0 oy
666 göst.
Diğer kategorisinde (316 puan) tarafından
Hayırlı cumalar arkadaşlar uzun süredir Bu  Forumu takip ediyorum herkes içini döküyor Ben de bugün hesabı açtım içimi dökmek istiyorum En azından rahatlarım Kimse beni anlamıyor Umarım Sizler anlarsınız.

6 şubat depremde  kaynanamı kayınpederimi görümcemi kaybettik Ben eşim ve Oğlum Adıyaman'da depreme yakalandık çok şükür hayattayız bir şekilde kurtulduk eşim Maraşlı ailesi maraş'taydı direk duyduğumuz gibi Maraş'a gittik depremin 4 günü cenazemizi bulduk ve gömdük ondan sonra kayınpederimin köyde inşaat halinde bir evi vardı eşim onu yaptırıp tayinini memleketine çekip Maraş'ta yaşamaya başladık 2 ay önce, 2 tane Kaynım var biri evli biri bekar evli olan 8 ay önce evlendi onlar da İstanbul'da yaşıyorlar.

İstanbul depremi olacağı için Ev sahipleri onları evden çıkaracakmış Ev sahipleri Şubat ayına kadar onlara vakit vermiş. Kendileri de ve eşim Ne yapıp edip kaynımı buraya çekmek istiyor Birlik yaşamaya mecbur bırakıyor eşim Annemi babamı kız kardeşimi kaybettim onları da kaybedemem gerekirse seni boşarım ama kardeşlerimi senin için atamam ben kardeşlerini atmasını söylemiyorum sadece Birlik yaşayamayacağımızı söylüyorum kaynım da eve ortak gibi davranıyor evin altına 3+1 ev yapılabilecek durumda ve evini kiraya vermek isteyen TOKİ evlerinden kaynımın bir arkadaşı var. Ben babamın evindeyken eltim Maraş'a gidersen haberim olsun Ev temizliğimi annemi yollayacağım dedi Ben de ben halledeceğimi söyledim kimsenin elimin ayağımın içinde olmasını istemedim çünkü namahrem diye bir şey var eltim de evde biz de yaşayacağız Ne bu konuşman dedi bana kötü bir şey söylediğimi de düşünmüyorum. Kalkıp kaynımı arayıp dolduruşa getirmiş Kaynım bana sen haksızsın dedi ben de sizinle yaşamak istemiyorum dedim Bu da yaşamak istemiyorsan babanın evinde kal dedi sonra ev bizim dedi Oysa ki benim altınlarımı satıldı 250 milyara yakın bir Altınım var dile bile getirmedim bu saatten sonra asla lafımı esirgemem.

Eltimin ailesi cenazeye gelmedi Üstelik 10 dakikalık bir mesafe varken benim ailem Bitlis'ten Maraş'a depremin olduğu gün geldiler Onların da Ailesi gelebilirdi Üstelik Ben aileme gelmemelerini söyledim Yollar çok kötüydü onlara bir şey olsun istemedik onlar Ona rağmen çıkıp geldiler 6 saatlik yolu 12 saatte geldiler İstanbul'a kaynımın evine gittik 10 gün orada kaldık muhtaçtık bir ev bulana kadar mecbur oraya gittik, kaynım sanki Evde Ordu var aldığım her şey çabuk bitiyor diye cümle kurdu aldırmadım. Sonrasında eltimin hal ve hareketleri hoşuma hiç gitmedi Bizi istemiyor gibi davranıyordu Bir iş yaparken bir yemek yaparken Oflayıp pofluyordu anladım ben rahatsız olduğunu gözümden o an düştü buraya geldiler bayramda Bir hafta misafirim oldular kapıları güm güm güm bilerekten vuruyordu tabaklarımı şakır şukur Mermere vuruyordu Ortada bir şey yokken ne diyor o hareketleri yapıyor anlam veremedim o da ayrı bir mesele.

Kusura bakmayın Biraz uzun oldu yarım yamalak anlattım Aklıma gelmeyen bir sürü mesele var o yüzden özetin çeyreğini geçtim sizce bu durumda ne yapabilirim?

21 Cevaplar

+2 oy
(2,355 puan) tarafından
Senin kocan adam olsaydı kaynın sana öyle bir laf edemezdi pis.lik yaaaa
(316 puan) tarafından
Daha ne  ki neler neler dedi eşim de beni haksız çıkardı
-Reklam-
+1 oy
(531 puan) tarafından
Ailenin yanına git bakalım eşini 1 Gun barindiracaklar mi o evde emin ol eşin kapı dışı edilir hakediyorda 
(316 puan) tarafından
Ne hali varsa görsün benden sonra ölse yansa umrumda olmaz
0 oy
tarafından
Otursunlar işte ayrı evde ayrıca kaynın namahrrmdir aynı evde olmaz kaynın da tam bir ş.erefsizmiş git babanın evinde yaşa nedir pis herif senin kocan da onub karısına namahrem ne i.t insanlarmış ya 
tarafından
Hiç mi birikimleri yokmuş ayrı ev açacak kadar
tarafından
İnsna kaynıyla aynı evde rahat edemez benim bekar kaynım benle 2 yıl yaşadı odasından çıkmamasına rağmen rahat edemiyordum ayrıca kendi yatak odamda da banyom vardı yine de utanıyordum
(316 puan) tarafından
Var olmaz olur mu ama gözleri bu evde baba malı diye sanırım
tarafından
Ama senin altınlarınla yapılmış kocan onuj payını versin para olarak yani
Parası varsa neden bir süre mecbur yaşayacakmışsınız kocan çok saçmalıyor bence asla kabul etme
(316 puan) tarafından
Kabul etmiyorum zaten de tutup eve getirir koyar eşim ondan beklerim
0 oy
(2,369 puan) tarafından
Esiyin arkanda durması lazım anneisni babasını kardeşini kaynetti diye iki kardeşiyle sen aynı evde yaşamak zorunda değilsin sen onu. Hayat arkadaşain anneyin evine git kız ozaman ne demek boşarim birbirlerine girerler ev üstüne ev olmaz. Bunu beynine koyması lazim
tarafından
Eşin m.al mı kendi paraları var diyorsun neden kendisi karşılıyor
tarafından
Benim eşim kadar malı yok derdim varmış
(2,369 puan) tarafından
Karsilasin hangi birgün karsiliyacak mantıklı düşün bı bacım ee hamile değilsen çocuk yaparsıniz ozamanda acısı diner hem hemde fazla gelir çocuğun masrafı onların kirası sende yavaştan ignelersin adamı işte çekilir oda ödemekten
(316 puan) tarafından
Baba malı diye herhalde ne bileyim benimde kafam basmıyor artik
(316 puan) tarafından
Toprak hilal. 1 oğlum var
0 oy
(3,056 puan) tarafından
Bu bana göre kabul edebilecek bir şey değil aynı şehire gelsinler ama aynı evde yaşamak ne alaka ? Zaten dinen de caiz değil ne sen kaynina ne eşin eltine mahrem. Peki birlik oturma istemesinin sebebi ne eşinin ? Yani deprem olsa Allah korusun sizin eve bir şey olmayacagi garantisi mi var eşinin ? Çok tuhaf gerçekten 
(316 puan) tarafından
Söylüyorum günah olduğunu ama anlayana
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Kusura bakma ama eşinde amma genismis ne işi var aynı evin içinde elin herifinin kayninda olsa elin adamı kayın ölümdur bir arada olmaz ayrıca madem altınların gitti eşine söyle benim altınlarımi yap ozaman de hakkını ara ama eşinle aranida bozmadan hallet bı şekilde eşin açık giyinmeni seviyorsa cinselliklede halladebilirsin biz kadınların en güçlü silahi bu tabi her erkek için geçerli değildir ama çoğu için geçerli 
(316 puan) tarafından
Benim eşim için pek geçerli değil sıkıntı yaşıyorum çok ne yapacağımı bilmiyorum
0 oy
(7,228 puan) tarafından
Eşinde bitiyor yine bacim o kabul etmese onlarda yüz bulamazlar ama
(316 puan) tarafından
Aynen de öyle
0 oy
(5,575 puan) tarafından
Birlik derken aynı evde mi yoksa altlı üstlü mü oturacak sınız ? Kaynının yaptığı son derece saygısızca bir şey ama maalesef bu cesareti kocandan alıyor kocana da biraz hak veriyorum zor bir durum ailesinden 3 kişi kaybetmiş normal olarak diğer kardeşlerini de yakınında istiyor ama bunun için de gerekirse seni boşarım denmez hayırlısı olsun inşallah hakkınızda

Bu arada Bitlisli misin 
(5,575 puan) tarafından
Bende Bitlisliyim neresinden sin ☺️

Üst üste kat yapsınlar o şekilde olmuyor mu altlı üstlü oturun
(316 puan) tarafından
Merkezden ama asilmiz mutki :)
Altta inşaat halinde daire şeklinde yapmış kayınpederim ambar olarak kullanıyorlar eve dönüşüyor yapın diyorum maddiyat yok bilmem ne diyorlar boş şeyler için kredi çekip yapabiliyor lar
(5,575 puan) tarafından
Senin eltinde de mi hiç akıl yok o nasıl kabul ediyo birlik yaşamayı
(316 puan) tarafından
Eltim ve kaynım akıl oyunu oynuyor yanımıza gelip ev mal mülk sahibi olup öyle ayrı eve çıkacaklar eşim uzman eşimden birikim yapmaya çalışacaklar herhalde benim eşimde saf kardeşleri için ölüyor
(5,575 puan) tarafından
Oooo içten pazarlıkçı desene
0 oy
(339 puan) tarafından
Bence böyle düşünmekte çok haklısın ben şahsen çekirdek ailem dışında kimse olsun istemiyorum evde herkesin bir özel alana ihtiyacı var sonuçta ama eşler bu konularda düşüncesiz davranıyor. Diğer meseleye gelirsek asla kimseye kendini ezdirme babanın evine git diyorlarsa ödeyin önce benim şu kadar altinimi gideyim de ne hadsiz davranışlar öyle sana karşı. Acıları olabilir çok üzüldüm ama kimsenin de bir kadına böyle davranıp birşeylere mecbur bırakmasına tahammül edemiyorum sakın alttan alma.
(316 puan) tarafından
Bende istemiyorum eltimin eşyalarıma dokunmasına tahammül edemiyorum
0 oy
(12,904 puan) tarafından
Olacak iş değil birlikte yaşamanız 

Eşine kararının net olduğun belirt boşanmak istiyorsan buyur kardeşlerinle yaşa diyeceksin  bakalım ektin ne kadar tutacak evde onu 
(316 puan) tarafından
Dedim ona hatta yengecin sana bakar ihtiyacını karşılar dedim sinirden
0 oy
(32 puan) tarafından
Bence kimse istenmedigi evde durmaz durmada  eskilerin bir sözü var "ev icinde ev olmaz" ki saygi yok ve kac yasindasiniz yani fazla cocuk yoksa ise girip çalışırsınız  ne gerek var dalli budakli olmaya eşin uyanik hersey yari yariya olcak anlasamiyorsunuz zaten o gemide yürümez  girin işe gerekirse sende gir caliş  yada 1+1 de otur huzurun olur en azindan
(316 puan) tarafından
Eşime diyorum ama boş teneke boş kafa anlamıyor algılar  kapalı
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Ooo herkeste seni postaliyor, kaynın eşinden güç alıyor belli o demiş gerekirse babasına gönderip sizi alacsm diye. Bence git, mahkemede mehirini iste verdiğin altınları geri al. Ev ev üstünde rezil olacan zaten. Kaynin mahrem sürekli derli toplu olmalısın. Evde kac banyo var gece karşılaşsaniz ne olacak , ? Eşin ailesinden olsun, eltin zaten bir müddet sonra eşini kovar. Rezil olduğu ile kalır. 
(316 puan) tarafından
Evet eşim zaten eşim istemezse zaten kimse bir yere gelemez
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Başınız sağolsun Allah rahmet eylesin  eşinin düşüncesi kaybetme korkusu kardeş sevgisi âmâ ksynın öle değil  eşine kızma  anne baba kardeş acısı çok zor sabır dıle eşinin yanında ol  dık dur kural koy  
(316 puan) tarafından
Amin canım allah razı olsun. Öyle yapmaya çalışıyorum ama 3 yıl oldu evlenelim hep.esim beni birşeye mecbur kılıyor
0 oy
(388 puan) tarafından
Aceba eşinin yerinde kaybın olsaydı eşin için karısını kovmaya kalkılır mıydı ayrıca onlar gelmeden git babanın evine burnu sürtüp mecbur senin dediğini yapacak ama onlar gelirse sen bişey yapmadan çok geç olur bu arada seninle boşanmaya kalkışırsa hayatının yanlışını yapar eltinle kaynın eşinin gözünün yaşına bakmaz bi süre sonra kavga döğüş bi bahaneyle kapının önüne koyar
(316 puan) tarafından
Umrumda değil gidersem şuurunu kaybetmis eşim ölenlere üzülüyorum evet ama ölen için hayatı bana zindan ediyor
0 oy
(4,986 puan) tarafından
Elin Melekte olsa birlikte olmaz bu bir 

İkincisi esin anne baba ve kardeşini kaybetmiş de bence kendinide kaybetmiş bencillesmis 

Bırak git demek kolay değil ama bence kocanın bu tavrına bırak git 
(316 puan) tarafından
Olmaz tabi. Kaybedecek birşeyim yok diyor eşim bırakıp gidecektim bırakmıyor beni
(4,986 puan) tarafından
Allah Allah niye git diyen kendisi
(316 puan) tarafından
Psikolojik sıkıntısı var gibi
(4,986 puan) tarafından
Bence kesin var
0 oy
(858 puan) tarafından
Ne akılsızlar ya kaynınla bir olup oturulur mu? Senin öz erkek kardeşin mi hiç mi düşünmüyorlar saçma sapan 
(316 puan) tarafından
Oturulmaz ben tesettürlüyüm dışarıda zaten tesettürlüyüm evin içinde de tesettürlü olmak beni öldürür sıcaktan ben evimde açılıp saçılmayacaksam yani
(858 puan) tarafından
Ya ben eşimin babasının yanında rahat edemiyorum adamın bir zararı yok ama bende tesettürlüyüm doğru düzgün oturup kalkamıyorum ve tesettürlü olmak da değil bence saçı olan bayanlarda rahat edemez netice de abim değil kardeşim değil
(316 puan) tarafından
Aynen öyle eşim de biliyor babamın evinde bile.rahat edemediğimi
0 oy
(7,928 puan) tarafından
Okudukça deli oldum yaa Allah sana sabır versin kusura bakma eşin tam bil mall Allah yardımcın olsun 
(316 puan) tarafından
Öyle bazen mallığı tutuyor maalesef
0 oy
tarafından
Ben eltinle yasamayi isterdim ama iyi insanlar kendi hallerinde oldukları için laf sokma vs olsa kesinlikle bende istemem ama bir ev varsa altlı üstlü oturulabilecek binada hayır diyemezsin eşinde bı yerde haklı kardeşini yakınında isteyebilir ama bu şekilde ifade etmesi çok ters olmuş 
(316 puan) tarafından
Bina değil köy evi altlı üstlü altı inşaat halinde yapıp oturabilirler hazıra konmak daha cazip geliyor
tarafından
Alt katı yapmakmi istemiyorlar direk sizin katami yerleşmek istiyorlar yani
tarafından
İdrak edemiyorum nasıl bı mantık aşağı katı yaptır otur ne öyle ev ev üzerine olurmu eşinde abartmış yani bı anne babasını kaybeden kendisimi illa aynı eve sokmak istiyor olacak şeymi hiç
0 oy
(966 puan) tarafından
Birlik derken aynı ev mi 
(316 puan) tarafından
Evet aynı ev
(966 puan) tarafından
Olur mu ya öyle şey hem kaynın var erkek bir kadın için uygun değil hem de senin eltin için de uygun olmaz bide kaynana evi olsa neyse ne alaka eltiyle kalmak çok saçma
(966 puan) tarafından
Kimse rahatsız değil yani herkes kabul ediyor bir tek sen mi karşı çıktın
0 oy
(1,009 puan) tarafından
Yazı çok uzun okuyamadım ama ev ev üstüne olmaz bunu bilirim sen yada eltin rahat gezmek istese olmaz eşinizle özel hayatınız kısıtlanır çoluk çocuk varsa yada olsa sıkıntı 
(316 puan) tarafından
1 oğlum var 1 yaşında eltim de hamile hiç istemiyorum kendisini
(1,009 puan) tarafından
Ooo çok sıkıntı olur vallahi o şekil ayrı eve çıkın siz yada o

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 370 göst.
0 oy
12 cevap 442 göst.
12 Eylül 2023 Aile kategorisinde Eymir (624 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 1,761 göst.