0 oy
476 göst.
Aile kategorisinde (17,370 puan) tarafından
Sütten yeni kestim. Sabah 6 da dikiliyor. Erken kalkınca da gün geçmiyor. Ben kendime gelemiyorum ilk başta zaten. Siz gün içinde nasıl oyaliyorsunuz çocukları. Mesela en çok hangi oyunlar oyuncaklar ise yarıyor ? 

10 Cevaplar

0 oy
tarafından
Benimki 3 ay sonra 2 olucak valla ben nerdeysem oda orda evi toplarim o dagitir galiba en iyi oyuncak onlar icin dagitmak
(17,370 puan) tarafından
Bizimki de öyle biraz ama eskisi kadar değil sanki. TV falan izliyor mu
tarafından
Evet cizgi film olmasa zaten hic durmaz
(17,370 puan) tarafından
Bizimki gözünü Niloya diye aciyor
tarafından
Benimki farketmkyo izliyo iyiki izliyolar şimdi gelirler tv zararli diye ama ne yapiyim izliyo
(17,370 puan) tarafından
Onlar gelmeden ben geleyim. Zararlı gerçekten ama ben de izletiyorum. Her çocuğa aynı etkiyi yapmıyor. Allah'ım hepsini korusun
-Reklam-
0 oy
(53 puan) tarafından
oğlum 27 aylık çalıştığım için babaanne ve dedeyle vakıt geçiriyor, emme işini 1.5 da kendı kendıne bıraktı gün içinde gayet güzel vakıt geçiriyorlarmış kitap okurlar, hot wheels araba hastası onlarla bi süre kendı kendıne oynar sıkılıraa dedesıyle oynar, parka çıkarlar vs. sanırım ev hanımı anne olsam bu kadar ilgilenebilir miyim şüpheli :) 
(17,370 puan) tarafından
Yok yok evde fazla kişi olunca iletişim daha farklı oluyor. Daha neşeli oluyorlar cocuklwr. Sizinki baya iyi oyalaniyor ne güzel. Biz bir basimizayiz hotwhels a ben de bakayım. Sagolasin
(53 puan) tarafından
evet bizimkilerde sağolsun çok uğraşıyorlar, allah Razi olsun. metal minik araba bahsettığım biraz pahalı oluyor ama ben hep a101 bim şok gibi yerlerden geldıkçe alıyordum. onun bide garajı var çok severek oynuyor. arabalara ilgisi varsa düşünebilirsin
(17,370 puan) tarafından
Ay kız şimdi sen yazınca hatırladım. Eşim geçen yıl almıştı o tarz bir oyuncak . Depoya koymuştuk küçük diye. Onu cikartayim ben ya sağolasın aklıma getirdin☺️
(17,370 puan) tarafından
Bir şey daha sorayım. Parkta sizin bebiş kendi kendine oynayabiliyor mu? Kaydiragin tepesine falan kendi çıkıyor mu? Dönen kaydırak kısmına. Bizimki düşer diye korkumdan ben de onunla birlikte cikiyorum. Acaba fazla mi sıkıyorum diye aklıma geldi.
(53 puan) tarafından
parkta kaydırağı sever, aman aman park delisi değil ama kendı kendıne çıkıyor evet. düşe kalka öğrenecek bırak kendı çıksın
0 oy
(572 puan) tarafından
26 aylik kalkar kalkmaz oglumun taburesi var elini yüzünü yikiyoz yalandan dişini fircaliyo ben fircaliyorum diye sjs birlikte kahvalti hazirliyoz yiyoz ona toz bezi veriyom evleri siliyo fisfisli sise verdim ona icinde su var sıkıp sıkıp siliyo sonra atliyoz arabaya merkezde buyuk park var 1 saat orda takiliyoz kuşlara gidiyoz sonra eve geliyoz oglani uyutuyom 1 2 saat uyuyo kalkiyo yemek yiyoz oyun oynuyoz aksama kadar 
(572 puan) tarafından
Aylardir girmedi memeyi biraktik yok inan rutin oldu alıştım inan 2 saat araliksiz uyudugunu bilmiyorum bi gun gecer oda ya babasinin uyku duzenide oyle
(17,370 puan) tarafından
İlla çekecekler babalarına. Eşimin huylarını çok severim ama bı çok huyu oğlumun da tıpkı babası gibi. Süt içmez hiç oğlum da içmiyor. Bebekken yemek yemezmis. Oğlum da aynı. İnsan azcik da annesine ceker ya. Neyse nasılsa bı gün ogrenecekler
(17,370 puan) tarafından
Bir şey daha sorayım. Parkta sizin bebiş kendi kendine oynayabiliyor mu? Kaydiragin tepesine falan kendi çıkıyor mu? Dönen kaydırak kısmına. Bizimki düşer diye korkumdan ben de onunla birlikte cikiyorum. Acaba fazla mi sıkıyorum diye aklıma geldi.
(572 puan) tarafından
Bende sen gibiydim pesinden kosturup dururdum tepelere cikardim esim zaten vardiyali cogu zaman hepbirlikte gidiyoruz zorla gitme kendisi oynasın dedi baktim her kaydirakdan kaldi 3 merdiven cikip uzun kaydirakdan kaydi dustu dönüp bakti bize gordumu sorun olmuyodu bizi el sallayip duruyodu sende birak çıksın kaysın o donen kaydirakda ise oglum eliyle yavaslatiyo kendini sende o orda kayarken assadan onu yavaslatanilirsin
(17,370 puan) tarafından
Deniycem. İçim bı hos oldu sen anlatırken ama benim de biraz daha rahat olmam lazım sanırım.
0 oy
(14,166 puan) tarafından
Bizde sabah 6 gibi uyanıyoruz 1 saat kahvaltı fastiyla geçiyor zaten sonra bahçeye gidiyoruz tavuklara yem veriyoruz bahçede parkı var biraz orda oynuyor biraz da yürüyüş yapıp eve dönüyoruz, öğlene kadar o dağıtıyor ben topluyorum arabalarıyla ve topuyla çok oynuyoruz saklambaç falan da seviyor. Uzun zaman yap-bozuyla oynadı bu arada belki işine yarar ama sıkıldı artık oynamıyor. Öğlen de uyuyor. O uyurken yemek yapıyorum evi topluyorum falan uyanınca birşeyler yiyor eşimin gelis saatine yakın dışarıya çıkıyoruz 
(14,166 puan) tarafından
Bahçe olması bir yandan kötü ama. Çünkü çeşit çeşit ha.yvan var korkuyorum mikrop kapar diye. Mesela tavukların içtiği suyla falan oynamak istiyor. Biz çok uzun zamandır 6 da uyanıyoruz gerçekten hasret kaldım gözlerimi 8de açmaya
(17,370 puan) tarafından
Ah ya . Ben de millet burda yazıyor 10 da oğlumla uyandık kahvaltı yaptık falan diye. Özeniyorum ben de ☺️ 6 nedir ya asgsjshsh
(17,370 puan) tarafından
(14,166 puan) tarafından
Yok canım iyi yapıyorsun bende henüz tek bırakamıyorum çünkü bir kez az kalsın arkaya doğru düşecekti tutmasam o günden beri gözümü ayırmıyorum bence tek bırakmak için biraz daha vakit var bende onunla çıkıyorum o kendisi oynuyor ben çok ellemiyorum ama tehlikeli bir harekette hemen müdahale ediyorum
(17,370 puan) tarafından
Allah korusun hep dikkat etmemiz gerekiyor tabi Acaba fazla mi kasıyorum çocuğu dedim. Çok sağol .
0 oy
(1,106 puan) tarafından
Sabah 8,5 gibi uyanırız, kahvaltı yapalım mutfak toplayalım derken saat 11 falan oluyor. Balkondan köpeklere gelen gidene bakıyoruz. Sonra bebeklerle oyun oynarız yedirir, altını alır, uyutur falan yarım saat oyalanırız. Boya kalemlerini çok sever bayrama yaparız. 12,5 gibi tlf saati var 1 saat onu izler. Bende o arada evleri süpürdüm, toplarım, toz falan neyse işimi yaparım. 1,5 gibi uyur 3 gibi uyanır. O uyurken yemeklerini yaparım, ütüm falan varsa yaparım. Yanınca yemek yeriz, yapboz falan yaparız. Biraz kapının önüne ineriz 5 te babamız gelir. Akşam yemeği faslı...... 6.5 gibi parka gideriz havanın durumuna göre 8,5 da geliriz. Babasıyla oyun oynarlar saklanbaç, eşya saklamaya, ceviz kırmaca falan. 10 gibi de uyur.... 24 aylık bu arada

..... Bu bizm rutinimizdir
(1,106 puan) tarafından
Dans etmeyi, şarkı söylememi çok sever.... Komşu ablalarjyla oyun oynamayı, gördüğü herşeyi birşeye benzetmeyi sever onları oynarız.... Bu aralar şekiller ve renkleri öğreniyoruz onları sayarız
(17,370 puan) tarafından
Bizi ki de 24 aylık. Bizde pek komşu olayı yok. Parkta da çocuk gördü mü donup kalıyor. ☺️ Daha çok açılması için bol.bol.parka götürmem lazım benim de. Bizimki renk olarak bı tek maviyi biliyor tüm renkler mavi ona göre ☺️
(17,370 puan) tarafından
(1,106 puan) tarafından
Evet bence fazla sıkıyorsun.... Benim kızım 15 aylık falandı kendi çıkıp kayıyordu, şimdi tozunu attırıyor vallaha.... Çok hareketli bir bebek zaten benim ki. Salı cakta falan kendi sallanır ben hiç sallamam mesela.... Renk olarak mavi, yeşil, pembe, kırmızı, mor, turuncu, kahverengi, sarı bunları bilir..... Her nesneyi rengine göre şekline göre söyleyin mesela mavi düz kaydıraktan kayalım ya da sarı pantolonu giyelim gibi
(17,370 puan) tarafından
Tamam dostum sagolasin :)
0 oy
tarafından
1.5 yŞına giricek bütün gün dişardayz evde sıkılıyo artk
(17,370 puan) tarafından
Napiyonuz bütün gün dışarıda. Ben  çok sıkılıyorum dışarda . Hep parkta mi oynuyor
tarafından
Sabah 6 da kalkıyo canm kahvaltı ediyoz  9da evi felan topluyom 1 kez çıkıyoz dişarı evin eksiklerini alıyoz sonra geliyorz uyuyo , sonra uyanıyo öğle yemeği faslı yediriyorm bu sefer bahçeye iniyoz 1 saat oynuyo bahçede sonra yukarı çıkıyoz uyku saati gene gelmiş oluyo yemek yapıyorm bnde o sırada uyanıyo akşam yemeği yiyip bu sefer parka dondurmacıya felan gidiyorx . Bazı zamanlar gün içinde avm ye yada sevdiğim bi arkadaşım var ya o bize gelir yada ben ona giderm yada dişarda buluşurx
(17,370 puan) tarafından
Günde kaç kez dışarı cikiyosunuz kız masallah ☺️ günde 2 uyku yapiyo siizinki demek hala. Bizimki o zamanlar tek uykuya geçmişti.
tarafından
Bazen 2 bazen tek kuzu tamamen ona bağlıyım valla . Çok sıkılıyo canm oyuncaklarla bile oynamak istemiyo alıyo fırlatıyo
(17,370 puan) tarafından
Ben de sırf evde sıkılmasın diye kardeşi olsun istiyorum valla. :)
0 oy
(3,496 puan) tarafından
Biz de bu ay 19 da 2 yaşına girecek 3 gündür sütten kesmeye çalışıyorum zor uyuyor ancak 12 de uyumuş oluyor sabah 8 de uyanır. Beraber el yüz yıkama üst değiştirme sonra kahvaltı yaparız 1 saat ye ye diyerek. Onu toplayana kadar peşimde beraber oyna boyama yapdiye dolanır. Sonra yapboz boyama arabalarla oynama top oynama kitap okuma vs bunlarla vakit geçiririz hava müsaitse parka gideriz markete gideriz gelince meyve yer uyur ben de işlerimi hallederim akşam da yine babası ben ilgilenir oynarız hava güzelse dışarı gideriz böyle geçiyor zamanımız. Ama bütün gün peşimde asla bırakmaz çünkü arkadaşı benim evde canı sıkılıyor ne yapsın tv de yok tablet telefon vermiyorum da 
(17,370 puan) tarafından
(3,496 puan) tarafından
Salıncağa falan kendi binip inmek istiyor kaydırağı da kendi çıkıyor merdivenden kendi kayıyor amaa benim kontrolüm de oluyor. Bekle diyorum misal kay diyorum öyle yani. Parkta çocuklarla kaynaşmasına müsaade ediyorum düşerse kaldırmam kendi kalkr hop ettin diyorum kalkr hemen. Top götürüyorum top oynarız beraber
(17,370 puan) tarafından
Kaydiragin tepesine çıkan dik bı yer ben o yüzden korkuyorum.
(3,496 puan) tarafından
Büyük olandan değil küçükten kayıyor oğlum
(17,370 puan) tarafından
Bizimki üste cikiyor iste. Küçükten kaymak istemiyor hiç. Orası da dimdik bir merdiven. Ondan hep yanında duruyorum
0 oy
(330 puan) tarafından
Sabah uyanırız yanıma yatar biraz daha ben derim annem uykum var sende yat bnmle oynarken çok erkense tekrar uyur değilse anne anneeee beni uyandırır ben gidecem der oyuncak odasında kahvaltı saatine kadar oyalanır kahvaltı yaparız ben toplarken o TV izler öğle uyku saatimiz var yemek yeriz uyur uyanır yaz mevsimi olunca ekmek alma vesilesiyle sokak görür biraz sonra birlikte araba süreriz yemek yaparız yani ben hep konuşurum akşama kadar işnyaparken hep yanımda her çocuk gibi ama onunla konuşarak dikkatini dağıtırım hep vakit hep böyle geçer kuzum
(330 puan) tarafından
Parkta serbest bırakıyorum belirli sınırlar koyuyorum çok büyük yada tehlikeli kaydıraklar abilerin ablaların şu alan senn diğe yol çiziyorum sonrasında bırakıyorum kendi haline özgüven kazansın DİE canın ilk başta yunus hiç oynamıyordu şimdi uyarı bile yapmıyorum kendi gözüne tehlikeli gelicem yerlere binmiyor tabi gözümü ayırmıyorum salıncaktaki çocuklar falan pek gale almıyo çarpıyo fln ya ama serbest kendi çıkar binr kayar
(17,370 puan) tarafından
Maşallah ben abarttigimi farkettim. Bundan sonra biraz daha serbest bırakacam oğlumu. Ama bizimki de gel anne deyip duruyo ☺️
(330 puan) tarafından
İlk başta yunus da öyleydi yanına kadar çıkartıyordu beni ya zamanla alıştı kendi oynayıncada onun tadı daha iyi geldi tabi alışır zamanla
(17,370 puan) tarafından
Ay bugün parkta kendi kendine çıktı oynadı. Nasıl hoşuna gitti . Uyguladım . Gayet güzel.oldu :)
(330 puan) tarafından
Çok sevindim adınıza annesi alışır zamanla merak etmeyin herşey vaktinde
0 oy
(1,401 puan) tarafından
Bizimki 8.bucukta uyaniyor canim. Uzatabildigim kadar yatakta debeleniyiruz.

Sonra kahvalti biraz cizgiflim.

Bu ara kabamotor oyuncaklarini dha cok seviyor onlarla vakit geciriyor. 

Keyfi varsa birlikte temizlik yapiyoruz bulasik makinesi bosaltma,supurge,toz alma,makineye camasir atma ,camasir serme gibi seyleri hep birlikte yapiyoruz. 

Ama keyfi yoksa ve huysuzsa oturur birlikte oyun oynariz bahceye cikariz.  Kitap okuruz.

Bugun kinetik kumla cok guzel vakit gecirdik tavsite ederim. 

Ogle uykusu 1 2saat

Sonra genelde olabildigim kadar disarda vakit gecirmeye calisiyoruz . Cunku evde gercekten zaman gecmiyor. 
(17,370 puan) tarafından
Kinetik kumu ağzına sokma olayı.falan.olmuyor mu peki?
(17,370 puan) tarafından
(1,401 puan) tarafından
Kaydiragin kenarina kösesine iyice bakarim her parka gittigime yanlislikla dusebilcegi bi boşluk yoksa birakiyorum kendi takılıyor canim. Ama salincaklarin tehlikeli oldugunun farkinda degil daha. O yuzden salincagin yaninda dururum o kendi takılır.
Yani park güvenliyse cok kasma bence özgür takilsin
Kinetik kumu ilk atiyodu birkac kere birlikte oymadik simdi atmiyor ama kumla tamamen yanliz birakmiyorum.
(17,370 puan) tarafından
Tamam dostum çok sağol. Ben de alayım kinetik kum
0 oy
(306 puan) tarafından

26 aylık kızım. Sabah 7-8 gibi uyanıyor. Puzzle çok seviyor. Boyama yapıyoruz. Mutfağı var bana yemek yapıyor çay getiriyor :)) oyun hamuruyla oynarız saatlerce. Legolar ve bloklarıyla oynuyoruz. Genelde oyun oynuyoruz yani :) kızım ne isterse onu yapıyoruz. Cırtlı etkinlik kitabıyla oyalanıyor biraz. Renkler ve sayılarla alakalı etkinlikler yapmaya çalışıyorum. Elinden düşürmediği büyük sorular kitaplarından var. Saklambaç oynarız. Müzik açıp dans ederiz. Gün içinde bulduğu her fırsatta kitap tutuşturuyor elime anne oku diyor☺️ uyku öncesi zaten kitap okumak rutinimiz. Tv hayatımızda yok kızım uyanıkken. Beraber mutfakta yemek yaparız, kek yaparız. Temizlik yaparken kızım da toz alır. çamaşır sereriz beraber mandal takar. site bahçesinde scooter sürer. Akşam üzeri her gün parktayız. Akşam da 21.00 da uyuyor. 

(17,370 puan) tarafından
Ben de puzzle alayım. Hiç puzzle imiz yok. Puzzle ve mutfak seti ben de alayım bari onlar iyi oyalar
(17,370 puan) tarafından
Bir şey daha sorayım. Parkta sizin bebiş kendi kendine oynayabiliyor mu? Kaydiragin tepesine falan kendi çıkıyor mu? Dönen kaydırak kısmına. Bizimki düşer diye korkumdan ben de onunla birlikte cikiyorum. Acaba fazla mi sıkıyorum diye aklıma geldi
(306 puan) tarafından
Aynen tek başına çıkıyor. Kendi başına oynar. Otururum ben izlerim gözümü ayırmam tabi☺️ canım sana tavsiyem dikkat et gözün üstünde olsun ama sürekli peşinde olma çok korumacı olma. Kendilerine güvenleri olması lazım. Parkta beraber sadece kumla oynarız. Başka çocuklar gelince ben kenara çekiliyorum :)
(17,370 puan) tarafından
Tamam dostum sagolasin deniycm

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 106 göst.
28 Nisan 2023 Aile kategorisinde Mavi-beyaz (1,996 puan) tarafından soruldu
0 oy
38 cevap 757 göst.
4 Kasım 2023 Aile kategorisinde rkelleci (81 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 203 göst.
15 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Gamzeli_1 (412 puan) tarafından soruldu