0 oy
401 göst.
Aile kategorisinde (178 puan) tarafından
Her sene ayni dert gercekten cok sinir oluyorum surda en fazla 15 gun duruyoruz her geldigimizde dolap tam takır bi de benden yemek bekliyorlar bu sefer esimin maasi kesildi bi sebebten ötürü bizde bisiler alamadik kaynnm terzi kayntm memur mudur elleri ceplerine gitmiyor oyle sinir oluyorumki esimede bisey diyeniyorum uzulmesin diye o da ne yapabilir insan colugu cocugyla yemickse nne diye para kazaniyo ben anlamiyorum benim bbmin 2blira emekli maasi var inegi var bunlardan daha iyi yiyip iciyorlar gittigimizde ne varsa cantamiza doldurup yolluyorlar sizde boyle seyler yasiyor musunuz gidince

20 Cevaplar

0 oy
tarafından
Çok garip gerçekten 
-Reklam-
0 oy
(11,217 puan) tarafından
kaynanamlarin bollugunu kimse gecemez. sukur hem bol hemde gözleri tok asla bsy sakinmazlar cok cömertler. 
0 oy
(2,194 puan) tarafından
Sen de anne ne pisircez akşama de illa brisey der şunu pişir bunu yap diye ,nasılsa misafir olan sensin sen niye dert ediyorsun onlar dert etsin olmadı bir yumurta kır koy dolapta bu vardı dersin o kadar canım 
(137 puan) tarafından
Aynen işte karşı taraf misafir ağırlıyor hem de evladı daha misafirden bekliyor  dert etmiyor enteresan
(178 puan) tarafından
Ben gelinim diye dert ediyorum iste..
(2,194 puan) tarafından
Niye ediyorsun canım ev senin degilki akşama ne pisirecegiz anne ben bilemedim de o söylesin sen onu yap bu var şu var der gecersin evde hiç birşey yoksa yumurta kır gitsin onu da mı sen düşüneceksin evde birşey yokken
0 oy
(1,461 puan) tarafından
Yani şaşkınlık verici. Bnce eşine sor . O evlerinde kalırken yani bekarkende mi.boyleydi. evlenince neden sen mi fazla geldin. Bence siz gelmeden önce bitiriyorlar dolabı. Senin yerinde olsam gitmem. Bişey derse açık açık derim. Orda çok harcıyoruz yetiremiyoruz diye.

Bnm annemlerde aynı senin annenler gibi yer içeriz. Çoğu şeyi de arabaya koyar yollar. Kayınvalidem köyde yaşıyor. Dolabı dolu olur ama bizim artı.isteklerimiz olur genelde. Hazır su, maden suyu, muz , pasta malzemesi gibi. Onları kendimiz alıyoruz. Onun ihtiyacı olmadığı için 
(137 puan) tarafından
Ay çok doğru demişsin gitmem ve öyle derdim
(1,461 puan) tarafından
İki iki daha dort cnm ♥️
0 oy
(1,368 puan) tarafından
3 yıl birlikte oturdum. 3 yılda bi kere market alışverişi yaptık eşimle. Ikimizde çalıştığımız halde kazandigimizi kendimize yerdik eve de kendimiz istersek verirdik istemezsek vermezdik. Ağızlarından bir kere duymadım bu zamana kadar. Kaldı ki tatile gidince isteyecekler. Çok gariplermis gerçekten.
(1,995 puan) tarafından
sizinde 3 yıl beraber oturup bi kere market alışverişi yapmanız garip :d fatura ödüyodunuzmu bari
(1,368 puan) tarafından
Yok ödemiyorduk  :)  sadece kendi telefon faturamızı bi de eşimin çektiği bi kredi vardı onu oduyoduk.
(1,995 puan) tarafından
iyimiş kız :D
(1,368 puan) tarafından
Isteselerdi ya da durumları olmasaydı verirdik ama düzenli fazla fazla
0 oy
(6,362 puan) tarafından
Ben kendi anneme gitsem de masrafı ben yapıyorum 
0 oy
(13,866 puan) tarafından
Böyle bir sorun varsa gitmeyin canim. Normalde ne yiyorlarki siz gelince hep sizden bekliyorlar. 
(178 puan) tarafından
Esimin hatrina geliyorum mecbur esim beni seviyor sayiyor bende onu kirmak istemiyorum.. kaynanam zayif zaten yemedenicmede gozu yok kaynatamda aksamdan aksama bi kap yemek. Bize misafir gozuyle bakmiyolar kendileri alsimlar gozuyla bakiyolar qma boyle bi bakis acisi yok dunyada ben evlenince gordum.
0 oy
(13,054 puan) tarafından
Bir kere gittim düğünümde yemeklerini falan yapmadım şimdi gitsem de yemeklerini ben yapmam onlar bize geldiklerinde mutfağa geçip yemek yapıyorlar mı hayır kaldı ki uzun uzun tatillere karşıyım koca akrabalarında
0 oy
(137 puan) tarafından
Paraları daha değerli demek canım. Size alın mı diyorlar açık açık ben şok. Gitme ya bu nasıl tatil
(178 puan) tarafından
Demiyorlarda durum onu gosteriyor
0 oy
tarafından
Esim yoktu 1 bucuk ay kayimvalidemgilde kaldim cebimden 1 kurus eksilmedi oglumun mamasina bezine kdr onlar odedi ben alip gelsem bile ya elime para verdiler almasam cuzdanima koydular haklarini yiyemem kendi ailem gbiler
(606 puan) tarafından
Bizde alırız yumurtadan tutunda çekirdeğe varana kadar ama evdeki kaynım biz gitmeden herşeyi almış olur zaten dönerkende 2 kaynım kayınbabam yüklü miktar harçlık verirler eşime ayrı bana ayrı çocuğa ayrı benim aileme de aynı şekilde harcae eşim ama yemek konusundada benden beklerler eltim ve görümcemde gelir ama ellerini bişeye sürmezler buda yetmezmiş gibi yaptığım hiç bişeyi yemezler kulp bulurlar
0 oy
(6,827 puan) tarafından

ayy benim kaynanada oyle valla tatil degilde arada gidiyorux bi tas corbasi yemegi olmaz evinde ekmek olmaz yani surdan gidiyoruz da kalkip bi sulu yemek yapmaz bellemis bi hamur mayalar bazlama falan yapar 

amaa annemler oyle mi bi gideriz oglumun sutu danonesi meyvesi 3 cesit icecek dolu dolu alir koyarlar evlerine kavunu karpuzu uzumu hepsini valla yemeksixde asla geri cevirmezlrt
(1,347 puan) tarafından
Aynen bizimse aynı gideriz yoldan ne yemek yapmış olur ne evde doğru düzgün bişey mecbur eşim alıyor ve Sinir oluyorum
(6,827 puan) tarafından
valla canim gecen bayram esim surdan bi fanta alalim dedi onu bile aldirmadim alsin koysun herkes evine maasi var 3 cocugu 5 torunu var al koy icecegini cocuklarin meyvesini yemisini
bi defadinda aksam caya gidiyoduk surdan kurabiye alalim dedi onuda aldirmadim banane ben ona caya gidiyorum alsin koysun evine yada kalksin bi.kek cirpsin
(1,347 puan) tarafından
Maalesef canım yapmaz biz kalıyoruz aç kadının umrunda değil ki
0 oy
tarafından
Annem elinde ne varsa veriyo bisey yese yarisini bize getirio yakin oturuyoruz sizsiz bogszimdan gecmez der ablam adanada yasiyor her ay ablama para yollar durumu iyidir enistemin cocuklara vermicekeem nie calisiyorum ben der bu ay maasini bana vericeginu soyluyor cocuga mama bez vs alayim die param yoktu snnemden istemeye utandim kaynanama dedim cocugun mamasi yok anne alirmisin die bankadaki parami kimse icin bozamam ben annenden iste dedi ve o an benim icin bitti. Varyemez oluyor boylesi diger cocuklarina yediriyordur yapmayin alisveris falan valla ben olsam yapmam yani nr varsa onu yerim yoksada aldirmam kocama illaki alicaklqr yani ac kalmicaklar
(178 puan) tarafından
Cocugu anangilden getirdin dimi zaten seninkilerde benden betermis mezarda yer parasini bosver
0 oy
tarafından
Bizimkiler de aynı gidince biz alıyor dolduruyoruz dolabı bi kuruş hayırları da olmadı 

Benim aileme giderken aldığımız bi pasta börek çörek göze batıyor ama her şeyi benim ailem yapıyo gittiğimizde de resmen kermes gibi donatırlar masayı 
(178 puan) tarafından
Durumlari mi yok yoksa bizim gibiler mi
0 oy
(606 puan) tarafından
Bizde alırız yumurtadan tutunda çekirdeğe varana kadar ama evdeki kaynım biz gitmeden herşeyi almış olur zaten dönerkende 2 kaynım kayınbabam yüklü miktar harçlık verirler eşime ayrı bana ayrı çocuğa ayrı benim aileme de aynı şekilde harcae eşim ama yemek konusundada benden beklerler eltim ve görümcemde gelir ama ellerini bişeye sürmezler buda yetmezmiş gibi yaptığım hiç bişeyi yemezler kulp bulurlar
0 oy
(1,634 puan) tarafından
Gercekten tuhafmis 
0 oy
(5,889 puan) tarafından
Hatayı başta yapmışsınız öyle alıştırmıyacaktınız artık sizden beklerler hep
(589 puan) tarafından
Oo benim söylediğim lafı kimse söyleniyordu ama anlamıyorlar çok yüzsüzler
(178 puan) tarafından
En azindan icinde kalmiyor mus ben su an karnim burnumda sinirden patliyorum
(589 puan) tarafından
Yine öyleyim sinirleniyorum anlamadıkları için ama yapacak bir şey yok sen söyle bence içinde kalmasın
(178 puan) tarafından
Ben utanıyorum soylemeye onlar yaptiklarina utanmiyor zaten kotu gelinim kotu bisi soylim diye bekleniyor geldigime de cok.pisman oldum zaten sinavim var esim beni dinlemiyor guya burda para harcamicak evde harcadigi kadar hic analarinq banalarina suc bulmuyor
(589 puan) tarafından
Erkekler anlamıyor canım ya en rahatı kendi evin Allah yardımcın olsun
0 oy
(589 puan) tarafından
Senede bir kere gidiyorum ama hem pazar market alışverişini bizden bekliyorlar hem de temizlik için bekliyor bir sene boyunca temizlik yapmıyor genel benimde içim almıyor mecbur temizliyorm o yağları kazıuorum artık dolaptan bir de diğer gelinlerin çağırıyor her gün yedir içir yıka bıkkınlık geliyor eltimin biri ve görümcen yediği tabağı bile lavaboya koyar  gitmesen gitmedi oluyor harcadığımız para da cabası 
0 oy
(899 puan) tarafından
benim babam vefat etti abim ev üstüne geldi annemin yanına.gecen yaz oraya gittim ben alıp alıp getirdim kızım o zaman 1 buçuk yaşında filandı kahvaltıya bisey bulamıyordum kızım yumurtadan başka bisey yemez dememe rağmen ne abilerim ne yengelerim oralı bile olmadılar abilerim hep aynı bahçe içindeler düşün ben gidip aliyordum
0 oy
tarafından
O konuda kayınpederimin hakkını yemem kendi evinde herşeyi var dört dörtlük hemde yemek konusunda evet her kaynana gelininden yemek bekler
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Aynen bizimkiler gibi o kadar kazanıyorlar aç gibiler gittiğimizde önümüze menemen koyarlar genelde ama onlar başka eve gelince bal börek konulmasını isterler 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 126 göst.
6 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Bol gunesli gunler (710 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 351 göst.
1 Şubat 2022 Aile kategorisinde Serpil ahmet (546 puan) tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 381 göst.
14 Aralık 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde Azkaban (2,746 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 213 göst.
14 Ekim 2021 Diğer kategorisinde ❤Hanifela ❤ (4,725 puan) tarafından soruldu

379,847 soru

11,370,433 cevap

34,854 kullanıcı

...