0 oy
1,586 göst.
Diğer kategorisinde (147 puan) tarafından

Merhaba annisler benim hamileligim de dogumum da cok sıkıntılı geçti hamilelikte ayaga kalkmam yasakti yaklasik 7 ay yattim dogumdan sonra da 2 gun yogun bakim 20 gun hastanede yattim annem ve kayinvalidem yaklasik 8 aydir Bendeler evim onlara uzak simdi bebegin 40 i cikinca gidecekler artik arada geliriz diyorlar. 

Oturdugum yerde de kimsem yok yardim edecek bebegim üzerine kolik bir bebek evde bütün gun ikimiz olacagiz. 
Herkes ya annesine ya kaynanasina yakin ya da yardim eden birileri var. Ben napıcagimi bilmiyorum. 
Süreç cok mu yıpratıcı gecer ya da onerileriniz neler? 

149 Cevaplar

0 oy
(157 puan) tarafından
Benimkilerde 40 ı çıkınca gitti bebeğime tek bakıyorum canım 6 buçuk aylık olduk çok şükür bir sorun yaşamadık birbirimize de gayet güzel bağlandık tek bakmak kesinlikle daha güzel bence :)
-Reklam-
0 oy
(2,801 puan) tarafından
İlk 4 gün kayınvalidem gelip yatılı kaldı o gitti annem geldi annemle aynı sitede oturuyoruz bir aylık olana kadar annem gece uyumaya geldi sabah evine gitti sonra ben yalnız kaldım eşim de sehir dışında 6 yaşında bir çocuğum daha var 2siyle yalnız ilgilendim ilgileniyorum
0 oy
tarafından
Ben 3 cocugumada tek başıma baktım
0 oy
(1,054 puan) tarafından
Kuzum valla başka sehirdeyim tanidik kimse yok yapayanliz baktık oldu bı şekilde başa gelince bı güzel yapiyosun 
(147 puan) tarafından
Benimde bir alllahin kulu yok kapimi acacak tanidik cok kotu birsey
0 oy
tarafından
Doğumda kaynanam 3 gün durdu ama bı faydası olmadı.. ilk bebeğim olmasına rağmen zorluk çekmedim. Ama Allah razı olsun eşim işten geldikten sonra hep destek olur ❤️
0 oy
(224 puan) tarafından
Ben tek başıma bakıyorum şahsen sende otomatik olarak bi annelik içgüdüsü oluşuyor onunla herşeye alışıyor insan 
0 oy
(1,552 puan) tarafından

Kaynanam hiç uğramadı, annem iki hafta falan baktı, sonra evime geldim.. Annemi ziyarete gidip bi kaç gün kaldığımda ettikleri yardımı saymazsan hep tek baktım.. Eşim akşam işten geldikten sonra biraz yardımcı olur.. Biraz stresli oluyorsun ama bakıyorsun Allahın izniyle.. Hatta biraz geçtikten sonra hiç kimsenin çocuğuna senin kadar iyi bakmadığını düşünmeye falan başlıyorsun :)

(147 puan) tarafından
Insallah oyle düşünürüm bende
(1,552 puan) tarafından
Düşünürsün Allahın izniyle.. Onun küçük olduğunu, sana muhtaç olduğunu, söylediklerini anlamadığını, o istediği için değil sen istediğin için dünyaya geldiğini aklından çıkarma yeter
0 oy
(1,000 puan) tarafından
Sezeryanla doğum yaptım oğlum erken pramature doğdu.. günlerce kuvezde kaldı hergun süt sagdim götürdüm o halimle eşimde. Başka kimse yoktu her şeyine kendim ilgilendim 
0 oy
(997 puan) tarafından
2 çocuğum var 3. Hamileyim sadece kendim baktım 
0 oy
(13 puan) tarafından
15 aylik oğlum doğduğundan beri tek.bakiyorum suan 9 haftalik hamileyim cok zorlandığım anlar oluyor ama kendine güven herseyi yapabilirsin çünkü bir annesin .
0 oy
tarafından
Her zmn tektim hamilykn ev tasidm tektim bir doğum da annem geldi 10 gün o kadar hala da tekim eşim 6da gelir kizm 9 daeuyur 1 saat o bakar onun dışında her bir iş bana bakr şükür kizm çok akılı 
0 oy
(7,045 puan) tarafından
Herkesin yardım edeni var demişsin de senin de varmış benim hiç olmadı. 
(147 puan) tarafından
5 gun sonra bende tekim.
0 oy
(157 puan) tarafından
Benim annem şehir dışında kayınvalidem yakında ama sırf gelip bakmasın diye dikişlerimle eğile kalka bebeğimi tek başıma yıkadım ve ilk çocuğum daha önce hayatımda bebek yıkanmasına şahit bile olmadım. Onu da videoya çektim gösterdim bak anne ben tek hallediyorum hiç gelme bize dedim :D
(147 puan) tarafından
Kayinvalidem keske kalsa. Bende video cekip cok kotu haldeyim gel derim gibi geliyor.
0 oy
(351 puan) tarafından
Canım benim bebeğim de kolikti doğumdan sonra birkaç gün sağolsun kayınvalidem geldi temizlik yemek bebeğe bakma falan hepsini yaptı ama sonrasında hep ben baktım eşim doğal olarak işe gidiyor gelince oda bakıyordu ama korkma geçiyor bu günlerde. Gaz yapan şeyler yeme hergün kimyon çayı yap kendin için. Bide bebeğine hamak beşik al o rahatlatıyor puset varsa oda çok işe yarıyor yani deneme yanılma herşeyi deneyip onla öğreniyorsun. Ama dediğim gibi kendini korkutma güven kendine. bebeğine senden başka hiç kimse iyi bakamaz ve onun da en çok ihtiyacı olan sensin ❤️
(147 puan) tarafından
Benimki anne sutu almiyor meme reddi yasadik hala da kullandigim ilaçlardan dolayi anne sutu sagsam bile veremiyorum mama veriyorum o da cok tetikliyor gazını
0 oy
tarafından
Benim de 1 hafta annem yardım eder onda  sonra kendi bakarım bende
0 oy
(2,012 puan) tarafından
Valla kizimda kolik bi bebekti asiri zor bi surecti anlatmakla olmaz ama cok sukur baktm şimdi oglum 5 aylik onada tek basima bakyorm birde bu sefer 2 cocuk oldu ama cok sukur tecrube kazaninca daha kolay olyor
(147 puan) tarafından
Kolik olmasi ve susmamasi beni korkutuyor tek basima napicam ben diye
(2,012 puan) tarafından
Sabredecen cnm baska gaz damlasi iste rezene kimyon zeytinyagi care aricaksn birde masaj bol bol yapman gerekecek
0 oy
(1,124 puan) tarafından
İlk başta çok zorlandım o ağladı ben ağladım çok zoruma gitti ama ben daha önce hiç bebek kucağıma vile almazdım hiç alt temizlemedim kara cahildim şimdi kimseye vermek istemiyorum hep onunla yalnız kalmak istiyorum 1 hafta en fazla alışırsın :) 
0 oy
(7 puan) tarafından
Hamilelikten doğuma kadar hep yalnızdım hatta şuanda yalnızım yoruluyorum bitiyorum ama bi gülüşü herseye bedel 9. Aya girecek yarim yarim annem diyor eşim sıfır destek yani anca sever gider :) bosuna dememişler cennet annelerin ayağı altındadır die
0 oy
tarafından
Neden o kadar hastanede yattın
0 oy
(2,092 puan) tarafından
Valla bende aynısını düşündüm kimsem olmadığı için çok endişeliydim ama iş başa düşünce inan ki yapılıyor ilk bebegimdi eve geldik geldiğim gibi mecbur benden başka kimsesi yok bakcak diye en iyi zaten ben bakabilirim benden başka kimse iyi bakamaz düşüncesiyle baktım eşimde zaten uyuyup uyanıp ise gidiyordu hep yalnızdım hep bide lohusa psikolojiside vardı tabi üç aydan sonra zaten iyice büyüyor rahat edersin.

Demem o ki yapabilirsin korkma kendine güven yapılıyor.

İlgili sorular

0 oy
24 cevap 964 göst.
16 Temmuz 2019 Diğer kategorisinde Ftm1234 (281 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 163 göst.
25 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Fatma3400 (105 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 63 göst.
23 Mart 2023 Aile kategorisinde balporsugumom (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 842 göst.