0 oy
1,412 göst.
Diğer kategorisinde (7,706 puan) tarafından

Yeni evliyken misafir gelmişti kaynanam da bulgur pilavı yap demişti 1 paket bulguru pişirmiştim 5 6 kişiye 

Yani 1 kiloluk şimdi aklıma gelince utanıyorum 

Gerçi o zamanlar yemek yapmayı bilmiyordum miktar filan bilmezdim :angel:

42 Cevaplar

+3 oy
(1,946 puan) tarafından
Yapılan her şeye susmam:) şimdiki aklım olsa asla susmazdim
(7,706 puan) tarafından
Bana o eski gunlerim lazım birde şimdi ki aklım
(7,791 puan) tarafından
Adaam aynen bende hatta direk evlenmezdim asdf
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Kayınvalidemi iyi niyetli zannetmem. Çok konuşmuş arkamdan sonradan öğrendim hep ve soğudum malesef. Anne diye de hitap etmek istemiyorum o derece. Hitapsız konuşmaya çalışıyorum ama dilim alışmış arada kaçıyor ona bile kendimi kötü hissediyorum 
tarafından
Sen bensin bence. Ona anne diyince kendi anneme ihanet etmiş gibi hissediyorum kendimi.
tarafından
Bemde kemdi annem aklıma geliyor üzülüyorum. Bana iyi olsaydı ben de ona karşı soğuk olmazdım
+1 oy
(1,084 puan) tarafından
Ayyy südyen imi koltuğun altında unutmuşum :D kaynanam gördü o koltukta da kayın pederim oturuyor lavaboya gidince hemen aldım ama nasıl utandım bir ben bir Allah bilir :D
(1,084 puan) tarafından
Ya yeni evliyiz o zamanlar :D
(1,019 puan) tarafından
Abo okurken ben utandım kiz Allah iyiliğini versin ahah :d
(1,190 puan) tarafından
Koltuğun altinda ne yaptıydınızki☺️
(1,084 puan) tarafından
Nasıl coştuysam :D tövbee :D
(1,190 puan) tarafından
☺️☺️☺️odadan odaya fantaaaazi☺️hahhaha
+1 oy
(245 puan) tarafından
Kışın merdivenleri yikamistim herkes kayıyordu kaynanada çıldırdı tabii sjsjsjs
tarafından
kışın nolmuşdu kız hamarat gelin
(245 puan) tarafından
Kızz kışın merdivenleri suyla yıkadım merdivende buz tutmaz mi ha bire kayiyolardi gülmekten öldüm valla tabii kaynanada çıldırdı saydırdı
0 oy
tarafından
Ben saati yikamistim :D 
(2,454 puan) tarafından
Haha güldüm :D
(7,706 puan) tarafından
Duvar saati mi :)
tarafından
Ta kendisi hshsh
0 oy
tarafından
Hatırlamıyorum:D 
0 oy
(2,454 puan) tarafından
Nerden bilcen kaç kişiye ne kadar ölçü yapılır, zamanla tutturuyor insan.. Benim aklıma gelsin yazcam saçmalık
0 oy
(87 puan) tarafından
Eşime cocuk istemiyor du sen beni sevmiyorsun demiştim küsüyordum sürekli 
(1,237 puan) tarafından
Bu bana bir yerden tanıdık geldi :)))
0 oy
(1,464 puan) tarafından

Abooo kaç gün yemissinizdir kim bilir. Ay bende ilk zamanlar eşimin dayısı misafirliğe gelmişlerdi yemek yapiym dedim patatesi dogradim küp küp patlıcan biber domates kabak hepsini tepsiye koydum ama tepsi örüklemesine kadar dolu pişmesine imkan yok. 3 saat geçti hâlâ fırında pişmesini bekliyoruz eşimi çağırdım bu niye pismiyo diye dedi bu böyle pismez:D hemen fırından çıkarttık ocakta kizarttik öyle yiyebildik

0 oy
(7,232 puan) tarafından

Carsafimi dugun bitip evime gelince direk makinaya attım artik yuksek ayarami attim yoksa makinada bekledide mi oyle oldu hatirlamiyorum cikardigimda bumburusuktu. Sonra gezmeye gidecektik ütüleyim bari derken yaktım. En sonda oturup agladim :D esim beni oyle gorunce yenisini diktiriyim ben sana dedi <3

(7,768 puan) tarafından
Düğün çarşaf anlamadım türban olan çarşaf desek düğününle ne alaka kız
(7,232 puan) tarafından
Giyilen çarşaf kız dügun arası kirlendi hani surekli giydigim icin
(7,768 puan) tarafından
Anladım canım hepimiz böyle şaşkınlık acemilik yaptık zamanında:D
(7,232 puan) tarafından
Aynen :)
0 oy
(6,361 puan) tarafından
Eşim arabanın anahtarını sil diye verdi bende yıkadım sjsjsjs uzaktan açamıyodu sonra sattı baska aldı zaten :D bazen yaptgm pilav lapa olurdu tavuklara verirdm sjsjsk
0 oy
tarafından
Bn değilde kaynnm sacmldi kaçark evlndm kendisi iş sevmz kayın babamla kavga edip bize geldi 2_3 gün durdu niyeti rahltlik sadexe dedim anne gelin kuserde senn kusmn olmaz git dedim sırf kendine bakilsn temizce durym yemgm önüme gelsn diye 
0 oy
(2,274 puan) tarafından
Bende 4 kişiye yarım kilo pirinç yapmıştım birde küçük bir şeyde. Şişti sığmıyor pişmemiş su koyamıyorum. Çok kötü olmuştu pilav akskskx
0 oy
(2,701 puan) tarafından

Acelem vardı kaynanamlara kek yapmiştim acele ederim derken tam içeri girdim dükkana bide baktım kek uçtu bende yerdeyim allahtan biraz yapmişti kalıba onu yedik :D.

Bide pişmeyen kuru fasülye yedirdim millete kayınpeder işçiler vss ilk zamanlarım dı neeee bilim fasülye suya koyuluyor :D hırt hırt yediler 

(1,243 puan) tarafından
Hırt hırt yediler hala gülüyorum:D
(2,701 puan) tarafından
Ay napim bacım :) şimdide hep benim yemeklerimi yemek için gelirler :)
(1,243 puan) tarafından
Dimi zamanla öğreniyor insan :)
0 oy
(2,136 puan) tarafından

Evlendiğimiz ilk haftaydi eşim evdeyken aç değildi kaynanamlara gittik annesi ona yemek hazırladı bende bana hazirlamis sandım oturup yedim bı guzel:D

0 oy
(509 puan) tarafından
Adet olurken yatağa geçmişti o günde kayınvalidem bizdeydi yeni nevresim almış geçirecem dedi yok dedim dinlemedi görünce çok utandım
(1,506 puan) tarafından
Sen niye utaniyorsun kız o utansın nevresim aldı diye geçirmesi şart mı belki sen sonra takacan ne karışıyor
0 oy
(80 puan) tarafından
benim degilde kaynanamn vardi :( igreniyorum ondan.. yeni evlendigimde 1 ay sonra hamile kaldim dusuk riskim vardi kanamam vardi doktor iliski olmayacak dedi. bi gun sabah kalktim kaynanam neden hic banyo yapmiyorsunuz dedi bende doktorun yaninda sende vardin dedim o da ee arka tarafidami kullanamiyorsun dedi o an beynimden vuruldum :( birde cocufum evlendi bekar hayati yasiyor diyordu komsular fln gelince
(548 puan) tarafından
Arka tarafı diyen insan banyo yapmadığınızi sormasida  garip  Allah korkusu olmayan tövbe estağfurullah ay sinirim bozuldu
(80 puan) tarafından
evet ya ciddiyim birde esim doğulu ben icanadoludanm kultur farkliligi ailemden uzak birde boyle igrenclikler yaa neler yasadim daha
(2,141 puan) tarafından
Ayyy ne Kaynanalar var dehsetulvahset
(990 puan) tarafından
Ayyyy yok artık
(7,706 puan) tarafından
Iğrenç ya
0 oy
(791 puan) tarafından
Bnde bir düdüklu kurufasulye pişrmştm aile kalabalık ama ban abartmşm
0 oy
(45 puan) tarafından
Bende çorba olarak kırmızı mercimek yapmıştım hahahahah ana yemek olarak da yeşil mercimek yemeği yapmıştım:) sacmalamisim işte eşime karşı savunmam da ikiside farklı mercimek nolcakki demistim offf yaaa hala aklıma geldikçe guluok
0 oy
tarafından
9 ay kaynana ile yaşamam 
(7,706 puan) tarafından
Yine ucuz kurtulmuşsun

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 415 göst.
19 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Mirzamm (37 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 695 göst.
25 Nisan 2023 Aile kategorisinde Mirzamm (37 puan) tarafından soruldu