0 oy
552 göst.
Diğer kategorisinde (3,419 puan) tarafından
Merhaba arkadaşlar dünde yazmistim kombi için bugün de ev sahibi evimi boşaltın dedi kontrad bitmesine iki ay var oğlum gelcek dedi yalan onlar Almanya'da yasiyorlar ben evden cikmiycam tabi kaç ay oturma sürem var bilgi verirmisiniz 

17 Cevaplar

+1 oy
(48,661 puan) tarafından
her ev sahibininde almanyada oglu oluyo hos bizimkinin varda ☺️
(3,419 puan) tarafından
Canm bizim bunlar Almanya'da oturuyorlar ailecek çoluk çocuk ordalar buraya gelmeleri imkansız işleri hep orda yalan soluyor bana oğlum gelcek die bende sinirlendim beni Nahh çıkarırsın hadi beydan dedim :))
(48,661 puan) tarafından
hello sevdos ☺️ seni cikarip daha fazlasan verecek kiraya da ondan Allah islah etsin ev sahiplerini
(3,419 puan) tarafından
Aynen canm ama ben cikmiycam polisle gelsin dava açsın umrumda değil dava süresi bir ayda olsa benim işime gelir
(119,287 puan) tarafından
Naber elanin anasi
(48,661 puan) tarafından
iyidir Ballı kurabiyelerin anasi☺️
-Reklam-
0 oy
tarafından
Mahkemeye verirsen baya sürüyor diye biliyorum. Çıkmıyoruz deyin 
(3,419 puan) tarafından
Öle yapacam canm benim 3-6 ay önemli eşim göreve gidiyor normalde tayn olduk çıkacaktık şimdi ben nasıl çıkayım iki ay sonra nereye gideyim
tarafından
Bişey olmaz korktuğunu belli etme. Çıkmıyorum de. Mahkemeye verince bile en az 2 yıl sürüyor o süreçte de kira vermiyorsun yazmıştı burda biri ne kadar doğru bilmiyorum.
(3,419 puan) tarafından
Yok belli etmedim hiç hep dişimi gosterdim bide kapıyı yüzüne çarptım :)) şimdi araştırıyorum yarında karakola gidecem sürekli beni rahatsız ediyorlar die sikayet edecem çünkü tek yaşıyorum eşim gorevde savcılığa gitsem verirlermi uzatma belgesiki yarın bı sorayım polislare
tarafından
Bilmem ki
0 oy
(1,486 puan) tarafından
Kontratın varsa çıkaramaz  canm polis gelse  bile seni haklı bulur 
(3,419 puan) tarafından
Kontratiki ay sonra bitiyor bana da iki ay sonra cik dedi ama çıkamam ki eşim gorevde zaten eşim gelince tayn yerime gidecem nereye gideyim iki aylık kim ev verir bana
0 oy
tarafından
Benzeri banada oldu çıkmıyorum git dava aç deyin davaa açsa bile 1 sene sürüyor zaten ki yeni kanun çıktı evden cikaramiyo çıkarmak isterse ispatlamak zorunda kendi yada bı yakınının oturacağını zam oranı da yüzde 25 olarak belirlendi yeni kira doneminde yüzde 25 zammını yap gerisine karışma ne halı varsa görsün 
(3,419 puan) tarafından
Saol canm bilgin için bugün araştırdım ewet oleymis zaten kombi yaptırdım iki ay kira vermiycem sonra zam yapıp vercem ama cikmiycam zaten eşim göreve gitti gelsin tayn yerime gidecem o zmana kadar burdayım gerekirse ben taciz davası açarım ikibirde kapıma geliyor kocam yok bişey yok
0 oy
tarafından
6 ay süren var 6 ay içinde bosaltman gerekiyor 
0 oy
(454 puan) tarafından
Bende kiradayim. Kontratın bitse bile çıkmama hakkın var sebeb olarak ev bulamamak . Maddi nedenlerden çıkamamak . Sadece ev sahibi tapuyu başkasına verirse anca öyle cikma zorundasın . Kontrat önemi degl ya 
(3,419 puan) tarafından
Saol canm bende cikmiycam zaten
0 oy
(520 puan) tarafından
Sözleşme bitiminden en az 1 ay önce noter aracılığıyla ihtar çekmeli evi bosaltmaniz için, aynısı benimde başımda var oda Almanya da sözde kendisi gelecekmiş yalan, benim de 1 ağustos da bitiyor kontrat mesajla çık dedi ama ben avukata danistim 1 temmuz a kadar ihtar çekmesi lazım çekmez ise ağustos normal zammı uygulayıp kirami göndereceğim sözleşmem otomatik 1 yıl uzayacak  o arada çıkmamı istiyorsa hala gidip mahkemeden tahliye davası açacak.
(3,419 puan) tarafından
Canm benimkide 1 ağustosta bitiyor o zman ben bu adamla dalaşa girmeyim demeyimde şimdi eş.egin aklına sokmayım karpuz kabuğunu 1 temmuza kadar bana da belge gelmezse çıkaramaz o zman bir yıl belki daha az bı sure otururum
(520 puan) tarafından
Aynen aynen hiç arayı bozma noterden haklarından vs De bahsetme, bakıyorum abi ev yok emlakcilar sırayla gösteriyor 1 2 yer bulduk sıranın gelmesini bekliyoruz falan de, ama sende bir avukata danış lütfen yanlış anlaşılma olmasın benim yüzümden mağduriyet Yaşama
(3,419 puan) tarafından
Yok eşim savcıyla girusucek bende bitane amlakci buldum ona yazdım oda sizin alttiginjzj dedi
(520 puan) tarafından
O zaman sende savcıyla görüştükten sonra bizi bilgilendir eksik bildiğimiz birsey varsa öğrenelim:)

Allah kimseyi vicdansiz ev sahibinin eline düşürmesin
(3,419 puan) tarafından
Yazarım canm yarın haber gelirse insAllah ama konuştuğum emlakçı dediki senin 1 ağustostan sonra 6 ay oturma süren var dedi korkma hiçbir halükarda seni evden çıkaramaz dedi
0 oy
(537 puan) tarafından
Valla ben ev sahibiyim hem de kiracı kiracimi kaç aydır çıkarmaya çalışıyorum kendim oturmak zorundayım ama çıkmıyor bayağı olaylar oldu aramızda herşeyi araştırdık kiracı çıkmak istemiyorsa yasalar onlardan yana elinden gelen birşey yok ev sahibinin çıkmak istemezseniz sizi anca mahkameyle çıkarabilir ama o da mahkeme çok uzun bir süreç eğer geçerli bı sebebi olup mahkemeyi inandıramazsa yine sizi çıkaramaz
(3,419 puan) tarafından
Valla size üzüldüm ama ben cikmiycam onuda surundurcem Almanlar orda yaşıyorlar yalandan oğlum gelcek dedi ayın birine kadar susucam sonra ben ona taciz davası acicam eşim asker tayn olduk zaten gidecem ama eşim gelene kadar beklemem lazım ben evden çıkınca oğlu oturmazsa tazminat davası acicam bu zmana kadar verdiğim kiramı ve taciz davasini kazancam eminim buna kayıtlarm var sürekli kapıma geliyor ey mi yaman bey mi yaman gorcek gününü
(537 puan) tarafından
Tabikide eğer niyeti sadece sizi çıkarıp başkasını daha pahalıya eve sokmaksa hakkınızı arayın  siz çıkmadığınız sürece elinden birşey gelmez zaten çıkaramaz bizimki farklı benim oturmam lazım ama kiracı çok karaktersiz biri çıktı bize iftiralar atıyor eşim asker benimde eşim üzerinden oyun oynuyor bizde çıkarmak için her yolu deneyeecez  önümüzdeki ay kontratı bitecek zaten ihtar gönderdik eve
(3,419 puan) tarafından
İhtarı 3 ay önce gönderilmesi lazımmış canm bu süre içinde gittiyse ihtar kiracı haklı olup 6 ay daha oturma hakkı varmış emlakciyla görüştüm ben öle dedi yani üç ay içinde giden ihtarname iptale geçiyormuş benim iki ay var kontrat bitmesine sana ihtar gönderme süresi olmuş korkma polisde gelse ev sahibin suçlu 8 ay oturma hakkın var dedi
(537 puan) tarafından
İstersen hiç cikmayabilirsin mahkemeye verir sizi en fazla mahkemede ev sahibi haklı olsa bir seneden aşağı surmuyormus
0 oy
(6,681 puan) tarafından
Kontrad bitene kadar hakkin oturmak sorada 1 2ay zaman vermeli ev bulmaniz icin
0 oy
(82 puan) tarafından
Ev sahibi size 6 ay önceden haber vermek zorunda eğer vermediyse 6 ay oturabilirsiniz
0 oy
tarafından
Kontratn bitince 15 gün süren var çık diyosa çıkman gerekiyo cnm
(3,419 puan) tarafından
Yok canm benim kontrad bitimine iki ay var ve 6 ayda öle sürem varmış araştırdım 8 ayım var daha rahatım ama bana oğlum gelcek dedi ben çıkınca oturmazsa oğlu 40-50 bin TL lik tazminat varmış bana ödemek zorundaymis dava edecem
0 oy
(1,136 puan) tarafından
Kendisi oturmadkğı sürece sizi çıkaramaz 5 yıldan önce aksi durumda ihtar çekmesi lazım devlet kirscıdan yana korkmayın ayrıca deyin oğlun gelmez başkasına kiralarsan seni dava ederim diye 
0 oy
(1,136 puan) tarafından
Kendi oturmadığı sürece sizi çıkaramaz 5 yıldan önce aksi durumda ihtar çekmesi lazım devlet kirscıdan yana korkmayın ayrıca deyin oğlun gelmez başkasına kiralarsan seni dava ederim diye 
(3,419 puan) tarafından
Zaten öle yapacam oğlunun gelmesi imkansız bunlar ailece almanyadalar yine dava edip 40-50 bin tazminat slcam
0 oy
(1,019 puan) tarafından
Çıkma canm hiç bişey de yapamaz kontratin var 2 ay demişsin 
0 oy
(509 puan) tarafından
Kontradın var elinde çıkaramaz cnm 
0 oy
tarafından
Çık dedi ise 2 ay içinde çıkman lazım ve ev sahibi sana çok dedi ise sen kira ödemeyeceksin 
0 oy
(7,447 puan) tarafından
Aynısını yaşıyoruz şu an çıkın dedi Hollanda da yaşıyorlar çıkın biz geliyoruz dedi daha da yeni zam yaptık kendi belirledi bizde dedik şubata kadar dözleşme var çıkamayız yazlık olarak kullanacakmış dubleks evim İstanbul'da üç ay kalmak için bizi çıkarıyor ve bir çok evi var İstanbulda.. kendi oturmazsa dava açıcaz bizde  şimdi ev bakıyoruz ve baştan söylememizr rağmen bebek bekliyoruz dedik geçen sene satın aldı bu daireyi eğer çıkartacaksanız söyleyin bebek bekliyoruz dedik yok biz zaten Hollandadayız dedi ve bu sene geliyor sözde..
(3,419 puan) tarafından
Sozlesmeniz varsa çıkmayın ve sözleşme bitince 6 ay hakkınız var
(3,419 puan) tarafından
Bak ben avukatla konuştum emlakciyla konuştum ölebir hakka sahip değilmiş ev sahibi siz istemwdikce çıkaramaz bence hiç çıkmayın
(7,447 puan) tarafından
Var var da 11 aylık oğlum var bi de ikinci bebeğime hamileyim eninde sonunda çıkıcaz iki bebekle taşınmak daha zor olur
(3,419 puan) tarafından
Anladım canm hakkınızda hayırlısı o zman
(7,447 puan) tarafından
Sağol canım

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 65 göst.
2 Haziran 2021 Aile kategorisinde Eslo (791 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 506 göst.
+2 oy
30 cevap 494 göst.