0 oy
381 göst.
Diğer kategorisinde (125 puan) tarafından

Arkadaşlar iki gündür tuvalet eğitimine başladım çünkü her sabah bezini çıkarıp kendisi atıyordu ben giydiriyordum o atıyordu artık giydirmekten bıktım Ben de çıkarayım eğitime başlayayım dedim ama iki gündür yıldım bütün halıları kaldırdım işemediği yer kalmadı klozete götürüyorum üç beş damla oraya yapıyor kalanını yere yapıyor Bir dakika yalnız bırakmıyorum 15-20 dakikada bir soruyorum klozete oturtuyorum ama o gidiyor yere yapıyor yaptığının farkında çok fazla konuşamıyor çiş kaka diyor ama geldiği zaman söylemiyor  acaba geri mi bezi bağlasam iki gündür hiç yorulmadığım kadar yoruldum bu arada 2 yaşında :( 

11 Cevaplar

0 oy
(3,222 puan) tarafından
Ne kadarlık canım peki 
(125 puan) tarafından
2 yaşında canm
-Reklam-
0 oy
(48,531 puan) tarafından
sabret canim biraksan yine sil.bastan baslican
(125 puan) tarafından
Onuda düşündüm sabırlı olmaya çalışıyorum ama çok zormuş gerçekten
(48,531 puan) tarafından
omrumden ömür gitti benimde en zoru oydu
0 oy
(324 puan) tarafından
Vala benimkide öyle geri taktım biraz zaman geçsin diye bekliyorum unutturup tekrar basliyim diye 
(125 puan) tarafından
Gün içinde o kadar yoruluyorum ki iki gündür sanki fabrikada mal taşımışım gibi silmediğim yer kalmadı akşamları biraz dinlenmek için şimdi geri takmak zorunda kaldım :(
(324 puan) tarafından
Vala kuzum bizde ayniydik bezi çıkarıp tuvalete götürürdüm yapmazdı kucağımdan indirir indirmez yere yapardı bı saat tuvalette tuttugumu biliyorum büyüğünü yapsın diye yapmadı çıkardım sandalyenin kenarına saklanmış yapmış sinir hastası olacaktım vala geri taktım 15 gün oldu bir ay daha geçsin tekrar basliyim diyorum
(125 puan) tarafından
Evet ya benim de günüm geçti resmen 2 gündür saatin farkında değilim yemeği bile zor yapıyorum kaldı ki temizlik hak getire yani şu an artık alışana kadar uğraşacağız hazır başlamışken de pes etmek istemiyorum bezini takıyorum çıkarıyor şimdi yarın hafta sonu dışarıya çıkarız büyük ihtimalle pazartesi tam donanımlı başlayacağım tekrardan
0 oy
(5,813 puan) tarafından
Bağlama bence... O sana sinyal vermiş alıştırma kilodu al ve sakin ol zamanla eve değil klozete yapması gerektiğini anlayacaktır benim yeğenimde öyleydi tuvalete götürünce yapmazdı mutfakta eyvah çişim geldi diyerek yapıverirdi.. 
(125 puan) tarafından
Bugün bir arkadaşım daha söyledi alıştırma küloduna ebebek'ten baktım hafta sonu alayım ben de bezi de takmıyor pijama da giymek istemiyor çıplak geziyor resmen evde öyle de olmaz Bir de bizimki daha konuşmuyor konuşsa daha iyi olurdu da sadece belli başlı kelimeleri var onların dışına çıkmıyor
(5,813 puan) tarafından
Kıyamam alışır sen sabırlı ol
(852 puan) tarafından
Canim alistirma külodunu bnde alicam ama nasil kullanikiyrj ona yaparsa yine alişmaz mi mesela 2 saatlik bir yolda işe yarar mi
(5,813 puan) tarafından
Alıştırma kilodu kaçırırsa diye kullanılır yani bebek bezi gibi düşünme.. Sadece altına kaçırdığında ev batmıyo
(852 puan) tarafından
Sagol canm
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Hayır vazgeçme gayet normal kaldırmışsın halıları koy ver gitsin :D 
(125 puan) tarafından
Ben de diyorum hazır bu kadar halıları kaldırmışken sabırlı olayım bakalım devam edeceğim tabii :)
0 oy
(909 puan) tarafından
Valla ben halı kaldırmadım o işedikçe sildim.eylül gibi halı yıkama vericem. Annesi pes etme bizim 1 hafta sürdü çiş kaçırma. Kaka söylüyor. Arada halen çiş kaçırıyor. Gece bazen külot bez takarım bazende takmam. Takmadığım gece 2 defa çiş kaldırıyorum. Uykuya dalarsam 3 çiş yapıyor oda yatağa alez serdim. Sende pes etme alışacak annesi. Şuan 26 aylık.
(125 puan) tarafından
Ben de gece kaldırmalarına gündüz alıştıktan sonra başlayacağım çok zor bir süreçmiş hayatımda bu kadar zorlandığımı ve yorulduğumu hatırlamıyorum :)
(909 puan) tarafından
Aynen canım bazen öğlen uyuyunca yapmaz. Bazen bakıyorum yapmış. Gündüz bir öğrensin dediğin gibi gece alıştırmak için harekete geçeriz.
(852 puan) tarafından
Bnde kaldırıyorum canm ama 3 çiş bazen yapyo bazen iki çiş yapıyor gece .dün mesela saat gece 2 de kaldiridm hepsini yapmamışmi nedir anlamadım bir iki saat sonra baktım altini ıslanmış...birde sabaha doğru kaldrdim
0 oy
(9,504 puan) tarafından
2 yaşında benimde 1. Haftanın sonunda tamamen kendisi söyleyip gidip yapmaya başladık daha 2 gün olmuş canım en az 1 hafta vermelisin bebeğine sabır et halıları kaldır işerse işlesin öğrenme sürecinde şuan 
0 oy
(85 puan) tarafından
Merhaba.

Biz 3 yaş 1 aylıkken başladık. Hala yeniyiz. 

Bizim hikaye de şöyle 

Kabız oldu oğlum 2 hafta önce. Birkaç gün kakasını yapmadı. Tuvalete götürdüm sıkça ertesi gün yapınca tuvalete kendisi dedi , bez bana kaka yaptırmıyor bez istemiyorum tuvalet bana kaka yaptırıyor diye ;))) e hadi başlayalım gari dedik ve macera başladı. İlk gün ben yarım ,bir saatte bir götürdüm. Zaten paşa demedi hiç çişim var diye. Eğer 1 saati geçirmişsem çişi altına yaptı. İlk 1 hafta hep böyle. Bi defa bile kendisi çiş demedi . Hep ben götürdüm. Zaten çişi geldiğini de anlamıyor ki direkt yağıyor beze yaptığı gibi. Üstü ıslanınca fark ediyordu çiş yaptığını. Günde 3 defa makine çalıştırdm. Temiz alt kalmadı. Hatta demiştim ki bu bebe günde 15 kere çiş mi yapıyormuş:)))) deli oldum 8. Gün dedim yapamayacaz bitti beze dönüyorum :))) eşimin ısrarıyla bez olayını kafamdan sildim.  Bu defa geceleri uyuyunca bez takmaya başladım. Uyanıkken bez takmaya izin vermiyor. Gece gölde uyanıp bana iş çıkarmasın dedim yani bundan gece bez takmaya başladım :)))) bugün 10. Gün ve az da olsa ilerleme kat ettik diye düşünüyorum en azından artık direkt salmıyor,  çişim geldi diyor ve tut diyorum ambulans sesi çıkararak tuvalete gidiyoruz:)))) çok gülüyor o an ama Elhamdülillah alışacak gibi o enerjiyi verdi bana paşam :)) her tuvalet sonrası ödül verdim düne kadar. Sağlıklı atıştırmalıklar falan. Bugün çişini yapmış dondurma istedi :))) sanki benim için yapmış :))) 

Çooook uzuuuun oldu kusura bakma canım. Sabırla oluyor bu işler. Kendisi demeyecek sen yarım saat bir saat aralıklarla götürsen tuvalete emin ol daha kolay olacaktır.  Beze geri dönersen de bu defa çocuk ısrarla öğrenmez. Kızma asla ve teşvik edici şeyler denemeye çalış. Allah yardımcın olsun :*
0 oy
(103 puan) tarafından
Canm klozet değilde de alaturka tuvaletinoz varsa deneybilirsin . Bizde klozete yapamadık şimdi alaturka ile eğitime başladık kaza sayimzi az , tez zmAnda kolaylassin inşallah ❤️
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Sabret canm daha yolun başındasin bizimde 6. Gün du inan bugün bende artık b Z takacam dedim sonra vaz geçtim konuşmuyor kızım 22 aylık ama gittiği yere kadar gidecek benim her yer çiş oldu sabah salon halisina kaka yaptı :))) valla kaç gündür yapamıyor doğru düzgün bende yapsinde neresi olursa olsun dedim :)) 
0 oy
(632 puan) tarafından
Benimki de cok isedi disariya canim sabir isi daha 2 gun dedigin ne ki hicbisey 1 seneye kadar kacirma normal diyor doktorlar her cocuk 3 gunde ogrenmiyor sabirli ol kizma cisinden kakasindan korkmasin

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 52 göst.
18 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Sevaliss (449 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 161 göst.
+1 oy
2 cevap 114 göst.
10 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Vinking (73 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 312 göst.
29 Mart 2022 Diğer kategorisinde Eymenciginannesi (216 puan) tarafından soruldu