0 oy
10,135 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Yün yorgan yastik yapmiş 6li takim gecenlerde açtim baktım kil çikiyor agzimin icine kadar beyaz beyaz geri gnderdim yok çikmiyor dedi ama evi bi görseniz heryer çamaşirlar kıl oldu hep yalan da sylemiyorum sanki beyenmemisim göndermisim gibi oldu eve geldi göndermeden önce yatak odama girmiş kontrol ediyor örtüyolarmı die örtüĺüydu yatakta da ama topladim hepsini gönderdim o kullanmaya baslamış kaynatam da ağzindan kaçirdi agzima kadar kil oluyor kaldir onlari die ama kaynanam hala çikmadiği konusunda israrci bnde gördüm onun evide ayni olmuş ya bu çikanlar ne yün yorgan yastık hiç bilmem hayatımda grmedim

17 Cevaplar

0 oy
(7,441 puan) tarafından
Kalitesiz yün mu demekki yunnyorgan çok sağlıklı ama yünü gerçek olacak onlar hiç çıkmıyor 
tarafından
Bilmem uzun uzun kilmi onlar ya
(13,202 puan) tarafından
Kendimiz kırptık biz yünümüzü ondan diktik çıktı mı çıkıyor canım astarı dikerken pamuklu olmaması lazım heralde. En güzel nevresimimi mahvetti benim yorganım da.
-Reklam-
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Evet canım çıkar oğluma yapmıştı kayınvaldem çift yüz yaptım 
tarafından
Hepsindemi öyle yünlerin ki
0 oy
(2,332 puan) tarafından
Ay nefret ederim yün yorgan ve yastıktan. içinden çıkan kıllardan dolayı annemin ve kayınvalidemin verdiği yorganları falan kullanmıyorum onların yerine elyaf kullanıyorum 
tarafından
Bende elyaf kullaniyorum ama esim seviyor rahat ediyor alismis ama isde kil oldu heryer bi cikarmayla
0 oy
tarafından
İki tane kılıf taksan da o yun o şeyden çıkıyor canım oturana kadar sonradan kullanınca çıkmıyor benimde annem yaomisti yastık yorgan bide yeni hali almıştık görsen ev sanki 10 çocuklu karının evi gibiydi heryer kıl yün anca bir sene sonra geçti hepsinin kılı tozu ama çok zor ya yün le ugrasmak
tarafından
İğrenç ama rahat işde:)
tarafından
Aynen kışın da sıcak tutar biraz idare edecek artık sonra geçiyor canım çift kılıf tak biraz azalınca hiç hecmez o zaman
tarafından
Verdim geri kendi kullaniyor hep silkelemiş ben burda nerde silkeleyim apartmandakiler beni yer elektrikliyle almis falan banada öyle yapip göndereydi ne vardi
tarafından
Yeni yaptığı için öyle olabilir canım kendi kullansın işte çıkmıyorsa
tarafından
:)))tesekkürler
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Sakın yıkamadan kullanma, yüzünü yıkamadan takmışlar bizimkiler de aynı senin hesap ama Allah'ım, tuvalete varana kadar kıl oldu her yer. Yemeklerden bile çıkıyodu artık. Arındırana kadar neler çektik sana anlatamam, 2 sini gönderdim köye tekrar ilinip yıkanacakmış, yoksa halı yıkamaya verecektim
tarafından
Ben verdim yorgan yikatmaciya ayip olmasin göndermeyim die ama daha beter çikti
(5,492 puan) tarafından
2 si daha duruyo onları yıkamaya verecektim bende, evde 20 kedi besliyomuş gibi olmuştu resmen, yününden sanırım annemin evinde de hep yün kullandık ama hiç öyle olmamıştı
tarafından
Galiba kendi kullandiklari öyle deil kalmaya gittigimde çikartirdi farkli demekki bunlar
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Ona bı kılıf yaptır üstüne de yorgan kolifi tak öyle kullan
tarafından
İğrendim daha yün eve sokmam
0 oy
(1,165 puan) tarafından
Canım yorganı dökerken yorgan yüzünü kalitesiz alınca kılları dışarı cikiyo. O yorganlarin tekrar Yorgancı ya götürülüp yüzlerinin değişmesi gerek malesef. 
0 oy
(1,094 puan) tarafından
Yorganın yastığın dikildiği kumas kalitesizse cıkar. Sık dokumalı kumas lazım onlara. 
0 oy
(863 puan) tarafından
Bende kullanıyorum canım ama hiç öyle bir sorun yaşamadım 
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Hakiki kendi kırptığımız yünlerden yorgan yaptı annem dünyanın parasını verdik hevesle ceyize nevresim aldık en iyisinden her yanını sarmış yün. Kendi çeyizimden. Çıktı mı çıkıyor. Bolca astar nevresim geçirmen lazım aslında en sağlıklısı onlar. 
0 oy
(266 puan) tarafından
O yünlerden nefret ederim ya benim hepsi taranmış elyaftan daha yumuşak valla 
0 oy
tarafından
Hayır kuzum yünden degil ustundeku beyaz kilif varya mitil deriz biz o incedir ondan cikiyordur kalin olanini al gecir oh mis olur hic cikmaz ben hep yün kullanirim
0 oy
(1,073 puan) tarafından
Demekki hazir yün canım çünkü gercek yün cikmaz ve iç kumaş ta iyi olmayabilir 
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Çıkar canım bı yikamak lazım illa kullanmaya devam etcem dersen sağlıklı ama öyle bı sıkıntı olablr 
0 oy
(554 puan) tarafından
Cnm yunde sorun yok çektiği kılıftan sorun var kalitesiz kullanmış benim kullandığımda yün hiç öyle olmadı yastıkları ikili çektim biri astar diye diğeri taç markalı yorganimda öyle hiç öyle kıl sorunu yaşamadım 
0 oy
(2,596 puan) tarafından
Benimkilerin hepsi yündür ama tek tük çıkar ki zaten şeltenin üstüne yüz örtülür. Sizin sadece şelte ise çıkması çok normal. Ama üstünde bir örtü daha varsa çıkmaz kolay kolay
0 oy
(48,690 puan) tarafından
benim yune alerjim var kaynanamin verdiklerini verdim geri alicam dedim ama almicam ☺️☺️☺️

İlgili sorular

0 oy
60 cevap 1,232 göst.
24 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Kuzeybebesi (686 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 428 göst.
19 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 203 göst.
6 Haziran 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde Cerencim35 (402 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 1,287 göst.

380,109 soru

11,379,122 cevap

34,864 kullanıcı

...