0 oy
683 göst.
Aile kategorisinde (261 puan) tarafından
Doğumdan sonra eşiyle farklı odalarsa uyumak normal mı. 39 günlük oldu dogum yapalı, esim başka odada uyurken ben çocukla ilgileniyorum uykusuz kalıyorum çok zoruma gidiyor. Işe de geç gidiyor erken kalkmıyor hafta sonları da izinli. Yoruldum uyksuuzluktan :(

66 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Hayir. Niye öyle bisey yapiyosun ki ? Hem hayat müşterek. Onun da kalkip ilgilenmesi gerekir. Söyle uyumam lazim de. Verimim düştü de. 
(119,355 puan) tarafından
Hello baby
tarafından
Good morning babe . You rock ♥️
(261 puan) tarafından
Ya ben ona kıyamadıkça o bana kıymaya başladı bunun sonu  yok anladım artık :(
-Reklam-
+1 oy
(2,194 puan) tarafından
biz ayrı yatıyoruz 10 aylık oldu bebeğim ama eşim gündüz ise gittigi için uykusuz kalmasın diye yapıyoruz aile hayatımızda bir sıkıntı yok kavgamız gurultumuzde hiç olmamıştır , birbirimize çok yakınizdir sevgi olduktan sonra bir de yatsan aynı ayrida yatsan aynı canım bu benim fikrim 8 yıldır beraberiz ilk günkü gibi severiz birbirimizi bizi olumsuz etkilemedi ayrı yatmak ,esimle sadece beraber uyumuyoruz o kadar
(5,108 puan) tarafından
Bence sizin yaptığınız da doğru değil :/ Eşle uyurken ayak ayak temas etmesi bile bir hormon sargılıyormuş. Ve bu basit gibi görünen birlikte uyuma durumu aslında çok önemli, benim eşimin de işi çok yoğun gündüz erkenden çıkıyor geç geliyor ve hafta sonları da çalışıyor ama buna rağmen hiçbir şekilde yatak ayırma taraftarı olmadık. Onlar uykusuz kalıyorsa bizde kalıyoruz tabii tercih meselesi ona bir şey diyemem
(2,194 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
bu bizim hayatımızda sorun olmadı hormonlar vs yönünden iyiyiz, bebek doğduktan sonrada daha bir bağlı aile gibi olduk,eşimle ikimizde bebeğe çok hazırmışiz, benim eşim çok anlayislidir çocuk olmadan öncede hafta sonrası kahvaltı hazırlayıp yemek yapan yardim eden biri şimdide çocuğumuzun bakımında çok yardımcı bütün sorumluluklar bende değil eve gelse yemek olmasa birimiz çocuğa bakar birimiz yemek yapar işten geldim niye yemek hazır değil demez mesela ,sadece geceleri o dinleniyor gündüz ben bebek uyuyunca uyuyorum ev işlerinde yetisemedigim yerde eşimle beraber yapıyoruz , bazen bebeğe bakar hafta sonları falan dinlenirim bizim aile yapımıza göre ne birbirimizden soğuma oldu ne de sadece bana yük bindi o yüzden sorun olmuyor  ama herkesin aile yapısı farklı şimdi ikimizde birbirimize çogu zaman anlayışlıyiz birde benim  eşim ağır işte çalışmıyor aslında 8-5 çalışıyor 5 buçuk 6 da evde belki de o yüzden o kadar bana yardımcı oluyordur bebeğimde babaya çok düşkün eve gelir gelmez uyuyana kadar bebeğim babasinda duruyor, bazen eşim uyutur bazen ben uyutuyorum, ağır işte çalışanlar için gece uykusu önemli bence şoförlük vs yapanlar için kaza risk faktöru var o yönden de düşünmek lazım,herkesin hayatı farklı bu arada bizde sorun olmayan başkasında sorun yaratabilir buna da birşey diyemem canım
(5,108 puan) tarafından
Ne güzel canım maşaAllah Rabbim iyiliğinizi daim kılsın. Bazı erkekler ev işlerini gözünde çok büyütüyor halbuki işin ucundan tutup azda olsa yardım etmek anneler için çok iyi oluyor..ben 1 ay önce doğum yaptım yeri geliyor bir makineyi boşaltmak, çamaşır sermek bile 3 saatimi alıyor. Böyle zamanlarda eş yardımı gerçekten çok iyi oluyor. Belki dediğin gibidir canım ama biraz da karakter meselesi kimi erkekler işleri rahat olmasına rağmen ev işlerinde ve bebek bakımında eşlerine yardım etmiyorlar.Bu arada benim bebeğim başlarda ağladığı zaman eşim hemen uyandırdı. Ama zamanla demek ki onlar da alışıyor şimdi put gibi uyuyor :d
(2,194 puan) tarafından
Karakter meselesi canım karşılıklı birbirini anladıktan sonra , ilk aylar en zoru bebekli yaşama alismak, lohusalık dönemi zorlayici oluyor, zamanla herşey yoluna giriyor uykuyada eşin belki gündüz çok yoruluyordur ondan duymuyordur,gerçi eskiden bizimkide diğer odadan kalkar gelirdi gece bebek  kalkınca şimdi bizimkide duymuyor
0 oy
tarafından
Hayır 3 aylık oğlum var 1 kere bile ayrı uyumadık . Genelikle birlikte gireriz yatağa uykum olmasa bile zorla götürür uykumuz geldi diye
tarafından
Geceleri ikimiz ilgileniriz oda uyanır benimle ve sabah çok erken işe gider
0 oy
tarafından
Çok yanlış neden yatakları odaları ayırıyorsunuz ki ? 
(261 puan) tarafından
Ertesi gün ise gidicekmis. Ama kendi babasından öyle görmüş aynısını yapıyor. Bugün cumartesi ve evde olmasına rağmen yine başka odada yattı. Konforu bozulmasın istiyor uykusu bölünmesin istiyor ama bende insanım ayakta uyuyorum
(261 puan) tarafından
Uykusuz kalıyorum diye anneme gideyim dedim sırf bu yüzden ilk önce itiraz etti şimdi git diyor
0 oy
(1,964 puan) tarafından
1 gün bile yatağı ayirmadik çocuğu babamın evinden getirmedim sonuçta beraber ortak yaptık ben annesi isem oda babası. Elbette gece devamlı kalk bak demem ise gittiği için ama çok ağlar bir sıkıntı varsa kalkıp onunda yardımcı olması gerekiyor. Bebek bizle yatıyor zor sigiyoruz ona rağmen gitmez farklı yatağa 
0 oy
(1,506 puan) tarafından
Ayrı yattık ama aynı odada yattık bir iki kez annem zorla onu başka odaya gönderdi yatamamis gece gizlice yanımıza gelmişti 
(261 puan) tarafından
Ne güzel içi rahat etmemiş. Bende öyle isim isterdim sabahlara kadar insan uykusuz kalınca gerçekten artık eşinin rahatlığını sorguluyor
(1,506 puan) tarafından
Yok Allah var arada emzirme saati değilse kalkıp kendi sallardi uyusun diye tek hakkını yiyemedigim konu orası
0 oy
(13,825 puan) tarafından
Hayirrr sabahlara kadar sallardik brlkte vallahi uyutmasi dinlendirmesi lazim.seni biraz bide
0 oy
(7 puan) tarafından

Bende şuan 35 haftalık hamileyim. Ve eşimle bunu baştan konuştum. Sabah işe gideceğim diye başka odada uyamak yok dedim. Çünkü bende çalışıyorum ve ücretsiz izne ayrılmayacağım 5 aylıkken falan geri işe başlayacağım. Ha izne ayrılsamda yine de ayrı yatmasına izin vermezdim. Ayrı yatarsa bebek gece uyandığında gider başına otururum babeyle:D kim ne derse desin burada görüyorum bazen paylaşımlar eşim sabah işe gidiyor o yüzden ayrı yatıyorum diye. Tamam sen işe gitmeyebilirsin ama sen gece uykusuz kaldığında yinede bebek için sabah erkenden kalkmıyor musun gün boyu hem bebekle hem evle hem yemekle uğraşmıyor musun senin ki iş değil mi yani? O yüzden bence her baba bebeğinin zorluklarını görmeli öğrenmeli. Misler gibi babayı yatırıyorlar sabaha kadar. O görmüyor gece kaç kere kalkıyor uyuyor mu uyumuyor mu sonra sabah evden ayrılıyor akşam geliyor bebeğin gündüz ki halini yine görmüyor. Sonra anneye ben çalışıyorum sen evdesin iş yapmıyorsun muamelesi gösteriyor. Valla dediğim gibi eşime dedim ayrı yatmak yok diye. Oldu ki yattı gider bebeyle başına otururum:D

(1,371 puan) tarafından
Eşimiz işe gittiğinde uyuma imkanı yok.ozellikle benim eşim araba kullanıyor sabahtan akşama kadar onu uykusuz göndersem direksiyonda uyusa hem başkasının hayatına hem kendi hayatına zarar gelse bu beraber yatma inadimiz ise yarayacakmi bizim için çok zor evet uykusuz kalmak ama.bebrk 1 saat uyursa bizde onla birlikte uyuyabiliriz
(7 puan) tarafından
Canım yola giden eş için bir şey diyemem zaten istisnalar illa ki oluyor. Her konuda istisna oluyor ben başka bir şey desem şimdi onda da istisna bir şey çıkar. Genel olarak diyorum ben istisnalar dışında olanlar için. İşi böyle olanlar dışındaki insanlar maalesef keyfi uyku için ayrı yatıyor. Birlikte uyuma inadı değil bu kesinlikle. Böyle böyle araya soğukluk giriyor halden anlamamalar başlıyor
0 oy
tarafından
Hayır ben anne isen oda baba doğum yaptığın gün dahil hiç ayrı yatmadık
0 oy
(11,309 puan) tarafından
Biz 1 gün bile ayirmadik yatakları ilk zamanlar durmazdi gece kalkar bakardı eşim eşinin yardımcı olması gerek bence konusmalisin canım 
(261 puan) tarafından
Konuşuyorum. Mesela dün gece bugün izinki olmasına rağmen kapattı kapisini girdi odaya. Söyleyince ben bisey yapmıyor muyum oluyor akşam sağolsun ilgileniyor ama yeter sanıyor. Şuan öğlene misafir gelicek ben uykusuzum bölük pörçük uyumuşum. Bir sürü iş yapılacak. Psikolojik olarka d insan kendini com yalnız hissediyor
(11,309 puan) tarafından
Maalesef öyle insan 1 saat bali uyusun da dinleneyim diye gözünün içine bakıyor bence kendini toparlayana kadar misafir kabul etme madem yardım edenin yok benim de 49 günlük bebeğim var seni çok iyi anlıyorum yani gün içinde uykusu yok
(261 puan) tarafından
Söyledim ise gitmeden 1 saat önce bari uyan bak. Artık 10 dk nin hesabını yapıyorum ilk başlarda kayın validem annem vardı paslasiyirduk eşim o zaman da başka odadaydı ama şimdi yalnız kalınca bunaldim anne olmak demek tek başına çocuk bakmak mı vallahi doluyum ve kimseye söyleyemiyorum cevremde :(
(11,309 puan) tarafından
Bu süreçte eş cok önemli gerçekten Allah yardımcın olsun
0 oy
(1,315 puan) tarafından
Kizim 1 yaşına girecek toplasan 1 ay aynı odada uyumusuzdue. Ben hep tek mücadele ettim kızım hastayken ben de hastaydım 2 gün uyumadigim oldu. Gece 4 de hastaneye götürmek için adamı zorla kaldirmistim. Atesi düşmüyodu. O yüzden derim ki sen kızıma kizamazsin derim bazen ben tek başıma büyüttüm derim. . 
0 oy
(1,382 puan) tarafından
Hiç yatak ayirmadik evde olduğu sabahlar çocukla ilgilenirdi ben biraz uyurdum ogelene kadar beklerdi beni öyle geceleride ben onun uykusu bölünmesin diye kalkıp başka odaya geçerdim karşılıklı idare ederdik böyle olmalı tek bi kisiye kalmaz hersey
0 oy
tarafından
15 aylık hala ayrı 
0 oy
(210 puan) tarafından
İlk zamanlar biraz ayrı yattık oda bebeğim 3 aylık olduğunda ama fazla sürmedi bende eşimde istemedi şuan 10 aylık oğlum geceleri genelde ben bakıyorum ama oğlum uyanır uyumazsa eşimde kalkar mutlaka evdeyse. sabahları da dönüşümlü bakıyoruz haftada 2 3 gün ben diğer günler eşim bakıyor diğerimiz uyuyor 2 3 saat daha yoksa tek kişi bakınca hep bi yorgunluk uyku hali oluyor malesef
0 oy
(167 puan) tarafından
Bende 1 ay oldu doğum yapalı canım ben bebekle birlikte akşam 11 gibi uyumuş oluyorum eşim geç yatıyo genelde 2 gibi yanıma geliyo o sırada bebiş uyanıyo emziriyorım o sağolsun gazını çıkarıyor yatağına yatırıyor. Sabaha karşı da o uyanmasın diye ben salona geçiyorum emziriyorım alt değiştirme gaz çıkarma derken uyuyunca yatağına yaptırıyorum geri bende yatağıma yatıyorum. Bazı günler salonda uyuyakalıyorum tabi sabah 4-5 gibi.. Adam işe gidiyor sonuçta gece 2ye 3e kadar ilgilense yeter benim için 
0 oy
tarafından
Hep aynı odada uyuduk oda kalktı bende 
0 oy
(9,623 puan) tarafından
Yeni doğum yaptığımda aynı odada farklı koltuklarda yattık ama kesinlikle başka odada uyumadı 
0 oy
(620 puan) tarafından

Hiç odada ayirmadim ayrı da yatmadım çocuk yüzünden şimdi birisi yanımızda beşikte uyuyor diğeri koynumuzda uyuyor :D hayatınızdan gayet memnunuz vallaha sabah oğlumuz kalkıyor onu kaldiriyo mesela baba meme diye diye ve bu çocuk sadece 9.5 aylık daha :D kızım zaten 5 yaşında o kendi halinde uyur uyanır :D kaynanamla bir durdufun için yatak odamda yatıyorum kızımıayri olsaydım eğer bı oda hayalim vardi

0 oy
tarafından
Neden eşinizi bu şekilde alıştiriyorsunuz en başta nasıl giderse öyle devam eder bu adam bu şekilde alışacak hem ayrı yatmak nedir insan karısını gece tek başına bırakıp başka odaya gidermi yatmaya o çalışıyorsa sende çalışıyorsun evde çocuktu ev işiydi zor bunlar

2 yaşında ikizlerim gündüzleri çok yorulduğum için gece hep eşim kalkıyor çocuklara 2 yıldır sürekli kalktı ilk başlarda benim eşimde kalkmiuordu tavrimi koydum en başta sürekli kalkıyor artık tavrinizi koyun o çocuk senin olduğu kadar babasının da

Baba olmak çocukların giderlerini karşılayıp 2 sevmekle olmuyor 
0 oy
tarafından
Neden öyle yapıyor biz sadece ilk 3 gün ayrı uyuduk sebebi de eşimin acil işleri vardı sabah erkenden gitmesi gerekiyordu ben istedim başka odada uyumasını kaynanam yanımda uyudu

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 300 göst.
0 oy
12 cevap 163 göst.
0 oy
46 cevap 854 göst.
14 Aralık 2020 Aile kategorisinde Cns (514 puan) tarafından soruldu
0 oy
43 cevap 1,185 göst.
23 Haziran 2020 Aile kategorisinde Yasemin58 (369 puan) tarafından soruldu

380,333 soru