0 oy
684 göst.
Aile kategorisinde (261 puan) tarafından
Doğumdan sonra eşiyle farklı odalarsa uyumak normal mı. 39 günlük oldu dogum yapalı, esim başka odada uyurken ben çocukla ilgileniyorum uykusuz kalıyorum çok zoruma gidiyor. Işe de geç gidiyor erken kalkmıyor hafta sonları da izinli. Yoruldum uyksuuzluktan :(

66 Cevaplar

0 oy
(392 puan) tarafından
Ayrı yatıyorum 3 aydır bebek zorluyor zaten bide gece eşim horluyor uykuya dalamiyorum bu sefer sinirlerim bozuluyor bu yüzden yatmiyorum onunla
-Reklam-
0 oy
(2,226 puan) tarafından
Elhamdülillah uyumadık .
0 oy
(15,391 puan) tarafından
Ayrı odada uyumadik 1 kez hariç. Onda da oğlumu yanıma aldım. Çok ağlamıştı. Biz annesiysem o da babası. Çok ağır işi yoksa uykusuz kalınca kaza yapma durumu gibi şeyler yoksa uyusun aynı odada. Mesela adam uzun yol şoförüdür uykusuz kalmaması gerekiyordur ona diyecek söz yok. Ama sizin durumunuzda uyuyun aynı odada. Rahatsız olursa da olsun. Ama eşim geceleri top patlasa duymaz. Pek kalkıp da bakmadı o yüzden. Ben hep ondan önce kalktim
0 oy
(1,230 puan) tarafından
17 aydır ayrı uyuyoruz kızım çok uyanıyor eşim kaçıyor hemen :)Ama ağlarsa fln hemen gelir 
0 oy
(2,501 puan) tarafından
Şimdi den böyle yapıyorsa ilerde hiç bakmaz haberin olsun git aynı yatakta yat her uyandikca onuda uyandir anlasın nasıl oluyor iki gün uykusuzluğa dayanamicak
0 oy
(14,428 puan) tarafından

Hah bu gece son yarın kedi gibi gelir yanına o zamanda sen alma,işe gideceksin git yat de :D

(261 puan) tarafından
Dün gece aynısını dedim sakin gelme yanima o zaman ben almicam ki gerçekten yapicam bunu
0 oy
(881 puan) tarafından
Valla çok uyuduk ama kızımla diğer odada yatardı yani ikisinide bana bırakmamak için gidip diğer odada hem kızımı uyutur hem kendi uyurdu sütü isitilacaksa isitir uyuturdu çok sıkıntıya girecek olduğunda kaldır da derdi ama kaldırdığım çok nadir olmuştur ama ilk cocukta sabaha kadar birlikte sallar bakardık ikincide öyle olmadı ikisinin de ilgiye ihtiyacı olduğu için görev ayrımı gibi oldu 
0 oy
(916 puan) tarafından
4 aylık olduk hala ayrı uyuyoruz çünkü kızım kolik ve asla susmaz eşim bakamaz zaten sürekli memede duruyor ona da kızamıyorum adam napsın ben çalışmıyorum eşim asgarî ücrete çalışıyor bu sefer şımarıklık yapıp Yok ben anasıysam sende babasısın diyip uykusuz bırakamam adamı... sevgi bağı olduktan sonra hiç önemi yok ayrı yatmanın sonuçta bile isteye yapılan bir şey değil
0 oy
(1,021 puan) tarafından
Önce o uyusun diye yatak ayrılıyor sonra yavaş yavaş kalpler :( bende yaptım aynı hatayı ben çalışırken o iki sene evde yattı gıkım cıkmadı üzülmesin diye bazen 3 saatlik uykuyla çok gittim işe şimdi ben bebeğimiz için evdeyken once yataklar ayrıldı ve sonra bu gün hayatlar her zamanki gibi kavgasını etti gitti yattı ve sonumuz oldu farkında değil evden çıktık gittik haberi bile yok hava alanına doğru gidiyoruz bir kız arkadaşım vardı hiç evlenmedi  gel dedi toparlayana kadar davanı açana kadar çok zor gerçekten severek evleniyorsun işte bu diyorsun uğraşıyorsun büyük zorluklarla borçlarını ödüyorsun zor bir süreçten geçip evlat sahibi oluyorsun herşey güzel olacak yerde o şahıs bambaşka biri oluyor siz siz olun erkekleri çok şımartıpta bulunmaz biriymiş gibi hissettirmeyin  :( hakkınızı helal edin
(916 puan) tarafından
Kıyamam canım benim o hödük senin değerini bilmemiş bakma sen çok üzüldüm hakkında hayırlısı olsun inşallah
(261 puan) tarafından
Yaa kuzum vallahi üzüldüm şuan da sana inşallah hakkında hayırlısı olur. Seni cok iyi anlıyorum ve insanoğlunun başına herşey geliyor aslında bu sonu kendimiz hazırlıyoruz parça parça. Dediğin gibi kalpler soguyur en çok  da bundan korkuyorum. Doğum yaptığım da eşim gelsin sarılsın o kadar istedim ki bende hem yataklar ayrıydı evde de annemler vardı çok uzaktık. Böyle böyle ne olacak :( inşallah güzel şeyler dr seninle olsun güçlü ol
0 oy
(7,296 puan) tarafından
Yanliş yapiyorlar esimde aynisini yapti uyaninca geri uyutamiyorum diye kizim 2 yasinda hala ayriyiz ve ilk baslarda benimde tuhafima gidiyordu gelsin istiyordum dahada umrumda degil gelmesede olur bu saatten sonra simdide o diyo kizi kendi odasina alistirsan diye aa ora senin odan degil mi dedim cok sogudugum yabanciymis gibi hissettigim oldu malesef
(261 puan) tarafından
Iain kötü yani bende alışıyorum yalnız yatmaya. Yanı bi çocuk doğurmak ailenin temel taşlarını bu kadar etkile mi buna izin verdik biz
(7,296 puan) tarafından
İzın vermeyip napcan ki adami zorla yanında yatıramazsın ikinciyi istediğinde yüzüne vurabiliyorum en azından
0 oy
(78 puan) tarafından
Valla canım kari koca ikimiz de çalışıyoruz sabahları aynı saatte kalkıyoruz. Eşim evin tüm sorumluluğunu aldı diyebilirim her işi yapar beni asla yormaz. Ama bebek gece hep bende. Ağlarsa duymaz bile.10 aylık oldu 10 aydır ben ilgileniyorum. Ama ben başka her şeyle ilgilendigi için sesimi çıkarmıyorum. Sen karşına al konuş bence. Sonuçta sadece senin çocuğun degil.
0 oy
(1,188 puan) tarafından
Dogm yaptm eve geldik ilk gün bile ayrı yatmadik
0 oy
(1,176 puan) tarafından
Hahaha ben kaynanamla uyuyordum aynı yatakta :D çok severim kaynanamı bu arada ama kocamı tercih ederdim tabi o işe gidiyor çok erken kalkıp geç geliyor diye kıyamadım 
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Eşimin işi tehlikeli ve 12 saat çalışıyor bir gececi bir gündüzcü iş yerinde bir dalgınlığı onun koluna bedel olabilir bu yüzden ayrı yatıyordum ilk 3 aydan sonra düzeldi kızım sonra hep bir yattık 
(261 puan) tarafından
Benim eşim çok rahat ise 9 10 da gittiği bile oluyor bedeniyke alakalı bi işte değil. Sırf uyku düşkünlüğü bu
(7,376 puan) tarafından
O zaman beraber uyu canım ayrı alıştım seni istemez sonra soğukluk girer
0 oy
(229 puan) tarafından
Hiç ayrı yatmadık kızım 5 buçuk aylık doğdu ilk günden beri beraber bakarız kızım sabah uyanır ben emziririm babası alır salona gider sen 2 saat uyu der bu sana destek olması gerekir sonuçta tek yapmadın o çalışıp yoruluyorsa sende bütün gün çocuk bakıp ev işi yapıyosun
0 oy
(7,446 puan) tarafından
11 aylık oğlum var bir kere bile öyle bişey yapmadık aklımızdan bile geçmedi şimdi bebeğimizin odasını ayırdık bir ay oldu ve hala bişey olduğunda kalkıp ilgilenir 
0 oy
(2,709 puan) tarafından
Böyle erkekler ne kadar bencil ya tut  getir odaya hayır neden izin veriyorsunuz ya anlamıyorum çocuğu tek yapmadın yani her zorluk anneye mi kalsın yok çalışıyor yoruluyor bilmem ne bizde evde onlar kadar yoruluruz izin vermeyin ben ayrı odada uyuyun herkse şaşiriyorum 
0 oy
(11,217 puan) tarafından

daha lohusasin. o bebegin suan en cok aradigi sensin. sen yorulsan bile esinden kndin gibi annelik bekleme hem erkkler bizim gibi o duyguyu o hormonlari tasimio. sana baska konuda yardim edebilir evi temizler ymk yapar varsa diger cocuguna baksin. sen sade bebeginle ilgilen o uyydugundada uyu diger isleri esin halletsin. ayri odada uyusada ikinizin rahati icin daha iyi bnce ben kndim esimi 40 gun yatagimizda uyutmadim. yatagi tamamen bize aldim. kizimlarimla uyuyorduk  . 2 kizimida full kokumla 2 3 ay sadece kndim baktim. cok sakin ve yormuyan cocuklar oldular masallah :)

0 oy
tarafından
Yani eşim beni hiç bırakıp başka odada uyumadı ama eğer öyle olsaydı da kirilmazdm heralde bilemedim suan
0 oy
(3,414 puan) tarafından
Doğumdan sonra hiç ayrı yerlerde uyumadık oda kalkıyordu yardım ediyordu bazen ben duymuyordum çocuğun sesini alıyordu eşim susturuyordu 

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 308 göst.
0 oy
12 cevap 164 göst.
0 oy
46 cevap 861 göst.
14 Aralık 2020 Aile kategorisinde Cns (514 puan) tarafından soruldu
0 oy
43 cevap 1,190 göst.
23 Haziran 2020 Aile kategorisinde Yasemin58 (369 puan) tarafından soruldu

382,199 soru