0 oy
1,658 göst.
Diğer kategorisinde (1,629 puan) tarafından
Bizim şuan borcumuz var dahada olacak kayınbabam yüzünden. Görümcemin düğünğ olacak ona bilezik takmayı düşünüyo eşim diğer abileri takacak altta kalmak istemiyor. 22 ayar alsak yaklaşık 5 bin tutuyor bizi zorlayacak 18 ayar alsak nasıl olur sizce ? 

11 Cevaplar

0 oy
(12,494 puan) tarafından
Bütçeniz neye uygunsa onu takın bence 
(1,629 puan) tarafından
Ayıp olmaz demi
(12,494 puan) tarafından
Yok canım niye ayıp olsun bizde para vermiştik altın takamadık malesef
(1,629 puan) tarafından
Diğer abileri takmasa bende başka ucuz bişey alırdım bileklik gbi ama bilmiyorum kuyumcuya gisecez bi bakıcaz
-Reklam-
0 oy
(227 puan) tarafından
Olmaz bence kardeşi sonuçta bi kere yapacaksınız 22 ayar yapın evet zorlanabilirsiniz ama yapmanız gerekir benim düşüncem bu bizde de eşimin abisi evleniyo haziranda düğünü. abisi bize tam altın yapmıştı 4 sene önce o zaman altının gramı 172 liraydı şimdi mecbur bizde ona tam altın edecez altının gramı olmuş 450 lira... 
(1,629 puan) tarafından
Düğün öncesi kayınbabam bizden 10 bün istiyor köye ev yaptırdı 40 bin borcumuz vardı olacak 50 bin kızdığım birçok şey var 5 bün vermek hiç içimden gelmiyor imlanda el vermiyor valla bilmiyorum ne yapıcaz
0 oy
(608 puan) tarafından
Düşük ayarlar çok zarar ediyor canım onun yerine bir ata lira cumhuriyet falan alın isterseniz 
(1,629 puan) tarafından
Edilen zarar onlara koymaz damat tarafı zengin
0 oy
tarafından
O size ne taktı düğünde 
(1,629 puan) tarafından
Hiç birşey tabiki üç abisinede 1 lira takmadı yeğenlerine de aynı şekilde hiç bi hediyesini görmedik
tarafından
O zaman kendinizi çok sıkmaya gerek yok Bi çeyrek alın yeter
(1,629 puan) tarafından
Bana kalsa alırkm valla hiç umrumda olmaz çok bile ona
0 oy
tarafından
Maddi sıkıntınız var ama düşük ayar almayın sonuçta kız kardeşi bir kere evleniyor 
(1,629 puan) tarafından
Valla bi kere diye diye içimi kuruttular ne konu olsa tek kız ilk kız son düğün gına geldi ilkinden sonundan bakalım napıcaz
0 oy
tarafından
Gr düşük alin ama 22 alin bence
tarafından
4400 daha bugun baktim :( hayat cok pahali
(1,629 puan) tarafından
Yaa evet bide haketmiyor görümcem de aileside hep sömürme çabasındalar çok kızıyorum içimden bi lira bile takmak gelmiyor
tarafından
Ya digerleri kesin takacak mi ki. Biz herkese bilezik taktik 3 cocuguna da halam bana ceyrek takti mesela
(1,629 puan) tarafından
Diğer abisinin biri uzman maaşı güzel alkr kesin diğerininde borcu yok oda rahat oda alır eltimle komuşuyoz alıcak yani eminim
tarafından
O zaman esine birak canim almak iatiyorsa alsin bosver napicaksin
0 oy
tarafından
Benim eşim bana takmadığı altıni gorumceme taktı ben hakkımı helal etmiyorum kayınbaba bize birşey takmadı 
(1,629 puan) tarafından
Aynennn benim kaynanagildr bişe takmadı eşim aldımtüm altını düğün sonu borcunu ödedik şimdi kızlarona aldıklarını görsen ağzın açık kalır damadına aldığı yüzük 3 bin düşün. Bide düğün öncedi k.baba 10 bin şstiyor köye ev yaptırdı çok lazım gibi borç üstüne borçç kızdığım o kadar çok şey varki ablatamam hiç içimden gelmiyor onun için daha fazla borça girmek
tarafından
Bu para bı hanımlara yok ben razı değilim dedim gene de alıp taktı demek ki alınabiliyor mus
(1,629 puan) tarafından
Ben razı değilim dedikten sonra eşim alamaz beni dinler ama onada kıyamıyorum altta kalmasını istemiyorum. Valla kuyumcuya gidecez gücüm neye yeterse alıp gelicem
0 oy
tarafından
Imkanin neye el veriyorsa zorlama kendini
(1,629 puan) tarafından
Öylemi diyosun ayıp olmaz demi
tarafından
Yok be ne ayıbı kendiside bisey takmamis
(1,629 puan) tarafından
Ay yok biley takmayı bırak yeğenlerinin doğumgünlerinde bi hediye alıp vermedi bile hepsini geçtim alt katta oturuyorlar aşağı ineriz bizimle beş dk otururp odasına gidip yatıyor tel oynuyor falan insan yerine koymuyor ondan bu tavırı gördükçe iyice soğuyorum gram içimden gelmiyor ki imkanda yok zaten
0 oy
(2,529 puan) tarafından
ne farkeder canım bu zamanda bilezik takmak falan kolay mi ha 18 ha 24 
(1,629 puan) tarafından
Kesinlikle ya Allah düğün edene yardım etsin altın almak hayal
0 oy
(866 puan) tarafından
Ya aman ne ayıp olacak ona dua etsin o evlenecek ayıp olmasin diye dünya borca mi gireceksiniz ..bende görümceyim abim bana altın bile takmadı..hic de kızmadım durumlarını biliyodum
(1,629 puan) tarafından
Aynen oda bize bişey takmadı sonuçta bi karşılık yok ama onlar durumdan anlayacak insan değiller 30 bin borç var yetmiyor maaşı ona rağmen düğünden 2 ay öncesi için 10 ar bin para istedi kayınbabam oğlum kendini zora sokma demezler bü bacına bilezik takmadın diye söylenirler ama umrumda değil kaynanamlar da bize bişey takmadı
(866 puan) tarafından
Aman boşver milleti ya ..siz bilezik takın diye mi evleniyo sanki .siz takmazsanız düğün iptal mi ..bende tek kızdım bende ailem icin cok çalıştım 8 sene çalıştım onlara verdim ama annem babam sadece bilezik taktı abim erkek kardesim altın bile takmadı hic de darılmadım..sankim piremses
(1,629 puan) tarafından
Ahhh ahh sen bi görsen tam prenses şımarık şu saatte canı çikolata çeksin bakkal açtırırlar bi çeyizi var 3 kız evlendirir bişey istesin olmayınca küssün ertesi gün fazlasıyla yapılır kızı 1 gün çalışmamış kızıma yatak odası alıcam beyaz esta alıcam 3 abisi bilezik takar bide ben takarım yeter diyor damat tarafıda aşırı zengin düğünden sonra takılara ihtiyacı da yok yani bunları gördükçe imkanım olsada takasım gelmiyor ki yok o da ayrı konu ama dediğin gibi ben sıkımtıya girecem hiç gerek yok ne alırsam o yeter.
0 oy
tarafından
Tam takın bence borcunuzda varmış veya 10gr falan 18 ayarı bence hiç alıp götürme onları genelde uzak akraba arkadaşlar falan takıyormuş bir birine tanıdıpımız amcasına bileziği geri yollamıştı yıllar önce 
(1,629 puan) tarafından
Eşimle konuştum 3 çeyrekli bileklik yaptırabiliriz 3-3.500 falanlık bişey yaptırabilirsek. Dediğin gibi onları uzak akraba alıyor
tarafından
En mantıklısı

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 141 göst.
8 Şubat 2022 Aile kategorisinde Ysmn38 (4 puan) tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 808 göst.
21 Haziran 2022 Aile kategorisinde Ahsenbennn (1,787 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 557 göst.
9 Haziran 2022 Aile kategorisinde Eslo (791 puan) tarafından soruldu