0 oy
216 göst.
Diğer kategorisinde (743 puan) tarafından
Merhaba kızlar , oğlum 25 aylık 6 gündür tuvalet eğitimi veriyorum ilk başlarda çok iyi gidiyordu altına kacirdikca ağlamaya korkmaya başladı öyle öyle tutmayı öğrendi . Hadi oğlum tuvaletimizi yapalım sonr dökelim baybay yapalım sana supririzmm var diyerek bir kaç kez yaptırdım ara ara altına yaptıkça krize girer gibi aglamay başladı . Ve gün geçtikçe bu daha da kötü oldu tuvaleti geliyor evin içinde dört dönüyor yapmamak için lazimliga oturturuyorum konuşuyorum öpüyorum yani neredeyse 1 saat kadar bile dil dokmuslugum var ama asla yapmıyor sürekli bağırarak ağlıyor , yapınca da yarısını yapıyor çığlık çığlığa diğer yarısını da tutuyor . İnanın çok yoruldum evin halinin koltuğun kıyafetin hiç bir şekilde derdinde değilim . Ama oğlumun bu şekilde korkusu ağlaması beni çok yoruyor bir yandan ona kostuyorum bir yandan 2 aylık bebeğime yani bebeğim kucağımda emzirirken bir yandan da oğluma tuvaltini yaptırmaya çalışıyorum ne yaptıysam korkusunu yenemedim henüz konusmayi bilmiyor işaret diliyle bir kaç kelime ile anlasiyoruz , bugün de gece uyurken aglamay başladı abartısız 1,2 saat ağladı tuavletini yapmak için . Ve tekradan beze dönme kararı aldım acaba yanlış mı ediyorum diyorum ama önce bence korkusunu yenmeliyim bu şekilde hem onun üzüldüğünü görmek hemde bir şeyler için çok çaba sarfetip bir yere varamamak ikimizi de çok yorucak sanırım .. 

9 Cevaplar

0 oy
(7,256 puan) tarafından
Kendini hazır hisetmiyor demki cnm bagla ama bağlıyken de konuş annem cisin geldi de şöyle tuvalete yapalım diye bak ben yapıyorum vs vs diye alıştır sonra bida dene istersen cnm 
(743 puan) tarafından
Gün içinde sürekli söylüyordum birlikte gidiyrudk ama yok oturup hemen kalkıyor bağırıp ağlaması olmaasa sıkıntı değil uğraşırım 2,3 ay
-Reklam-
0 oy
(1,718 puan) tarafından
34 aylık oğlum yani 3 yaşına az kaldı 15 gündür falan öğretmeye çalışıyorum sürekli lazımlıga işerken başında ağlıyor du yapamıyorum yapamıyorum diye sürekli ağlıyordu bez bağla anne diye hep peşimdeydi bağladım çıkarttım gün içinde  yine sürekli altına kaçırdı yerlere işiyordu falan ama pes etmedim gün içinde bazen bezli bazen bezsiz geziyordu  3 gündür maşallah kendisi koşuyor anne çişim geldi diye gidiyo kendisi yapıp geliyor biraz büyük tuvaletini alismadi daha yaparken korkuyor ve midesi bulanıyor onu da halletcem geceleri de sürekli uyanip bakıyorum altına yaptı mi diye bazen sabah karşı yatağa işiyor bakalim şuan gayet iyi gidiyor allah yardımcımız olsun çok zor 
(743 puan) tarafından
Gerçekten çok zor canım valla halı koltuk batması umrumda değil her seferinde çığlık çığlığa yapmamak için ağlaması beni hem yoruyor hemde çok üzüyor bir süre ara vericem daha sonra tekradan başlıcam inşallah
0 oy
(5,713 puan) tarafından
Daha cok küçükmüş canım. Benim oglum suanda 3 yaşında yeni yeni alışıyor geçen sene ögretmeye çalıştım ama olmadı suan dediklerimi anlıyor ve derdini de anlatabiliyor anne çişim geldi pijama mı çıkart çiş oldu yada ışıgı aç şeklinde söylüyor. Sende biraz bekle bence sonra yine dene ama zorlayıp da korkutma sakın 
(743 puan) tarafından
Öyle yapicam canım teşekkür ederim
0 oy
(743 puan) tarafından
Kızlar ne yapmalıyım tekrar beze geçsem zorlanırmiyim ???
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Daha hazır değil demekki canım kıyamam baya korkmuş bencede beze geri dönmelisin önümüzde ki yaz alıştır bende kızıma 2 yaş da denedim ama alışamadı altıma yaparım korkusuyla.uyku uyuyamiyordu kıyamadım geri bağladım bu yaz 3 yaşında verdim eğitimini 3 günde alıştı maşallah 
(743 puan) tarafından
Benim oğlum da öyle şuan altında bez var sabahtandir yapmamış sürekli kıvranıp ağlıyor bezin var yap diyorum korkuyor :(
Başka zaman baslicam korkusuyla sanırım alirmasi çok zor olur teşekkür ederim canım
(4,426 puan) tarafından
Rica ederim canım  benim evet iki çocuk bez masrafı seni çok boğacak  bende öyle geçirdim 1 seneyi çok zordu eşim kışın çalışmadı birde ay neler neler ama çocuğumun ruh sağlığı hepsinden önce geldi suan da hiç pişman değilim böyle yaptığıma çok rahat alıştı kuzucugum
(743 puan) tarafından
Ne güzel canım umarım bizde kısa sürede korkumuzu yenip tekradan deneriz
(4,426 puan) tarafından
Yenersiniz canım biraz daha akli yeter olsun kendisi belli eder zaten hazır olduğunu
(743 puan) tarafından
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Daha haxır drğil canım psikolojik etkilenmesin ertele biraz
(743 puan) tarafından
Etkilendi sanırım canım gerçekten evdeki hallerini görsen şaşırsin şuan altında bez var yap oğlum diyorum bezini işaret ediyorum sabah 8 de uyanmış bu saate kadar kıvranıyor yapmamak için çok üzülüyorum ağlayıp kivrandigini gördükçe . Biraz ara vermek daha iyi sanki . Teşekkür ederim canım
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Geç bıle kalmışın beze dönmekte çocuk hazır değil ve böyle devam edersen çok korkacak ve daha da geç alışacak bir de lazimlik olmak zorunda değil ondan çocuklar korkuyor bnm oğlum lazimlik ile korktu hiç yapmadı lazimlik olmadan yapınca alıştı şimdi gece bile çıkardım 
(743 puan) tarafından
Canım sanırım korku hala var ve devam edicek gibi bugün bezli çiş bile yapamıyor sabahtandir sürekli ağlıyor konuşuyorum oğlum yap bez bağlı diye yapmamak için çırpınıyor :((
Bezini atıp lazimliga kendi hevesle oturunca hazır sandım istermiyim oğlumun ağlayarak kivrandigini görmek:(
(6,825 puan) tarafından
Ayy nasıl korkmuş ise artık beze de .i yapmadı cnm ya kesinlikle dur bekle biraz çok erken olmuş ona kötü etkilemiş
0 oy
(6,953 puan) tarafından
Benim kızım da 25 aylık bir aydır tuvalete gidiyoruz bizim ilk üç gün daha kötüydü hep altına yaptı hiç söylemedi en son alaturka tuvaleti denedim suyu açtım oynaya oynaya yaptı şimdi maşallah ne gece ne gündüz altına yapmaz.
(743 puan) tarafından
Maşallah canım bizimki tutuyor aglarak yapmak istemiyor yapınca da yarısını çığlık çığlığa yapıyor , keşke diyorum altına yapsa hiç umrumda olmaz ama bu şekilde korkarak tekrar beze dönme kararı aldım çok zor gerçekten umarım hemen toparlar kendini :(
0 oy
(618 puan) tarafından
Benim oğlum 26 aylık bir ay vardır öğretmeye çalışıyorum bazen söylüyor bazen söylemiyor aglamasida var öpüyorum ama bazen söylüyor bazen yaptıktan sonra söylüyor güzel yanı tuveleti gelince müstakil ev olduğu için balkonda yapıyor aşağı inip yapıyor ama picamasina yapıyor çıkartmıyor öyle böyle öğrenir hiç pes etmiyor um kızım 15 aylık gerçekten bez ıslak mendil almış başı gidiyor ikisi de bezlesem yetistiremiyorum mecbur öğrenecek cnm 
(743 puan) tarafından
Bende o düşünceyle başladım canım benimde diğer bebeğim 2 aylık inan çok zorlanıyoruz bezini atıp oturunca tuvalete hazır sandım ama bu korku çok kötü bir şey keşke altına kaçırdı ogrenene kadar ama yok sadece korkusu var yapmamak için çırpınıyor
(618 puan) tarafından
Öyleyse daha hazır değil cnm çocuktan çocuğa fark var zorlasan hepten çocuk korkacak bu sefer de hiç olmayacak bence sen 1 2 ay ara verip tekrar başka
(743 puan) tarafından

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 381 göst.
29 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde 583423 (125 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 52 göst.
18 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Sevaliss (449 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 161 göst.
0 oy