0 oy
1,587 göst.
Diğer kategorisinde (147 puan) tarafından

Merhaba annisler benim hamileligim de dogumum da cok sıkıntılı geçti hamilelikte ayaga kalkmam yasakti yaklasik 7 ay yattim dogumdan sonra da 2 gun yogun bakim 20 gun hastanede yattim annem ve kayinvalidem yaklasik 8 aydir Bendeler evim onlara uzak simdi bebegin 40 i cikinca gidecekler artik arada geliriz diyorlar. 

Oturdugum yerde de kimsem yok yardim edecek bebegim üzerine kolik bir bebek evde bütün gun ikimiz olacagiz. 
Herkes ya annesine ya kaynanasina yakin ya da yardim eden birileri var. Ben napıcagimi bilmiyorum. 
Süreç cok mu yıpratıcı gecer ya da onerileriniz neler? 

149 Cevaplar

0 oy
(7,752 puan) tarafından
Ben tek baktım üstelik kızlarımın arasında 2 yaş 5 gün vardı bebeğim kolikti çok zorlamıyordum ama geçti o günler 
-Reklam-
0 oy
(376 puan) tarafından
bede tek baktim 20 gün annemlerde kaldim sonra tek başim baktim başka şehşrde yaşiyorler anemler kayivaledimde hiç yardim etmadi şuan 14 aylik şukur zor ama geçiyor
0 oy
(558 puan) tarafından
Doğumdan itibaren tek başıma baktimm  yerdesin bakarsın merak etme
0 oy
(632 puan) tarafından
Canim bebegin kolikse kaynanan ya da annende kalma durumun varsa onlardan birinde kalabilirsin 
0 oy
(15,269 puan) tarafından
Benim.bebegim de kolikti. Bizimkiler 40 imiz çıkana kadar beklediler sagolsunlar. Sonra gittiler. Ben de bebeğimle başbaşa kaldım. O zamanlar eşim de 9 9.30 gibi gelirdi akşam. Akşam yemeklerini bebeğin aglamasindan 10.30 gibi falan çok yediğimiz oldu . Ama bahsediliyor. Eşin de yardımcı olursa halledersin. Boşuna takma kafana. Kimseye ihtiyacın olmayacak. Sana tavsiyem bebeğin uyidugu zaman uyu sen de gündüz de uyu gece de uyu. Evinin işlerini minimum düzeyde yap. 3 ay dolunda gaz sancıları hafifleyecek belki tamamen geçmiş olacak. Gaz damlası da biogaia ve sab simplex kullandık. Çok rahatlattı. Bilgin olsun
0 oy
(506 puan) tarafından
Benim kızım kolikti şuan 3 aylık 45 gün eşimin isteği üzerine her gün kavga ile kaynanamda kaldım eve geçmek için gün saydım. Evimdeyim huzurluyum mutluyum bebeğimi bana vermiyordu tek başıma yapabiliyorum ilk çocuk kendim yıkıyorum ediyorum daha huzurluyum görümcem emzirdi bide düşün herşeye karışıyorlardi o yüzden tek olmak en guzeli
0 oy
(872 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım. Ben de çocuğuma tek bakıyorum. Zor ama bir şekilde idare ediyoruz. 
0 oy
(796 puan) tarafından
Bende kirkim cikana kadar kaynanamdaydim ALLAH razi olsun bakti sonrasinda hep tek basinayim kizim 2 yasinda simdi  zaman su gibi akip gidiyo hem bosver tek daha iyi yok boyle emzir soyle yap boyle yap adami deli exerler xaten 4o i cikana kadar epey ogrenirsin sonrasi da ALLAH kerim 
0 oy
(17 puan) tarafından
Eee bennn)))
0 oy
(182 puan) tarafından
annem 3 gün kaldı evde ama ben bebeğime kendim baktım 3 içindede. Annem sadece yemek temizlik vs yaptı. 3.gün kalmana gerek yok ben iyiyim dedim gönderdim. İnan tek başına kalımca daha rahat bir süreç yaşarsım. Sadece kendinden emin ol. Eğer kendine güvenmezsen bebeğinde hisseder tedirgin olur. Birbirinize daha iyi alışırsınız ve size karışan birileri olmaz. Eminim her anne bunun üstesinden gelir. Bence sizde gelebilirsiniz :) 
(147 puan) tarafından
Doktorda senin stresini korkunu hisseder o da strese korkuya girer dedi hep düşünüyorum ben strese giriyorum tek bakicam diye acaba ondan mi ağlıyor diye
(182 puan) tarafından
Tabiiki. Ben hiç strese girmedim hep kendime güvendim ve bebeğimde bana güvendi. Sizde kendinize güvenin. İnanın herşey yolunda olacaktır. Kendinize bir düzeb kurun özellikle gece rutini yapmaya çalışın. Geri kalan herşey yolunu bulur. Hepimizin bilmediği şeyler var ama kitaplarla, internetten araştırarak bunları destekliyoruz. Bak instagram kullanıyorsan ebe tülin bulur var. O kadın harika bir kadın onun paylaşımları sayesinde çok şey öğrendim onu takip et mutlaka. Ve sling yoksa sling al mutlaka ve kendine onunla bağla. Bu şekilde hem dinlenirsin hem bebeğin senin kalp atışınla huzurla uyur gün içinde. Eminim çok iyi bir annesin ve annenler gittiğinde bebeğinle başbaşa kaldığında oh be diyeceksin. Daha sıkı sarılacaksınız sen eşin, bebeğin. Ve bir öneri daha vereyim evi temizlemek için, toplu durması için kendini zorlama. O zaman psikolojin daha da bozulur. Bırak ev işlerini. Kendini eşine ve bebeğine ver herşey yoluna girecek emin ol :)
0 oy
tarafından
Üst üste 2 sezeryan 1 yaşında kızım daha yeni doğmuş oğluma tek başıma baktım hiç yatma fırsatım olmadı eve gelir gelmez kızım ateşlendi hastalandı o yüzden yatamadım ilk sezeryanimda ağrı yoktu ama oğlumda çok ağrım vardı ona rağmen bana mısın demedim baktım birisi şuan 2.5 diğeri 1.5 yaşında hala tek başıma bakıyorum bakkala bile çıkamıyorum hayatım bitti kısacası ama olsun çocuklarımın canı sağolsun 
(147 puan) tarafından
Benimde hayatım bitecek.
0 oy
tarafından
Ben 18 yasinda anne oldum tek başıma baktım şimdi 20 aylik oldu çok şükür 
(147 puan) tarafından
Ben 18 yaşındayken benimle hala annem ilgileniyordu helal valla insallah bende tek basima idare edebilirim
0 oy
(4,989 puan) tarafından
Vala helal olsun o kadar kalmaları çok iyi onlar olmazsa sen onlardan daha iyi bakarsın. Hiç kendini onlara endeksleme sen çok iyi güçlü bir annesin yaparsın cnm
(147 puan) tarafından
Haklarini ikisinin de odeyemem ondan dolayi simdide gidicez diyince peki diyorum
(4,989 puan) tarafından
Gitsinler cnm onlarında düzeni var evleri var insanın kızımn oğlunun evi tamm insanın evi gibi ama bu yere kadar insan çok rahat edemiyor inşallah üstesinden gelirsin
0 oy
(435 puan) tarafından
Benim ikiz bebeklerim var. Kızım sakin, karnı tok altı temiz olduktan sonra ağlamıyor pek fazla. Onun gibi üç bebek olsa yine bakarım ama oğlan kolik gece gündüz uyumuyor sürekli bağırarak ağlıyor. Oğlana asla tek başıma bakamam. Uykusuzluktan bayılırım heralde. 

Yani önemli olan bebeğin durumu. Tek başına bakilabilecek bebek de var 3 kişiyle zor bakılacak bebek de var. 
(147 puan) tarafından
Benim oglum ayni anlattigin gibi.
(435 puan) tarafından
O zaman Allah yardımcınız olsun.
Ama gelip geçici bir durum olduğunu düşünün. 3 aydan sonra baya bi rahatliyorlarmis
(147 puan) tarafından
4 farklı doktor da 3. Ayda gecer dedi de ben ozamana kadar kolik olmazsam iyi
0 oy
(622 puan) tarafından
Hamileliğim boyunca calistim hem annemlere hem kaynanamlara uzağız ulaşım bile zor bı yerde oturuyorum hickimse yok çocuğumu tek büyüttüm haftaya 1 yaşına girecek aşırı zordu hala da zor sosyal hayatım yok oldu ben yok oldum ikimizde birbirimize bı yüzden çok bağlıyız çünkü koca gün tekiz eşim 6 gün boyunca sabah 8 akşam 9 çalışıyor banyoya bile kızımla giriyoruz tuvalete heryere herşeye bir dakka ayrılmaz ve aşırı huysuz ve hiperaktif bı çocuk sürekli ağlar mızmız yerinde durmaz maşallah herşeyi ileriden yaşıyor çok zeki bunlara rağmen ben baktım tecrübesiz ilk çocuk ve 21 yaş herkes yapabilir diye düşünüyorum 40 günlük bebek her gün yıkadım bide
(147 puan) tarafından
21 yasinda olsam cok daha zorlanirdim diyorum ama belki de daha enerjik olurdum
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Oğlum çok zor bir bebekti tek başıma baktım üstelik aileler yakın olmasına rağmen oğlumda 0 katkı şuan 2 yaşına giricek Rabb'im kolaylık veriyor canım herşey zor ama insanın kendi çocuğuna bakması zaman geçirmesi kadar güzel birşey yok yine ikinci olsa yine tek bakarım 
0 oy
(5,953 puan) tarafından
2.5 ay annem yanımdaydi kolikti oğlum 3 aydan itibaren tek baktım üstelik esum Avrupaya gidiyor 10 gun olmaz   korma bakarsin canım
(147 puan) tarafından
2.5 ay iyimis kolik bebekler 3 ayda düzeliyor diyorlar ama
(5,953 puan) tarafından
3 ayda kesti zaten 2.5 ay annem yanımdaydi snr ben baktim demek istiyorum
0 oy
(197 puan) tarafından
Ben tek bakıyorum hasta olsam yorgun olsam da gerek kalkıp bakim bir yandan zor
(147 puan) tarafından
En kötüsüde hasta olsam nolacak
(197 puan) tarafından
Mecburuz canım bazen çok zorlanıyorum bu aralar hastayım gücüm yok yorgun bitkin
0 oy
tarafından
Canim 13 gunlukken tek kaldim ve hasta bir bebeğe tek başıma baktim yillik izinddki 20 günü de sayarsan o sekilde oldu suanda 20 a doğru giriyoruz hiç bişey olmaz biraz kirici olacak ama başkalarının yardımına mi guvendinde yaptın çocuğu
(147 puan) tarafından
Ne yalan söyleyeyim guvendim ama isler beklediğim gibi gitmedi okadar cok kaldilar ki yanımda artik gitmek istiyorlar
0 oy
tarafından
alismissin sen cok zorlanirsin zannimca.ama zor oldugundan degil aliskanlik olmustur.annem.sadecev10 gün kaldi aramzda 1 saat var.hiç kimseye ihtiyacım duymadim.esim ilgisiz.yaparsınız cok keyifli başbaşa olmanın tadini cikarin
(147 puan) tarafından
Ben alistim bebekte alisti isin kötüsü

İlgili sorular

0 oy
24 cevap 967 göst.
16 Temmuz 2019 Diğer kategorisinde Ftm1234 (281 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 163 göst.
25 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Fatma3400 (105 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 63 göst.
23 Mart 2023 Aile kategorisinde balporsugumom (15 puan) tarafından soruldu