0 oy
1,221 göst.
Diğer kategorisinde (640 puan) tarafından
Hanımlar kaynanam bebeğe yün yatak yorgan ve yastık yapmış. O kadar uğraşmış sağ olsun da yorgan beşikte 2 ye katlanıyor anca sığıyor. Görümcem de arasına koyarsınız çocuğu dedi. İlk çocuğum olacak nasipse. Bebek yorganın arasına konulur mu tost gibi? Ve kocaman bir yastık var yani bebeği koysam oturur pozisyona gelir. Şimdi ben normal ortopedik yatak alsam çocuğa uygun örtü alsam görüntülü aradığında bozulacak. Kırmadan nasıl açıklama yapabilirim bir de şuan onlar her şeyi biliyor ben cahilim gözlerinde. Her gün araştırıyorum ama arayı bozmak da istemiyorum akıl verin 

60 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Bebek arasına koyulurmu aboo kafayı siyirmislar biraz büyüdüğünde yere yatak yaparsın onla canım besige başka al sen
(137 puan) tarafından
Bende kadin şaka yapmış arasına koy felan ciddi olduğunu sanmıyorum ben..
(12,486 puan) tarafından
Yok yok doğrudur benim kaynanam da öyle yapmıştı birlik otururken yorgan beşiğe sığmıyordu 1 kat altına 1 kat üstüne seriyordu bende bilmiyorum tabi ilk çocuk ama çok tehlikeli yüzüne geliyor sürekli yorgan
(137 puan) tarafından
Yeni doğan çocuk yorganı ne yapsın hic anlamıyorum. Cocuk bunalır bir kere bebekler bizim gibi degil ki çok sıcağa gelemiyorlar ‍♀️
(12,486 puan) tarafından
Eksi topraklar ne gördülerse onu yapıyorlar onlara da kabahat bulmuyorum ;)
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Yün çok sağlıklı bebeğin için yastığı kullanma kalsın yorganı da annen yapmayı biliyorsa bebeğinin yatağına göre kucultsun kullan 
tarafından
Boğulma riskinden dolayı sanırım
tarafından
Evet alerjik durum da olabilir
(345 puan) tarafından
Alerjik oldugu icin uzun sure kullanimda nefesini tıkayabilirdi dedi yastik sadece besigin kenarnda duruyordu uzerine yatirmiyordum ama h ay van alerjisi oldugu icin icindeki yün rahatsz etmis cocugu
tarafından
Olabilir bebekler hassas oluyor genelde benim bebeğimin pek bı hassasiyeti yktu çok şükür bebeğin durumuna göre temkinli davranmak gerek ben fikir verdim annesi araştırır en doğru neyse onu yapar
(345 puan) tarafından
Tabi ki her bebek ayni değil ben sadece fikir olsun temkinli davransin dye soyledim en azndan basina boyle bir sey gelirse bilgisi olsun biz bilmedigimiz icin hastanede bir cok sey soylediler cigerlerinde sorun var vs. Diye baya korktuk dktor doktor gezdk snra alerjisi oldugunu ogrendik
+1 oy
tarafından
Yun zaten suan ona zararki bide arasina koymak nedir ya 3kilo bebeyi yastigida kullnama ayir biyere zaten ilk aylar yastiksiz yatacak 
tarafından
Anladım bebeğim
tarafından
Opuyom ozaman ❤️☺️
(2,194 puan) tarafından
Canım yastık falan bebek boğulur Allah göstermesin bime falan reflü yatakları geliyor eğimli çok kullanışlı oluyor 3-4 ay eğimli bel destekli onlardan al rahat edersin ilk aylar hep onda yattı bebeğim çok rahattı yastık 2 yaşına kadar uzmanlar önermiyor 10 aylık bebeğim hala yastık kullanmaz bilgin olsun yorgan da o kadar kalın birşeye ihtiyaç olmuyor çok soğuk olursa uyku tulumu alır giydirirsin gülle gibi yazık bebeğe o kadar kalın yorgan örtmeyin
tarafından
Katiliyrum ☺️
(1,097 puan) tarafından
Ablam ne diyosa o :)
0 oy
(93 puan) tarafından
Zaten 2 yasa kadar yastik kullanilmasi onerilmiyor. Aradiginda da kirlendi dersiniz bilemedim bu kadar israrci olmalari nedrn yani birakin da istedigimiz gibi buyutelim :) 
0 oy
(13,804 puan) tarafından
Yastik kullanilmaz daha onu kaldir. Yorgan o kadar büyükse kullanma. Çocuk arasinda kalsa kendini kurtaramaz yoksa. Bebeğin hareketlenince yere ser yorgani onun üstünde oynasin. Büyünce kullanirsin. 
0 oy
(866 puan) tarafından
Benm beşiğede büyük geliyordu bende yorganı 2 ye katladm lastikli çarşaf geçirdim 1 yaşına kadar öyle kullandım,imdi park beşik aldık yaz olduğu için bazasını kullanıyor kışın tekrar yün döşeğw geçicem sıcak tutar 
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Park beşikte yatak üstüne serdim yorganı bebeği içine koydum üstüne de kışlık battaniye örttüm ki çok soğuk bir şehirde kışın doğmuştu bebek. Gayette yetti yastıkta iki yaşına kadar kullanmayın diyorlar ben hiç kullanmadım kaynanamın sürekli yatır ben yatırdım demesine rağmen 
0 oy
tarafından
Banada yaptı yastığı kullanmadım ama yorgan hayatımı kurtardı o derece evim gece buz gibiydi bende besinin içinde ikiye katlayıp koyuyordum bebem kendini çok huzurlu buluyordu şuan 2 tane yun yorganı var kışın olunca gene kullanacağım bebekler çok çabuk üşür yün yorgan onların ısısını koruyor hem daha yumuşak oluyor 
0 oy
tarafından
Oğlum 3 ay sonra Allah izin verirse 2 yaşına girecek daha hiç yastıkta yatirmadim omurga gelişimi içinde yatırılmamasi gerekiyor diye biliyorum. Yastığı kesinlikle kullanma 
0 oy
(12,486 puan) tarafından
Yeni doğan bebeğin yattığı yer hafif sert olmalı zaten doğum yapınca hastanede  bebeği koydukları şeyi görünce anlarsın ne demek istediğimi onların yaptığı yorganı yastığı kaldır çocuk büyüyünce kullanırsın güzel bir dille anlat yada doğum doktoru böyle böyle Bi yerde yatır yatağı şöyle olsun falan dedi de alınmazlar belki öyle 
0 oy
(1,944 puan) tarafından
Bir yasindan sonra kullanacagim dersin sonra unutulur zaten 4 5 yaslarinda da yorgani kullan sicak tutar
0 oy
(5,808 puan) tarafından
Yün ve pamuk kullanımı önerilir bebekler için ama benim oğlum kışın doğdu kombiyi kökledim yorgan kullanmadım çünkü yeni doğan için yorgan tehlikeli.. Bence anne beşiğe büyüktü sardım kaldırdım seneye düzgünce kullansın diye çok beğendik eline emeğine sağlık dersin 
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Fındık kadar çocuğu yorganin arasına koymak nasıl bir mantık ya yeni doğan  bebeğin sert bir zeminde yatması lazım ve hafif meyilli şekile yan yatırman lazım yün yumuşak olur içine gömülür olmaz yani büyüdüğünde odasını ayırdığın zaman kullanırsın onu sen düzgünce anlat yeni doğanın nasıl bir yatakta yatması gerektiğini anlarda anlar anlamazsa da paşa gönlü bilir 
0 oy
(1,372 puan) tarafından
Ne kadar alttan alirsan o kadar tepene binerlerr simdiden boyle yapiyorlarsalar cocuk dogduktan sonra ne yaparlar merak etmiyorum cnku biliyorum sen hep cocugunun 2 .plani olacaksin gibi davrancaklarr oyle bebegi ortasina koyupta yatirmak olmaz bakma sn onlara pamuktan yada yun den besiginin ölçüsünü al yorgancilarda kilif diktir yun u yada yorgani guzelce icine koy üzerine örtü ört bebek zaten dogar dogmaz yastiga yatirilmaz ha senin icin rahat etmezse e bebeklerde hepten ince yastiklar var inceceik onu koyarsin cocugunun basinin altina uzerine battaniyeler oluyor civilde var onlardan ortersin bebekler için hemde besige de uygun boyu falan 
0 oy
(307 puan) tarafından
Bnce beşige göre yatak yorgan al onun yaptgnı da yerde yatarken serersin üzerinde yatar yuvarlanır oynar 
0 oy
(1,918 puan) tarafından
Banada verdi yesil bibyorgan aralikta dogum yapmama ragmen kullanmadil yorgani duruyor oyle
0 oy
tarafından
Şimdi olmasasa buyunce çok işine yaracak
0 oy
tarafından
Valla cocuk aşağı kaysa dönemez Allah korusun nefes alamaz sakın öyle koyma . Söyle çok kalın ve doktorlar daha önermiyor yastık vs de küçük al yorgan falan
0 oy
(2,194 puan) tarafından
 beşiği alırken içinde yorgan yatak yastık vs hediye geldi desen anne seninkini de kullanıyorum da havalar soğukken der geçersin kendin alırsın bize gerçekten beşiğin içinde yorgan yastık vs set de vardı ama onlar inceydi kullanmadık süs için gibiydi hazır besikle geldi yorgan seti desen birde evler artık sıcak oluyor uyku tulumu var birde bebeklere yün yorgana gerek yok ben bile yataman küçücük bebek nasıl yatsın yün yorganla bime falan bebek yorgan setleri geliyor canım takip eder alırsın uygun oluyor 
0 oy
(985 puan) tarafından
Keşke benim kaynanamda düşünüp yapsaydı da ben kullanmasaydım.  Kıymet verip yapmış muhakkak kullanacağın bir zaman olur . Ben oğlumu yastıkta hiç uyutmadım ki 2 yaşına kadar da iyi değilmiş sadece ilk 1 ay basinin altına muslin baytaniyeyi 2 kat yapıp koydum olurda kusarsa geri kaçmasın diye . Ama kışın yorganı kullanabilirsin kaynanan düşünüp yapmış ona teşekkür et ve beğendiğini söyle ilk zamanlar olmasada ilerleyen zamanlarda kullanacağını söyle o da anlayışla karşılayacaktır.

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 10,099 göst.
0 oy
4 cevap 65 göst.
17 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Fatma1112 (285 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 118 göst.
16 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Eslemsareee (14 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 278 göst.
6 Şubat 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,338 soru

11,324,309 cevap

34,775 kullanıcı

...