0 oy
459 göst.
Diğer kategorisinde (5,389 puan) tarafından

22 aylık kızım aşırı derecede haretkli yedi yirmi dört saat peşindeyim deli danalar gbi peşindeyım masaya çıkıyor cekyat ın tepesine çıkıyro eve süpürge atıyrıum temizliyorum bi bakıyorum ekmekleri parçalamış hepsi yerde kaşıkları çekmecede çıkaryrı salonun ortasına alıp hepsini atyor iç çamaşırlarımı yazmalarımı tek tek getryro salona belki 10 defa üstünü değiştryrıım 10 defa  altnı değiştryrıım yoruldum kızlar 5 senelik spiral var 2 yıl gttı 3 sene kaldı bazıları ayy çoçuk yap beraber büyüsün dyro mesela bugun parka gttım bir kadın dedı aklın varsa kızını büyüt snra 2. Yap çok zor dye bakıyırum kadınlar otryro çoöukları parkta tek kayıyor benm kızımda hep peşindeyim şu dönmeli kayak varya çıkmış tepeye ayakta bekliyor ödüm koptu düşecek diye ayy gelde 2. Düşün Allaşkına hem maddi olarak hemde manevi olarak :'( çok zor 

25 Cevaplar

+1 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Rabıa sen bensın resmen :D nıye boyle bızım kızlar :(

(5,389 puan) tarafından
Ayyy kız çok hareketli gerçektn senın kızda mı bnm kızla aynı aydalar dimi
-Reklam-
0 oy
(8,335 puan) tarafından
Yalnız değilsin canım 3 yasına 1 ay var benım kızımda aynı mıllet içini bilmeden yap diyo sinir oluyorum ama bıraz daha buyusunler bakarız benım yasım 33 su an 35 den sonra dogururmuyum bılmıyorum rahata yenı yenı alısıyorum geceleri genelde delıksız uyumaya basladı tekrar basa alamayabılırım ama hayırlısı neslımızden devam gelecekse hayırla getirsin yaradan 
(5,389 puan) tarafından
Aynen aynen daha yeni uykuya alıştı ayy bnde 24 yaşındayım yapamam eşim düşünüyor ben dyrım acaba mllet nasıl 2. Yapıyor vala ben çok zorlanıyorum bellim ağryor
(8,335 puan) tarafından
24 henüz erken bi yaş canım kafasız ben 25 de evlendım hemen yapsaydım sımdı ıkıncıyı alırdım kucagıma ama istemedik 5 yıl yapmadık sen bılirsin ilerleyen zamana göre bakarsın dert etme ☺️
(5,389 puan) tarafından
Sağlık olsun ablaa anne olmak çok çok zor
(8,335 puan) tarafından
Kesinlikle canım rabbım emanetlerimize bakabılme gucu versin
(5,389 puan) tarafından
Aminn
0 oy
(618 puan) tarafından
Cnm oğlum 4 aylıkken ikincisine hamile kaldım oğlum 13 aylık kızım oldu bütün hayatım bitti diyebilirim  biri ayakta biri yerde zor oluyordu şuan iyi ikisini birlikte gezdiyorim birlikte oyun oynuyorlar ama iyi yanından çok zorluklarida var iyi düşün derim ☺️
(5,389 puan) tarafından
Çok zor dimi bide ben sabırlı değilm yaa
(618 puan) tarafından
Aşırı zor bide tek olunca bende sabırlı değildim hatta annemler şokta evlat olunca insan herşeyden vazgecebiliyor
(5,389 puan) tarafından
Gerçktn oyle ben sabırlı değilm normlde kimsenin çoçugu sevmem çabuk sinirleniyorum neblm anne olunca anladm çok titiyrum üstüne
(618 puan) tarafından
Aynen öyle cnm ama insan çok çöküyor uykusuzluk evi idare etme bide eş de aynı ilgiyi bekliyor zor valla cnm bence bebeğinin arkadaşı varsa biraz daha ertele derim ama yardım edecek birileri varsa düşün derim bende ev kalabalıktı ama yine tek büyüttüm üstüne bize ne zaman sıra gekecek diyenlere rağmen
(5,389 puan) tarafından
Yok kız kim yardım edck tek büyütüm valahi arkadaş da yok dışarı parka faln gotryırum geziyor hava alıyro evimiz çok sıcak Allah izin verirse bizde taşınacaz oda büyüsün oyle arkadaş olur ya
0 oy
(27,353 puan) tarafından

Akşam oturup ağlayacaktim o derce yordu beni kızım durmuyor ağlıyor istekleri bitmiyor huzursuz bide kalkıp ikinciyi yaparsam tencere tava söyler dururum sjjsjsjsj:D Allah'ım hayırlısı neyse onu nasip etsin

(5,389 puan) tarafından
Amin ama gerçekten. Çoğu zaman hep ağlıyorum
0 oy
(1,448 puan) tarafından
Canim inan benimkide oyle 20 aylık evi supuruyorum bi bakıyorum kapatıyor düğmesine basıp yapma diyorum yapıyor sonra bırakıyor, masaya çıkıyor(izin veriyorum) hergun ev supuruyorum.

Ama şöyle düşünüyorum bizim görevimiz büyütmek onunda çocukluğunu yaşamak, ben her şeyi karistirmasina izin veriyorum sonrasında toplarım nolcak ki diyorum kızmıyorum, ondan değerli değil onun mutluluğundan önemli değil. Evet haklısın yoruyorlar ama hem çalışıp hem çocuk bakan insanlar napsın? en azından bizim dinlenme fırsatımız oluyor.  Dicegim şu ki karıştırmasına izin verdiğin sürece çocuk hevesini alınca bidaha yapmicak sadece merak ediyor o yüzden sana tavsiyem yaptığı şeye kızma yapsın bırak rahat ol sonra toplarsn.
(5,389 puan) tarafından
Yok kızmıyorum valaa artık alıştım diyim bende evde ek iş yapıyorum çok yoruluyorum gerçktn bnnm kızım yapma demeden anlamıyro bütün düğmeleri basıyor fişi çekiyor bi bakıyrım bulaşık makinesi çalşyor :)
(1,448 puan) tarafından
Ayni kuzum valla bi bakıyorum makine çalışıyor dijital olduğu icin kapama tuşu yok ama işte merak ediyorlar bende musade ediyorum önr. Dolabı açıp döküyor merak ettiğini ben izin veriyorum nasıl dagitiyor görsen ama öyle mutlu ki bisey demiyorum
(5,389 puan) tarafından
Vala bnde bşey demiyorum eşim çok titiz çabuk topla bune elinde al hemen bune al kaldr bırak oynasın dyroum heveslenıyro sonçta
0 oy
(1,946 puan) tarafından
Benim oglanda 22 aylık.Hic oyuncaklariyla oynamaz sürekli top oynar qma illaki bende oynicam oturmama izin vermiyor velet.Surekli disari çıkmak sitjyor disari çıkınca da eve girmek istemiyro:) Çok yemek seçer resmen yemekleri kokluyor begenmedigini asla yemez.hala beni emiyor sürekli meme meme diye mememi açıyor tam 2 yaşına girsin memeyi viraktirmayi dusunuyorum he bide tuvalet egktimi var:) onu atlayamam.tam 1 aydır alıştırmayın çalıştım ama pes ettim ya tuvaleti geldiğinde çiş der tuvalete gideriz dakikalarca yapmaz gider salona yapar :) canı sağ olsun.Rabbim evlatlarımıza sağlıklı uzun hayırlı ömürler versin ve Rabbım hep iyi insanlarla karsilastirsin. Ayrıca sorunun cevabı HAYIR.tabikide Allah nasip ederse başımızın üstünde yeri var :)
(5,389 puan) tarafından
Aynen nasibin önune geçemezsin bu arada sen emzdruyon yaa onda. Yemek yemiyro şmdi akşamda uyanıurodır vala 19 aylık ken çok sinirlendim kestrdm ne yıyor du ne uyuyordu elhamdülillah şuan o konuda rahattım
(1,946 puan) tarafından
Ayy benim kolayıma geldiği için sanırım çünkü öğlen ve gece emerek uyuyor bırakırsam eğer emzirmeye nasıl uyutucam diye düşünüyorum kiz:)
(5,389 puan) tarafından
Benm ilk hfta ayağımda saladım merak etme uykusu gelince bile kendisi yatar bnm kız asla emeden uyumazdı 50 kere kalkardı piş piş yapınca yatar kız merak etme
0 oy
(13,709 puan) tarafından
Öyle de böyle de çocuk çok zzor bişey.

Yap şimdi birlikte buyusunler.

İlerde biranda rahatlarsin
(5,389 puan) tarafından
Blmiyorum merve içimde çok korku var eşim istyro eylülde çıkar spirali dyro hiç hevesim yok nasıl ypcm çok zor
(13,709 puan) tarafından
Hevesin yoksa asla yapma.
İnan eşi falan boşver.
Çocuklara biz bakıyoruz.
 Acele etme hevesin yoksa
(5,389 puan) tarafından
Vala hevesim hiç yok mesela ilk evlendgm de bu kızıma okdr dua edyordumki olsun dye yani çok istekliydm 2.için ne istek var ne heves var cesaret edemiyorum açıkçası yaa hayrlısı olsun evladın da hayrlsı ama zor yaa
0 oy
(7,689 puan) tarafından
Bi düşünüyorum bi düsünmüyorum benim oglum da 3.5 yasinda
(5,389 puan) tarafından
Valahi bazen olurmu dyorum snra vazgeçiyorım:)
(7,689 puan) tarafından
Cocuk zor is ya maddi de manevi de
0 oy
tarafından
Bian ben zannettim benim oglumda22 aylik  cok hareketli 2 cocuk bence henüz 5 yasima kadat beklemeli
(5,389 puan) tarafından
Dimiii aynı benm kızda 22 aylık
0 oy
(736 puan) tarafından
Valla benim oğlumda öyle. Şuan 15 aylık. . Ama zamanla akıllı olurlar diye düşünüyorum . Hareketli çocuk iyidir ya. Ben isterim 2. Si olan ama şuan değil. Oğlumu tuvalete alostirip memeden keseeyim derken 4 seneyi bulur o zmnda ideal  bence. Tabi yine de nasip işi. 
(5,389 puan) tarafından
Vala bnde tuvalet eğitimi verim eyer braz rahatlasam belkii düşünürüm
0 oy
tarafından
Yas farki azaldikca zorluğu da bi o kadar artiyor. Erken davranma.
(5,389 puan) tarafından
Aynen valaa
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Benim kızımda öyle hareket zamanları evet çokta yaramaz değiller ama çok hareketliler ya valla bende aklı başına gelene kadar düşünmüyorum 
(5,389 puan) tarafından
Vala bnde oyle
0 oy
(678 puan) tarafından
Sakin düşünme valla benimkilerin aralarinda 10 yaş var pişman değilim ıyiki diyorum çünkü bu bebeğimde çok fena 1 yaşında bebekkende kolikti egerki bi küçük daha olsaydı napardik bilmiyorum 
(5,389 puan) tarafından
Vala 10 yaşmı baya ara koymuşsun 3 yaş olması iyi bnce ama hiç hevesmde cesaretmde yok ya
0 oy
(5,997 puan) tarafından
İki yaş küçük daha bence acele etme cok. Bir iki sene daha beklesen daha iyi olur şahsen ben öyle düşünüyorum oglum 3 yaşında suan hamile kalmak istiyorum dogana kadar oglum 4 yaşında olur hem herşeyi anlar sever kardeşini cok küçük olunca kıskanablir konusarak anlatmaya çalışsam  anlamıyabilir en iyisi 4 yaş bence
(5,389 puan) tarafından
Dimi abimin çoçukları oyle aralarnda birer yaş var 3 çoluk3ayy o onun elindeki oyuncağı alıyro o ordan ağlıyro o ordan kıskançlık yapyro anaam vala hiç düşünmek istemiyorum
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Bencok sabirliyim benim bile sabrim sinaniyor.İstersen ara ver zaten spiral varsa çocuk olmaz.
(5,389 puan) tarafından
Vala herkes oyle dyro spirali çıkarınca hemen olursam dye korkuyroum
0 oy
(2,522 puan) tarafından
Canim bence çocuğuna göre değişir bu durum benim ikinci kızım doğduğunda ablası 14aylikli planlı bı gebelikti. İlkine guvendigim için yaptık hamdolsun maşallah üç yaşına digeri iki yaşına girdi ablası nasıl büyüdü anlamadım çünkü hiçbir zorluğunu görmedim. Senin kızın bu kadar seni yoruyorsa ikinciyi hemen düşünürsen çok yipranirsin bence .bu yazdiklarini hiçbirini iki kızımda da gormedim hicbirsey yapsalar bile çocuk sonuçta peşindesin yoruluyo insan biraz daha büyümesini bu huylarını terk etmesini beklesem daha iyi olur gibi 
(5,389 puan) tarafından
Yaa bazı çoçuklar uysal akılı benm kız çığlık atyro kim gorse baya harektli dyor
0 oy
(563 puan) tarafından
Milletin demesiyle cocuk mu yapılır hem tek cocuga yetemezken 2.ye nasıl yeter insan bilmem 
(5,389 puan) tarafından
Aynen zor
0 oy
(42 puan) tarafından
Valla ben suanli aklım olsa zamanı geri akşam asla yapmazdım biri 3 yaşına giricek diğeri 3 aylık çok zor.Bende ikisi bir büyür sonra ise girerim dedim ama pişmanım çok yorukuyirum büyük kızıma yetememek beni çok uzuyo onunla fazla ilgilenemiyorum bazende kızıyorum sessiz ol diye.ve yalnızım tek başıma büyütüyorum mükemmeliyetçi biri değilse öle böle büyür dersen yap.ama herşeyi kafaya takan bir yapın varsa yapma.cunku biri hasta oluyo otekide oluyo çok zor ama yardımcın varsa ailen destek oluyorsa yaoabilrisin.insan bazen tek başına bir markete bile gitmeyi ozluyor
(5,389 puan) tarafından
Vala ben tek büyütüm senın dedğin gbı insan bir markete bile gidemiyor rezil oluyor çığlık atyro kendını yere atyro ilk çoçuklar biraz daha şımarık derler yaa oda oyle bnde çok sinirliyim sabırlı değilm vala bazı zamanlar hep ağlıyorum eşim istyor 2. Ama ben hiç düşünmüyorum
0 oy
(10,073 puan) tarafından

Ayni oglumu anlatmissin :D benimkide tam 22 aylik. Ve suan 6haftalik hamileyim bir deli cesaretiyle :D

(5,389 puan) tarafından
Ayy valla mı rabbim yarıdmcn olsun doğum ypcm nasıl tuvalet eğitimi vercen kız
(10,073 puan) tarafından
Annen arka sokagimda kalivalidemde 10 dakka mesafede yuruyerek. Esim isi dolayisiyla 3 4 ay olmuyor ama burdayken 6 7 ay 3vde surekli. O yuzden destekcim cok yani :) insallah beceririz bi sekilde
0 oy
(872 puan) tarafından
Benim kızım da öyle  tam sen anlattığın gibi. Hiç kicim yere deymiyor gün icinde. Kızım uyuduğu zaman da onu yapayım bunu toparlayın diyorum. 17 ayda 17 yıllık yaşlandım. Sağlıklı olsunlar da. Ama ikinciyi ben şimdilik düşünemem bile. Yetişemem kızıma bakamam. Benden başka kimse bakamıyor,  eşim veya kaynanalar bakıyorsa 10 dakikada 10 kere ağlıyor. Düşüyor veya bir yere bir yerini çarpıyor. Ikincisi yap diyenlere çok kolay. Gelip bi kere çocuğa bem bakayım demezler. Veya gel işlerini ben yapayım dinlen demezler.
(5,389 puan) tarafından
He vala  bi mutfağa gdyorum kızım ağlıyro eşim dyor koş kız ağlıyro yorluurum vala

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 536 göst.
19 Mayıs 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
3 cevap 290 göst.
29 Haziran 2022 Aile kategorisinde Hacerhale (331 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 634 göst.
29 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 472 göst.