+1 oy
601 göst.
Aile kategorisinde (446 puan) tarafından
7 ay oldu dogum yapali. Ama hamileyken basladi birlikte olmamalar. Hala devam ediyor. Bilmiyorum Istemiyorum. Bebekten bi bilmiyorum. Cok yoruluyorum. Sabaha kadar saat başı uyaniyor. Uykumu alamiyorum. Az önce bile hastaligim yeni bitti geldi sarıldı bende hala tel ile ugrasiyorum. Dur bi bisiye bakiyorum dedim kizdi gitti. Uff yeter artik dedi gitti. Bende hakli dedim tam yanina gideyim gönlünü alayım dedim iceri girdim bebegim uyandi. Onu tekrar uykuya döndürene kadar eşim uyudu. Dogumdan sonra ona ilgim alakam azaldi. Tavir yapıyor kiziyor nblim emzirdigim icinmi isteksizim. Aylarca olmasa olmasin derim. Ne hazirlanmak ne süslenmek istemiyorum. 7 aydir disar cikmadim durmaz diye iyice psikolojim bozuldu Bu 7 aydada sadece o istedigi icin olmuştur. Ne yapayim yardim edin

15 Cevaplar

0 oy
(2,451 puan) tarafından
Canm bizim sana yardımımız olamaz..  

Yanlış yapıyorsun eşine çok isteksizsen ilaç falan kulan
(446 puan) tarafından
Biliyorrum yanlış onunla dertlesip konusmaktansa gidip cocuk uyumusken uyuyayim diyorum
-Reklam-
0 oy
(395 puan) tarafından
Valla bende de öyleydi hormonlarınla alakalı sağlık ocağınla görüş sana vitamin enerji verebilecek birşeyler yaZsın 
(446 puan) tarafından
Gidip ne diyecem ki doktora
(395 puan) tarafından
İkdidarsızım de
tarafından
İktidarsizim mi? Asdasd iktidarsızlık erkeklerde olur, kadınlarda olmaz. İsteksizlik var diyebilir
0 oy
tarafından
Canım bak doğumdan sonra normaldir ... ama senin de baya uzun sürmüş.  Bak anneyiz evet anne olmak zor uykusuzluk zor ama biyandan da eşinle mutlu olmana bakacaksın. 

. Yani nebikim çocuğunu uyuyunca git güzelce süslen falan... illaki o iş için değil ona sevdiğini hissettir ben yorgunum ama seninle de ilgilenirim imajını ver... en azından omuzlara masaj falan işte yani.. kendini yorgunluğa bitkinlik alıştırma... annelik ve eşliği birbirine karıştırma yoksa aranıza mesafe girer. Sen her zaman taze tut saygınızı sevginizi.
(446 puan) tarafından
Yani mantikli oyle yapayim tsk ederim
tarafından
Bak canım benim uc tane ama sanki daha da bağlandım ona . Nebilim  o yokken uyku tutmuyor,  bilmiyorum eskiden böyle değildim ama . Hani akıl veriyor gibi olmayayım ama bugünlerin tadını çıkar çocuk çoğaldıkça hersey daha da zor oluyor
tarafından
Rica ederim canm ne demek
(446 puan) tarafından
Ben suan herseyi gözünde okadar buyuttum ki cocuga düştüm. Onu boşladım. Oda 3linden geleni yapiyor üzülmeyeyim hava alayim dışarı çıkayım diye. Ama nafile bende tık yok. Istek kalmamış sanki halbili daha 1.5 senelik evliyim
tarafından
Sen dediklerimi yap gerisi gelir zaten canm . Hersey bianda olmaz ama yavaş yavaş kendini ilgi göstermeye alostir. Unutma biseyo nekadar kendinden uzaklaştırirsan  ona okadar alışırsın ve bu senin yaşam tarzın oluvermiş bi bakmışsın.  O yüzden güzel şeyler yap ki k güzellikleri alışkanlık edin
0 oy
(913 puan) tarafından
Valla çok pisman olursun ileride sonra çocuğuna herseyini bağlayıp sıkıntılı bi ebeveyn olursun. Bian önce kendine gelmelisin ben hamileyim ve asla sadece çocuğum demiyorum çocuğumun iyi olması icin ailemin sağlıklı olmasi lazim esimin duygulari düşünceleri de çok çok önemli 
0 oy
tarafından
Bazı kadınlarda böyle oluyormuş. Eşlerinden soguyorlarmis. Bendede tam tersi olmuştu. Hamilelikte de dogum sonrasındada istek çoktu
0 oy
(328 puan) tarafından
Bence bu tamamen yeterli dinlenememekten kaynaklı. Vücut yeteri kadar dinlenmedigi için strese giriyor ve haliyle yemek yemek, kendine bakmak gibi şeyleri de istememis oluyorsun. Bunu dinlenerek asabilecegini düşünüyorum. Bir şeylerden vazgcerek. Mesela bebeğin bir saat uyuyorsa başka iş yapmaksızın dinlenmeye çalış. Birkaç günü kendine ayir baktın yine degisiklik olmuyor o zaman farklı aksiyonlar alman gerekebilir 
(446 puan) tarafından
Dinlenemiyorum dogrusu bubaralarda dis sorunu var uyumuyor sabaha kadar yarim saatte bir kalkiyor. Yemek yiyemiyorum. Nasil sut oluyor bilmiyorum ALLAH yapiyor artık. Yani 47 kiloya düştüm dogumdan once 49 50 falandım oraya buraya kostur hepsini yetistir derken uyuyamiyorum bide yarim satte bir kalktıgı için uykum kaciyor. Uykum geldigi zamanda o uyanip uyumamaya direniyor
(328 puan) tarafından
Normal valla. Yeterli yemek yiyememek dinlenememek hele o uyku olayı insanı mahvediyor. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Sabahtan beri bende deliriyorum. Kurcalamadik dokmedik yer bırakmadı. Erkenden ayağa dikildik. Artık sandalyeleri yere güm güm vuruyor sürüklüyor. Aşağıdan biri çıksa gelse noluyo dese ona saldırcam artık o raddeye geldim :D hem de hamileyim 6 aylık. Daha gücüm kalmadı gibi hissediyorum. Seni de çok iyi anlıyorum inşallah geçecek bu günlerde.
(446 puan) tarafından
Allah yardımcımız olsun
0 oy
(85 puan) tarafından
Git  uyandır erkek ler sever böyle şeyleri (benimki hariç çaktırma) biraz çilve yap belki böyle yaklaşınca isteğin artar 
0 oy
tarafından
Çoğu kadında eş olmaktan bı an anne olmaya gecince olabiliyor ama yanlış. Tamamen çocuğa odaklanıp eşinle ilgiyi kesmek olmaz. Sende ilgi göstermek için çabala yani bilmiyorum artık nasıl olur ama cinsellik bittiginde evlilik baya yıpranır malesef doğanın kanunu. Evet çocuk ile ilgilenmek zor ama doğum yapalı yedi ay olmuş baya zaman geçmiş hâlâ olmaması normal değil 
0 oy
(12,856 puan) tarafından
7 aydır dışarı çıkmamak bebeğiniz için çok kötü bir durum annesi yanındayken durmasa ne olabilir ki doğumdan sonra bazen isteksizlik olabiliyor bende yaşıyorum maalesef 
0 oy
tarafından
Bu şekilde evliliğin dinamigi bozulur. 
0 oy
tarafından
Eşinle konuşmalısın böyle gitmez
0 oy
(979 puan) tarafından
Bnde öyleyim 10ay oldu daha yeni toparliyorum ki ikici dgum birde yani... Nrmal durum eşinde anlaysli olsn brz
0 oy
tarafından
Benim ikinci kızım çok huysuz 1 yaşında klozette tuvaletimi yaparken bile meme emiyo o kadar yani. Ama dışarda daha mutlu bebekliğinden beri. Karnını doyur giydir bebeğini dışarı çık arada deniz kenarındaysa yaşadığın yer deniz havası al yoksa bi parka git. Kendini mutlu et. İstemesende bebeğinin uyuduğu zamanlarda kocana sen yaklaş yakınlaşma olduça istek geri gelicek merak etme
0 oy
tarafından
Eşin de yardımcı olsun. Emzirirken isteksizlik normalmiş galiba hormonlardan dolayı. Ama seninki fazla sanki yorgun oldugun için bence önceliklerin farkli dra git,düzenli uykunu al, eşin sana ev işlerinde ve bebek bakımında yardımcı olsun zamanla düzelir galiba.  
0 oy
(1,736 puan) tarafından
Bu kadar uzun ara verdiğin için istememen normal

. Yorgunluktan bi an önce uyuyayım diyorsun ama eşininde gönlünü yapman lazım. He illa birliktelik değil, mesela çocul uyuduğunda git yanına bi sarıl, çok özledim seni ama bu Yorgunluk beni mahvediyor. Seni istemediğimi düşünme sakın de. Hem eşin memnun olur hem için rahat eder. Böylw böyle sende açılırsın, bi başlasan yaklaşmaya gerisi gelir. 
(446 puan) tarafından
Deniyecem tsk ederim

İlgili sorular

+2 oy
25 cevap 1,325 göst.
29 Mart 2024 Diğer kategorisinde Gulchan1-12 (39 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 672 göst.
0 oy
10 cevap 626 göst.
25 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Esmeee (108 puan) tarafından soruldu
0 oy