0 oy
372 göst.
Diğer kategorisinde (23 puan) tarafından
40ı çıkmadan gezen oldu mu anlamını bildiğiniz hurafeler var mı 

40 Cevaplar

0 oy
(5,953 puan) tarafından
Gezdim hurafe hepsi inanmiyiyorum canım
-Reklam-
0 oy
(1,278 puan) tarafından
Gezdim canım benim iki doğumum oldu ikiside bayramdan on gün önce oldu toparlanıp geziyordum

Ama hurafedir diyipte çokta salma tek kalma çocuğunu tek asla ama asla bırakma insanın başına her zaman gelmez o korkulan şeyler ben tek kalmadigim halde başıma geldi şimdi gezmedigim doktor hoca kalmadı seni daha fazla korkutmak istemem
0 oy
(1,223 puan) tarafından
Canim 40liyken lohusanin mezari 40 gun acik olurmus derler ya ona ve lohusalikta yasanan kokutulma subyan gbi seyler disinda digerlerine inanmam ve hurafedir. Ilk soyledigimi hocalarda der cok fazla duydum ikinci soyledigini e yasadigim ve hasayanlar oldugu icin inaniyorum. Ama 40liyken sunu yapma gezme disari cikma denilmesi sacma geliyo gezdim ciktim disarida
0 oy
(315 puan) tarafından
Ben çıktım bebğimi arabaya koydum yarım saatlik yere gittim gece de orda kaldım hatta dün gece gene çok huysuzdu dışarı çıkardım hemen uyudu sıpa daha 32 günlük:)
0 oy
(2,471 puan) tarafından
30 günlük bayramda gittik ailelere. Ama ikindiden sonra çıkmamaya özen gösterdim. 2.5 aylığız, İkindiden sonra dışarı bez atmam. Dışarı çamaşırını asmam. Çocuğun banyo suyunu dökmem hala daha. Dikkat edilmesi gerek yinede
tarafından
kiz banyo suyu ne alaka dökmeyip ne yapiyosun
tarafından
bende kuvette biriken sularla balkon yıkıyorum  :-D
(2,471 puan) tarafından
İkindiden sonra. Ertesi gün döküyorum akşam yıkadıysam. Giderlerde iyi şeyler olmadığı için akşam vakti dökmüyorum. Annem öyle dedi :) tabi eskiden eski evler böyle şeyler daha çok oluyormuş uğrama vs gibi
0 oy
tarafından
Çıktım bende hep hurafe gerçekten
0 oy
(3,147 puan) tarafından

Şehirler arası yolculuk bile yaptım:woot:

0 oy
tarafından
Gezdim hTta avm ye falan gittim canim
0 oy
(679 puan) tarafından
Bende gezdim bisey olmadi
0 oy
(2,512 puan) tarafından
Çatır çatır gezdim 
0 oy
tarafından
15 günlük doğum yapmıştım gaziantepden Ankaraya geldim :))
0 oy
tarafından
Gezdim inanmam da hurafelere
0 oy
tarafından
Eve gelip markte gitmstik o çıkış çıkış sürekli çıktık
0 oy
tarafından
ilkinde gezemedim evden cikarmadilar  kafayi yiyecektim sıkıntı dan bide tam yaz ayiydi bunaldim

ikincide gezdim çıktım annemlerse kaldım  hic bir problem olmadı
0 oy
tarafından
Ağrıdan gezemedm ki:))))
0 oy
(13,047 puan) tarafından
Oğlumu çıkarmadık ama eşimle kendim cafeye gitmiştik.

Bizde aksammezanindann sonra çıkmayın diyorlar 
0 oy
tarafından
İnanmam öyle şeylere 15 gunllukken çıktık ayrıca hastanelere gidiliyo o zmn orayada çıkılmaması gerekiyor 
0 oy
tarafından
Akşam saatine kalmadan gezdik. 
0 oy
(1,569 puan) tarafından
İnanmıyorum ama maalesef bana izin vermiyorlar .hastaneye gidiyoruz kaynanaya gidiyoruz ama sokağa gezmeye çıkamıyoruz neymiş kırkı çıkmamış .ne alaka kırk muhabbeti anne için geçerli rahim toplansın vücut eski haşine gelsin diye .gelde bizimkilere anlat bunu .bunaldım 30 gündür eve hapsoldum kolik bebekle çatlıycam artık 
0 oy
(9,247 puan) tarafından
40 km cıkmadannherhal 3000 km yol yaptım

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 207 göst.
7 Haziran 2021 Aile kategorisinde Sevilremzi (220 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 258 göst.
1 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Gamzenur25 (410 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 327 göst.