0 oy
141 göst.
Diğer kategorisinde (5,108 puan) tarafından
Kızlar çok heyecanlıyım ilk çocuğum 25 günlük olduk ☺️ 8.30 da randevumuz var sünnet ettireceğiz, bizi nasıl bir süreç bekliyor yenidoğan sünneti.yaptıran anneler nelere dikkat etmeliyim? 1 numara bez artık bize olmuyor 2 ye geçtik ama birkaç yerden bir beden büyük giydirin diye yazı okudum

7 Cevaplar

0 oy
(224 puan) tarafından
40 günü geçmeden etmiyorlar bizim burda nerde oturuyorsun acaba 
(5,108 puan) tarafından
Konya da oturuyorum canım
-Reklam-
0 oy
(507 puan) tarafından
Evet 1 beden büyük giydir canım her alt açmada verilen krem lerden bol bol sür yapışmasın çabuk iğleşsin, ben 3 aylıkken yaptım 3 günde iyi oldu 1 haftaya şişlik hiçbirşey kalmamıştı 
(5,108 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım benim tamam inşaAllah bu söylediklerine dikkat edeceğim. Bir beden büyük bez almadım ama olmazsa bugün hastane çıkışı alırız
0 oy
tarafından
Tam.1 aylikken yaptirdim canim fitik ameliyatida oldu acliktan cok agladi ya ameliyathaneden geldiginde tir tir titriyordu kurbN oldugum karnini doyururken bi anda yüklenme kusmamasi gerekiyo yavas yedir canim bezi bi numara büyük almistim sargi bezi  ciktiktan sonra karton bardak koymustum merak etme cabuk toparliyor biranda aglama krizi gelirse işiyodur ilk cisinde cok aglamisti oglum ama sonra sonra rahatladi 3 gune iyiydi inşallah cabuk toparlar oglunda 
0 oy
(2,828 puan) tarafından
Çok iyi yapmışsın canım daha çabuk iyi olacak görürsün şimdiden geçmiş olsun. İlk gün zor olur ama ertesi güne rahatlar bebeğin. Ağrı kesici vermişlerdi bize onları saatinde verdim rahat geçirdi. Bir numara büyük bez kullanmıştım ve kağıt bardak kesip koymuştum beze temas edip canı yanmasın diye be. ilk bir hafta öyle durdu sonra iyileşti zaten. Rabbim güzel günlerini de görmeyi nasip etsin bizlere İnşaAllah. ❣️
(5,108 puan) tarafından
Yaa inşaAllah canım benim ♥️ çıktık şimdi normal odada bekliyoruz 1 saat bekleyecekmişiz. Bize şimdilik hiçbir ilaç ya da krem vermediler. Sadece kağıt verdiler 1 hafta yıkanmayacak hemen emzirilmeyecek gibi. Bir numara büyük bezi ebe dönüşte alacağız bakalım. Amiin ecmain canım benim ♥️ umarım dediğin gibi olur kısa zamnda iyileşir ballı oğlum
0 oy
(7,444 puan) tarafından
O kadar kolay oluyor ki iki aylıkken yaptırmıştık kremlerini muntazam sür bez numaranı değiştirmene gerek yok doktorumuz sünnet olmamış gibi davranın demişti kucağımıza alıp sevmiştik bile ateşini kontrol et ateş düşürücü ağrı kesici ver ilk gün sıkıntı ikinci gün daha iyi üçüncü gün rahatlatıyor biraz daha toplamda 4-5 günde iyileşiyor zaten bardak vs koyma kendi idrarı iyileştiriyormuş aynı zamanda doktorumuz demişti şimdi 11 aylık iyi ki yaptırmışız diyoruz en iyisini yapıyorsun
(5,108 puan) tarafından
Elhamdülillah çıktı canım normal odaya alındı. Bize doktor ne ilaç ne de krem verdi en son kontrolde verecek sanırım. Ya ben kucağıma alırken bile korktum bir yeri acıyacak mi diye yavrum benim ilk çıkarken ağlamadı ama sürekli iç çekti. İnşaAllah bizim de rahat geçer canım çok şükür erken yaptığımız iyi oldu dediğin gibi
(7,444 puan) tarafından
Çok çok geçmiş olsun valla bizi sünnet yaptı odaya falan almadı kremleri ilaçları yazdı eve gönderdi
Annesi bu gece zor geçer krem mutlaka sor yazmazsa bi de ateşini mutlaka kontrol edin sürekli ilerde daha iyi anlayacaksın hareketlendikçe zor oluyor haliyle iyi ki diyoruz hep
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Evet sen 2 numara bez al bide altını sık sık değiştir arada sadece pijama giydir bez bağlama rahatlasın ben öyle yaptım hatta çıplak kaldığında yanıma Bi bardak su alırdım elimi bardağa sokup bebeğimin pipisini damlatirdim rahatlardi
(5,108 puan) tarafından
Tamam inşaallah canım şimdi çıktık normal odaya alındı ♥️ Büyük tuvaletini yapmasi sıkıntı olmuyor muydu canım altını bağlamadığın zaman
(10,411 puan) tarafından
Eski pijama giydiririm pislertiginde attım onları ama genelde büyük tuvaletini yaptıktan sonra açık birakiyordum
(10,411 puan) tarafından
Hadi gözünüz aydın olsun  Rabbım  damatliginida asjerliginide babaliğınıda sağlıcakla göstersin sizlere insaallah çok çok geçmiş olsun
0 oy
(873 puan) tarafından
Nerde yaptıracaksınz özel mi devlet mi
(5,108 puan) tarafından
Develtte yaptırdık çok şükür atlattık canım
(873 puan) tarafından
Süreç nasıl oluyor bilgi verir misiniz sıra buldunz mu tahliller falan hemen sıra verildi mi ameliyata aldılar mı sizi
(5,108 puan) tarafından
Önce çocuk cerrahisine randevu aldık ama gittiğim hastanede sünneti üroloji yapıyormuş. Daha sonra ürolojiye randevu aldık, doktor pipisine baktı sonrasında hemen gün verdi 10 gün sonrasına. Bugün sabah hastaneye gittik herhangi bir tahlil yapılmadı, direkt ameliyathaneye yönlendirdiler. Bez hariç tüm kıyafetlerini çıkardık biz biz babasıyla dışarıda bekledik iyiki de öyle yapmışız. Ben görsem çok ağlardım. Dikiş yapıldı eriyenlerden, sanırım uyuştururken çok ağlamış yavrum yaklaşık 20 dk sürdü ilk çıktığında hiç ağlamadı. Üzerini giydirirken ağladı sonra kucağıma aldığımda baya iç çekti.
Bu arada ameliyattan sonra 40 dk emmesi yasaktı ve 40 dk normal odada bekledik. Şimdii ise çiş yaptıkça sanırım ağlıyor uykudan uyanınca da ağlıyor kucağıma alıp emzirince susuyor. Doktor sargı bezini bir gün sonra çıkarmamızı söyledi. Bunun dışında karton bardak kesip koyun dedi herhangi bir krem veya ağrı kesici ilaç vermedi zaten çişini yaptıkça bu da iyileşmesini sağlıyormuş ayrıca emzirdiğim için anne sütünün de faydası varmış. Sadece 1 hafta yıkamayacağız , inşaallah kısa zamanda iyileşir
(873 puan) tarafından
İnşallah cnm çok sağol bu karton bardağı anlamadım kesıp üstünü mü kapatıyorsunz işeyincr geri pipisinimn üstüne düşmez mi çişi

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 185 göst.
0 oy
4 cevap 286 göst.
7 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Elizan nur (958 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 174 göst.
29 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Yeni.bir.anne (1,072 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 287 göst.
26 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu