0 oy
442 göst.
Aile kategorisinde (367 puan) tarafından
Kizlar merhaba. 5 yillik evliyim. Bisey sorcam sizdede boylemi merak ediyrum. Benim annem babam biz evlendikten sonra evlenecek olan kisilerin taki yada paralarinj bizden istiyor. Abin ve sen verin diyor biz zamaninda yaptik onlar size yapti smdi siz yapin onlara bizim adimiza diyorlar..bu durum.esime tuhaf geliyo  kendi ailesinden byle bisey gormedi arada kaliyrm. Bu normal mi sizde bylemi yapiyorsunuz. Dun aradi eylulde su evlenicek parayi unutma dedi

37 Cevaplar

0 oy
(2,223 puan) tarafından
Benim ailem değil ama eşimin ailesi istedi biz vermedik takmasalarmış zamanında o zaman yani evlatları için takmadılar mı kendileri için taktılarsa gitmeselermiş bence siz de vermeyin bu kadar bencillik olmaz yani insan evlenen kişiye yardımcı olur köstek olmaz bize şimdi neredesin aynen böyle söyledik
-Reklam-
0 oy
(7,100 puan) tarafından
Kendi ailemde değil ama eşimin ailesinde gördüm çok tuhafıma gitti.
0 oy
(11,475 puan) tarafından
Bizde erkeğin kelime taktiği dışında davetlilerin taktiklarini oğlan veya kız evi alir çünkü düğünü gelin damat yapmaz anne babalar yapar takılan takımlarla da çalgıcı aşçı vs. Giderler karşılanır her iki taraf da kendi evinde ağırlar misafirini ortak alanda değil 
0 oy
(6,500 puan) tarafından
İlk kez sizden duyuyorum böyle biseyi. Bizde yok böyle şeyler. Yani annem babam siz verin demez ayıp bi kere. 
0 oy
(3,832 puan) tarafından
Tabi ki hayır sen evlendin artık takı takılacaksa kendi adına takacaksin annen para koparmanın derdine düşmüş 
0 oy
tarafından
Aa o nasıl bir şey olurmu hiç çok saçma evlendiniz bitti artık siz kendi adınıza onlar kendi adına yapicak 
0 oy
tarafından
Ay ne alaka ya o dugune gelen herkes sana degıl anne babanın hatrına geldı sen akrabalar yada aılenın tanıdıgı kısıler olmadan tek basına dugun yapsan cagıracagın kısı maksimum 10 tane arkadas olur kndı arkadas cevrenıze vs kendınız takarsınız ama dıdının dı dısına senın bısı takman falan gerekmez sacmalamasınlar
0 oy
(606 puan) tarafından
Kayinvalidemler aşırı cimri para cikmaind sonlarda ne olursa olun o yüzden bizi artık size.getirenlere siz görürsünüz diyor. Kendi ailema.sla paranın lafını yapmaz bize.kendileri götürü zaten gönülleri zengin çok şükür 
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Biz de öyle bir durum yok canım. Kim ne taktıysa zamanı gelince annem, babam götürür takar.
0 oy
tarafından
Öyle saçmalıkmı olurya ilk defa duyuyorum sizene elalemin düğün takısından gitmesin
0 oy
(1,572 puan) tarafından
Bizde değilde eşimin ailesi de öyle altın takılacak bı ortam varsa direk eşime diyolar.

Mesela oğlumun doğumunda kayınbabann kirvesi çeyrek takmıştı bizden sonra gelini doğurdu babası eşime sen al ben takicam demişti 
0 oy
(230 puan) tarafından
Bizden istemediler bizimkiler canım..cnku yarısını aldılar zaten düğünden önce ....herkez el aldtindan eline verdi babamın ...kız kardeşim benden almayın ama ben öderim demiş..onlarda kabul ettiler. Bir kaç defa istedi hatta annem biliyorum kardeşimden..
0 oy
(17,965 puan) tarafından
Hayır o takılar sizin yani damatla senin 
0 oy
(617 puan) tarafından
Eşimin ailesi öyle.
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Bizlerde boyle degil canim
0 oy
(339 puan) tarafından
Bizde düğünlerde falan takıyoruz ama kendimiz için ilerde sünnet vs olduğu zaman gelsinler diye ailemiz için değil
0 oy
(3,055 puan) tarafından
Eğer düğündeki takıları siz almışsanız ve almanızı istediği takılar sizin düğünde takılanlarsa evet sizin ödemeniz lazım. Hee düğün yapanlarla alacak verecek durumu kalmadıysa taki yapıyorsanız kendi adınıza yapmalısınız. Biz düğünde takıları ailelere bıraktık. Şimdi onlar ödüyor. Biz takmak istersek kendi adımıza takıyoruz. Bizde takı borç olarak yapılır. Kime ne takıyorsan oda aynısını takar. 

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 771 göst.
23 Eylül 2020 Diğer kategorisinde Beyaz Gül (610 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 150 göst.
6 gün önce Diğer kategorisinde Esma& (6,480 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 159 göst.
25 Şubat 2024 Aile kategorisinde Gull23 (91 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 477 göst.