0 oy
625 göst.
Aile kategorisinde tarafından

image

bi arkadaşımın kedisi doğurmuş british cins 2500 e falan satılıyor normalde ama 2 aydan büyük olunca alıcısı olmuyormuş o kedi de 2.buçuk aylıkmış ben dedim ay çok tatlı falan istersen sana vereyim ama güzel bakarsan al oyuncak değil falan dedi zor mu sizce tuvalet eğitimi falan varmış

37 Cevaplar

+6 oy
(485 puan) tarafından
Tüy dökmesi ayrı dert, eşyaları tirmalayip parçalaması ayrı dert... Perdeler, kanepeler paramparça oluyor zamanla. Bir de mesela bazı kediler mutfak tezgahına, yemek masasına falan tırmanıyor, yemekleri kokluyor falan, ben birkaç yerde şahit oldum... Asla kabul edebileceğim bişey değil benim.

Ustu başı tüy, eli kolu çizik dolaşıyor tanıdığım tüm kedi sahipleri. Ben asla tahammül edemem şahsen. 
(887 puan) tarafından
Bu saydıkların cins kedilerde olmuyor senelerdir kedi bakıyorum hiçbir dediğini yaşamadım
(485 puan) tarafından
Yahu gördüm diyorum size yalan borcum mu var? Aklı mantığı olmayan hayvanlardan bahsediyoruz, nasıl bu kadar net konusabiliyorsunuz?
(1,733 puan) tarafından
Bu tür kediler çok tuy dökmez insancıl be asildir ama aşısı var hastalığı var şu maması kumu derken maddi durumun ıyıyse kesınlıkle bak
(887 puan) tarafından
Sen bakmadığın için bu kadar net konuşabiliyorsan ben 5 senedir kedi baktığım için daha net konuşabilirim.
(888 puan) tarafından
Onda biraz tekir lik geni var demekki
-Reklam-
+1 oy
(8,318 puan) tarafından
Yok canım ben kedıyle yapamam acıkcası napıcagı bellı olmayan bır hayvancık bana göre severım zarar vermem ama bakamam :) 
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Bebegin var mı bilmiyorum ama. Ben yapamam bakamam 
tarafından
Bir tane oğlum var ama bunlar çok akıllıymışlar öyle tırmalama ısırma falan asla yokmuş sürekli uyuyormuşlar
(4,889 puan) tarafından
Sürekli uyuyorsa napcan kz :)
tarafından
Yani uykucuymuşlar işte al oyna onunla yemek yesin uyusun başka bir derdi yok diyor sadece fazla yiyormuş bunlar oburmuş ona dikkat etmen gerek obez olmasın dedi ay ne güldüm öyle deyince
0 oy
(2,801 puan) tarafından
Ben bakamam valla 2 kedim var zaten :D (çocuklarım :) )
tarafından
Benimde bir oğlum var ama ne biliyim ya
0 oy
tarafından
Biz de bunlardan almayı düşünüyoruz 
tarafından
Ya çok tatlılar ama yaa oburmuşlar birde bunlar :)
0 oy
tarafından
Zor oluyor canım. Kayınvalidemin tekir kedisi var ablamın british cinsi var. Onun maması, kumu, yaş mamaları, aşıları falan baya sıkıntılı. Her yere tüy döküyor haddinden fazla mevsim geçişlerinden kaynaklı. Kayınvalidemin kedisi dışarı çıkmamasını rağmen cama gelen kuşlardan dolayı pirelenmişti, parazit aşıları falan oluyor her sene. Zor gerçekten. Ama sevmesine de çok tatlılar. Ki cins kediler genelde hastalıklı oluyor canım. Genetiği ile oynandığı için. Britishlerde genelde nefes alma problemi çok var cinsinden ötürü yüzleri küçük o yüzden burun delikleri diğer kedilere oranla daha dar. Ablamın kedisi sürekli burnu tıkalı gibi nefes alıyor. 
0 oy
(1,464 puan) tarafından

Benimkiler cins değil 6 kedi 1 papağanım var bakabilceksen al derim benim günlük işlerini söylüyorum:D kumunu her yaptığında degistirmelisin benimkiler canavar gibi evi birbirine katiyolar ama o tür kediler uykucu oluyo fazla yer yerinden oynamiyo tüy sorunu var astım gibi bı sıkıntın yoksa hergun 2 kere temizlik yapman gerekiyo silip supurmen gerek ve tırmalama konusu koltuklarına birazcık zarar verebilirler tüllerin yere kadarsa bı şekilde kıvırman gerek tekvandocu gibi tule asılıp çıkmaya calisiyo benimkiler camlarında mutlaka sineklik gibi önleyici birşey olmalı çünkü dusceklerini anlamiyolar ve atliyolar onun dışında hiç zorluğu yok sıcak havalardayiz bol bol su vermelisin ve zaten seninki mama yiycegi için o yönden bı sıkıntın olcagini sanmıyorum veteriner kontrollerini yaptirmalisin cins kedilerde bide vakti gelince kısırlaştırma istiyo onun dışında mırıl mırıl mirildiyolar çok sevimli oluyolar

(25,224 puan) tarafından
Evin içinde mi 6 kedi var
(1,464 puan) tarafından
Evet 1i yavru diğerleri yetişkin
(25,224 puan) tarafından
İnanılır gibi değil :D
0 oy
tarafından
Evlendiğim ilk yılda daha hamile değildim yani bir tane staja giderken kedi buldum ve eşimle beraber Eve getirdik çok seviyordum kedileri hep hayalimdeki alıp bakmak minnacık küçücük bir şey severek baktım besledik büyüttük bitlerini bile kendim cımbızla tek tek ayırdım kaç gündür bitlerle uyuyamamış ****** kucağımda uyuyakalıydı fakat ben çiş kokusuna tahammül edemedim o zaman durumumuz yoktu kum alamamıştım balkonumuz da yoktu o zaman ben yapamadım yani
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Ay çok seviyom niye zor olsun camim bekarken vardi benim 
0 oy
tarafından
9 yaşında kedi kızım varç kedi sevgisi bambaşka gerçekten. Ama olay sadece mama kum falan değil. Evde zeka engelli bir çocuk olduğunu düşünüp ona göre hareket etmek gerekiyor. Ayrıca bunlar can. Para ile satılıp alınmasına kesinlikle karşıyım. 
0 oy
tarafından
Inanılmaz zor tüyü kakasi cisi koltuk tirmalamasi perdeye çıkıp tırnak atması bir kere evde yirtilmadik biyer bırakmıyorlar tirnaklasin diye ona oyuncak aldım yüzüne bakmadı illa koltukları halıları param parça yaptı hepsini geç kisirlaştırsan bile bunların günü gelince geceleri sabaha kadar bağırıp ağlıyor kedi köpek ten daha yorucu vee kedın varken gezmeyi unut çünkü evde kedin var onu bir yere kiyleyip gidersen kitledigin odayı unut gelince de vs vs ne anlatimki
0 oy
tarafından
Kolay da sayilmaz
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Zorlugunu falan bilemem de iğrenç kokuyo ev asla almam ben olmam. Arkadaşımda var temizliğine de çok dikkat eder ama ev leş gibi kokuyo 1 kere gittim daha asla gitmem. Hiç hijyenik değil ayrıca istediği kadar temiz bakıyorum desin insan krdili köpekli evin temizliğine inanmam ben. 
0 oy
tarafından
Evet canım biraz zor. Bende çok istiyorum ama cesaret edemiyorum
0 oy
(913 puan) tarafından
Bende bir hevesle aldim kedileri cok severim daha ilk alir almaz bin lira masraf yaptık sonra allerjim oldu allerjiyi geçtim heryer tuğ oluyor yemek yiyemiyordum yatağa yatmak istiyor kapinin orda miyavliyor acı acı dayanamyip bazen aliyordum gece bı oraya bi buraya ziplayip uyutmuyordu çok tatli ama eve direk kokusu siniyor en arka odaya koyduğum halde tuvaletini ev kokuyordu yani temizlik konusunda takıntılıysan asla alma bide aşıları kısırlaşturilmasi derken çok masraf
0 oy
(421 puan) tarafından
Bende 2 tane var canım.  Zorluğundan ziyade öncelikle masrafı oluyor kumu maması aşıları vs. 

Bakiminida soyle diyim bende ikisini 1 bucuk aylıkken aldim tirmalama tahtasına alıştırdım eşyalarıma zarar vermiyorlar . Tüy dökümü icin iyi mama kullanıyorum malt veriyorum yok denecek kadar az tüy döküyorlar. ( dönemsel bahar aylarında cogaliyor)

Beni en çok zorlayan kum konusu.  Evim büyük bir odayı onlara ayirdim daha kolay oldu . Simdi taşınacağım yine ekstra küçük bi oda yada kapalı balkon ayarlamak istiyorum. 

Suan hamileyim kaynanam ver kedileri filan dedi ama aslaaa onlarda bebeklerim benim kopamam.  Dişi olan kedim gelip karnımın yanında yatıyor peşimden ayrılmıyor nasil kiyayim :))

Birde kedilerim anne baba olduktan sonra kisirlastirdim.  Çok daha rahat ettim . Özellikle erkek kedim acısından.  O evi  cok pisletiyordu 
0 oy
tarafından
Canim cins kedi olduğu için çok hassaslar maması falan çok kaliteli olması lazım,ona özel oyuncaklar vs. Alman gerekiyor yoksa herseyi tırmalar zamanı gelince kısırlaştırma falan olması lazım yoksa kızgınlık döneminde hem evden ilk fırsatta kaçar hemde çok asabi olur balkona ve camlara file taktırman lazım yoksa kuş falan gördüğünde atlayıp kendine zarar verir aylık veya dönemsel veteriner muayenesi falan anlayacağın çok masraflı bir kedi...
0 oy
(520 puan) tarafından
Canim evimde 4 kedim var 1 de 3 aylık bebeğim ayrıca çalışıyorum da :) dünyanın en güzel şeylerinden birisi bence bakımını güzelce yaparsan ne tüy döker ne bisey ayrıca 2.5 aylık kedinin tuvalet eğitimi vardır. İstersen özelden yaz daha detaylı konuşuruz 
0 oy
(534 puan) tarafından
Bence dünyanın en zevkli işi ama tüyünü hergun temizlerim esyama zarar vermesi sorun değil diyorsan birde camında balkonunda sineklik olması lazım yoksa atar kendini 
0 oy
(7,235 puan) tarafından
Bu kediyi esimle bende seviyoruz videolarina falan bakiyoruz. Ama ben yapamam zaten dokunamamda uzaktan severim gercekten cok tatli ama zor yani temizligi falan. Gorumcemin komususunun var gorumceme kilimmi bisey vermis kullanirsan diye tuyden ayiktiramamis yikarken 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 186 göst.
22 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Kehriban (166 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 315 göst.
23 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Mine.k (32 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 264 göst.
8 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Prenses2 (111 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 111 göst.
10 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 12345678 (135 puan) tarafından soruldu

379,439 soru

11,357,931 cevap

34,833 kullanıcı

...