0 oy
323 göst.
Diğer kategorisinde (811 puan) tarafından
İlk bebeğim şuan 10 gunluguz evde cok bunaliyorum.. Hurafe mi sizce ? Yada dinimizde yeri ne?

31 Cevaplar

0 oy
(1,248 puan) tarafından
Hastaneye gitmiyonmu kontrole gdyorsnnmecbuen gorenlerngoriyor bencede ck sacma yani
(811 puan) tarafından
Gittim saglik ocagi ve hastaneye
(1,248 puan) tarafından
Valla.ben cktim.mecburen ckiyorsun zaten insanlar goruyor zaten allah korur onlarii eski mantk bence o dusunce
-Reklam-
0 oy
(1,313 puan) tarafından
Ben 2 çocuğumda da çıkmadım ama çıkan çok insan gördüm inşallah bişey olmaz Allah'ın izniyle rahatliyacaksan bence bir yarim saat bir saat çıkabilirsin
0 oy
(7,256 puan) tarafından

Ben denize bile gitmiştim :D

(8,778 puan) tarafından
Ooo sende ama yaa önce sevindirdin sonra üzdün resmen :))))))))
(7,256 puan) tarafından
Kız napim korktum birdaha dikişleri atarlar diye :D hsjjs
(8,778 puan) tarafından
Ooff ooff Bi an heyecanlanmistim halbuki olsun ama 5 dakikada olsa hayalini kurdum ya o bile yeter :))))
(7,256 puan) tarafından
Ayaklarını sokarsın kız :D
(8,778 puan) tarafından
Denizci kızı aynı zamanda öğretmenden bozma kaptan olarak hayatta dayanamam ayaklarımi sokmaktan daha fazlasını yaparım en iyisi hiç denize bakmamak bu yaz yoksa bunalıma girerim :)))))
0 oy
(2,438 puan) tarafından
Gündüz çık canım nolcak. Doktor kontrole çağırıyor mecbur çıkıyoruz zaten. Oku üfle, akşam vaktine kalma yeter bence. 
0 oy
(9,972 puan) tarafından
Kiz cik ne olacak. Biz 20 gunlukten sonra hergun disardaydik. Daha oncede cikardimda esim yoktu yanimizda :) e hastaneye gidiyorsun mesela
(811 puan) tarafından
Hastaneye gittim canim bir 20 gun sonrada dugun var hemde yakin akraba
(6,441 puan) tarafından
20 güne yarı kırk derler çıkabiliyor düğün için erken canım hastalıkta kol geziyor  bebek daha o sesi kalabalığı çekmesi doğru mu bilemedim
0 oy
(119,167 puan) tarafından
anaa dogurdunmu sen hadi gozun aydin len ne sakincasi olcak o zaman 40 cikmadan hastanedende cikmayalim ☺️
bebek napiyo sen nassin dogum nasildi
(811 puan) tarafından
Spinal oldum sonrasinda agrim cok oldu goguslerim yara oldu ama simdi daha iyiiyim bebiste sürekli memede kalmak istiyo o biraz zorr geliyoo:)
olcak o kadar aay cok sevindim gozun aydin allahim anali babali buyutsun♥️ adi ne oldu bebisi
(811 puan) tarafından
Amin canımm❤️❤️ Aybüke
guzel isim kokla sevdos teyzesi icin minnak melegi
0 oy
(625 puan) tarafından
Kesinlikle çık. Evde bunalma bebeğini de etkilersin. Ben her gün çıkarıyorum nerdeyse aylardır. Yoksa evde kafayı yerdim. 
(811 puan) tarafından
Aglam modundayim sürekli bebek emzirirken
0 oy
(6,864 puan) tarafından
Benim oğlanı kulağına ismini okuyan hoca çıkmasın demiş dinen nedir bilmiyorum açıkçası ama ben çok çıktım sağlık ocağı kaç kez çağırdı çocuk sarılık oldu göbeğinden kan geldi kaç kez hastaneye gittim her hafta kaynanamlara gittik eşim zorla götürdü en son hatta evimi karınca bastı çocuğun besiginin içine kadar girdi hatta üstünde geziyodu evi ilaclattim çocuk 1inci ay asisini oldu 1 hafta annemlere gittim kaldım hiç bişey olmadı şükür 
0 oy
(1,595 puan) tarafından
İlk cocugumda çıkmadım ama kızım 20 gunluktu şehir dışına gittim 1 hafta kaldık hiçte bisey olmadı allahin izniyle 
0 oy
(2,352 puan) tarafından

kiz benim bebis 3 günlüktü ben halı almaya gitmistim :D

0 oy
(4,098 puan) tarafından
Ilk kizim ocak dogumluydu  soguk usuturuuz diye yaza kadar nadir cikardik hastaneye gderken annemlere  eve gekip gderken arabada oda. Sonra yaz oldu cck 6 7 aylik oldu insanlardan korkuo 5 dk gunes alsin diye ciksam diodum allahim tanidik gormem insallah da sevmez ccgu kimse aglamaz cck.neyse 2. Ccgumda yazin dogdu 20.gun dugune gittim:)))
0 oy
(3,814 puan) tarafından
Hastane vs gidiyoruz sonuöta bişey olmaz ama bu bebekler hassas oldugu için hemen mikrop kapabilir dıye söylenmiş bişey sonradan hurafe olarak bazı kocakarııların aklında kalmış :)) 
0 oy
(682 puan) tarafından

Hurafe tabiki ya bn ilk cocukmda çıktım bunda da çıkacağım :)

0 oy
tarafından

Ben ızmırde dogum yaptım cocuk 17 gunluktu 12 saat yolculukla arabayla kırklarelıne geldım :D 20 gunluk oldu her sabah 10da cıkardım kı eylul dogumlu habalar sıcak degıl ve kolık bır bebek asla susmuyor aglıyor atardım arabaya yuru yuru yuru emzırme ortumu de alırdım emzırırdım dısarıda devam yanı yada sutumu sagar bıberona kıyardım, o eskıde kalmıs cocuk nıye cıkmasın dısarı

0 oy
(6,441 puan) tarafından
Nereye gideceksin ki önemli olan o canım 10 günlük bebekle
0 oy
(4,859 puan) tarafından

İkinci bebeğimde 22 günlükken şehir dehistirdik kocaelinden sinopa taşındık ev kurulana kadar bı kaynanama bı kendi evime gün içinde 3 4 kere evden çıktığını bilirim çocuğu emzirip kaynanama bırakıp tekrar benim eve gelir temizliği yerlerin yerleştir nesini yapıp tekrar eve dönerdim ey gidiii 2 hafta boyunca böyle uğraştım altta dikişlerim var ağırlık bile.kaldirdim teyzem telefonda yalvardı kızim ağırlık kaldırma yeni doğum yaptin rahmin geri çıkar diye onunda öyle olmuş bilememiş ağırlık kaldırmış tedavi görmüş sonra halada ceremesini çekiyor kadın ben böyle anlatıyorum da yalan gelir insanlara daha neler neleeer amaan çenem açıldı kız :D

0 oy
(770 puan) tarafından
Ben gayette çıktım
0 oy
(532 puan) tarafından
Ya niye bişey olsun ki ? İnanmayın öyle şeylere 
0 oy
tarafından
Ben hep dişardaydım 
0 oy
(3,095 puan) tarafından
Biz çıktık birşey olmadı sonuçta sağlık ocağına hastaneye kontrole gitmek için dışarı çıkıyoruz 

İlgili sorular

0 oy
40 cevap 371 göst.
17 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Fatma330 (23 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 62 göst.
13 Temmuz 2023 Tatil-Seyehat kategorisinde Hlal (236 puan) tarafından soruldu
+1 oy
33 cevap 409 göst.
0 oy
9 cevap 82 göst.
30 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Selenyalcin (16 puan) tarafından soruldu