0 oy
510 göst.
Diğer kategorisinde (406 puan) tarafından

Kızlar komşum aşure getirdi içerisinde nohut fasulye çok azdı onları seçtim yemedim seçtim ama 1 kase aşureyi yedim dayanamadım. Sonra arkadaşım sen ne yaptın çocuğun günlerce uyumaz gaz mahveder çocuğu dedi zaten gaz sorunu da var. Kendim gaz yakacak hiçbir şey yemiyorum 2 aydır sadece çorba makarna. Ama şimdi dayanamadım yedim ayıklayıp.ardindan bir bardak kimyon kaynatıp içtim çok gaz yapar mı çok pişman oldum yediğime :(((((

10 Cevaplar

0 oy
tarafından
İnşallah hiç bişey olmaz kuzum 
-Reklam-
0 oy
(2,758 puan) tarafından
Canım elma yağı kullan gaz için alt komsum kullanıyo hemen gazı çıkıyo bebeğin bende doğum yapım kullancam ebe kullan dedi
(406 puan) tarafından
Nasıl kullanılır canım
(1,828 puan) tarafından
Karnına ve ayaklarının altına masaj yapar gibi süreceksin
(2,758 puan) tarafından
Aynen arkadaşın dedi gibi canım
tarafından
Cok tehlikeli sakin kullanma elma yagi falan
(2,758 puan) tarafından
Bana ebem kullan dedi bişey diyemem
0 oy
(15,365 puan) tarafından
Ya o kadar kısıtlamayin sonuçta emziren anneni  de yemek yemeğe ihtiyacı var sen yesen de yemeden de gazı olacaktır.

Ben 3 ay kuru fasulye yemedim ama bebeğimden gizlisi yoktu.

Demem o ki ye hatta kimyon katarak ye çünkü emzirirken vitamini de eksiltmememiz lazım aşure de bol vitamindir pişman olma afiyet olsun 
0 oy
tarafından
Hic bsey olmaz cok güzel de süt yapar :) ben 40 günlükken yemeye başladım kurufasulye nohutu. Sende yavastan alıştır üstüne kimyon ek ye alışsın 
(406 puan) tarafından
Valla ne bileyim inşallah çok artmaz gazı yedikten sonra hemen kimyonlu rezene ictim ama
0 oy
tarafından
canim cok fazla stres yapiosun inan bu yaptigin stres o yediğin şeyden daha cok zarar verir belki.sutune o kadar da takilma derim ama yine de kontrollü dikkatli beslen
(406 puan) tarafından
Evet gaz yapacak hiçbir şey yiyemiyorum 2 aydır ama canım burnuma geldi şekerim felan düştü yedim ne yapayım
0 oy
(55 puan) tarafından
Canım benim kayınbabam bana laf ediyordu mercimek yedin gaz yaptı çocukta bir dahaki sefere sana sorarım diye laf sokardım lohusa halimle aç acına dolaşırdım ortalıkta sofraya otururdum onu yeme gaz yapar bunu yeme gaz yapar ne yiyeceğimi şaşırdım e kaynana mübarek kaynana demeyi biliyorsun o zaman ona göre yemek yap.sonra gittim anamda kaldım annem ye hepsinden dedi resmen cana kana geldim dört aydan sonra da gaz denen bir şey kalmadı çocukta zaten :D şekerli onların gazı kalmamıştır canım çünkü önce hasliyorlar sonra onların suyunu suzuyorlar bir şey olmaz Allah'ın izniyle 
(406 puan) tarafından
Aynen yaaa o yüzden stres yapıyorum ya bende hemen ne yedin gaz yaptı diyorlar... İnşallah yapmaz gaz onlardan çok çocuğun acı çekmesine canım dayanmıyor :/
(55 puan) tarafından
Ay bana da derlerdi ne yedin de bu çocuk böyle oldu. Sanki sanarsın 9 ay karnında taşıyıp doğurmuşlar bir anda kötü anne olursun. Olmaz Allah'ın izniyle canım. Hatta ben bebeğe bile vermiştim suyundan şifa niyetine içsin diye.
(406 puan) tarafından
Aynenn öyle ya deli oluyorum anne bebeğinin acı çekmesini ister mi hiç... Olur olmaz bilmişlik yapmaları yokmu zaten...
(55 puan) tarafından
İşte bana senin için hiç mi yanmıyor falan demişti kaynanam bebeğin gaz sancısı olmuştu 17 günlükken oturup kendisi aglamisti ben ağlamadım ya hemen hiç mi için yanmıyor nasıl dayanıyorsun sen demişti çok zoruma gitmişti illa ağlamak mi lazım ki ben orada çocuğuma bir faydan olmadıktan sonra ağlasam ne aglamasan ne... Zaten çocuk ağlıyor bir de bende oturup ağlamadım diye öyle demişti şimdi yeri geldi mi hatırlatıyorum
(406 puan) tarafından
Sinir sey.... Bizimki de topuktan kan alırken ağlamıştı ama gözünde bir damla yaş yoktu bana nasıl dayanıyorsn sen demişti hep duygu sömürüsü yapıyor bogasim geliyor
0 oy
tarafından
Vala ben kendimi hiç kısıtlamadıö her şey yedim öyle gaz sıkıntımız olmadı 

Afiyet olsun çok da güzel süt yapar aşure 
(406 puan) tarafından
İnşallah bizde de olmaz canım benim ya
tarafından
Bu kadar şey etme Kız bol bol sütün olacak işte
0 oy
(354 puan) tarafından
Bu kadar evham yapmayın ya süt yapar hemde elma yağı alın aktardan ayaklarını göbeğini yağ ile ovun masaj yapın ben öyle yapıyordum gaz yapmasın diye bişey yemeyecek misiniz oda sizden besleniyor ama yemeniz lazım
tarafından
dikkat et kokusu ağır topuklarına bir damla yap gobegine zeytinyaginile masaj yap canim
(354 puan) tarafından
Ben ayaklarını topuklarına göbeğine 2 3 damla döküp masaj yapıyordum canım sabah akşam yapıyordum ben
tarafından
fazlasi zararli diye biliyorum canim o yüzden bende yspiyodum dedigim gibi zararli dediler bıraktım
(354 puan) tarafından
Bana hemşire bir yakınım söylemişti canım oda kullanmış ben zararlı olduğunu bilmiyordum
tarafından
bi arkadaşım dedi banada sorayim emin olayim nerde okudugunu paylasayim burdan çok çektik gazdan bizde insan herseyi deniyor
0 oy
tarafından
gazli bebek her türlü o gazi cekiyor canim kahvaltıda sadece salca ekmek yiyordum gaz olmasin diye ama bebegim gazdan mafoldu

tutupta bir tencere yememissin ya bisey olmaz süt olur

bide nohuti fasulyeyi haslayip koymustur cok gaz yapmaz heralde
0 oy
(465 puan) tarafından
sakinan goze cop batar bukadar kasmayin gazi olan cocuk ne yprsan yp oluyo bukdr ustune dusmeyin

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 235 göst.
8 Mart 2024 Aile kategorisinde Mh. 2606mt (72 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 64 göst.
3 Ekim 2023 Diğer kategorisinde misafir5 (208 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 210 göst.
15 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Bizimkz12 (2,014 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 200 göst.