(3,041 puan) tarafından
Yani kusura bakma da ablan kendini akıllı sanıyor sanirim. Ayrıca ayıp diye bişey var bu nasıl bir yüzsüzlük ki sizin takacağınız takıyı sipariş verir gibi istiyor. Miktarı ne olursa olsun ben çok ayıplıyorum böyle isteyenleri. Sende inşallah ablana yenilip zora düşüp bilezik almaya uğraşmazsın. Evlendiysen once kendi evini çocuğunu düşünmen gerekir. Evinden çocuğundan kısıp da eşini zora sokup da bizelik yapmaya uğraşma bence. Böyle bir abla için de değmez zaten. Çeyrek yapabilirsek sen ona şükret bu zamanda bileziği kim kaybetmiş de ben bulayım diyebilirsin. 
0 oy
(10,328 puan) tarafından
Ablana söyle takı istemek görgüsüzlüktür insanlar kendi karar verir az kendi nefsini terbiye etsin çok ayıp

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 332 göst.
30 Eylül 2022 Aile kategorisinde Kuzucuklarin annesi (2,592 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 343 göst.
24 Haziran 2021 Aile kategorisinde Manas (891 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 382 göst.
9 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Gokturkbebeginannesi (689 puan) tarafından soruldu
0 oy
40 cevap 1,044 göst.
11 Aralık 2020 Diğer kategorisinde Dark Swan (290 puan) tarafından soruldu

379,257 soru

11,352,207 cevap

34,823 kullanıcı

...