0 oy
628 göst.
Diğer kategorisinde (1,325 puan) tarafından
Kızlar bugün hep bunu düşündüm sürekli açılan post lar kaynana görümce hiç iyi yok binde bir neden kimse gelinin istemiyor beğenmiyor bu gelinler napmış gelmiş el kızı bilmiyorum ya nolur yani iyi geçinilse herkes huzur olsa

25 Cevaplar

+6 oy
(1,948 puan) tarafından
İyi kaynana nadir bulunan bişey.İki insan anlaşamıyorsa illa birinden biri kötü olacak diyede bişey yok. Yeri geliyor insan kendisiyle anlaşamıyor. Evlendiğimiz insanlara bile alışmak kabullenmek davranışlarını benimsemek yıllar alıyor. 

Eski toprak dediğimiz insanlar gördüğüm kadarıyla sevmemiş sevilmemış, tarlaya koşmuş ineğe koşmuş ev işi, iş güç, çocuk doğurup durmuş. Bi evde minimum 10 kişi yaşamışlar.  Bi tek kadın olmamış. E haliyle yetiştirdiği çocuğun karşısındaki kadına davranışı az güzel olsa illaki kıskanır, bizim zamanımızda diye başlar. Biz şimdi onlar kadar iş yapmıyoruz, makineler bir sürü, imkanlarımız daha insancıl,  azıcık el üstünde tutulsak zorlarına gidiyor. 

Anlaşmazlıkların çoğunun burdan geldiğini düşünüyorum. Yoksa insanlar o kadar da kötü değil, sadece anlaşmak zor. 
(1,448 puan) tarafından
Kız hersey güzel hoşta insan kendisiyle nasıl anlaşamıyor ahahahh
(1,948 puan) tarafından
Yav bazen bi hata yapıyoruz ,akıllanmayıp 8-10 kere tekrar ediyoruz, nefsimize hakim olamayıp bişeyler yapıyoruz pişman oluyoruz. Yada şurda keşke şunu deseydim vay bunu deseydim Allah aynı anı tekrar yaşamaya imkan veriyor yine o diyeceğimizi demiyoruz falan. Ben bunları kendimizle anlaşamamak olarak yorumlamıştım. Komik mi oldu yoksa :)
(1,448 puan) tarafından
Açıklayınca haklı buldum valla doğru diyorsun:)
(5,261 puan) tarafından
Yorum o kdar doğru ki kıskançlıktan oluyor hersey benimkide çok kıskanç üstüme aldığım kıyafetten evime aldığım yemek odama kdar aynısını aldı kadın ya geçen gitmiş spor ayakkabı almış hey Allahım illa benle aynı olcak hırkam montuma eşoftmanıma çay makinama kdar hangisini saysam şimdide benim salon takımımı alacak gelde çıldırma
-Reklam-
+3 oy
(3,027 puan) tarafından
Benim burda okuduğum çoğu kaynana postunda. Kaynanalar oğullarını evlat edindiğimizi falan sanıyorlar. Oğullarına anne baba değil eş olduğumuzu kabul etseler bu kadar çok sorun yaşanmaz diye düşünüyorum. Adam karısıni gezdirecek olur anası peşine takılır. Kari koca başbaşa kalacak olur tepelerinde biter. Yaa yatak odasına bile dan dun dalanlar var. Kadinlarin hatası ise ufak tefek şeylerle başlayan tavizler. Aman küçük bişey zaten susayım da huzur kaçmasın demeleri. Kötü kaynana veya kötü gelin yoktur. Kendine kötü davranılmasına izin veren insanlar vardır. Huzur mu kaçacak kaçsın. Eşi mi kızacak kızsın. Sanki susup oturunca huzur sağlanmış mi oluyor. Öyle olsa burda bu kadar çok kaynana postu okumazdık. Bazen öyle şeyler okuyorum ki bana yapılsa dünyayı dar ederim. Hiç haksızlığa gelemem. Saygımı da bozmadan her zaman cevabımı veririm. 
(1,325 puan) tarafından
Aynen öyle valla madem eşi yeni ailesi olarak kabul etmiyor evlendirmesin
+2 oy
(872 puan) tarafından
Ben de dört dörtlük bir gelin değilim. Diye düşünüyorum. Zarar vermem asla. Ama ne bileyim. Ben istiyorum beni rahat bıraksın. Herseyime karışmasın. Benim annem bile karışmaz çarşafima çamaşırıma. Annemler bile odama kapıyı çalmadan girmezlerdi, odamı benim olmadığında karistirmazlardi. Oğlunu mu kıskanıyor alsın oğlunu. Soğuttu herşeyden. Özellikle doğum yaptığımdan sonra. Eskiden görmemezlikten geliyordum. Doğumdan sonra yaşattıkları için herşey batıyor. Sağlıklı olsunlar. Ama uzak olalım birbirimize. Öyle daha iyi daha huzurlu daha mutlu bir aile olacaz.
(1,325 puan) tarafından
Aynen canım mesele bu zaten
(5,261 puan) tarafından
Bizde de öyle oldu doğumdan sonra kadın iyice cozuttu sebibi kıskançlık
+1 oy
(1,071 puan) tarafından
Canm evlenince kayinvalide adayı oğlunu kaybettim sanıyor geline gart alıyor. Benim gibi bakabilecek mi? Sevebilecek mi? Oğlunu yani eşini senden koruyor.onu geç torununu senden sakiniyor.

Onun duzenine alışık olmadığımız için bizi yadirgiyor. Hakimiyet kurmaya çalışıyor yeni evli çift üstünde..

Herşeyi ben bilirim havaları ve edalari

Evli olduğunu unuttuğu oğlunun odasına çok afedersiniz ahıra girer gibi girmeler, gece yoklamaya gelmeler.

Kaynana kendi kızıyla kıyaslar gelini..

Gorumceyi kıskanıriz sanar.

Gorumce abim benim abim edalari tabi para basan taraf gidiyor.zaten menfaat icabı abi derler.

Oda bi haller kendini gelinden üstün gösterme çabası..

Böyle böyle yani

Yumurta kirisima laf ettiğini bilirim.yani gerisini bilen bilir.
(1,325 puan) tarafından
Aynen canım Allah bize yardım etsin
(1,071 puan) tarafından
Amin canım inşAllah
(213 puan) tarafından
Oğlumu elimden almazsın değil mi sen gelmesen de olur ben seni mecbur edemem oğlumla arama girmezsin değil mi şimdi çok iyisin ama evlenince degismezsin değil mi komşu diyor sen öyle zannet oğlunun yüzünü göstermeyecek köprüyü geçene kadar ayıya dayı diyor, komşu diyor ki gelin işi boş işi daha neler neler varsa yoksa kızı damadı
+1 oy
(1,234 puan) tarafından
Söyle bsy var mesela annen tozlu bi yer gordugunde kizim burayida sil der zoruna gtmez mesela ama kaynanan burdada toz kalmis dediginde buda bnm temizligimi begenmiyo filan diye kendini doldurursun birde cevre doldurur yani annrler bsy diyince onu guzel karsiliyoruz ama kaynana bsy diyince kötü anliyoz ki zaten artk herkes bi on yargyla evleniyo millet kafasina kodlams kaynana elti görümce kotu diye ee dil ne derse kalp itaat eder zamanlada hep birbirimizin acigini kolluyoz
(7,660 puan) tarafından
+++ annesi yapsa giki cikmayanlar kaynanaya teror estiriyo neden cunku adi kaynana
0 oy
(485 puan) tarafından
Valla benim denk geldiğim başlıkların en az yuzde sekseninde gelinler ya olayı kafalarında ciddi şekilde büyütüyor, ya da yaşanan olumsuzluk konusunda kendileri kaşınıyor. Kaynanasina artniyetsiz, saygı ve sevgiyle yaklaşan binde bir. Kötü gözle baktığın insandan iyilik de göremeyeceğine göre... 
0 oy
tarafından
Benimde aklıma şey takılıyor neden hep kaynana şikayet ediliyor peki ya gelin suçluysa? 

Tek taraflı dinliyoruz olayı heo
(1,325 puan) tarafından
Canım buraya göre sadece aklıma gelmedi bu gözümle gördüğüm o kadar çok var ki
0 oy
(3,832 puan) tarafından
Bak benim kaynanam sırf eşimi benim üstüme salmak için sağlık ocağındaki ebeye bile çamur attı ki bu daha en basitlerinden biri artık eşimin hatrını da geçtim o benim kızımın babaannesi olduğu için herşeyi yuttum bişey olmamış gibi davranıyorum bunu yapmak zor değil insanın kendi içinde halletmesi lazım bazı şeyleri ondan sonra huzur içinde konuşabilir
(1,325 puan) tarafından
Anladım canım
0 oy
tarafından
Eğer kaynanama oğlumu verip al senin olsun deseydim bende bı tanecik gelin olurdum oğlumun ismini kayınpederim in adını koysaydim en iyisi ben olurdum ama bunları yapmadığım için kötüyüm onlara uygun değilim bu yüzden beni dışlar istemez sevmez sadece oğlu sevdiği için seviyormuş gibi yapar ama gözleri kasları ayrı oynar sevmedigini tüm mimiklerinden anlarım 
(1,325 puan) tarafından
Bende çarşaflıyım diye istemiyormuş bunu evlendikten sonra öğrendim sırf bu sebepten bana neler yaptı neler hala da yapıyır
0 oy
tarafından
Kazan dibin kara seninki benimkinden kara ...... Kelebek etkisi yapıyor burda örn aslında iyi geçinen biri burda kaynanam bana laf soktu postunu okuyor sonra daha çok dikkat kesiliyor ve kaynanası ne dese acaba laf mı soktu banada ben mi safim demeye başlıyor böylelikle duygular kabarıyor sonrada freni patlamış kamyon gibi kaynanalara saldırıyor :) hariciler hariç 
0 oy
tarafından
Ya örnek veriyim bu günden canim babalae günü bugun ve gelmek istedi dedim anne gel kahvaltiya ama fazla kalma spriz yapicam ben aksamada babamlara gidic3z hafta ici gelir dha uzun kalirsin tamam kizim deei geldi ve gitmek bilmedi..  eşime hiçbisey yapamadim ve bizi birbrmize dusurdu gitti. Sonra esimle konustum anladi beni artik yarin kutlamayi dusunuyorum hediyesini onceden vermistm diger hediyeside dha gelmedi ama cok uzuldum bugun bisey yapamadim die 
(1,325 puan) tarafından
Ayyy valla geliyorlar bana böyle yapıyorlar ya
0 oy
(73 puan) tarafından
Keşke çözebilsek ama kendi kaynanamdan pay biçersem oğlunu kıskanıyor benim ile paylaşamıyor sadece benim ile değil kimse ile paylaşamıyor eşim bekarken arayan sevgililerine ağıza alinmicak küfürler edermiş hep ama görümcem melek rabbim bastığı toprağı altın eder inşallah yani ya kaynana gelinini sevmez yada gelin kaynanasını sevmez 
(1,325 puan) tarafından
Aynen canım
0 oy
(510 puan) tarafından
Çünkü fesatlar kaynanalar. Ne zaman her şeyi unutup yeni bir sayfa açmaya kalksam, aklıma hayalime gelmeyecek bir lafla dumura uğratıyor kaynana hazretleri... diğer arkadaşların da dediği gibi, kendi kızları ile kıyaslıyor sürekli o da berbat bi durum. Benim saçlarım gürdür mesela genetik bişey bu. Kendi kızlarının saçı da o kadar az ki. Onların saçları hep kapalı olduğu için güneş görmediği için dökülüyormuş, o yüzden azmış. Ben sanki açıyorum saçlarımı haspam. Benimki de kapalı. 

Buraya kaynanamın defolarını yazmaya kalksam, sayfalar dolusu şey yazarım ama gece gece bu tatsızlıkları yazarak kendime uykuları haram etmek istemem. Kısaca kaynanalar hep fesat ve kalpleri kirli insanlar. 
(1,325 puan) tarafından
Aynen canım haklısın
0 oy
(12,481 puan) tarafından
Olayları tek taraflı okuyoruz birde kaynanalar dan dinlemek lazım (istisnalar hariç) 
0 oy
(1,486 puan) tarafından
Bendekinin çok Bi kötülüğü yok ama tam bir para avcısı elinden gelse kocamın aylığıni alıp kendisi yiyecek 
0 oy
(213 puan) tarafından
Ben bunu düşünüyorum evde evlenmesi gereken yaşta bir erkek var diyelim abimize kız bulalım kardeşimize kız bulalım oğlumuza kız bulalımla başlıyor bu kızı buluyorlar hemen ay tam bizim gibi bizim istediğimiz gibi vs deniyor daha sonra başlıyor kıskançlıklar çekememezlikler atışmalar ben yüzük attım karşımdaki insanlar iyi mi kötü mü cahil mi kültür mü ilk başta çözemedim ama ağır sözler iftiralar şaka adı altında çok laf sokmalar gelin işi boş işi demeler ve daha bir sürü şey dedim olacak gibi değil 
(1,325 puan) tarafından
Gerçekten öyle insanı boktırıyorlar
0 oy
tarafından
Sana şunu söylim benim kaynanam bana direk yüzüme karşı dedi sen oğlumu benden aldın diye sırf kenedi yuvamızı kurduk diye ben oğlunu ondan çalmışım lafa bakar mısın o yüzden beni sevmiyor kaynanam
(1,325 puan) tarafından
Benide sevmiyor istemiyor
0 oy
(6,935 puan) tarafından
Beddua etmek istemiyorum o yüzden susuyorum. 
0 oy
(182 puan) tarafından
Bence sorun kaynanada da değil gelindede değil. Aradaki düzeni sağlamak erkeğin görevi. Burada açılan postların genelinde kaynanam eşimi doldurdu üstüme saldı gibi. Eğer erkek evdeki sorunu ailesine ailesindeki sorunu karısına anlatmazsa dedikodu yapmazsa, ailesine bu benim karım ayağınızı denk alın demezse, karısına da ailesine karlı saygılı olmasını istemezse karşılıklı çıkar ilişkisi ile herşey yoluna girer. En önemli rol eşlerinizde. Çünkü siz evlendikten sonra ilk aile sizsiniz anneler babalar 2.aile olmalı.
(182 puan) tarafından
Eşimle 7 yıldır birlikteyiz. En küçük sorunu bile aileme anlatmadım ki eşimde öyledir. Sadece 1 kex kayın pederim giyimim konusunda eşime birşey söyledi biraz daha kapalı giyinse daha iyi olur diye ama eşim siz karışamazsınız Cemile nasıl isterse öyle giyinir dedi. Ve beni hep el üstünde tuttular hala daha tutuyorlar. Eşlerin görevi çok büyük
(182 puan) tarafından
Busra37 evet bazen bu durum olabiliyor ama eşin bir kez buna devam edersen ben artık hayatında yokum dese ailesine ne olur?
tarafından
Bak dediğim gibi benim kaynanam çok kötü biri kaynım onu tehdit etti anne beni bir daha asla görmezsin öldürürüm kendimi biktim senden dedi ama nafile benim kaynanamda benim etek giymemi istiyordu ben pantolon yiyorum bana belki 10 tane etek almıştır hepsini eşim annesinin gözünün önünde sobaya attı hala daha der etek giy diye anne benim karımdan sanane der giymek istemiyor sanane der ama kaynanam değişmiyor maalsef seninkiler demek ki insan o yüzden anlamışlar sussmular eltin 13 yıllık evli ama kaynanam nafile
(182 puan) tarafından
Tabi bazılarının içinde kötülğk varsa ne yapsan nafile
tarafından
Işte o benim kaynanam
0 oy
(2,224 puan) tarafından
İyi olanlar post acmiyordur :)(

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 295 göst.
15 Mart 2024 Aile kategorisinde Hayatnur (247 puan) tarafından soruldu
0 oy