0 oy
629 göst.
Diğer kategorisinde (3,084 puan) tarafından
12 yıllık kiraciyim ev sahibi aradi ya 3500tl öde ya cik dedi. Daha nisan ayında zam yapmıştı aynı senede 2 kere zam yapmak yasal mı ki? Istanbulda kiralar uçtu daha uyguna oturduğumuz için herhalde cikmamizi istiyor. Birde nette okudum 10 yılı geçince gerekçe olmadan cikartabiliyormuş bu doğru mu? Temmuz ayında tekrar zam gelecek maaşlara ondan diyor napacam ben

34 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Ne kolay çık demek şerefsizler ya iyiki bir evleri var 
tarafından
Yok canim yapmiyolarmis herseye zam geldi yine ama asgari ucrete yok  suriyeliye afganliya bedava hayat var ev var hersey var. Kendi insanina hicbirsey yok Allah ıslah etsin açlik daha da çogalir yakinda %40 kendilerine zam yaptilar canim
tarafından
Ay yazık ya şimdi senden duydum bir nebze sevinioduk asgari artacak diye bir dünya açıklama yaptılar yüzde 40 diye diye ne oldu şimdi. Yazıklar olsun ya
(2,889 puan) tarafından
İnşaallah en yakın zamanda geberir topluca
Yazık zavallı insanlar sadece karnını doyurmak için sabahtan akşama kadar çalışır edinir
Birde zam yokmuş
Hadi benim durumum iyi onun iyi şunun iyi ya garibanlar ne yapsın insafsız herif.ler
tarafından
Ocak diye bişey yokmuş ya araştırdım büyük ihtimal yalan haber. Önümüzdeki hafta açıklayacaklarmis asgari ücreti
tarafından
Sabah haberlerinde öyle diyordu canim o yuzden dedim bende
-Reklam-
0 oy
(852 puan) tarafından
Vicdansiz köpekler 
(3,084 puan) tarafından
Off insanlik kalmadi
0 oy
(1,634 puan) tarafından
Vicdansiz yaa yazık günah 
(3,084 puan) tarafından
Evet insanlik bitti ne diyecegimi şaşırdım telefonda
0 oy
tarafından
Bildiğim kadarıyla en fazla %25 zam yapabilirmis kontratı varsa adamı şikayet bile edebilirsin yapamaz yani
(3,084 puan) tarafından
O kanun geçerliğe girdi mi bile
0 oy
(4,290 puan) tarafından
%25 zam yapabilirler 1 yılda 1 kez zam yapma hakları var yasal olarak
0 oy
tarafından

Al canım ev sahibin bı bokkk yapamaz 

image

(301 puan) tarafından
Canım yapamaz olur mu ? 12 yıllık kiracıyım diyor. Yasalara göre hiç bir sebep göstermeden çıkartabilir.
0 oy
tarafından
Evet 10 yılı geçince çıkarabilir diye biliyorum 
tarafından
Tabiki sonuçta senin kiraci oldugunu komsularin biliyo bu sekil kirayi aliyo derseniz boku yedi
(301 puan) tarafından
Öyle bisey yok arkadaşlar nerden cikariyorsunuz ??? Elektrik su Faturası kiracının üzerineyse kiracı olduğunu kanıtlar. Ev sahibi ve kiracı arasında güven ilişkisi varsa kontrat yapmak zorunlu degildir
tarafından
Kontratsiz kiraci olmaz oyuzdendirki bu durumlarda en onemlisi kontrattir herseyde kontrat sorarlar guven iliskisiyle alakasi yok adam evini kiraya veriyo ama resmi bisi yok nerede o kira parasi kira diye gosteriliyomu hayir kac evin kiradaysa ona gore vergin oluyo
tarafından
Aa blmiodum bizim ev sahibide yapmio konttat yasli kadin ama genc cocuklari var ben anlamam dio ama zami guzrl hesapliyo Allah razi olsun gereginden fazlasini yapmadi bu yil ama kontrat istedigimde yapmio ucuza oturuyorum die
 üstelemiorum ciksam 1.500 asla boylr bi ev bulamam cnku
(301 puan) tarafından
1. Canım adam 1 sefer kontrat yapmis zaten .eski kontrat yenilenmedigi surece bi sonraki yil gecerli sayilir. Yani her yil yeni kontrat yapilmadigi icin ilk yaptıkları kontrat geçerli şuanda.....
2.  10 yılı geçmiş şuan kontrat olsa bile HIC BIR GEREKCE göstermeden ev sahibi onları çıkartabilir.
3. Kontrat olmadığını varsayalim, ev sahibi İŞGALCI davası açabilir,  yani bu ne demek kardeşim kiracı kontrat yenilemeyi reddetti işgalci sekilde evimde oturuyor derse kiracı yine hapı yuttu.
4. verdikleri kira piyasanın altında bir bedelse ve uzlasamiyorlarsa ev sahibi sava açtığı zaman yine kazanır.
0 oy
tarafından
Yılda en fazla %25 zam yapabilir şikayet edin yok öyle kafasına göre zamn yapmak Allah belasını versin aç köpekler doymuyorlar ahh bu zenginler 
(3,084 puan) tarafından
O zaman da bize çık diyor
tarafından
Öyle bir hakkı yokki çıkaramaz adalet denilen birşey var öyle değil mi şikayet ediceksiniz hiçbir şey yapamaz
(3,084 puan) tarafından
Işte 10 yıl geçince yapabiliyormuş maalesef
0 oy
tarafından
Tuzu kuru tabi . Vicdan yok insanlarda ya 
0 oy
tarafından
Gerçekten bazı insanlarda vicdan yok biz sırf öğrenci diye 650 ye kiraya verdik evi çocuk şimdi çıkacak bize diyor Allah razı olsun ben çok ucuza oturdum hersey para mı ya valla biraz da hayır lazım ama şimdi bunu düşünen yok maalesef krizi fırsata çeviriyorlar 
(3,084 puan) tarafından
Aynen öyle tamam kiralar çok arttı ama napalim ayda kim ödeyebilir ki 3500tl
0 oy
tarafından
Yılda 2 kere zam yapmak yasak sözleşmen yoksa çıkacan mecbur 
(3,084 puan) tarafından
Sözleşme yok off
tarafından
Hayırlısı olsun canım
0 oy
(866 puan) tarafından
6 yıldır kıradaym sende 1 kere zam geliyor oda canı nasıl isterse hiç bunaltmadı bizi bizde hiç aksatmadık kirayı, 
0 oy
(153 puan) tarafından
Yılda bir kereden fazla zam yapamaz. Kira oranı arttırılırken sözleşme yapılır. İki taraf imzalar. Sözleşme olsaydı kesinlikle çıkaramazdı. Bu yüzden kira yenilerken mutlaka sözleşme yapmak gerekiyor aklınızda bulunsun. Sözleşme sizi korur. İstanbul'da nerede oturuyorsunuz ?
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Canim bi sozlesmen var mi yoksa bisey yapamazssiniz bnce
(3,084 puan) tarafından
Yok maalesef
0 oy
(807 puan) tarafından
Sanırım 10 yıl dolunca cik diyebiliyor 
0 oy
(509 puan) tarafından
Bende ev sahibiyim aöa bu kadar ******** görmedim vicdan biraz merhamet siz nasıl yiyolar acaba Allah yardım etsin canım 
0 oy
(488 puan) tarafından
Yeni gerekceye gore suan cok arttigi icin evlerin kiralari piyasayi yakalamak icin 1000 tlye kadar yapiolar zam cevremde herkese 1000 yapildi iki defa zam yapimca ne kdr zam yapmis oluyo size
0 oy
(2,016 puan) tarafından
Canim bizim de 10 yillik baya dusuk kalmisti kira oturdugumuz yere gore 2 kere zam yaptik uzlastik biz ciksak ev bulamiyoruz uzlasmaya bakin derim 2000 oduyorduk 2500 yaptik sozlesme zamanida 3800 istedi 3200 de uzlastik
(2,016 puan) tarafından
Dava acabiliyor 6 ayda sonuclanir mecbur cikarsin8z raicin altinda kaliyorsa fiyat
0 oy
(10,957 puan) tarafından
Yılda 2 kere zam yasal degil diye biliyorum. Ama bu ilk zamala kontratı ywnilediniz mi elibizde bir tarihli belge var mı o ayrı konu. Ve 2. Si evet o 10 sene davası dogru. 
0 oy
(1,019 puan) tarafından
Kira kontratı var mi yeniliyo musunuz her sene

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 130 göst.
4 Mart 2024 Aile kategorisinde Gamzeli_1 (293 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 94 göst.
21 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Kdkbdowlk (100 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 335 göst.