+2 oy
487 göst.
Diğer kategorisinde (499 puan) tarafından
Bugün ev sahibimiz aramış 2 kez kiramizada 15 gün var dedim kesin ya zam geliyor ya çıkın diyecek içimi hemen korku sardı 39 haftalikta hamileyim. Aklimdan okadar sey geçirdim ki film şeridi gibi ev bulma taşıma e doğum da var kafamda bir anda 10 sekme açıldı resmen ;)  geri aradık bu ay kirayı yatırmayın benden doğacak çocuğunuza hediye olsun bir eksiginizi alırsınız dedi şok olduk eşimle baya duygulandık hala böyle iyi insanlar varmi diye. 

30 Cevaplar

+3 oy
(15,823 puan) tarafından
Allah razı olsun Rabbım daha cok versinn insallahh Rabbim ıyı ınsarlarla karsilastirsinn dıye bosuna demıyorlar
(499 puan) tarafından
Ay bende birsürü dua ettim okadar duygulandik ki
-Reklam-
0 oy
(12,484 puan) tarafından
Sonunu 2.3 bin lira birden zam yaptı diye bekliyordum ;))) 

Allah razı olsun merhametli adammış 
(499 puan) tarafından
Daha 1 hafta önce ablama ev sahibi 2 den 5 e çıkardı valla arayınca bende bir an öyle sandim. Okadar dua ettim ki paradan ziyade nekadar guzel bir düşünce.
0 oy
(1,311 puan) tarafından
Allah razı olsun ondan. Nasıl insanlar var akrabadan öte. Bu iyiliği bazısının anası babası yapmaz
(499 puan) tarafından
Gerçekten öyle valla.
0 oy
(4,665 puan) tarafından
Yaaaaa ne güzel ne mutlu size böyle insanlar var etrafınızda bu paradan daha kıymetli 
(499 puan) tarafından
Kesinlikle alıştık etraftan sürekli zorba ev sahiplerine böyle denk gelince insan duygulaniyor.
0 oy
tarafından
Boşu boşuna sui zanda bulunmuşsun:))))) ama insan klasik ev sahiplerini düşününce aklına çok da bir şey gelmez. Çok güzel bir hediye olmuş. Allah razı olsun 
(499 puan) tarafından
Ay sorma aklimdan bir anda 10 tane şey geçti eve bakıyorum nasil toplarim nasil çıkarım nerde ev bulurum diye
0 oy
tarafından

Ayy tam sövecektim sonuna geldim Allah razı olsun dedim :D Rabbım hep iyi insanlarla karşılaştırsın inşallah 

(499 puan) tarafından
vallahi sorma yaa amin inşallah cümlemizi
0 oy
(5,707 puan) tarafından
Böyle iyi insanların hatrina dönüyor dünya diye boşuna demiyorlar. Allah razı olsun, her şey para değil işte 
(499 puan) tarafından
Kesinlikle ablamın ev sahibi almanyada burda 8 dairesi var suan zam zam diye kan kusturuyor resmen :( bide bizim ev sahibinin yaptığına bak gerçekten insanin umudu bitiyorken böyle insanlar görmek insana umut oluyor yeniden
(5,707 puan) tarafından
Yani onun da Allah gözünü doyursun
0 oy
(994 puan) tarafından
Ohh be yine zam sandım başta :) Allah razı olsun düşünceli insanmıs
(499 puan) tarafından
Ay ben o telefonda 2 kez aramayi görünce eyvah dedim yaa :) allah bin kez razi olsun rabbim dara düşürmesin onlari hic cok dua ettim
(994 puan) tarafından
Amin canım amin sende sağ salim bebeğine kucağına alırsın inşallah bu dünya geldik geçtik gibi birşey ne güzel bak bu zamaninizda destek olmuş oldular hayır dua aldılar istedikleri kadar zam yapsınlar edilen bir duanin yerini tutmazdi
(499 puan) tarafından
Sağol canım benim allah razı olsun
(994 puan) tarafından
Cumlemizden inşallah:)
0 oy
(1,381 puan) tarafından
Sizin adınıza çok sevindim hep derim Rabbim iyi insanlarla karşılaştırsın bu arada yavrunu sağsalim kucağına alırsın inşallah Rabbim analı babalı büyütmeyi nasip etsin 
(499 puan) tarafından
Amin inşallah cümlemizi. Sağolasın Allah razi olsun canım
(1,381 puan) tarafından
Cümlemizden Allah razı olsun canım
0 oy
(531 puan) tarafından
Allah razı olsun ne kadar güzel bir jest yapmış :) 
(499 puan) tarafından
Gerçekten öyle:) amin
0 oy
tarafından
Ayyy ne kadar güzel bir düşünce ♡ :) 
(499 puan) tarafından
Umudumuzu kaybetmeyelim iyi insanlar hala var :)
0 oy
(12,723 puan) tarafından
Bizimki küçücük bebekle evi satıp bizi ortada bırakmıştı taşınırken de aydan kaç gün varsa hesaplayıp parasını almıştı 
(499 puan) tarafından
Iste insan var insan var ablamda 1 haftadir ev sahibi ile uğraşıyor zam zam kızı bunalima soktular. Allah iyi insanlarlar karsilastirsin hepimizi.
(12,723 puan) tarafından
Kötü ev sahibi ev sahibi yaptı bizi çok şükür:) Rabbim iyi insanlarla karşılaştırsın. Senin ev sahibine de daha çok versin
0 oy
tarafından
Benim eski ev sahibimde kızım doğacağı zaman eşim kirayı götürdü almamıştı hastane işiniz var lazım olur diye 
(499 puan) tarafından
Yaa nekadar guzel birşey demi ama paradan ziyade o düşünce bambaşka birşey
0 oy
tarafından
Ah ne güzel bende bugün aldım kara haber 1750 den 4500e çıktı :(
(499 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canim ayni dert ablamin başındada var onada 2 den 5 diyorlar yoksa çik diyorlar. Allah vicdan merhamet versin hepsine
0 oy
(446 puan) tarafından
Cok şükür böyle insanlar halen var. Biri de benim kayınbabam kiracıların çocukları okula baslar o ay kira almaz. Bayram olur yine almaz adam bu dünyaya dagıtmak icin gelmis. Verdikce çoğalıyor cok şükür. Böyle insanlar artar insallah. Sizin icin de cok sevindim 
(499 puan) tarafından
Nekadar güzel  birşey hersey para degil sonuçta. Kimse yardim iyilik düşünmez olmus bak 1 kira almadi diye nasil duygulanip mutlu olduk mevzu para degil verecek durumumuz vardi ama o düşünce bambaska birsey.
0 oy
(1,989 puan) tarafından
Allah bin kere razı olsun. Rabbim böyle insanların birini bin etsin. Ne kadar güzel gecem güzelleşti. Adına çok mutlu oldum :) 
(499 puan) tarafından
Paradan ziyade böyle insanlarin oldugunu görmek insana umut veriyor resmen hayata dair.
0 oy
(209 puan) tarafından
Hahah bizimde ev sahibi de ben doğum yapmadan önce konuşmuştuk kira 1920 olsun demişti iyi tamam dedik aradan 1 hafta geçmeden doğum yaptım 1 2 gün sonra  aradı hiç unutmam çocuğun olmuş hayırlı olsun dedi sonra hemen kiralar çok artmış 4500 olsun demişti :)))) sağolsun ama hiç boş bırakmıyor 6 ayda bir arıyor bizi :)))
(499 puan) tarafından
Valla ne yalan söylim bende bi an çocukları oluyor çıkamazlar olan kiraya razi gelirler diye zam yapacak diye aradi sandim çünkü etraftan okadar duyuyoruz ki sürekli zam zam zam artik piskolojimiz bozulmus. Duyunca aşırı duygulandım yani o düşüncesine.
(209 puan) tarafından
Çok güzel ve anlayışlı bi davranışı olmuş inşallah bundan sonra da hep böyle anlayışlı olur
0 oy
(831 puan) tarafından
Helal olsun... Bu şartlarda zam kaçınılmaz sonuç maalesef 3 den 7 8 civarı çıkacak bzm buralarda geçen yıl yüzde yüzden fazla zam yapıldı 
0 oy
(6,936 puan) tarafından
Bu post yüzümü güldürdü yumuşacık pamuk gibi oldum birden :)
(499 puan) tarafından
:)) ay gün boyu bende öyle oldum resmen
0 oy
(2,705 puan) tarafından

+++ :)))):))))

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 504 göst.
0 oy
14 cevap 475 göst.
2 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Aysenur5 (3 puan) tarafından soruldu
+1 oy