+1 oy
662 göst.
Aile kategorisinde (446 puan) tarafından
Kızımın boyu 74 cm 11 aylık ne hikmetse hic bisey soylemeden insanlar direk aa ufak bu benim oğlan iki katı diyip duruyolar 3 4 defa yaşadım bu durumu ust uste yaşayınca sinirlerim bozuldu ben 1.62 boyundayim eşimde kısa 1.67 falan zaten kısa olcağini biliyordum ama insanlar niye bunu söyleme gereği duyuyo niye hic tanımadıgı bi insanın kalbini kırıyolar anlam veremiyorum size anlatmak istedim öyle işte

21 Cevaplar

+2 oy
(272 puan) tarafından

image

bidaha diyen olursa bunu göster gayette normal ne az ne fazla. 2 kati olmalari icin yetiskin cocuk olmasi gerek bazen fazlasiyla sacmaliyolar
(446 puan) tarafından
Durup dururken söyleyemezsin böyle bişey yani ay ne insanlar var valla sağol canım
(272 puan) tarafından
Seni cok iyi anliyorum benim 8 yasinda kizim var cok minyon asiri zayif ama sagligi yerinde. 4 yasindaki kizimda tam tersi ablasina yaklasti diyebilirim ama hic dert etmiyorum cevreyede kulagimi tikadim acikcasi doktorumuz zaten genetik dedi. Bazi cocuklar sonradan birden atiliyo hic belli olmuyo bi bakarsin senin kiz onun oglani gecer
(446 puan) tarafından
Bence de en iyisini yapiyosun canım bak iki kardeşin gelişimi bile bir değil geçmese bile ben kimsenin çocuğuna ay şoyle ay böyle diyemem allah uzak etsin boyle insanlari insallah
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Kız bebekler erkek bebeklerle kiyaslanmamali yapıları farklı bir kere..

Benim de 2 buçuk aylık bebeğim var anne sütü alıyor mama vermiyorum aylık kilo.alimi falan gayet iyi doktor hep iyi konuşuyor. Ama çevre Allah'ın cezaları sürekli ayy bu çok küçük deyip duruyor. Mama verip şişirmemi bekliyorlar.. takmıyorum ama sinirde oluyorum dedikleri zaman 
(446 puan) tarafından
Yani işte sizene halbuki ya
tarafından
İşte onu demek kesin çözüm ama işte diyemiyor insan
(446 puan) tarafından
Malesef canım
0 oy
tarafından
Aman boşver canım Allah akıl fikir versin öylelerine niye takıyorsun sağlıklı olsun da gerisi boş 
(446 puan) tarafından
1 kere dediler guldum 2 de yine guldum aaa bugun yine ayni şey aaa sinirlerim zıpladı artık
0 oy
(3,859 puan) tarafından
Canım gayet normal boyu kısa değil. Milletin ağzı torba değil ki büzesin ağzı olan konuşuyor
(446 puan) tarafından
3 4 defa yaşadım bu durumu resmen beni kızımın gelişmediğine ikna etcekler allahim yarabbim sagol canım
0 oy
(590 puan) tarafından
bnce çocugun boyu gayet iyi

esim 1,85 bn 1.70 bzm cocukta 73-74 cm
(446 puan) tarafından
Anlamadım ki bacım bu allahın fransızları ne bekliyo
(3,056 puan) tarafından
Fransizlar mi bunu diyor bende doğma büyüme fransadanim. Şaşırdım fransada yaşayan turkler mi bunu diyor yoksa Fransız asilli olanlar mi .
(446 puan) tarafından
Özellikle fransız asillilar diyor
0 oy
(355 puan) tarafından
hiç takma türk milleti kıyaslamayı çok seviyor he he de geç, kızın 6-7 yaşına geldiginde spor kurslarına yazdır. çikolata, şekeri li, gazlı, gıdalar yedirme sabahları degil geceleri uyut. üzülmeme yeni nesil uzun boylu oluyor.
(446 puan) tarafından
Fransada yaşiyorum canım burda da durum aynı kıyaslama kıyaslama spor bende düsünuyorum evet sağol canım benim
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Sana nesi küfür suratli deseydin 
(446 puan) tarafından
Ahahaha keşke deseydim :D
(4,426 puan) tarafından
Illaki bir kiyaslama yapacaklar yoksa dilleri şişiyor iki kız çocuğunu kıyaslasalar neyse bide kızla erkek çocuğunu kıyaslıyorlar
(446 puan) tarafından
Ay evet ya kıyaslayanların hepsinin erkek çocuğu vardı
(4,426 puan) tarafından
Benim hem kızım hem oğlum var benden dosun aynı karımdan çıkan iki çocuk bile bir değil kızı oğlu bırak iki koz bile birbirinin tam zıttı sen öyle kiyaslayanlara he de geç bos ver koz dediğin minyon olur çıtı piti olacak benim prensesim de
0 oy
(485 puan) tarafından
Niye kalbiniz kırılıyor ki? Ben de bunu anlamıyorum. Eşiniz de siz de kısa boyluymussunuz, eh çocuk 1.80 olacak değil. Kısasa kısa yani ne olmuş? Aaa bu çocuk neden kahverengi gözlü demeleri gibi bir şey bu, neden kırılıyorsunuz? 
(446 puan) tarafından
Kadın sizi hic tanimiyor ve aniden gelip aa bu cok ufak diyor sizene yani neden kendi cocugunu ovmek icin bahane arıyosun ust uste cok fazla bu sekilde laf işitince ondan uzuldum tabi farkindayiz bizde 1.80 olamayacağini
0 oy
(301 puan) tarafından
Canım arkadaşın attığı tabloya baktım, gayet normal bebeğinin boyu, ayrıca benim kayınvalidemde senin boylarında, kayınpederim de en fazla 1.70 falan ama görümcem 1.65 civarı standart kadın boylarında, eşimin boyu da 1.87 falan yani illa anne babaya çekmiyor boy konusunda çocuklar
(446 puan) tarafından
Bebişim sağlıklı olsun yeter ust uste cok soylediler ondan takıldı kafama canım sağol :)
0 oy
tarafından
Bana da diyorlar ben Allah bana bakabilecegimi vermiş diyorum susuyorlar.onu bulamayan aileler hasta çocuklar var iken hiç takamam .
(446 puan) tarafından
O da doğru tabi şükür her zaman
tarafından
Yani her bebek kendine özel bunu söyle.biri dedi bana üstelik hemşire dedim sen benden daha iyi bilirsin bebeğin gelişimini her bebek kendine özel dedim sustular
0 oy
(2,016 puan) tarafından
Oglan kiz farkli olur canim erkekler birazdaha iri olurlar kiz bebeklerden ergenliktede kizlar erken gelisir
(446 puan) tarafından
Evet canım galiba biz avrupa insanina gore daha kısa olunca onlara ufak geliyoruz demek :)
(2,016 puan) tarafından
Farketmiyorki boylu boylu insanlarin bebekleride minik oluyor benim boyumda kisa ama benim oglan masallahi var belli olmiyor hoc kizim da ufakti mesela cok kilolu gitmedi alt sinirdaydi hep
0 oy
(888 puan) tarafından
Sizin boyunuzda o kadar kısa degilki ayrıca bebeginizde normal bu kıyas yapanlar insanı deli eder aldırmayın bosverin
(446 puan) tarafından
Ay tesekkur ederim :D sanirim fransa icin kısa bi insanım kızım ve ben :D
0 oy
tarafından
Belki kızın minyon olacak her bebek uzun tombul olacak diye bişey yok benim oğlumda uzun ama normal önceden her gören çok zayıf cılız bilmem ne diyo ki halbu ki çocuk 2.5 kilo doğdu 4 kilo doğan çocukla kıyasladılar vs ağzı olan konuşuyo böyle bi milletiz ne yazıkki sağlıklı olsunlarda boyuda normal ayrıca onlar 11aylık çocuğun boyunu bi metre bekliyo sanırım ve bunu söyleyende büyük ihtimalle kısadırda 
(446 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim yalnız değilmişim meğerse :)
tarafından
Yanlız değilsin evet :) ama bu zamanlarda geçiyo bende öyle diyince üzülürdüm kafama çok takardım ama bi süre sonra umursamaz oldum hele bazen sinir olduğumda çat cevabımı yapıştırıp geçiyodum benim oğlum ne gece maması aldı ne mama aldı ne unlu bişey yedi nede başka kilo aldıracak şeyler ekmek pirinç unu gibi şeyler yani aslında en sağlıklısını yaptı ama yeseydi tombul olurdu büyük ihtimalle bende vermedim zaten bi kaç kere kayınvalidem çok üsteleyince denedim ama yemedi öyle yada böyle büyüyolar işte sağlıkları yerinde olsun hasta olmasınlarda kuzum kilolu uzun olup ne olacakki yani :)benim oğlan beş dakika oturmaz yesede et tutmuyo çocuk ne yapalım :D
(446 puan) tarafından
Benim kızımda ya cok zor şu yurudu yurumedi mevzusu kıpır kıpır tesekkur ederim valla ☺️
tarafından
Sorma bide o var daha sonrada şu konuştu hala konuşmuyo mu hiç bişey söylemiyo mular başlayacak bazı çocuklar çok fazla hareketli oluyolar biz ne yapalım karınları aç olacak hali yok demekki üç kaşık alıncada doyuyolar her çocuk yemek yemeyi sevecek diye bişey yok daha sonra bu şişman çocuklar büyüyünce zayıflamıyo mu çok şişman hep hazır mı yiyo derler bide bu var :D
0 oy
tarafından
Kızlar erkek bebeklere göre daha zayıf olurlar cnm takma sen
(446 puan) tarafından
Sağol canım :)
0 oy
(985 puan) tarafından
Oğlum 10 aylık 73 cm  gayet normal senin kızın boyu
(446 puan) tarafından
Sağol canım doktorumda gelişimi iyi diyor inan zaten çok fazla beklentim de yok anasi babası ortada sadece hersey ust uste geldi oyle bian sinirlenip yazdim buraya :)
(985 puan) tarafından
Sen sağol
0 oy
(2,835 puan) tarafından
Ben sırf bu yüzden bayramda kayınvalidemlere gitmeyi düşünmüyorum :D
(446 puan) tarafından
Ay ciddi misin çok mu yapıyolar böyle ama gercekten he de geç bende bi an sinirle yazdim buraya ust uste bi kac insan dedi
(2,835 puan) tarafından
Kızım eltimin kızından 6 ay küçük ama onunla kıyaslaniyor sürekli .. boyu daha uzun kreşe gidiyor konuşması daha güzel bilmem ne.. oğlum da 7 aylık zayıf küçük kemiği ufak falan diyorlar saygımdan eşimin hatrina susuyorum :/
(446 puan) tarafından
Evet gitmek istememek ile haklısın çok sinir bozucu bi durum :(
0 oy
(661 puan) tarafından
Kısa değil ki cnm ya bizimki 11 ayda bir iki santim uzundur en fazla herkes kızıma uzun olucak derdi senin etrafındakiler seni üzmek için söylüyor umrunda olmasın boşver 
(446 puan) tarafından
Anormal bi durum gibi şaşirarak soyluyolar ya ona tavim ben canım :)
(661 puan) tarafından
Takma cnm boşver var öyleleri
0 oy
(509 puan) tarafından
Şu kıyaslayandan nefret ettiğim gibi kimseden etmiyorum 
(446 puan) tarafından
Ayneen yani hic aklimdan gecmez inan aaa onun bebegi soyle benim bebegim soyle falan diye
0 oy
(686 puan) tarafından
En sinir bozucu durum canim ama hiç bakmiolarki genetik olabilir ama baba minyon olabilir yada aileden biri iri olabilir bebek iri boylu kilolu yada zayıf olur hiç bu yönden düşünmüyorlar 
(446 puan) tarafından
Biz kari koca minyonuz siz kendi boyunuza bakip benim kizima ne laf soyluyosunuz aaa kısa ve mutluyuz :D
0 oy
(2,202 puan) tarafından
Boş konuşuyorlar, kardeşimin sözü oldu bir kaç hafta önce benim kızım 9 aylikti o zaman. Kilolu ve boylu bir bebek. İşte çok mu yediriyorsun, az yedir obez olur dediler. Takmadım bile dengesiz dengesiz konuşuyorlar. 
(446 puan) tarafından
Kilo olsa az yedir zayif olsa yemek vermiyon mu buna amaaaan bitmiyooo valla tasa

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 1,230 göst.
26 Kasım 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 391 göst.
20 Ocak 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 349 göst.
13 Nisan 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 305 göst.